Ніжин

Офіційний сайт Ніжинської міської ради

Автор світлини Денис Скороход
Всі розділи

Анонси:

Молодіжний центр


+1 переможенька !!!! За версією регіонального Конкурсу кращих практик волонтерства серед молоді-2019 від Чернігівського обласного молодіжного центру, практика Ніжинського молодіжного центру та ГО"Лабораторія Ініціативної Молоді"- "Залучення волонтерів до адвокації створення, облаштування та діяльності Ніжинського міського молодіжного центру" увійшла до команди переможців! 
Дякуємо всім нашим волонтерам за те, що ви в нас є, і ми разом робимо такі круті речі для молоді та спільно з молоддю!!! 
Окрема вдячність директорці Департаменту сім'ї, молоді та спорту  Чернігівської ОДА пані Ніні Лемеш за наснажливі слова та визнання роботи нашої команди Молодіжного центру! 
А ще вітаємо наших партнерів, ніжинських активістів, волонтерську команду "Час для нас" за визнання їх діяльності і також входження до списку кращих з проєктом "Волонтерський вояж"!!! 
Ну що ж, +2 перемоги на ніжинській землі!!!То ж рухаємось далі, розділяючи цінності волонтерського руху, примножуючи наші здобутки!!! 
Кожен вихідні проводить  по своєму, от і заступник директора Світлана Цюрток з 22 по 24 листопада проходила  спеціалізований тренінг "Залучення та координація волонтерів" програми "Молодіжний працівник" у місті Вінниця.

Тренінг запалив вогник  надії на активний розвиток волонтерства в місті й наситив новими знаннями в галузі волонтерства. Зокрема, розглянуто такі теми:

-         «Волонтер – покликання чи професія»;

-         ТОП сфери волонтерства;

-         Міжнародні програми волонтерства;

-         Види волонтерства;

-         Історія волонтерства;

-         Волонтерський менеджмент.

А також, тимбілдинг та веселі енерджайзери, нові знайомства та креативні проекти – все це про чотири насичені дні у Вінниці.

Попереду ще багато насичених днів, та продуктивна робота в напрямку волонтерства. Рухаємося далі, розвиваємося, вчимося, пізнаємо, не стоїмо на місці, крокуємо у вірному напрямку.
Як ефективно провести вихідні дні - інвестувати в себе та свою улюблену справу! Так вчинила і наша директорка, Анжеліка Тимченко, яка взяла участь у спеціалізованому тренінгу "Фінансовий менеджмент молодіжних центрів" в м.Львів. 
-Аналіз фінансової складової діяльності МЦ
-Цикл фандрайзингової стратегії 
-Співпраця з різними типами донаторів
-Платні послуги молодіжних центрів 
-Фінансові звіти
-Соціальні інвестиції
-Краудфандинг
/А ще, гурток юних літераторів-фінансистів, симуляція локального фандрайзингу зі змагальним ефектом, круті енерджайзери та тимбілдинг - все це ТАКОЖ МОЛОДІЖНА РОБОТА! 
Ну і звичайно, домашнє завдання, яке точно принесе користь та сприятиме ефективності роботи Молодіжного центру! Рухаємось далі, а за мотивацію дякуємо організаторам : Міністерству культури, молоді та спорту України, ГО "Молодіжна платформа",програмі "Активні громадяни " від Британської ради та Львівському обласному молодіжному центру. 


З  4 по 10 листопада в Молодіжному центрі,як завжди було шумно, бо проходив тиждень неформальної освіти. За ці дні в стінах закладу відбулося: 

04.11 – 05.11.2019 -  дводенний локальний тренінг по програмі «Активні громадяни» від Британської ради у співпраці з ГО "Лабораторія Ініціативної Молоді";
06.11.2019 - English speaking club «OKIE» з Маріссою Додсон,волонтеркою Корпусу миру США в Україні;
07.11.2019 – вечір друзів Молодіжного центру «0,5 birthday»;
08.11.2019 – 10.11.2019 – базовий тренінг по програмі «Молодіжний працівник» від Міністерства культури,молоді та спорту, Державного інституту сімейної та молодіжної політики, Програми розвитку ООН в Україні; 
09.11.2019 – проєкт «Жінка 21 століття» відділу у справах сім'ї та молоді виконавчого комітету Ніжинської міської ради.


