Останні новини відділу з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення, оборонної та мобілізаційної роботи

Міністерство охорони здоров’я оновило карту карантинних зон в Україні – у червоній зоні залишаються Київ та ще 12 областей України.

 

Так, згідно з оновленою карантинною картою МОЗ у червоній зоні залишаються Київ, Київська, Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Львівська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Хмельницька, Чернівецька та Чернігівська області. Тут діють найжорсткіші карантинні обмеження.

У помаранчевій, попереджувальній зоні залишаються Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Кіровоградська, Луганська, Полтавська, Рівненська, Тернопільська та Черкаська області.

Відповідно до оновлених даних, у жовтій зоні перебувають лише Херсонська та Івано-Франківська області. Тут діють найм’якіші карантинні обмеження, запроваджені в Україні – маски у громадських місцях, дотримання дистанції у магазинах та дозволено роботу ресторанів з 07.00 до 24.00.

Як повідомляв Укрінформ, Держкомісія ТЕБ на НС встановила з 11 квітня червону зону епіднебезпеки на Харківщині та скасувала на Івано-Франківщині.

В Україні станом на 11 квітня лабораторно підтверджено 1 853 249 випадків COVID-19, з них за добу – 12 112.

_________________________________________

Відділ з питань НС, ЦЗН, ОМР виконавчого комітету Ніжинської міської ради  закликає мешканців міста не провокувати пожежі в екосистемах країни!

В Україні розпочався пожежонебезпечний період. У цей час, унаслідок необережного поводження з вогнем, або ж зумисного підпалу сухостою, можуть бути знищені гектари природних екосистем, а разом з тим — тварини та птахи, які там мешкають. Якщо ж для людей це не вагомий аргумент (як показує практика), варто задуматися про безпеку власних садиб, а також своє життя та здоров'я. Адже нерідко вогонь із сухостою перекидається на житлові будинки та господарчі споруди, більше того, навіть самі палії стають жертвами зумисно спровокованого полум'я.

Шановні громадяни, звертаємо вашу увагу: нещодавно парламент прийняв закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту лісів, запобігання пожежам на землях лісового та водного фонду, торфовищах та на землях інших категорій», який дозволить протистояти загорянню на природних територіях. Законом заборонено випалювання сухої рослинності у прибережно-захисних зонах: уздовж річок, навколо водойм та на островах; уздовж морів, морських заток і лиманів та на островах у внутрішніх морських водах.

За спалювання сухої трави та листя законом передбачений шраф до 153 тис. грн. За підпал з тяжкими наслідками для природи може загрожувати 5 років в'язниці!


Під час ПОЖЕЖОНЕБЕЗПЕЧНОГО ПЕРІОДУ потрібно дотримуватися таких правил:

 • не розводити відкритий вогонь біля лісової зони, в полях;
 • не залишати недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці;
 • категорично заборонено випалювати сміття та рослинні залишки;
 • організовуйте протипожежні розриви між очеретом та садовими ділянками
 • не організовуйте складання легкозаймистих матеріалів поблизу очерету;
 • очищайте місце, призначене для вогнища, від сухої трави, листя, гілля та не розводьте багаття у безпосередній близькості до будинків чи господарських споруд;
 • не залишайте без нагляду розпалені багаття та не дозволяйте дітям розводити вогнища;
 • при сильних поривах вітру не розпалюйте вогнище;
 • залишаючи місце відпочинку, обов’язково загасіть вогнище водою чи піском до повного припинення горіння або тління;
 • проводьте роз’яснювальні бесіди з дітьми щодо дотримання правил пожежної безпеки.

 

Пам'ятайте, що пожежі в екосистемах також можуть спричинити тяжкі наслідки, зокрема, неконтрольоване поширення вогню на житлові будинки та поруч розташовані споруди, руйнування родючого шару ґрунту та загибель тварин.

Якщо ви помітили займання на відкритих територіях — телефонуйте до Служби порятунку за номером «101» !

Відділ з питань НС, ЦЗН, ОМР

__________________________________________

УНІАН

В Україні оновився поділ на карантинні зони. Зокрема до "червоної" потрапили чотири області, а десять перейшли до "помаранчевої".

Як зазначив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, за попередній тиждень збільшилася кількість госпіталізацій хворих на COVID-19 – майже 21 тисяча проти 17 600, яку фіксували наприкінці лютого. Він також додав, що десять областей знаходяться у "помаранчевій" зоні, а чотири потрапили у "червону".

"В Україні продовжує працювати адаптивний карантин. В областях зі значним поширенням коронавірусної хвороби запроваджений червоний рівень. Це Івано-Франківська, Чернівецька, Закарпатська й Житомирська області. Також майже 10 областей перебувають у помаранчевій зоні й близькі до червоного рівня", – наголосив Шмигаль.

За даними МОЗ, у "червоній" зоні знаходяться Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська та Чернівецька області.

У "помаранчевій" зоні опинилися місто Київ, Вінницька, Донецька, Запорізька, Київська, Львівська, Миколаївська, Сумська, Тернопільська і Хмельницька області.

Решта регіонів залишаються "жовтими" - Волинська, Дніпропетровська, Кіровоградська, Луганська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Харківська, Херсонська, Черкаська та Чернігівська області.

Що відомо

 • Прем'єр-міністр Денис Шмигаль оголосив про початок третьої хвилі пандемії коронавірусу в Україні, яка може призвести до введення чергового локдауну.
 • 4 березня Міністерство охорони здоров'я оприлюднило новий поділ регіонів за зонами. У "червоній" зоні залишаються Житомирська, Івано-Франківська та Чернівецька області. До "помаранчевої" зони зараховані Вінницька, Донецька, Закарпатська, Запорізька, Київська, Львівська, Миколаївська, Сумська та Тернопільська області. Всі інші регіони віднесено до "жовтої" зони.
 • Уперше карантин в Україні запровадили ще з 12 березня 2020 року. Потім його неодноразово продовжували, а влітку перевили у форму адаптивного карантину з поділом регіонів на чотири зони. З 8 по 24 січня 2021 року в Україні діяли жорсткі карантинні обмеження з метою розвантажити медичну систему та зменшити хвилю поширення COVID-19.
 • 17 лютого 2021 року уряд повернув адаптивний карантин, та продовжив його до 30 квітня.

