Ніжин

Офіційний сайт Ніжинської міської ради

Автор світлини Денис Скороход
Всі розділи

Анонси:

Про зміни до законодавства

 Про зміни до законодавства

У зв'язку з набуттям чинності з 1 січня 2011 року  Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»  від 08.07.2010 року  № 2464-VІ(далі Закон № 2464) основним завданням робочих органів Фонду є забезпечення фінансування та надання застрахованим особам соціальних виплат і послуг, передбачених Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами зумовленими похованням» від 18.01.2001 року № 2240.

Фінансування страхувальників-роботодавців для надання матеріального забезпечення найманим працівникам здійснюється міжрайонною виконавчою дирекцією Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі-робочий орган Фонду). Підставою для фінансування страхувальників-роботодавців робочим органом Фонду є оформлена за встановленим зразком заява-розрахунок, яка затверджена постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 22.12.2010 року № 26 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 25 січня 2011 року  за № 111/18849.

 Заява-розрахунок повинна містити інформацію про страхувальника  (назва, адреса, реєстраційний номер, код ЄДРПОУ- для юридичних осіб та реєстраційний номер облікової картки платника податків для фізичних осіб, телефон та окремий поточний рахунок, який відкритий відповідно до част.2.ст.21 Закону № 2240), інформацію про кількість днів непрацездатності та нараховані застрахованим особам суми матеріального забезпечення за їх видами.

Заява-розрахунок з додатком готується у двох примірниках, підписується керівником, головним бухгалтером, засвідчується печаткою установи, один з примірників разом із наданими застрахованими особами документами,на підставі яких призначається матеріальне забезпечення, зберігається у страхувальника, а другий подається до робочого органу Фонду.

При опрацюванні заяви-розрахунку спеціалісти робочого органу Фонду перевіряють правильність заповнення реквізитів, наявність даних про страхувальника в Державному реєстрі загальнообов'язкового державного соціального страхування, дані про сплату ним єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та здійснюють фінансування страхувальника протягом десяти робочих днів після надходження заяви-розрахунку.

Страхувальник зобов'язаний суми коштів матеріального забезпечення, зазначених у заяві-розрахунку, виплатити у строки, визначені у статті 52 Закону № 2240 (у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плати).

У разі, якщо сума отриманих страхувальником від Фонду страхових коштів перевищує фактичні витрати на надання матеріального забезпечення, невикористані страхові кошти повертаються до робочого органу Фонду, що здійснив фінансування, протягом трьох робочих днів.

Заява-розрахунок з додатком  додаються.

За консультацією просимо звертатися за адресою: 16600, м. Ніжин, вул. Богушевича, 6-А, к.3 та телефонами: 2-52-44, 2-30-30, 7-17-57.