Ніжин

Офіційний сайт Ніжинської міської ради

Автор світлини Денис Скороход
Всі розділи

Анонси:

Позитивний досвід роботи – шлях до вдосконалення системи управління охороною праці

На Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України Законом України “Про загальнообов”язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності” покладені завдання по страхуванню від нещасних випадків, які включають в себе проведення профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням та іншим випадкам загрози здоров'ю застрахованих, викликаних умовами праці.

В  проведенні профілактичних заходів відділення виконавчої дирекції Фонду виходить із ст. 22 цього Закону України , яка включає в себе також і пропаганду безпечних та нешкідливих умов праці, вивчення та поширення позитивного  досвіду роботи. Такий позитивний досвід останнім часом вивчено на 5 підприємствах та організаціях, а саме:

- позитивний досвід роботи по отриманню дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки ДП НВК «Прогрес».

(в ньому відображена чітка послідовність та покроковість проведення роботи, що досить важливо для підприємств, які здійснюють цю роботу вперше).

Досвід поширено на підприємства: ПАТ «Ніжинський жиркомбінат», ПАТ «Завод «Ніжинсільмаш», ПАТ «Ніжинський механічний завод», ПАТ «Ніжинський хліб», Ніжинська нафтогазорозвідувальна експедиція, ДП «Ніжинський лісгосп», ПВКП фірма «Кур'єр».

 - Позитивний досвід роботи по обладнанню та організації роботи кабінету з охорони праці ПАТ «Ніжинський дослідно – механічний завод».

(в ньому наочно показано як може бути обладнаний кабінет з охорони праці та організована його робота).

Досвід поширено на підприємства: ДП НВК «Прогрес», ЦПЗ № 2, Ніжинська центральна районна лікарня, ПАТ «Завод «Ніжинсільмаш», Ніжинський агротехнічний інститут, ПП ВКФ «Техно – Т», філія «НММЗ» ДП «Аромат», Ніжинська ЦМЛ, ПАТ Ніжинський жиркомбінат», ПАТ «Ніжинський хліб», ПАТ «Ніжинський механічний завод», Ніжинська нафтогазорозвідувальна експедиція, ДП «Ніжинський лісгосп».

  - Позитивний досвід роботи по проведенню атестації робочих місць за умовами праці Ніжинського державного університету імені М. Гоголя.

(в ньому викладена послідовність проведення атестації робочих місць за умовами та вся необхідна документація)

Досвід  поширено на підприємства: КСП АФ «Лосинівська», ДП НВК «Прогрес», ЦПЗ № 2, ПП ВКФ «Техно – Т», філія «НММЗ» Дп «Аромат», Ніжинська ЦМЛ. Ніжинська нафтогазорозвідувальна експедиція, ДП «Ніжинський лісгосп» та інші підприємства.

 

- Позитивний досвід організації спеціального навчання і перевірки знань з питань охорони праці на робочих місцях працівників зайнятих на роботах з підвищеною небезпекою ПВКП фірма «Кур'єр».

( характерним є те,  що при перевірці знань на робочих місцях перевіряється не тільки знання вимог законодавчих та нормативних документів з охорони праці, але і практичне застосування безпечних прийомів праці). 

Досвід поширено на підприємства: Військова частина А 4558, КСП АФ «Лосинівська», ТОВ «Арата Агро», ДП «Ніжинський лісгосп», ТОВ ВКФ «Агронафтопродукт»та інші підприємства.

 

-  Позитивний досвід організації навчання та перевірки знань з питань охорони праці посадових осіб В/ч А 4558

      (позитивним в цій роботі є застосування тестів при перевірці знань, що дає можливість оперативно з мінімальними затратами часу проводити цю роботу). 

Досвід поширено на підприємства:  ПАТ «Ніжинський дослідно – механічний завод», КСП АФ «Лосинівська», ДП НВК «Прогрес», ЦПЗ № 2, ПП ВКФ «Техно – Т», філія «НММЗ» ДП «Аромат», Ніжинська ЦМЛ. Ніжинська нафтогазорозвідувальна експедиція, ДП «Ніжинський лісгосп» та інші підприємства..

Позитивний досвід, якщо проаналізувати вивчено та поширено на приблизно два десятки основних підприємств, де організована та діє система управління охороною праці з метою доведення її до належного рівня  та використання в майбутньому цих підприємств як базових з питань охорони праці.  Він  може бути з великою користю використаний у роботі і іншими підприємствами.

 

                                                 Дорощук С.П. –заступник начальника відділення

                                                виконавчої дирекції Фонду, виконуючий обов'язки

                                                страхового експерта з охорони праці.