 


 Карантин на два місяці запроваджують у «помаранчевому» Києві

Карантин у Києві, який віднесли до «помаранчевої» зони карантину, запроваджують на два місяці через зростання кількості хворих на коронавірусну інфекцію.

Ситуація у столиці залишається прогнозованою, а потрапляння Києва до «помаранчевої» зони очікували ще минулого тижня. Про це повідомив голова Держспоживслужби в столиці Олег Рубан.

Ми будемо спостерігати помаранчеву зону в найближчі два місяці в Києві. Ця ситуація повністю нормальна для киян і гостей столиці. Посилюється контроль над суб'єктами господарювання всіх сфер бізнесу, в тому числі й розважальних центрів, фітнес-клубів, вишів, — додав Рубан.

 

Зауважимо, що під час дії у Києві «помаранчевої» зони карантину будуть діяти такі обмеження:

 • заборона проведення масових заходів за участі понад 220 осіб — 1 особа на 10 м² площі будівлі;
 • діяльність закладів, що надають послуги з розміщення, — крім готелів;
 • відвідування групових занять у професійних та вищих навчальних закладах освіти дозволене групами не більше 20 осіб;
 • проведення медзакладами планових госпіталізацій тимчасово обмежене. Це не стосується надання медичної допомоги вагітним, новонародженим, пацієнтам з онкозахворюваннями, паліативних хворим та випадків, коли є ризик для життя пацієнта;
 • заборонена діяльність спортивних залів та фітнес-центрів, крім закладів, що можуть забезпечити відвідування не більше 1 особи на 10 м² приміщення;
 • заборонено прийом дітей до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку — санаторіїв і таборів у столиці та передмісті;
 • перевезення пасажирів автомобільним та міським громадським транспортом здійснюється тільки в кількості 50% місць для сидіння.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що карантин в Україні продовжує діяти через спалах захворюваності на коронавірус. Міністерство охорони здоров’я оновило розподіл регіонів України на карантинні зони. До «червоної» зони потрапили Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська та Чернівецька області.

 

_________________________________________________________________________                                 


 Уряд продовжив карантин в Україні до 28 лютого 2021 року

Обмеження, які діятимуть з 19 грудня:

 • У закладах освіти дозволено проводити вистави, концерти за участі одного класу та без глядачів;
 • Заборонено влаштовувати бенкети, майстер-клас, публічні заходи в закладах розваг і харчування;
 • Заборонено приймання відвідувачів у музеях, галереях, якщо в залах більше однієї людини на 10 м²;
 • Проведення релігійних заходів за умови присутності 1 особи на 5 м². На вулиці учасники заходів мають дотримуватися дистанції в 1,5 м.

По всій території України діють обмеження помаранчевої зони.
На всій території України діють карантинні обмеження, які відповідають «помаранчевому» рівню епідемічної небезпеки, які триватимуть до 28 лютого 2021р.Як можна отримати інформацію стосовно COVID-19?

Працює інформаційний контакт-центр, створений МОЗ. Відтепер можна телефонувати за безкоштовним номером, та дізнаватися інформацію стосовно хвороби. У центрі працюють 150 операторів, тому дзвінки приймають цілодобово.

Номер: 0 800 60 20 19 (дзвінки безкоштовні)

Що може змінитись для адаптивного карантину після 28.02.2021р.?

Регіони позначатимуть зеленим, жовтим, помаранчевим або червоним рівнем небезпеки поширення Covid-19, залежно від епідемічної ситуації. Маркуватиме регіони автоматизоване програмне забезпечення на основі алгоритмів і даних. Національна комісія ТЕБ та НС затверджуватиме дані. Додатково посилюються обмежувальні заходи у регіонах із “зеленим” рівнем епідеміологічної небезпеки. 

У регіонах “зеленого”, “жовтого” та “помаранчевого” рівнів: дозволяється проведення спортивних заходів без глядачів та за умови дотримання учасниками протиепідемічних заходів.

Місцеві органи самоврядування — отримають доступ до даних електронного сервісу “Дій.Вдома”. Це необхідно, аби контролювати осіб, які підлягають самоізоляції чи  обсервації, або порушують правила карантину. 
Для Єдиної державної системи цивільного захисту по всій території України продовжується режим “Надзвичайної ситуації” до 28 лютого 2021 року.

Онлайн-мапа епідемічних показників

 

Коли регіон вважається “зі значним поширенням COVID-19”?

Якщо наявна хоча б одна з ознак:

 • завантаженість ліжок у лікарнях понад 50% протягом п’яти днів поспіль (без урахування ліжок, відведених для лікування COVID-19 у дитячих та пологових відділеннях);
 • середня кількість тестувань методом ПЛР та ІФА не менше 48 на 100 тис. населення протягом останніх семи днів.

Зелена зона

немає сплеску захворювань, завантаженість ліжок у лікарні на рівні 5%.

✓ перебування у громадських будівлях в масках або респіраторах
✓ масові заходи за участі більше 50 осіб
✓ кінотеатри та заклади культури з наповненістю не більше 50% місць у кожному окремому кінозалі або залі
✓ перевезення пасажирів тільки в межах сидячих місць
✓ відвідування закладів дошкільної, шкільної, позашкільної та спеціалізованої освіти, якщо на самоізоляції понад 50% дітей та персоналу закладу.
✓ робота кафе, барів, ресторанів після 22-ї та до 7-ї години. Але дозволяється адресна доставка та на винос.