А у нас маленький ювілей) Молодіжному центру - 6 місяців!!!!
І це означає, що час підсумовувати здобутки!
Так от: за жовтень 2019 року ми провели 27 заходів, охопивши при цьому 892 молодих людей (577 дівчат та 315 хлопців), взяли участь у 2 міжнародних, 3 всеукраїнських,1  обласному та 2 міських заходах. 
А за пів року роботи Молодіжний центр організував 110 заходів залучивши при цьому  2835 осіб!
До того ж став першим Кращою практикою молодіжної роботи в Україні! 
Далі – тільки вперед)

25-27 жовтня у Києві та Бучі відбувся Перший національний молодіжний форум, організатором якого виступило Національне українське молодіжне об'єднання (НУМО). Бутенко Світлана, фахівець з молодіжної роботи, та понад 100 учасників-представників молодіжних центрів, молодіжних рад, громадських організацій та неформальних об'єднань обговорювали стан молодіжної політики в Україні. 
У рамках форуму учасники були присутніми на вікритті молодіжного простору "Натрій" на честь воїна російсько-української війни Ігоря Брановицького. 
Мали можливість подискутувати на важливі теми з народними депутатами та представниками Міністерства культури, молоді та спорту, Міністерства освіти і науки та Міністерства у справах ветеранів. А також працювали над новим Законом України "Про молодь".
У результаті Форуму були напрацьовані кілька резолюцій, отримано безліч корисної інформації, мега круті позитивні емоції та гарні нові знайомства. 
29 жовтня відбулися міжкультурні та міжвікові вечорниці по-новому «Made in Ukraine»
Краще один  раз побачити ніж 100 разів почути – це про вчорашній міжкультурні та міжвікові вечорниці по-новому «Made in Ukraine»
Українські пісні, що виконувалися учасниками під час майстер-класу з виготовлення прикрас із фоамірану та на караоке-вечірці, стилізована фото-зона,  затишна атмосфера, теплий чай з печивом, м’які пледи, усміхнені обличчя та невгамовні відвідувачі (учнівська та студентська молодь, а також команда молоді срібного віку з числа відвідувачок Територіального центру соціального обслуговування непрацездатних громадян) створили нереально крутий вечір! 
Дякуємо кожному відвідувачу та усім, хто долучився до створення чудового свята: 
Ніжинській міській раді та відділу у справах сім’ї та молоді виконавчого комітету Ніжинської міської ради за надану допомогу в придбанні необхідних матеріалів для творчості, а також Ніжинському БДЮ за наданий простір для проведення майстер-класу.
Насолоджуйтеся переглядом фото-звіту! А наступного разу ми чекаємо і на вас! 
25 жовтня відбулась зустріч міського голови Анатолія Лінника з волонтеркою Корпусу миру США в Україні Маріссою Додсон. Марісса приїхала на 2 роки в Ніжин працювати в Громадській організації "Лабораторія Ініціативної Молоді" та Ніжинському міському молодіжному центрі по напрямку "Розвиток громади". Під час зустрічі сторони обговорили суть перебування американки в нашій громаді, яка полягає у міжкультурному обміні, підвищенні інституційної спроможності громадських організацій, стратегічному плануванні розвитку громадянського суспільства, підвищенню компетенцій громадян з питань проєктного менеджменту, фандрайзингової діяльності, маркетингу організацій, і розвитку громади в цілому. 
Зустріч завершилася партнерським рукостисканням та сподіванням на плідну співпрацю. 3 неймовірні дні,24 навчальні години, 2 завзяті тренерки, 18 неймовірних учасників, безкінечність неочікувано крутих інсайтів‼️ Це трохи цифрового виміру 4-го в Ніжині Базового тренінгу по програмі "Молодіжний працівник" Міністерства культури,молоді та спорту України, Державного інституту сімейної та молодіжної політики, Програми розвитку ООН в Україні,який пройшов 25-27 жовтня в Ніжинськомк міському молодіжному центрі за підтримки відділу у справах сім'ї та молоді виконавчого комітету Ніжинської міської ради!
Чергова команда прокачана тренерками Анжелікою Тимченко (м.Ніжин) та Оленою Арутюнян (м. Кропивницький) з тем:
✅Молодіжна політика та молодіжна робота в Україні 
✅Підхід Ради Європи до молодіжної політики
✅Молодіжний працівник в громаді
✅Компетенції молодіжного працівника
✅Портфоліо молодіжної роботи Ради Європи 
Радіємо та пишаємось новими партнерами в реалізації молодіжної політики міста! Коли в Україні в одному місці спостерігається епіцентр громадської активності, то Ніжин не може стояти осторонь))) 18-19 жовтня директорка Ніжинського міського молодіжного центру Анжеліка Тимченко взяла участь у всеукраїнському Форумі громадських ініціатив у Луцьку. В якості панеліста вона презентувала позитивний досвід комунікацій між громадою та владою в Ніжині,зокрема на прикладі Молодіжного центру, як результату спільної роботи влади та молодіжних активістів! 
То ж, тримаємо руки на пульсі і рухаємось далі! 


