Ніжин

Офіційний сайт Ніжинської міської ради

Автор світлини Денис Скороход
Всі розділи

Анонси:

Блог секретаря міської ради

Можемо ж, коли захочемо

Мова йде про засідання бюджетної комісії (голова Мамедов В. Х.) 30 листопада 2017 року. Але спочатку треба згадати передісторію.

            За два дні до цього відбулося обговорення змін до бюджету-2017 на цій же комісії. Невикористані залишки, в основному зекономлені на опаленні комунальних установ, треба було розподілити для вирішення найнагальніших проблем. Взагалі, якщо вийти з процесу і подивитися збоку, то малювалася така картина. На столі лежить невелика купка грошей, а навколо неї стоять порожні великі мішки потреб шкіл, лікарень,комунальних підприємств, міського телебачення… Нерадісно зовсім. Як результат – гучні промови, емоції зашкалюють, виходи й повернення до зали, гарячі дискусії, у яких беруть участь як члени комісії, так і депутати з інших комісій та керівники чи представники бюджетних установ…

            Наслідок – відсутність збалансування цифр, задумливі погляди. Але водночас і наявність мудрого рішення:

-         перенести розгляд цього складного питання на четвер;

-         врахувати висновки інших комісій з цього приводу.

Щоправда, соціально-гуманітарна комісія (голова Король В. С.), що зібралася того ж 28 листопада, але в другій половині дня, не додала оптимізму. Всі як один члени комісії дотримувалися думки, яку я назвав би, перефразувавши слова однієї відомої пісні: «Чужих грошей ми не хочемо ні копійки, але й своїх ні копійки не дамо». І їх можна зрозуміти. Як і освітню та медичну галузі: ми зекономили, то чому ж у нас мають забрати? З’явилася реальна загроза провалу питання бюджет-2017 на сесії 6 грудня.

І от за цей короткий дводенний термін всі управління спільно, координуючи дії, знаходять і компроміс, і додаткові кошти. Процесом узгодження керують заступники міського голови за напрямками.

На бюджетну комісію 30 листопада вже було подано зрозумілий всім збалансований варіант. Зібравшись, комісія спокійно, пункт за пунктом, схвалила всі пропозиції фінуправління. Присутні на засіданні голови та депутати інших комісій не висловили претензій ні до своїх колег, ні до виконавчих органів. Зекономили школи 350 тис. грн. – вони в освіті і залишаться. На зарплату двірникам та утримання аварійної бригади необхідно 400 тис. грн. – вони їх отримають.

Вирішили і проблему, що неочікувано виникла з фінансовою допомогою (21 тис. грн..) зразковому дитячому танцювальному колективу «Вікторія», який святкує 25-річний ювілей. Ситуація цікава, та насторожує: ці гроші виділені радою ще в серпні, але за цей час будинок культури витратив їх на інші цілі. Бухгалтерія управління культури знайшла резерв. Депутати затвердили. Але чому так сталося??? Фінансове управління направляє перевірку…

Як висновок. Не можна перекладати на депутатів всі суперечливі питання, які необхідно вирішувати шляхом спокійного компромісу й діалогу. Ніхто, крім самих розпорядників коштів, не може знайти цей компроміс. Звичайно, це непросто. Зручніше сказати: «Хай депутати розбираються». Ні, збалансовувати і пропонувати мають фахівці. Як і було зроблено в четвер. А депутати розглянуть, схвалять або внесуть поправки.

Можемо ж, коли захочемо.

24203542_2038663373031059_719830634_n.jp