Останні новини відділу з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення, оборонної та мобілізаційної роботи

У МОН повідомили, як працюватимуть заклади освіти з 20 вересня

За даними МОН, у разі запровадження «жовтого» рівня епідемічної небезпеки відвідування закладів освіти буде дозволено за умови наявності не менше як у 80% працівників закладу освіти документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації, чи міжнародного, внутрішнього або іноземного сертифіката.

Сертифікат може підтверджувати:

 • вакцинацію від COVID-19 однією дозою дводозної вакцини (жовті сертифікати);

 • вакцинацію від COVID-19 повним курсом однодозної чи дводозної вакцини (зелені сертифікати);

 • негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції;

 • одужання особи від зазначеної хвороби.

У разі запровадження «червоного» рівня епідемічної небезпеки відвідування закладів освіти здобувачами освіти буде дозволено, якщо 100% працівників закладу освіти матимуть документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації, чи міжнародний, внутрішній або іноземний сертифікат.

Сертифікат може підтверджувати:

 • вакцинацію від COVID-19 повним курсом однодозної чи дводозної вакцини (зелені сертифікати);

 • негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції;

 • одужання особи від зазначеної хвороби.

 

 

Оновлені карантинні правила почнуть діяти 20 вересня

 

Термін чинності COVID-сертифікатів, що підтверджують вакцинацію від COVID-19 однією дозою вакцини (жовті сертифікати) від дати введення дози становитиме 120 днів, двома дозами (зелений сертифікат) – 365 днів.

COVID-сертифікат, що підтверджує негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції, діятиме 72 години. Термін дії сертифіката про одужання від COVID-19 становитиме 180 днів.

COVID-сертифікати матимуть кольорові відмітки виключно в цифровому форматі, друкувати їх на папері відповідного кольору не потрібно, уточнили в МОН.

Чинність сертифіката має бути підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка «Дія».

Раніше міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет закликав освітян «свідомо й виважено» підійти до питання вакцинації проти коронавірусу і «не зволікати із захистом себе та дітей».

Кабінет міністрів України 15 вересня опублікував постанову, яка оновлює карантинні правила, пов’язані з пандемією коронавірусного захворювання COVID-19. У документі вказано, що нові правила набувають чинності 20 вересня.

 


Новий карантин. Куди не пустять без щеплення

 

АВТОР ФОТО,UNIAN

В Україні оголосили нові правила карантину - для вакцинованих він буде пом'якшеним, для невакцинованих - навпаки.

Про це йдеться у постанові уряду № 1236, зміни до якої ухвалили пізно ввечері 13 вересня.

Що нового?

Замість двох ковід-сертифікатів, які в Україні існують зараз - зовнішній та внутрішній - буде три.

Внутрішній сертифікат буде двох видів - "жовтий", як підтвердження того, що людина отримала перше щеплення, а також "зелений" - про повний курс вакцинації.

Для чого потрібні ці кольорові сертифікати? Коли в Україні введуть жовту зону карантину, власники цих документів зможуть вільно відвідувати кінотеатри, театри, музеї, спортзали, басейни, масові заходи, наприклад, концерти.

Раніше, за правилами жовтої зони карантину, кінотеатри та інші заклади культури мали пропускати лише 50% відвідувачів. Масові заходи, наприклад, концерти, мали проходити за умови лише 1 людина на площу 4 м кв. У фітнес-залах одна людина на 10 метрів кв.

Але, якщо відвідувач може пред'явити сертифікат про вакцинацію, цих обмежень не буде.

Тобто обмеження жовтої зони не буде, якщо щонайменше 80% відвідувачів та персоналу таких закладів будуть вакциновані хоча б першою дозою і у них буде жовтий ковід-сертифікат.

Водночас кінцеве рішення про те, надавати послуги тільки вакцинованим, чи дотримуватись всіх карантинних обмежень та обслугувати і невакцинованих, залишається за власником закладу, йдеться у поясненні уряду.

Кого пускатимуть, а кого ні?

Кардинально змінюються правила, якщо в Україні введуть червону зону. За прогнозами, це може статися не раніше листопада.

За правилами червоної зони, в Україні закривають все - торгові центри, кафе, ресторани, кінотеатри, ринки, фітнес-зали, скасовують концерти. Працюють лише продуктові магазини, аптеки, заправки.

Ось цих обмежень червоного рівня не буде, якщо у всіх учасників (відвідувачів, працівників та організаторів) буде "зелений" ковід-сертифікат.

Тобто навіть у червоній зоні у ресторан, кінотеатр мають пропускати відвідувачів, якщо вони і персонал повністю вакциновані.