Всіх бажаючих пройти навчання за програмою активізації та співпраці в громаді на засадах взаєморозуміння та співпраці задля сталого розвитку, а також прокачатись у напрямку написання грантових проектів - заповнюйте заявку на тренінг "Активні громадяни" від Британської ради!!! Дата проведення - 13-14 жовтня 2019,місце - Молодіжний центр!!! 

6 жовтня в стінах Молодіжного центру у співпраці з ГО"Лабораторія Ініціативної Молоді" та сектором сім'ї, молоді та спорту Ніжинської РДА відбувся міськрайонний локальний тренінг по програмі "Активні громадяни від Британської ради! 
Студенти, викладачі, працівники сфери культури,фінансів та соціальних служб, активна працююча молодь з числа громадських активістів - така потужна команда зібралась у чудовий осінній недільний день, щоб прокачати свої знання з теми розбудови миру та взаєморозуміння на засадах міжкультурного діалогу, поваги до різноманіття задля сталого розвитку, а також ознайомились з технікою написання проектів соціальної дії задля покращення різних аспектів життя своїх локальних громад на конкретному прикладі успішного досвіду нашої стажерки Анастасії Гузь та її проекту "Summer space" !!!
Інтерактив, інтенсив, нові знання, яскраві емоції та позитивний фідбек - все це у супроводі ароматної кави і теплих пледів створили неймовірну атмосферу цього дня)) раді новим знайомствам та готові допомагати втілювати вам глобальні ідеї в локальні дії! 
Дякуємо фасилітаторам тренінгу- директорці МЦ Анжеліці Тимченко та фахівчині з молодіжної роботи Світлані Бутенко!Невідомо,як і коли, але наша команда встигає не тільки проводити безліч заходів, але й розробляти та планувати нові масштабні програми з неформальної освіти молоді та молодіжних працівників (мабуть вони винайшли часову петлю і вміють зупиняти час, або володіють суперсилою) !!!

Останні кілька днів непомітно для відвідувачів Центру відбувається розробка крутих речей:
-Програма протидії насильству та торгівлі людьми "НіжинПротиДіє"
-Профорієнтаційна програма "Профіторія"
-Програма навчання еко-менторів та підвищення еко-свідомості громадян "ЕКОдвіж"
-Програма навчання фасилітаторів та поширення ідей ненасильницького спілкування "Альтернатива насиллю"
-Програма, спрямована на активізацію та популяризацію учнівського самоврядування "Молодь рулить"
-Програма з розвитку критичного мислення та медіаграмотності "Не вір, перевір!"
-Локальні тренінги по програмі "Активні громадяни" від Британської ради
-Базові тренінги по програмі "Молодіжний працівник"