Жовта зона

5 днів поспіль змінюються показники захворювань. При цьому завантаженість лікарняних ліжок на рівні від 5% до 50%, не враховуючи у дитячих та пологових відділеннях.

✓ масові заходи за участі більше 30 осіб
✓ відвідування установ соціального захисту, в яких перебувають люди похилого віку, крім тих, що надають послуги кризово
✓ на вході до закладів чи заходів потрібно розмістити інформацію про можливу кількість відвідувачів. Контроль має здійснювати власник приміщення або організатор подіі.
✓ обмеження зеленої зони зберігаються

Помаранчева зона

завантаження ліжок становить від 50% до 75%, не враховуючи у дитячих та пологових відділеннях.

✓ масові заходи за участі більше 20 осіб
✓ робота закладів розміщення (хостели, туристичні бази тощо), окрім готелів
✓ планові госпіталізації в лікарнях
✓ спортзали, фітнес-центри, заклади культури
✓ прийом нових змін в дитячі табори
✓ обмеження жовтої і зеленої зон зберігаються.

Червона зона

сплеск захворювань. Більше 320 хворих на 100 тис населення протягом 14 днів. Завантаженість ліжок понад 75% протягом, не враховуючи у дитячих та пологових відділеннях.

✓ робота громадського транспорту
✓ відвідування закладів освіти
✓ відвідування закладів сфери культури, кінотеатрів
✓ діяльність ТРЦ, кафе та ресторанів
✓ обмеження зеленої, жовтої та поморанчевої зон зберігаються
✓ відвідування закладів торговельного і побутового обслуговування населення.

Що є підставою для встановлення червоної зони?

Для червоної зони обмеження та їх кількість встановлює спільним рішенням державна та регіональна комісії ТЕБ і НС. Це може бути одномоментне закриття всіх сфер, або поступове обмеження для закладів, які в конкретному регіоні призводять до спалахів хвороби.

Уряд рекомендує змінити графіки початку робочого дня

Це зменшить кількість людей, які перетинаються у години пік в громадському транспорті.
На місцевому рівні рішення щодо перенесення робочого часу ухвалюють обласні, районні державним адміністрації та Київська міська, разом з органами місцевого самоврядування та суб’єктами господарювання. 

Органам місцевої виконавчої влади ті іншим держорганам, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям незалежно від форми власності, рекомендується забезпечити  гнучкий режим робочого часу, який, передбачає різні години початку і закінчення роботи для працівників. За можливості ввести дистанційну роботу.

Суб’єктам господарювання на період дії карантину також рекомендується підкоригувати робочий графік. Перенести початок робочого дня на 10 чи більш пізню годину суб’єктам господарювання, які працюють у:

 • оптовій та роздрібній торгівлі; 
 • ремонті автотранспортних засобів і мотоциклів;
 • поштовій та кур’єрській діяльності;
 • тимчасовому розміщенні та організацією харчування;
 • страховій діяльності;
 • освіті;
 • наданні соціальної допомоги;
 • мистецтві, спорті, розвагах та відпочинку.

На період дії карантину робочий день розпочинається:

- о 8 годині - в органах виконавчої влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування;
- о 10 годині - в центрах надання адміністративних послуг, органах соціального захисту населення, територіальних органах Пенсійного фонду України.

Крім того, органам місцевого самоврядування рекомендовано розробити чи скорегувати маршрути руху громадського транспорту з урахуванням змінених графіків роботи.

Контроль та відповідальність

За порушення умов карантину передбачаються відповідні покарання. 

 • Штраф від 1 до 3 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17-54 тис грн) або арешт на 6 місяців
 • Обмеження або позбавлення волі на 3 роки, якщо такі дії призвели або могли призвести до поширення хвороби.
 • Позбавлення волі на термін від 5 до 8 років, якщо порушення правил обсервації спричинило смерть або інші серйозні наслідки для третіх осіб 

Не наражайте на небезпеку себе та близьких. Залишайтеся вдома. Збережімо Україну!

 

Правила обов'язкової обсервації

У квітні Уряд пом’якшив карантинні обмеження, та дозволив громадянам замінити обов’язкову обсервацію на самоізоляцію. 

 Чим відрізнятиметься обсервація від самоізоляції? 

При обсервації людина перебуватиме у лікарні чи іншій установі, яка визначена місцевою владою як обсерватор. При самоізоляції людина сама визначає, де планує перебувати протягом 14 днів. *Самоізоляції підлягають особи, які досягли 60 років. 

Що для цього необхідно зробити?

 1. При перетині кордону чи КПВВ людина погоджується на самоізоляцію.
 2. Необхідно скачати та зареєструватися в мобільному електронному сервісі “Вдома”.
 3. Слідувати інструкціям з мобільного додатку та дотримуватися правил самоізоляції. 

Якщо ви не хочете або не маєте можливості встановити мобільний додаток "Вдома" - вас доставлять до місця обов’язкової обсервації.

 Хто може використовувати самоізоляцію в “Дії”?

 • Люди, які в’їжджають з-за кордону до України.
 • Люди, які в’їжджають з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, Криму і м. Севастополя через КПВВ.

Хто потрапить до обсервації?

Ті люди, які двічі порушили умови самоізоляції - обов'язково підлягають обсервації, у визначених місцевою владою місцях.

Чи можливо зменшити термін самоізоляції при використанні застосунку «Вдома»?

Так. Відповідно до Постанови самоізоляція може бути припинена, при умові:
- після отримання негативного результату ПЛР-тесту;
- після отримання негативного результату експрес-тесту на визначення антигена, який проведено після перетину контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповані території та виїзду з них.