Не зовсім до кінця зрозуміла процедура перевірки цих сертифікатів. Наприклад, хто і як рахуватиме 80% відвідувачів ресторанів вакцинованих першою дозою.

У МОЗ кажуть, що для цього достатньо буде пред'явити телефон з електронним ковід-сертифікатом, чи мати паперове свідоцтво про вакцинацію.

 

АВТОР ФОТО,МОЗ

Також залишається питання з додатком Дія. Зараз електронний сертифікат доступний у додатку лише після повного курсу щеплення.

Наразі чимало користувачів скаржиться, що досі його не завантажили - не працює розпізнавання облич, чи які якісь інші проблеми.

За новими правилами карантину, які оголосив уряд, сертифікати в Дії мають з'явитися вже після першого щеплення. Наразі не зрозуміло, чи встигнуть розробники за цим рішенням.

А що школи?

Для шкіл карантин навпаки пом'якшили. Якщо раніше у жовтій зоні мали закривати школи, якщо там двома дозами не вакциновані хоча б 80% вчителів, то тепер йдеться лише про одне щеплення.

Тобто у жовтій зоні школи працюватимуть за умови наявності не менше як 80% вчителів з "жовтими" чи "зеленими" ковід-сертифікатами.

У разі введення червоної зони, заклади освіти працюватимуть лише якщо 100% працівників мають "зелений" ковід-сертифікат, якщо всі вакциновані двома дозами.

Вакцинацію вчителів у МОЗ зараз називають своїм основним завданням.

За перших 10 днів нового навчального року в Україні захворіли майже 600 вчителів. Водночас рівень вакцинації освітян залишається низьким.

Так, станом на 12 вересня, за даними МОЗ, двома дозами були вакциновані працівники лише 2 тис. з 14 тис. українських шкіл.

"Запропоновані нами зміни - це можливість стримувати епідемічну ситуацію та зберігати економічну активність країни. Ми говоримо про те, що сьогодні є можливість вакцинуватися та бути захищеним у кожного. Вакцини для цього достатньо", - говорить міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

Метою цих нововведень називають намагання зробити життя вакцинованих людей максимально наближеним до того, як було раніше, щоб карантинних заходів ці люди не відчули, говорить головний санітарний лікар Ігор Кузін.

Без щеплень не пускатимуть в кафе вже зараз?

Ні. В Україні, станом на 14 вересня, все ще діє зелена карантинна зона.

Постанова набирає чинності через 7 днів з моменту публікації. Тобто ця постанова про обмеження для невакцинованих має запрацювати не раніше 20 вересня.

Ці обмеження почнуть застосовувати, як тільки Україна перейде у жовті зону.

За прогнозами МОЗ, це може статися протягом найближчого тижня, коли збереться державна комісія з питань техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій.

В Україні вісім тижнів підряд зростає захворюваність на ковід. На 20% збільшилась кількість людей, які потрапляють до лікарень, на 37% зросли нові випадки хвороб.

Найгірша ситуація у Чернівецькій, Харківській областях та у Києві.

Проте у МОЗ кажуть, що ситуація все ще контрольована і медична система справляється з навантаженням.

"Ліжка не заповнюються так швидко як минулого року", - говорить головний санітарний лікар Ігор Кузін.

Влада закликає українців вакцинуватися, щоб уникнути запровадження нових локдаунів.

В Україні повністю щеплено 5 млн людей. Тобто трохи понад 10% населення.

Що таке "жовтий рівень"

Жовта зона передбачає масковий режим, а також дотримання соціальної дистанції у 1,5 метра.

Головні обмеження:

 • заборона масових заходів за участю більш як 1 особи на 4 квадратних метри в будівлях чи на території, де вони заплановані;
 • заборона заповнювати кінотеатри та інші зали закладів культури на більше половини місць;
 • заборона заповнювати спортзали і фітнес-центри більше ніж 1 особа на 10 квадратних метрів.

 

 

               


_______________________________________________________________

Карантин в Україні: ЗМІ дізналися про можливі обмеження та "бонуси" для вакцинованих

Нові карантинні обмеження можуть почати діяти в Україні наприкінці вересня – через тиждень після затвердження їх урядом. Стало відомо, що можуть заборонити та які привілеї отримають вакциновані українці.

По всій Україні планують ввести обмеження жовтої зони. Однак Кабінет Міністрів України також планує переглянути правила адаптивного карантину в жовтій і червоній зонах.

За інформацією видання, змінювати обмеження, які діють в різних зонах, уряд не буде. Однак вакциновані від коронавірусу українці отримають безліч "поблажок".