 Хочете бути "в темі" - не прогавте шанс, слідкуйте за нашими оголошеннями та долучайтесь до заходів!!! 
Робити добрі справи, то круто і корисно! То ж 1 жовтня команда Ніжинського міського молодіжного центру у співпраці з активістами Молодіжної ради Ніжинської міської ОТГ та Ліги старшокласників Ніжина вкотре завітали до Центру соціально-психологічної реабілітації дітей з насиченою програмою :
Директорка Молодіжного центру Анжеліка Тимченко провела профілактичну навчальну гру "Ліза та її друзі подорожують світом" з середньою та старшою групою вихованців в рамках просвітницько-профілактичного проекту "НіжинПротиДіє", під час якої підлітки та молодь мали змогу в легкій та захоплюючій ігровій формі отримати основну інформацію про безпечну подорож закордон і навіть всім разом зателефонувати на Національну гарячу лінію з протидії торгівлі людьми; 

Фахівець з молодіжної роботи Світлана Бутенко та стажерка МЦ Анастасія Гузь, депутати Молодіжної ради, спільно з активістами Ліги провели рухливі інтерактиви та розвивальні забавки з молодшою групою вихованців. 

Нові знання, знайомства та позитивні емоції від щирого спілкування - саме так закінчився наш перший день жовтня! 


А ми знову повторюємо успішну практику молодіжної роботи і оголошуємо про початок реєстрації на ФОРУМ МОЛОДІЖНИХ ІНІЦІАТИВ НІЖИНА – 2019

«CoolТИватор іDей»

«Ти крутий! І ти того вартий!»

Мета: Сприяти участі молоді Ніжина в різних сферах життя громади, ознайомити молодь зі спектром сучасних перспективних можливостей для само- та взаєморозвитку, а також розвитку громади, активізувати учнівське та студентське самоврядування міста, молодіжні громадські організації та молодіжних працівників/працівниць.

Дата проведення: 19-20.09.2019

Місце проведення: м.Ніжин, Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя,новий корпус, вул. Університетська 2.

Реєстрація учасників, спікерів, волонтерів за посиланням https://docs.google.com/forms/d/1epspdMzQTtwMjkyLsKE8wPx2R9LsPXtn9TRSvUPyXNY/edit?chromeless=1

Неймовірна кількість можливостей протягом 2-х днів Форуму для самопізнання та саморозвитку, а також для побудови ефективної взаємодії в громаді: воркшопи зі спікерами, мотивуючі промови TEDtalks, Кава з можливостями у форматі маркетплейсу організацій та ініціатив, мотиваційний Стенд-ап "Від факапів до стартапів", Світове кафе "Активна громада та Глобальні цілі сталого розвитку", перегляд кіно у форматі Docuclub, дружня open-air дискотека та багато інших крутеликів!!!

Основний спонсор форуму - Програма розвитку ООН в Україні.

Не прогав можливість прокачатись на початку навчального року разом з Молодіжним центром та ГО "Лабораторія Ініціативної Молоді"!!!З 7 травня 2019 року в Ніжині розпочав свою роботу Комунальний заклад Ніжинський міський молодіжний центр Ніжинської міської ради Чернігівської області, що знаходиться за адресою: м.Ніжин, вул.Яворського, 3.

Електронна адреса: nizhynyouthcenter@gmail.com 

Директор – Тимченко Анжела Володимирівна (097 799 3735)
Заступник директора – Цюрток Світлана Сергіївна (068 583 4966)
Бухгалтер – Алєксєєнко Ірина Миколаївна
Фахівці з молодіжної роботи – Бутенко Світлана Василівна та Курило Роман Андрійович

Режим роботи закладу:

Понеділок –п’ятниця – 8:00 – 21:00

Субота – неділя  - 11:00 – 20:00


Метою діяльності закладу є сприяння:
-Соціалізації та самореалізації молоді;
-Інтелектуальному, моральному, духовному розвитку молоді, реалізації її творчого потенціалу;
-Національно-патріотичному вихованню молоді;
-Популяризації здорового способу життя;
-Працевлаштуванню молоді та зайнятості у вільний час , молодіжному підприємництву;
-Забезпеченню громадянської освіти молоді та розвитку волонтерства;
-Підвищенню рівня мобільності молоді.