     

___________________________________________________________________________________

Впродовж минулого тижня вогнеборці Чернігівщини ліквідовували  пожежі

Впродовж минулого тижня  на території Чернігівської області виникли  пожежі у житловому секторі громадян,  на транспорті. Їх причинами послужило коротке замкнення електромережі та  порушення правил монтажу нагрівальних печей та димарів. Вогнем пошкоджено 3 житлові будинки у смт Ладан Прилуцького району, с. Киселівка Чернігівського району та м. Бахмач. Також пошкоджено навісне обладнання двигуна та електрообладнання автомобіля "Skoda Octavia", знищено гараж. На щастя, загиблих і травмованих немає.

Слід зазначити, що головною причиною виникнення пожеж в області залишається ігнорування мешканцями області застережень рятувальників, які через наявні засоби масової інформації та під час проведення профілактичних відпрацювань населених пунктів постійно звертають увагу громадян на необхідність суворого дотримання правил пожежної безпеки.

      Так, в  м. Новгород-Сіверський в господарстві по вул. 8 Березня о 18 год.      23 хв. 07 лютого сталася пожежа житлового будинку (10х13 м, стіни цегляні, покрівля шиферна). Вогнем пошкоджено конструктивні елементи стін в приміщенні котельні на площі 20 кв.м, внутрішнє облицювання стін та стелі коридору, меблі та майно. Причина та збиток - встановлюються. Врятовано хлопчика, 2007 року народження та дівчинку, 2008 року народження, яких з термічними опіками ІІІ-ІV ступенів 40% тіла, опіками верхніх дихальних шляхів та отруєнням чадним газом було спочатку госпіталізовано до реанімаційного відділення КНП "Новгород-Сіверська центральна міська лікарня ім. І.В. Буяльського", а згодом спеціалізованим медичним автотранспортом центра екстреної медичної допомоги було перевезено і госпіталізовано до опікового відділення Чернігівської обласної лікарні. Стан потерпілих важкий.

   У зв'язку з цим, надзвичайники вкотре застерігають: щоб зберегти власне життя та життя близьких вам людей, пам’ятайте:

 • не використовуйте для обігріву приміщень несертифіковані та саморобні нагрівальні прилади;
 • у разі використання серійних нагрівальних пристроїв, установіть їх таким чином, щоб уникнути перекидання, також обмежте доступ до них дітей;
 • витримуйте відстань від приладів електро та пічного опалення до горючих матеріалів і конструкцій;
 • дотримуйтесь правил пожежної безпеки при використанні індивідуальних систем опалення та систем пічного опалення в будинках;
 • не залишайте без нагляду у разі виходу з приміщень увімкнені в електромережу нагрівальні прилади, телевізори, праски тощо;
 • намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі значної потужності;
 • не допускайте застосування саморобних некаліброваних плавких вставок "жучків" в запобіжниках електричного струму;
 • тримайте запальнички та сірники у недоступних для дітей місцях;
 • ніколи не заохочуйте та не дозволяйте дітям бавитися із сірниками й запальничками.

У разі пожежі – телефонуйте до Служби порятунку за номером «101»!

__________________________________________________________

ПАМЯТКА НАСЕЛЕННЮ

                          Як можна зменшити ризик травм у ожеледицю

 • Ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте в колінах, а ступайте на всю підошву. Руки повинні бути не зайняті торбами.
 • При порушенні рівноваги – швидко присядьте, це найбільш реальний шанс утриматися на ногах.
 • Падайте в ожеледицю з мінімальним збитком для свого здоров’я. Відразу присядьте, щоб знизити висоту.
 • Не тримайте руки в кишенях – це збільшує можливість не тільки падіння, але і більш важких травм, особливо переломів.
 • Обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони покриті льодом. Крім того, вони можуть бути погано закріплені і перевертатися, що додає травмувань.
 • Не прогулюйтеся з самого краю проїжджої частини дороги. Це не безпечно завжди, а на слизьких дорогах особливо. Можна впасти та вилетіти на дорогу, а автомобіль може виїхати на тротуар.
 • Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та у ожеледицю. Пам’ятайте, що у ожеледицю значно збільшується гальмовий шлях машини і падіння перед автомобілем.
 • Небезпечні прогулянки в ожеледицю в нетверезому стані. У стані сп’яніння травми частіше всього важкі, всупереч переконанню, що п’яний падає завжди вдало.
 • Якщо ви впали і через деякий час відчули біль в голові, нудоту, біль в суглобах, утворилися пухлини – терміново зверніться до лікаря в травмпункт, інакше можуть виникнути ускладнення з поганими наслідками.
 • Тримайтеся подалі від будинків – ближче до середини тротуару. Взимку, особливо в містах, дуже велику небезпеку являють собою бурульки.
 • Ходіть по тротуарах, посипаних піском або сіллю, а якщо вони не посипані, ходіть по не притоптаному снігу, який зазвичай залишається на внутрішньому краї тротуару.
 • При ступанні по льоду максимальне навантаження на стопу повинно приходитися не на п’яту, а на носок. Ходіть неквапливо, ноги злегка розслабте в колінах

 

Відділ з питань НС, ЦЗН, ОМР

                 

   

"Зимові канікули заради безпеки"

Уряд під час засідання  9 груднявизначився із датами нового локдауну

УНІАН

Кабінет міністрів вирішив ввести новий локдаун з метою стримання поширення коронавірусу з 8 по 24 січня 2021 року включно.

"До кінця року залишилося три тижні і на цей період уряд вирішив не вводити жорсткий карантин. За даними МОЗ, медична система витримує ту кількість хворих, які є. У той же час, сьогодні ми приймемо рішення щодо додаткових обмежень у наступному році. Ми хочемо, аби і громадяни, і бізнес розуміли логіку прийняття рішень щодо будь-яких обмежень", - заявив прем'єр Шмигаль, додавши, що заради цього Кабмін кілька тижні консультувався з представниками бізнесу.

