Ніжин

Офіційний сайт Ніжинської міської ради

Автор світлини Денис Скороход
Всі розділи

Анонси:

Блог секретаря міської ради

Коментарі до позачергової 33 сесії міської ради (для міської газети «Вісті»)

1.                  33 сесія міської ради “прозвучала” на всю громаду проектом рішення який стосується відведення земельної ділянки для будівництва фізкультурно-оздоровчого комплексу з басейними. З Вашого поглду, що стало “каменем спотикання” при голосуванні по цьому проекту? Чому не було зроблено перерву у роботі сесії для позачергового зібрання депутатських комісій і розгляду “проекту рішення по басейну”? Видається досить дивною ситуація, коли не було зроблено ніяких спроб, аби довести всю інформацію, дати відповіді на питання вповні та довести депутатам необхідність голосування “за”.

Проект рішення носить назву «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки…». А це означає, що це рішення є продовженням процесу документального оформлення землі під басейн. Перед цим протягом півроку були прийняті ряд принципових рішень. Даний дозвіл на виготовлення технічної документації, виділено кошти «Спорту для всіх» для її оформлення, для придбання проекту. Витрати з бюджету склали до 800 тис. грн. Проект землеустрою пройшов експертизу і його затвердження є лише необхідною технічною формальністю, але надважливою! Бо зволікання може призвести до втрати можливості залучення для розвитку міста десятків мільйонів державних коштів. Тут важлива кожна година. До речі свою готовність діяти оперативно з даного питання висловили всі депутати ще на початку процесу зародження ідеї про басейн.

Для Вас є дивним те, що не бюрократизували розгляд питання, не організували безкінечні обговорення і засідання, не дали можливості смакувати демагогічні лозунги і сварки в залі. В свою чергу для мене є дивною спроба виправдати намагання перетворити важливу для міста справу (а це розуміють всі ніжинці) у політично-медійне шоу. Яка ще інформація потрібна? Презентували проекти, обраховували разом цифри, проводили обговорення, нарешті розпочали процес і вже вклали частину коштів. Важко давати інформацію людям, які не хочуть її отримувати. Тут важливо мати чітку позицію, або підтримувати спільну справу, або не підтримувати. Як говорять, не можна бути трішки вагітною, або так, або ні.

Як показали засідання комісій після сесії, перерва для проведення їх зібрань нічого б не дала. Це був просто формальний привід не голосувати за проект по басейну. Причини ж, на мою думку, інші, політичні. І вони зараз дуже недоречні.

 2.                  На Вашу думку, чим викликана доволі жорстка реакція депутатського корпусу на недотримання процедури оприлюднення проектів рішень міської ради? У сесійній залі вже друге засідання поспіль, звучали навіть прямі натяки на порушення законодавства, при розгляді і голосуванні за такі проекти рішень. 

Не треба говорити про весь депутатський корпус. І ви неправильно формулюєте питання. Процедура витримується повністю. Інша справа, що на сесію виносять комісії проекти, які не витримали весь строк 20 днів оприлюднення. Це право комісій і депутатів вносити пропозиції до порядку денного. А депутатський корпус голосує, чи включати їх до розгляду, чи ні. Строк 20 днів критикують в усіх містах. Це значно стримує оперативність вирішення господарських питань міста. Окрім того спостерігається неузгодженість законів. Земельний кодекс, наприклад. ставить вимоги, які ніяк у ці 20 днів не вкладаються. Тому не треба маніпулювати цим питанням, особливо в політичних цілях.

 3.                  Як Ви гадаєте, чого не вистачає депутатському корпусу, аби виробити один виважений підхід при розгляді проектів рішень?

 Один підхід до всіх без виключення рішень неможливий. Різні бачення, думки, різні фракції. Без цього неможлива демократія. Але є такі питання, де треба забути про амбіції. Це питання, які стосуються блага людей і розвитку міста. Тут усім треба викинути з голови думку «раз це не моя партія запропонувала, значить голосувати не буду». Тоді будуть і басейни, і інвестори. Для того щоб впроваджувати стратегію міста, треба спочатку досягти спільної стратегії у міській раді.