Ніжин

Офіційний сайт Ніжинської міської ради

Автор світлини Денис Скороход
Всі розділи

Анонси:

Дитяче оздоровлення за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

Минає перший місяць літа - найкращої пори для відпочинку дітей та учнівської молоді. Ніжинська міжрайонна виконавча дирекція Чернігівського обласного відділення Фонду вже має перші результати оздоровлення дітей за рахунок коштів Фонду.

Днями 30 щасливих і оздоровлених дітей повернулися  з оздоровчого закладу «Сонячний», що розташований на березі Чорного моря у Херсонській області. Всі вони дуже задоволені яскравою розважальною програмою, гарним 5-ти разовим харчуванням і, звичайно, привітним морем. Задоволені і батьки оздоровлених дітей, оскільки в скрутні фінансові часи мають можливість оздоровити своїх дітей за не дорогих умов.  Ще дві групи дітей застрахованих осіб Ніжинщини заїхали 5 та 20 червня до дитячих закладів оздоровлення «Прибрежний» та «Сонячний» у Херсонській області. Водночас, з 22 червня група дітей заїхала до оздоровчого  комплексу « Верховина» Івано-Франківської області де діти мають змогу дихати гірським повітрям і милуватись незабутніми краєвидами Карпат. В вищезазначених закладах чекають дітей і в липні, і в серпні поточного року.

Діти перебувають на оздоровленні по путівках за повну вартість.  Батьки отримують путівки за основним місцем роботи з доплатою 10% її вартості, що в середньому складає 340 гривень за путівку.

З 10 червня розпочав роботу позаміський заклад оздоровлення та відпочинку ім.  Я.П.Батюка у с. Вертіївка Ніжинського району. В першу зміну заїхало 115 дітей, ще 135 дітей заклад готовий прийняти в другу зміну. В цей заклад Фонд сплачує путівку частково: 43 гривні на один людино-день (харчування дітей (у частині вартості набору продуктів харчування на одну дитину) – не більше 40 гривень на один людино-день; лікування та культурне обслуговування дітей – не більше 3 гривень на один людино-день) або 903 грн. за оздоровчу зміну.

За рахунок коштів Фонду діти м. Ніжина та Ніжинського району влітку також матимуть можливість оздоровитися в дитячих закладах «Едельвейс» м. Яремче Івано-Франківської області та "Деснянка" с. Салтикова Дівиця Куликівського району Чернігівської області.

Літній період являється дуже важливим для відновлення сил та здоров’я наших дітей. Впевнені, що оздоровлення в кожному дитячому закладі, який обрали батьки для своїх дітей, дозволить покращати їх здоров’я, надалі уникнути захворювань і пізнати багато цікавого та набути нових яскравих вражень в своєму житті.

Більш детальну інформацію про оздоровлення дітей можна отримати у Ніжинській дирекції за адресою: м. Ніжин, вул. Богушевича, 6а / 3 або по тел. 2 – 30 – 30.

 

                                                   Світлана Гринь, провідний спеціаліст

                                                   Ніжинської міжрайонної виконавчої 

                                                   дирекції


 

Дитяче оздоровлення є важливою складовою оздоровчих заходів, що здійснює Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Кожного року Ніжинська міжрайонна виконавча дирекція Чернігівського обласного відділення Фонду бере участь в оздоровленні дітей, частково сплачуючи вартість путівки у дитячі оздоровчі заклади Чернігівської області та поза її межами.

Основними завданнями під час організації цьогорічної оздоровчої кампанії є збільшення кількості якісно оздоровлених дітей та підвищення рівня надання оздоровчих послуг, що у свою чергу сприятиме зниженню захворюваності серед підростаючого покоління та зменшенню витрат Фонду на допомогу по тимчасовій непрацездатності по догляду за хворими дітьми.