"Після наших переговорів було прийнято рішення, що з 8 по 24 січня включно в Україні будуть запроваджені посилені карантинні обмеження, назвемо їх зимовими канікулами заради безпеки. Це робиться для того, аби не допустити розгортання нової хвилі захворюваності, яка може наступити, зокрема і після новорічних свят", - додав він.

Відповідно до поточних обмежень помаранчевої зони, за словами Шмигаля, у визначений урядом період працюватимуть готелі, банки, аптеки, продуктові магазини та транспорт. Як повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов, у новорічну ніч МОЗ дозволяє закладам харчування працювати до 01:00, нині, за його словами, вони працюють до 23:00. Однак, на період з 00:00 8 січня по 00:00 25 січня забороняється:

 • робота різдвяних ярмарків, ялинки на площах міст можуть бути встановлені, однак без облаштування концертних та розважальних майданчиків навколо них;
 • відвідування закладів освіти, крім дошкільної освіти та спеціальних закладів;
 • робота кафе, барів, ресторанів, крім на виніс та на доставку та закладів харчування в аеропортах. У готелях заборонено роботу ресторанів з 11-ї години до 6-ї години наступної доби, крім надання послуг з харчування в готельному номері за замовленням клієнтів;
 • приймання відвідувачів у торговельно-розважальних центрах, окрім купівлі товарів першої необхідності;
 • приймання відвідувачів у розважальних закладах. Заборонено роботу закладів культури, фітнес-залів, басейнів, усіх спортивних масових заходів, крім офіційних. Робота салонів краси дозволяється лише за попереднім записом, без очікування у приміщеннях;
 • приймання відвідувачів закладами культури і проведення культурних масових заходів, крім роботи історико-культурних заповідників, суб’єктів господарювання, пов’язаної з виробництвом аудіовізуальних творів, зокрема здійснення кіно- та відеозйомки, за умови обмеження доступу до місця зйомки (знімального майданчика) сторонніх осіб та використання персоналом (крім акторів під час знімального процесу), залученим до виробництва аудіовізуального твору, респіраторів або захисних масок, у тому числі виготовлених самостійно. Діяльність суб’єктів господарювання, пов’язана з виробництвом аудіовізуальних творів, не є масовим заходом.
 • проведення всіх масових (розважальних, спортивних, соціальних, рекламних та інших, у тому числі новорічних) заходів, крім проведення офіційних спортивних заходів, включених до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України, та спортивних заходів командних ігрових видів спорту професійних спортивних клубів без глядачів, за умови дотримання учасниками таких заходів відповідних санітарних і протиепідемічних заходів
 • діяльність продовольчих та непродовольчих ринків.
 • діяльність культових споруд та приміщень, пристосованих під молитовні потреби, за умови їх наповненості понад 50% передбачених стаціонарних місць для сидіння; релігійні заходи без стаціонарних місць для сидіння та на відкритому повітрі, які не забезпечують дотримання дистанції 1,5 метра між присутніми.

До товарів та послуг першої необхідності належать:

 • товари, що зараховані до продуктів харчування, лікарських засобів, виробів медичного призначення, засобів гігієни, засобів зв’язку, ветеринарних препаратів, кормів;
 • пальне;
 • провадження діяльності з надання фінансових послуг, діяльності фінансових установ і діяльності з інкасації та перевезення валютних цінностей, діяльності операторів поштового зв’язку, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів (без зон харчування), діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, перукарень та салонів краси за попереднім записом.

Окрім того, урядовці рекомендують у період з 11 по 25 січня працювати дистанційно.

_____________________________________________________________________________________

     

________________________________________________________________________________                         

Пожежна небезпека пічного опалення та правила пожежної безпеки при використанні його у побуті

Порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення — досить поширена причина виникнення пожеж у побуті в холодну пору року. Пожеж від приборів опалення, якщо вони справні та експлуатуються з виконанням правил пожежної безпеки, не може бути. Якщо пожежа все одно сталась, то її причина ховається завжди в порушені правил експлуатації чи невиконанні інструкцій.

Небезпека пічного опалення обумовлюється тим, що кожна піч це вогнедіюче джерело. Частіше за усе пожежі відбуваються з причини перегрівання печей, появи у цегляній кладці тріщин, а також в результаті застосування для розтоплювання печей горючих і легкозаймистих рідин, випаданні з топки або зольника вуглин.

 У разі користування пічним опаленням:

- перед початком, а також протягом усього опалювального сезону слід очищати димоходи та печі від сажі, щоб не сталось її займання. Очищення від сажі та різноманітного бруду необхідно провадити для опалювальних печей періодичної дії на твердому та рідкому паливі - не рідше одного разу на три місяці;

- біля кожної печі перед топковим отвором на горючій підлозі слід прибити металевий лист розміром не менше 0,5 х 0,7 м;

- усі димові труби та стіни на горищі, через які прокладено димові канали, повинні бути заштукатурені й побілені;

- золу й шлак, що їх видаляють із топки, необхідно заливати водою та виносити в спеціально відведені місця. Не дозволяється висипати золу й шлак поблизу будівель.

Під час використання пічного опалення не допускається:

- залишати печі, які топляться, без нагляду або доручати нагляд за ними малолітнім дітям;

- користуватися печами, які мають тріщини;

- розміщувати паливо, інші горючі речовини та матеріали безпосередньо перед топковим отвором;

- зберігати незагашені вуглини та попіл у металевому посуді, встановленому на дерев'яній підлозі або горючій підставці;

- сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали;

- застосовувати для розпалювання печей легкозаймисті та горючі рідини;

- використовувати для топлення дрова, довжина яких перевищує розміри топки;

- здійснювати топлення печей із відкритими дверцятами топки;

- закріплювати на димових трубах антени телевізорів, радіоприймачів тощо;

- зберігати у приміщенні запас палива, який перевищує добову потребу.

 

Шановні мешканці м. Ніжина! Дотримання цих простих правил дозволить зберегти ваше життя та  життя близьких вам людей!

