Ніжин

Офіційний сайт Ніжинської міської ради

Автор світлини Денис Скороход
Всі розділи

Анонси:

За безпечні умови праці відповідають роботодавці

За вісім місяців 2011 року на підприємствах Чернігівської області сталося 88 нещасних випадків пов’язаних з виробництвом, в тому числі 4 випадки із смертельним наслідком. В порівнянні з аналогічним періодом минулого року кількість нещасних випадків зменшилась на  12 %, але рівень виробничого травматизму ще є досить високим.

Дуже прикро, що найпоширенішими причинами людських трагедій є організаційні. Проведений аналіз нещасних випадків на виробництві, які сталися за вісім місяців поточного року в області показує, що біля 70% зареєстрованих страхових випадків, від загальної їх кількості, трапились з цих причин. Основними серед них є: порушення трудової та виробничої дисципліни виконавцями робіт, недодержання вимог інструкцій з охорони праці, допуск до роботи без відповідного медичного огляду та навчання з питань охорони праці, відсутність або недосконалість системи управління охороною праці,  та неякісний контроль з боку керівників робіт. Тому особливу увагу з боку керівництва підприємства необхідно приділяти якості проведення відповідного навчання та інструктажів з питань охорони праці працівників перед допуском їх до самостійної роботи і в тому числі працівників, участь яких у виробничому процесі пов’язана з роботами підвищеної небезпеки. Підвищення контролю за безпечним виконанням робіт, технологічним процесом, справним станом обладнання та інструменту значно зменшить ризик настання нещасного випадку на виробництві.

Азбукою безпеки для кожної посадової особи має бути наступне:

-          додержання вимог нормативно-правових актів з охорони праці, які діють на підприємстві;

-          не економити кошти на здійснення заходів з охорони праці;

-          не проходити повз будь-яке порушення вимог охорони праці;

-          більш навчати робітників, ніж карати;

-          не шкодувати часу на проведення навчання та інструктажів з питань охорони праці;

-     пропаганда безпечних та нешкідливих умов праці, наглядна агітація – не дрібниці.

Неякісне навчання та проведення інструктажів з питань охорони праці працівників приводить до байдужого ставлення працівників щодо безпечного виконання ними робіт.

Для прикладу, 18.05.2011 р. фрезерувальник С., працівник одного з підприємств  

м. Ніжина, отримав виробниче завдання щодо фрезерування деталі в лещатах на верстаті. Після обробки деталі він вимкнув верстат, та, не дочекавшись зупинки обертів фрези, почав знімати деталь. Внаслідок чого обертаючою фрезою працівнику травмовано пальці правої руки.

23.06.2011 р. столяр деревообробного верстата Л., який працює на одному з підприємств  м. Чернігова, після виконання виробничого завдання, не вимкнувши верстат, почав прибирати з нього стружку рукою, а не спеціальною щіткою. Внаслідок чого обертаючий ріжучий інструмент травмував столяру пальці лівої руки.

В обох наведених прикладах працівники підприємств грубо порушили вимоги інструкцій з охорони праці, не дбали про особисту безпеку і внаслідок чого отримали травми.

Працівники робочих органів виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві України в Чернігівській області за 8 місяців цього року перевірили стан охорони праці на понад 800 підприємствах області. Під час перевірок виявлено більше ніж 5540 порушень законодавства з охорони праці. За результатами перевірок роботодавцям видано понад 800 подань про усунення виявлених порушень.

Результати проведених страховими експертами перевірок свідчать про серйозні недоліки в організації функціонування системи управління охороною праці.

Отже основне зусилля щодо попередження виробничого травматизму необхідно здійснювати роботодавцям та посадовим особам, які є безпосередніми керівниками робіт.

                    

Шановні роботодавці, пам’ятайте, всі травми на виробництві – наслідок порушення вимог нормативно-правових актів, інструкцій з охорони праці та пожежної безпеки, а також особистої безпеки.

 

Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування

від нещасних випадків на виробництві та професійних

захворювань України  в Чернігівській області