Оздоровчі послуги надаються на умовах, визначених Порядком фінансування оздоровлення дітей застрахованих осіб у дитячих закладах за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженим постановою правління Фонду від 25.02.2009 № 17 зі змінами та доповненнями.

Для того, щоб ніхто з дітей застрахованих осіб, які мають наміри оздоровитися, не залишився поза увагою, Ніжинська міжрайонна виконавча дирекція розпочала інформаційну роботу і ознайомлення страхувальників та застрахованих осіб з порядком оздоровлення дітей в 2014 році.

Перелік дитячих оздоровчих закладів, які частково будуть фінансуватися за рахунок коштів Фонду, щорічно затверджується правлінням  відділення Фонду. На 2014 рік перелік таборів ще не затверджено, але орієнтовно можна посилатися на перелік минулого року.

Відповідно до постанови правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності "Про затвердження граничних норм витрат на харчування, лікування та культурне обслуговування дітей застрахованих осіб у дитячих закладах оздоровлення на 2014 рік" від 20.12.2013 № 60 (зареєстрована в Міністерстві юстиції України 14 січня 2014 року) затверджені такі граничні норми витрат за рахунок коштів Фонду на часткове фінансування у дитячих закладах оздоровлення з розрахунку в середньому на оздоровчу зміну:

харчування дітей (у частині вартості набору продуктів харчування на одну дитину) – не більше 40 гривень на один людино-день;

лікування та культурне обслуговування дітей – не більше 3 гривень на один людино-день.

Дана постанова опублікована у "Офіційному віснику України" від 31.01.2014 року № 8.

Заслуговує на увагу використання коштів Фонду на придбання путівок за повну вартість. Адже в цьому випадку путівка видається одному з працюючих батьків із частковою оплатою 10% її вартості. В цьому році планується надавати путівки за повну вартість не лише категорійним дітям, а всім бажаючим згідно поданих страхувальником заявок.

Бюджетом Ніжинської міжрайонної виконавчої дирекції на фінансування оздоровлення дітей в дитячих закладах оздоровлення на 2014 рік передбачено 1 млн. 319 тис. грн., з них 25 тис. грн. на часткове фінансування дитячого оздоровлення, 1 млн. 294 тис. грн. на придбання путівок за повну вартість.

Найбільшою популярністю серед наших дітей користуються такі оздоровчі заклади як позаміський заклад оздоровлення та відпочинку ім. Я.П.Батюка с. Вертіївка, санаторій "Остреч" м. Мена, дитячий оздоровчий заклад "Деснянка" с. Салтикова Дівиця. До речі, у минулому році наші діти були дуже задоволені відпочинком в оздоровчому таборі "Ольвія" м. Очаків Миколаївської області та "Едельвейс" м. Яремче Івано-Франківської обл. Юні ніжинці мали змогу побувати як на березі Чорного моря, де клімат сприятливий для відпочинку та лікування дихальних шляхів, так і в Карпатах, де найчистіше в Україні повітря, неповторна краса гір та полонин.

Сподіваємося, що і в поточному році перелік закладів оздоровлення буде різноманітним, що дасть можливість батькам самостійно вирішити до якого закладу оздоровлення та відпочинку відправити дитину.

З метою повного охоплення дітей застрахованих осіб віком від 6 до 18 років та проведення якісного оздоровлення в 2014 році, запрошуємо до співпраці керівників установ, підприємств, організацій, фізичних осіб-підприємців та пропонуємо комісіям із соціального страхування активізувати роботу в даному напрямку, доводити інформацію до батьків, оскільки за останніми залишається право вибору для оздоровлення власних дітей.

Детальну інформацію щодо дитячого оздоровлення на 2014 рік можна отримати у Ніжинській міжрайонній виконавчій дирекції за адресою: м. Ніжин, вул. Богушевича, 6 А/3 або за тел. 2-30-30.

 

                                                            Провідний спеціаліст

Ніжинської міжрайонної

                                                            виконавчої дирекції

                                                            Кресан Світлана