Відділ  з питань НС, ЦЗН, ОМР
Ніжинської міської ради

_______________________________________________________________
ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПРИ ВИНИКНЕННІ ПОЖЕЖІ

Найперше, що слід робити під час пожежі: у жодному випадку не панікувати. Якщо ви в змозі – відразу зателефонуйте «101» і викличте пожежну команду.

Основні небезпеки під час пожежі: висока температура, задимленість та загазованість, обвал конструкцій будинків і споруд, вибухи технологічного обладнання і приладів, падіння обгорілих дерев, а також провалів. Небезпечно входити в зону задимлення.

Якщо ви, не дай Боже, опинитеся в подібній ситуації, пам'ятайте про ці правила:

 • не панікувати;
 • якщо виявили загорання чи задимлення – повідомити рятувальну службу за телефоном 101;
 • відчиніть вікно, покличте на допомогу;
 • закрийте рот і ніс зволоженою тканиною;
 • не йдіть крізь полум’я і дим, спробуйте дочекатися допомоги, якщо є можливість – дістаньтесь даху;  
 • уникайте перекриттів, які можуть обвалитися;
 • якщо загорівся одяг – негайно його зняти;
 • рухатися при задимленні краще повзком по підлозі;
 • користуватися ліфтами при пожежі заборонено;
 • перед тим, як вийти з кімнати, перевірте, чи не гарячі двері;
 • закривайте після себе усі двері, через які вдається пройти;
 • стрибати з вікна – лише у крайньому випадку, попередньо варто викинути м’які речі – матраци, подушки, спрямовувати падіння саме на них.

Пожежа у приміщенні

- побачивши задимлення чи загорання – викличте пожежно-рятувальну службу «101» або повідомте людей поза будівлею про пожежну небезпеку;

- якщо ви прокинулись від шуму пожежі і запаху диму, не сідайте в ліжку, а скотіться з нього прямо на підлогу;

- до дверей приміщення слід повзти підлогою під хмарою диму, але не відчиняти двері відразу;

- обережно доторкніться до дверей тильною стороною долоні, якщо двері не гарячі, то відчиніть їх та швидко виходьте;

- якщо двері гарячі, не відчиняйте їх – дим та полум’я не дозволять вам вийти;

- щільно закрийте двері, а всі щілини і отвори заткніть будь-якою тканиною, щоб уникнути подальшого проникнення диму. Повертайтесь поповзом у глибину приміщення і приймайте заходи до порятунку;

- присядьте та глибоко вдихніть повітря, розкрийте вікно, висуньтеся та спробуйте покликати за допомогою;

- якщо ви не в змозі розкрити вікно, розбийте віконне скло твердим предметом та зверніть увагу людей, які можуть викликати пожежну команду;

- якщо ви вибрались через двері, зачиніть їх та поповзом пересувайтесь до виходу із приміщення;

- обов’язково зачиняйте за собою всі двері;

- якщо загорівся ваш одяг, падайте на підлогу і перевертайтесь, щоб збити полум’я, в жодному випадку не біжіть – це ще більше роздуває вогонь;

- зверніть увагу, що під час пожежі заборонено користуватися ліфтами;

- якщо ви перебуваєте у висотному будинку, не біжіть вниз крізь вогнище, а користуйтеся можливістю врятуватися на даху будівлі;

- стрибайте через вікно лише у крайньому випадку (кожен другий стрибок при пожежі з четвертого поверху є смертельним). Але якщо іншого виходу немає, перед стрибком викиньте на землю якомога більше м'яких речей (подушки, матраци тощо), старайтеся спланувати своє падіння саме на ці речі.

При порятунку потерпілих

- перед тим, як увійти у приміщення, що горить, накрийтесь мокрою ковдрою, будь-яким одягом чи щільною тканиною;

- двері в задимлене приміщення відкривайте обережно, щоб уникнути займання від великого притоку свіжого повітря;

- у сильно задимленому приміщенні рухайтесь поповзом або пригинаючись;

- для захисту від чадного газу необхідно дихати через зволожену тканину;

- у першу чергу рятуйте дітей, інвалідів та старих людей;

- звертайте увагу, що маленькі діти від страху часто ховаються під ліжко, в шафу, кутки та інші потаємні місця;

- виходьте із осередку пожежі в той бік, звідки віє вітер;

- якщо на людині горить одяг, зваліть її на землю та швидко накиньте пальто, плащ або будь-яку ковдру чи покривало (бажано зволожену) і щільно притисніть до тіла, у разі необхідності викличте медичну допомогу.

 

Відділ з питань НС, ЦЗН, ОМР______________________________________________________________________________________________________________
Карантинні заходи

Уряд продовжив адаптивний карантин в Україні до 31 жовтня

Регіони позначатимуть зеленим, жовтим, помаранчевим або червоним рівнем небезпеки поширення Covid-19, залежно від епідемічної ситуації. Маркуватиме регіони автоматизоване програмне забезпечення на основі алгоритмів і даних. Національна комісія ТЕБ та НС затверджуватиме дані.

Що змінюється для адаптивного карантину після 26.08.2020р.

Додатково посилюються обмежувальні заходи у регіонах із “зеленим” рівнем епідеміологічної небезпеки. 

Заборонено:

 • робота дискотек, розважальних закладів, нічних клубів, закладів громадського харчування з організацією дозвілля; 
 • проводити концерти, окрім організованих закладами культури і для яких концертна діяльність протягом останнього року є основним видом діяльності.

Місцеві органи самоврядування — отримають доступ до даних електронного сервісу “Дій.Вдома”. Це необхідно, аби контролювати осіб, які підлягають самоізоляції чи  обсервації, або порушують правила карантину. 
Для Єдиної державної системи цивільного захисту по всій території України продовжується режим “Надзвичайної ситуації” до 31 жовтня 2020 року.

