Ніжин

Офіційний сайт Ніжинської міської ради

Автор світлини Денис Скороход
Всі розділи

Анонси:

Увага! Внесено зміни до Порядку отримання застрахованими особами і членами їх сімей санаторно-курортного лікування

11 липня 2014 року набула чинності постанова правління Фонду «Про внесення змін до Порядку отримання застрахованими особами і членами їх сімей санаторно-курортного лікування, що сплачується за рахунок коштів Фонду  соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженого постановою правління Фонду від 25.05.2009 року № 12»  від 30.05.2014 року за № 18, яка зареєстровано в Міністерстві юстиції України 24.06.2014 року № 687/25464.

Зі змінами, внесеними Постановою № 18, до Порядку  № 12 у ньому з’явились оновлені посилання  на нормативні документи, а саме чинні на сьогодні накази МОЗ, якими затверджено форми довідки на отримання путівки (форма № 070/о) та санаторно-курортні карти для дітей віком 0-17 років включно (форма № 076/о).

Крім того, до п. 4.2 Порядку № 12 внесено норму, згідно з якою працівникам, які є особами, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, путівки видаються без оформлення відпустки.

У п. 4.11 Порядку № 12 конкретизовано норми щодо поділу путівок (за узгодженням з санаторно-курортним закладом), наданих дорослим із дітьми, а саме, якщо путівку видано для:

- дорослого і дитини, то її не можна ділити між двома дорослими, а можна поділити між одним дорослим та двома дітьми;

 - дорослого і двох дітей, то її не можна ділити між двома дорослими та дитиною, а можна між дорослим та трьома або чотирма дітьми.

У п. 4.13 Порядку № 12, крім раніше передбачених варіантів (внесення працівником коштів до каси установи, а при відсутності каси - через банк на транзитний рахунок відповідного органу Фонду), тепер часткова оплата вартості путівки до санаторію вноситься до каси або на поточний рахунок страхувальника за основним місцем роботи застрахованої особи, або через установу банку на транзитний рахунок органу Фонду за місцем обліку страхувальника із зазначенням у призначенні платежу номера путівки, за яку здійснюється часткова сплата. Сума оплати часткової вартості путівки, внесена застрахованою особою до каси або на поточний рахунок страхувальника, має бути перерахована на транзитний рахунок робочого органу Фонду протягом трьох банківських днів після її внесення.

Як відомо, часткова оплата санаторно-курортної путівки, яка не була використана застрахованою особою, повертається Фондом такій особі за умови подання  визначених Порядком № 12 документів. Відтепер, після внесення змін до Порядку, застрахована особа отримає відшкодування також у разі часткового використання путівки (у пропорційних розмірах за фактично ненадані послуги).

Нова редакція п. 6.2 Порядку № 12 свідчить про те, що сума витрат Фонду за путівки, що видані або використані з порушенням цього Порядку, у тому числі, що залишилися невикористаними, відшкодовується за рахунок страхувальника.

 

Світлана Гринь, провідний спеціаліст

Ніжинської міжрайонної виконавчої дирекції