Ніжин

Офіційний сайт Ніжинської міської ради

Автор світлини Денис Скороход
Всі розділи

Анонси:

Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України 10 років

Відділення виконавчої  дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Ніжині являється робочим органом виконавчої дирекції Фонду і обслуговує 5 адміністративно - територіальних одиниць, в т.ч. місто та Ніжинський район.  Чисельність штатних працівників  складає 12  одиниць.

За 10 років існування Фонду в Ніжинському регіоні взято на облік 2210 страхувальників, з них – 980 юридичних особів, 1130 фізичних осіб – підприємців, які використовують найману працю, надходження до Фонду за цей період склали 17.5 млн. грн.

Завданням страхування від нещасного випадку є:

-         проведення профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням та іншим випадкам загрози здоров’ю застрахованих, викликаним умовами праці;

-         відновлення здоров’я та працездатності потерпілих на виробництві;

-         відшкодування шкоди, пов’язаної з втратою застрахованими особами заробітної плати або відповідної її частини під час виконання трудових обов’язків, надання їм соціальних послуг у зв’язку з ушкодженням здоров’я, а також у разі їх смерті здійснення страхових виплат непрацездатним членам їх сімей.

Відділенням за 10 років існування Фонду зареєстровано 212 страхових випадків, з них 18 випадків із смертельними наслідками. Починаючи з 2006 року загальний рівень травматизму в регіоні скоротився з 28 випадків у 2005 році до 8 випадків у 2010 році.

Вагомий вклад в тенденцію його зменшення   разом із спеціалістами з питань охорони праці підприємств, установ та організацій внесли працівники, які виконують обов»язки  страхових експертів з охорони праці і здійснюють заходи, спрямовані на запобігання нещасним випадкам на виробництві. Проведено більше 100 семінарів та нарад, здійснено біля 50 публікацій в засобах масової інформації,  розповсюджено безкоштовно понад 100 тис. екземплярів друкованої продукції з питань охорони праці, попереджувальних знаків, інформаційних листків, пам’яток тощо. З початку існування Фонду проведено біля 500 перевірок стану профілактичної роботи та охорони праці на підприємствах, під час яких виявлено більше 5 тис. порушень законодавства про охорону праці. За кошти Фонду було навчено 485 спеціалістів підприємств, які вирішують питання охорони праці. Працівники відділення регулярно виступають на навчаннях керівників та спеціалістів з питань охорони праці, розповсюджуються  матеріали з питань охорони праці на підприємствах, надається допомога в опрацюванні нормативних документів та методична допомога роботодавцям з питань охорони праці.

Станом на початок 2011 року в робочому органі виконавчої дирекції Фонду в  обліковується 475 особових справ потерпілих на виробництві та осіб, які мають на це право в разі смерті потерпілого. За 10 років  особам та членам їх сімей призначено та здійснено страхових виплат на суму 8.57 млн. грн.

По м. Ніжину та району середньомісячний розмір страхової виплати на одного потерпілого (члена його сім’ї) зріс в порівнянні з 2001 роком майже в 3.5 рази.

На протязі 10 років в санаторіях оздоровлено 18 інвалідів на суму 73.5  тис. грн. Витрати на стаціонарне лікування та відшкодування за придбані ліки для  потерпілих та інвалідів склали – 44.2 тис. грн. Забезпечені автомобілями 6 інвалідів на суму  198.0 тис. грн.

У  відділенні створені належні умови праці,  організований та ведеться прийом потерпілих та роботодавців. Працівники відділення  забезпечені комп”ютерною технікою, забезпечено доступ до мережі інтернету.

Високий професіоналізм та вміння працювати з з роботодавцями проявляють   завідувач сектором  Харченко Тетяна Олександрівна. З теплотою і вдячністю відгукуються потерпілі про роботу керівника відділу відшкодування шкоди потерпілим Лоханько Тетяну Юріївну, спеціалістів Великодну Надію Іванівну, Пучко Галину Григорівну.

Слід відмітити творчий та професійний підхід в роботі  головного бухгалтера Помаз Віри Миколаївни, провідного спеціаліста-юрисконсульта Ярмак Віри Василівни.

На превеликий жаль,  в роботі відділення виконавчої дирекції Фонду є багато і не вирішених проблем. В  штаті з початку діяльності і до цього часу відсутні посади страхових експертів, тобто тих працівників,  які повинні займатися основним завданням Фонду – це профілактикою виробничого травматизму спільно з іншими органами та самими роботодавцями.

Складний фінансовий стан Фонду не дозволяє спрямовувати необхідну кількість коштів на виконання програм забезпечення безпечних умов праці та гігієни виробничого середовища, пропаганду та стимулювання  створення безпечних умов праці. Але, незважаючи на це,  та розуміючи важливість покладених на відділення функцій його працівники із великою відповідальністю відносяться до виконання завдань загальнообов”язкового державного соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.

 

                                                        

Начальник відділення виконавчої дирекції Фонду в м. Ніжині                                                 А.Л. Бондаренко