 

Зелена зона

немає сплеску захворювань, завантаженість ліжок у лікарні на рівні 5%.

✓ перебування у громадських будівлях в масках або респіраторах
✓ проведення масових заходів: не більше 1 людини на 5 квадратних метрів
✓ кінотеатри із заповненістю на 50%
✓ перевезення пасажирів тільки в межах сидячих місць


Жовта зона

якщо 5 днів поспіль змінюються показники захворювань. При цьому завантаженість лікарняних ліжок на рівні від 5% до 50%.

✓ відвідування установ соціального захисту, в яких перебувають люди похилого віку, крім тих, що надають послуги кризово
✓ обмеження зеленої зони зберігаються

 

Помаранчева зона

завантаження ліжок становить понад 50%.

✓ діяльність закладів розміщення (хостели, туристичні бази тощо), окрім готелів
✓ діяльність розважальних закладів, ресторанів у нічний час
✓ планові госпіталізації в лікарнях
✓ спортзали, фітнес-центри, заклади культури
✓ прийом нових змін в дитячі табори
✓ обмеження для масових заходів: 1 людина на 20 кв. м. та не більше 100 людей
✓ обмеження жовтої і зеленої зон зберігаються

 

Червона зона

у разі сплеску захворювань та завантаженості ліжок більше ніж на 75%.

✓ робота громадського транспорту
✓ відвідування закладів освіти
✓ діяльність ТРЦ, кафе та ресторанів
✓ обмеження зеленої, жовтої та поморанчевої зон зберігаються

Що є підставою для продовження чи скасування адаптивного карантину?

Регіональні комісії ТЕБ і НС можуть локально посилювати або послаблювати протиепідемічні обмеження. 

Від 12 серпня змінюється підхід до визначення рівня захворюваності. Враховуватимуться 3 показники: 

 • заповненість ліжок у лікарнях;
 • рівень тестувань - не менше 24 тестів на 100 тисяч населення протягом останніх 7 днів;
 • рівень нових захворювань не має перевищувати 40 випадків на 100 тисяч населення протягом 14 днів. 

Кожні 7 днів комісія прийматиме рішення щодо рівня епідеміологічної небезпеки. Рішення про послаблення рівня небезпеки переглядатимуть не раніше, ніж через 14 днів (інкубаційний період хвороби).

 06.04.2021

ПРОТОКОЛ № 8 позачергового засідання міської комісії з питань ТЕБ та НС 05 квітня 2021 р

Завантажити

31.03.2021

Кількість пожеж в екосистемах області останнім часом зростає

Завантажити

28.03.2021

Протокол №7 позачергового засідання міської комісії з питань ТЕБ та НС 27 березня 2021 р.

Завантажити

29.03.2021

З 29 березня діятимуть карантинні обмеження червоної зони

Завантажити

31.03.2021

Штрафи за підпал трави

Завантажити

26.03.2021

З 27 березня по Черн.обл.додаткові заходи

Завантажити

17.12.2020

Безпека_Новорiчнi_свята

Завантажити

22.12.2020

Протокол №4 проведення засідання міської комісії з питань безпечної життєдіяльності населення від 21.12.2020 року

Завантажити

24.12.2020

Як правильно встановити ялинку

Завантажити

28.12.2020

Памятка-Безпечні-зимові-канікули (1)

Завантажити

29.12.2020

Профілактика травматизму взимку

Завантажити

30.12.2020

Протокол № 23 засідання міської комісії з питань ТЕБ та НС від 28.12.2020 р.

Завантажити

11.01.2021

Упродовж минулого тижня підрозділи ДСНС України врятували 46 осіб та ліквідували 739 пожеж

Завантажити

11.01.2021

Постанова головного санітарного лікаря 57 від 30.12.20

Завантажити

15.01.2021

Протокол № 1 засідання міської комісії з питань ТЕБ та НС (15.01.2021 р.)

Завантажити

17.12.2020

Памятка_для_населення

Завантажити

17.12.2020

Памятка_для_працiвникiв

Завантажити

03.11.2020

Протокол від 02.11.2020 № 21 позачергового засідання міської комісії з питань ТЕБ та НС

Завантажити

11.11.2020

Вогнеборці закликають

Завантажити

13.11.2020

На 3 тижні запровадили карантин вихідного дня

Завантажити

24.11.2020

Як захиститися від коронавірусу -основні правила та рекомендації

Завантажити

24.11.2020

Покрокова інструкція при коронавірусі

Завантажити

30.11.2020

Основні правила при виникненні пожежі

Завантажити

30.11.2020

Памятка безпека використання газу в побуті

Завантажити

11.12.2020

Протокол №22 засідання міської комісії з питань ТЕБ та НС від 10.12.2020 р.

Завантажити

11.12.2020

Памятка населенню обережно тонкий лід

Завантажити

15.01.2021

Увага!Значне зниження температури

Завантажити

16.01.2021

Пам’ятка переохолодження організму

Завантажити

02.03.2021

ПРОТОКОЛ № 1 проведення засідання міської комісії з питань безпечної життєдіяльності населення від 01.03.2021 р.

Завантажити

19.03.2021

Протокол № 5 засідання ТЕБ НС від 18.03.2021

Завантажити

19.03.2021

Пожежі в екосистемах

Завантажити

19.03.2021

Профілактика, симптоми короенавірусу

Завантажити

22.03.2021

Карантинні зонування

Завантажити

22.03.2021

Помаранчева зона. Що можна?

Завантажити

24.03.2021

Пам'ятка населенню щодо попередження пожеж в екосистемах

Завантажити

24.03.2021

Протокол № 11 позачергового засідання обласної комісії ТЕБ та НС від 23.03.2021 р.

Завантажити

26.03.2021

Протокол № 6 Позачергового засідання міської комісії з питань ТЕБ та НС 26 березня 2021 р.