 Участь Молодіжного центру у Школі громадських активістів

Робота, відпочинок, навчання - ці речі дивним чином поєднуються, якщо є гарна команда та улюблена справа!
26 серпня команда Ніжинського міського молодіжного центру взяла участь у фінальному етапі проекту "Школа громадського активіста" від ГО "Спілка ініціатив Чернігівщини" та Громадські Ініціативи України
Завдяки проекту КМГО "Альтернатива" Ніжин, Корюківка, Чернігів, Городня, Новгород-Сіверський, Семенівка об'єднались в Бречі, щоб поговорити про організаційний розвиток в громадському секторі та емоційне вигорання, якому піддаються більшість громадських активістів. 
Робота в командах, нові знайомства, ідеї для спільних проектів, відпочинок, мальовничі краєвиди - все це сприяло посиленню ефекту та справжньому тимбілдингу, коли навіть поломка авто на зворотньому шляху посеред траси та лісу сприймається з посмішками, як чергова пригода. 

за 3 місяці (травень-липень 2019 р.) ,враховуючи 4 тижні ремонтних робіт :
✅організувала 61 захід для молоді, в тому числі ‼️1 всеукраїнський (БУРтабір в Ніжині) та ‼️1 міжрегіональний (Фестиваль освітніх інновацій "Освітній хайп")
✅охопила діяльністю 1336 молодих людей ,в тому числі 829 жіночої та 507 чоловічої статі
✅взяла участь у 1 міжнародному, 7 всеукраїнських, 2 регіональних, 7 міських заходах!!!
Пишаємось такими показниками і рухаємось далі!!! 


Невгамовні працівники та волонтери Молодіжного центру працюють над створенням вільного молодіжного простору і паралельно змінюють себе: 

-виходять за межі комфорту,

-вдосконалюють свою стресостійкість та витривалість, 

-випрацьовують навички роботи в команді та безконфліктного спілкування, 

-оволодівають прикладними навичками внутрішніх оздоблювальних та декоративних робіт, 

-знаходять просто корисний варіант вторинної зайнятості, 

-розвивають свої психічні пізнавальні процеси, 

-виправцьовують креативне мислення і одночасно генерують ідеї для крутих молодіжних івентів!!! 

Всіх готових допомогти запрошуємо до нас з понеділка по п'ятницю з 10 ранку!!! Чекаємо!!! Ще й печивом з чаєм почастуємо)Полювання на пластик

18 серпня в рамках еко-челенджу "Полювання на пластик",який мандрує Чернігівщиною, відбулось таке еко-сафарі і в Ніжині! 
Прийняли естафету ГО"Лабораторія Ініціативної Молоді" та Ніжинський міський молодіжний центр від Городнянських активістів з ГММГО "НЗУМ". Започаткована акція громадськими активістами з Корюківки КММГО "Альтернатива".
На полювання зійшлось народу зовсім небагато, але вони зробили неможливе!!! - 8 чол (активісти Молодіжного центру, ГО "ЛІМ", Ліги старшокласників, Молодіжної ради та Медичного коледжу) за 2 години зібрали 47 кг пластику,полюючи на нього в районах Мигалівка, Ніфар, Механічний з-д, Комунальний ринок, Набережна р. Остер, Графський парк, НДУ імені М. Гоголя, вул. Липіврізька, Цегляний з-д!!! 
Головним спонсором нашого еко-змагання став фітнес-центр "Legion gym" (Вадим та Юлія Пустовіт), а це означає, що команда переможців отримала безкоштовні абонементи на тренування в такому крутому залі на цілий місяць! 
Ну і звичайно, ніхто не залишився поза увагою - абсолютно на всіх учасників чекали чай та кава зі смаколиками в затишному Молодіжному центрі після виснажливих еко-перегонів! ☕