Завантажити

26.02.2021

Протокол № 4 Засідання міської комісії з питань ТЕБ та НС від 25.02.21р.

Завантажити

19.02.2021

Протокол № 3 Засідання міської комісії з питань ТЕБ та НС від 19.02.2021 р.

Завантажити

19.01.2021

Закон України Про внесення змін до Закону України Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)

Завантажити

21.01.2021

Доримання правил пожежної безпеки

Завантажити

25.01.2021

Правила при виникненні пожежі

Завантажити

25.01.2021

Карантин після 25 січня 2021 р.

Завантажити

05.02.2021

Навчальний План 2021

Завантажити

09.02.2021

Протокол №2 засідання міської комісії з питань ТЕБ та НС 09.02.21 р.

Завантажити

11.02.2021

Попередження штормове

Завантажити

17.02.2021

Обережно! Крижані бурульки

Завантажити

19.02.2021

Україна знову повертіється до адаптивного карантину

Завантажити

18.06.2020

Пам'ятка щодо дотримання правил пожежної безпеки в екосистемах

Завантажити

18.06.2020

Протокол №4 засідання міської комісії з питань ТЕБ та НС (24.03.2020 р.)

Завантажити

18.06.2020

Протокол №5 засідання міської комісії з питань ТЕБ та НС (25.03.2020 р.)

Завантажити

18.06.2020

Протокол №6 засідання міської комісії з питань ТЕБ та НС (26.03.2020р.)

Завантажити

18.06.2020

Протокол №7 засідання міської комісії з питань ТЕБ та НС (06.04.2020р.)

Завантажити

18.06.2020

Протокол № 8 засідання міської комісії з питань ТЕБ та НС (17.04.2020р.)

Завантажити

18.06.2020

Протокол № 9 засідання міської комісії з питань ТЕБ та НС (21.04.2020р.)

Завантажити

18.06.2020

Протокол №10 засідання міської комісії з питань ТЕБ та НС (24.04.2020)

Завантажити

18.06.2020

Протокол №11 проведення позачергового засідання міської комісії з питань ТЕБ та НС

Завантажити

18.06.2020

Про попередження нещасних випадків з громадянами на залізничному транспорті

Завантажити

18.06.2020

Протокол №3 позачергового засідання міської комісії з питань ТЕБ та НС (18.03.2020)

Завантажити

18.06.2020

Протокол №2 засідання міської комісії з питань ТЕБ та НС (05.03.2020 р.)

Завантажити

18.06.2020

У Ніжинському дитсадку № 13 проходили об'єктові тренування з цивільного захисту

Завантажити

18.06.2020

Пожежа в гаражі вул. Овдіївська,198

Завантажити

18.06.2020

На вихідних в Ніжині сталося 4 пожежі

Завантажити

18.06.2020

Памятка обережно ожеледиця

Завантажити

18.06.2020

Отруйні змії: які водяться в Україні та що робити в разі укусу

Завантажити

18.06.2020

ПРОТОКОЛ №4 засідання міської комісії з питань безпечної життєдіяльності населення

Завантажити

18.06.2020

ПРОТОКОЛ №5 проведення засідання міської комісії з питань ТЕБ та НС

Завантажити

18.06.2020

Протокол №6 засідання міської комісії з питань ТЕБ та НС

Завантажити

18.06.2020

Протокол №1 засідання міської комісії з питань безпечної життєдіяльності населення від 31.01.20р.

Завантажити

18.06.2020

наказ 2020 (1).doc

Завантажити

18.06.2020

Захисні споруди цивільного захисту (цивільної оборони) м. Ніжина-2.doc

Завантажити

28.09.2020

Протокол № 33 позачергового засідання Держ.комісії з питань ТЕБ та НС

Завантажити

02.10.2020

У Ніжині проходять протипожежні навчання

Завантажити

12.10.2020

Про стан виробничого травматизму та пожежної безпеки в області 2020р.

Завантажити

12.10.2020

Безпечне використання газовими приладами

Завантажити

13.10.2020

Памятка населенню в осінньо-зимовий період

Завантажити

19.10.2020

Безпека обігріву помешкань

Завантажити

22.10.2020

Meтодичні рекомен для СГ по орган ЦЗ

Завантажити

23.10.2020

Впродовж доби рятувальники ліквідували 5 пожеж

Завантажити

23.10.2020

Звернення до батьків. Попередження дитячого травматизму

Завантажити

22.09.2020

Організаційні вказівки щодо підготовки до зими

Завантажити

16.09.2020

Протокол № 36 позачергового засідання Обласної комісії з питань ТЕБ та НС від 11.09.2020 р.

Завантажити

18.06.2020

ПЕРЕЛІК споруд подвійного призначення та найпростіших укриттів м. Ніжина

Завантажити

18.06.2020

Наказ ДСНС 301 «Правила охорони життя людей на водних об’єктах України»

Завантажити

18.06.2020

КОМПЛЕКСНИЙ ПЛАН заходів щодо протипожежного захисту міського лісу, лісопаркових масивів м. Ніжина у весняно-літній пожежонебезпечний період 2019 р.

Завантажити

18.06.2020

Рекомендації населенню про збереження здоровя та життя під час виникнення небезпечних подій та НС

Завантажити

18.06.2020

Отруйні змії: які водяться в Україні та що робити в разі укусу

Завантажити

18.06.2020

Памятка грибнику

Завантажити

01.09.2020

Протокол №19 засідання міської комісії з питань ТЕБ та НС (31.08.2020)

Завантажити

16.09.2020

Комплексний план екосистеми на 21

Завантажити

16.09.2020

Протокол № 30 позачергового засідання Державної комісії з питань ТЕБ та НС від 10.09.2020 р.

Завантажити

28.10.2020

Протокол від 25.10.2020 № 20 позачергового засідання міської комісії з питань ТЕБ та НС

Завантажити