Послаблення для щеплених у жовтій зоні

Наразі у жовтій зоні передбачені обмеження щодо заповненості культурних закладів, спортзалів і кінотеатрів. Кабмін може дозволити їм не дотримуватися цієї умови. Однак є умова: персонал має бути вакцинованим і приймати відвідувачів, в яких також є щеплення.

У жовтій зоні "бонуси" будуть поширюватися навіть на тих, хто вакцинувався лише однією дозою. Крім того, поки обговорюють, який відсоток вакцинованих потрібен для того, щоб продовжити роботу без обмежень – 80 чи 100.

Схожі норми Кабмін вже затвердив і для навчальних закладів. З 1,3 мільйона співробітників освітніх закладів першу дозу отримали лише 44%, а другу – 34%. Попри це вводити обов'язкові щеплення для них не планують.

Особливості обмежень у червоній зоні

Ресторани, торговельно-розважальні комплекси та всі заклади, які повинні були б закритися за старими правилами, зможуть продовжити роботу. Однак знову ж таки за умови вакцинації персоналу та обслуговування лише щеплених відвідувачів.

Однак у повірянні зі жовтою зоною є відмінність: у червоній зоні одна доза вакцини вже не підійде – ні для персоналу, ні для відвідувачів. Поки що невідомо, яким має бути відсоток щеплених співробітників.

Перевіряти відвідувачів буде потрібно за внутрішнім свідоцтвом про вакцинацію, документи будуть доступні в додатку "Дії". Також у Кабміні розглядають можливість паперової форми сертифіката для тих, хто не володіє смартфоном, а також над довідки – для людей, які мають вагомі протипоказання до вакцинації.

До слова, для громадського транспорту наразі нововведень не планують.

Комісія ТЕБ та НС розглянула питання поводження з небезпечними відходами та готовності до надзвичайних ситуацій на об’єктах критичної інфраструктури та під час опалювального сезону

Комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на черговому засіданні 9 вересня розглянула низку важливих питань. У засіданні, проведеному за дорученням Прем’єр-міністра, взяли участь представники міністерств та облдержадміністрацій.

Як зазначив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов, Комісією прийняте рішення доручити головам обласних та Київської міської адміністрації вжити заходів щодо активізації інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення через засоби масової інформації, соціальні мережі з приводу важливості дотримання протиепідемічних заходів запобігання поширенню коронавірусної інфекції. У тому числі й щодо проведення кампанії з вакцинації від COVID-19.

Також на засіданні розглянуто питання щодо поводження з небезпечними відходами, у тому числі непридатними до використання та забороненими до застосування хімічними засобами захисту рослин. Прийнято рішення доручити обласним, Київській міській держадміністраціям забезпечити з місцевих фондів охорони навколишнього природного середовища фінансування заходів із збирання та знешкодження непридатних до використання та заборонених пестицидів, що зберігаються на територіях областей.

Крім того, актуальним питанням стало готовність центральних і місцевих органів виконавчої влади до дій в умовах виникнення надзвичайних ситуацій на об’єктах критичної інфраструктури, у тому числі забезпечення сталої роботи транспортної інфраструктури та паливно-енергетичного комплексу. З доповідями виступили представники міністерств інфраструктури, енергетики та розвитку громад та територій. В цілому стан підготовки задовільний і планується, що всі заплановані заходи будуть виконані вчасно.

Йшла мова на засіданні і про готовність центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування до дій в умовах виникнення надзвичайних ситуацій, пов'язаних із забезпеченням теплопостачання споживачам, під час проведення опалювального сезону 2021/2022 року. Як зазначалось на засіданні, це важливе питання, яке знаходиться на порядку денному міністерств, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, а також органів місцевого самоврядування. За результатами заслуханих доповідей, зокрема, доручено:

 • вжити дієвих заходів до вчасного проведення робіт спеціалізованими організаціями та надання актів про перевірку та прочищення димових та вентиляційних каналів комунально-побутових об’єктів, житлових та громадських будинків;

 • забезпечити проведення заходів з пропаганди правил безпечного користування газом у побуті;

 • уточнити мінімально необхідні потреби електроенергії для забезпечення роботи котелень від пересувних автономних електростанцій на випадок їх знеструмлення; розробити (уточнити) схеми підключення автономних електростанцій;

 • створити резервні джерела електроживлення (дизель-генератори, відомчі електростанції) котелень та забезпечити оперативне їх залучення у випадку відключення електропостачання;

 • для попередження переохолоджень людей визначити наявні існуючі будівлі та приміщення у них для використання під стаціонарні пункти обігріву, передбачати у першу чергу наявні стаціонарні приміщення, що забезпечені теплом тощо.

За інформацією Департаменту комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України

 


«Дельта» і «Дельта Плюс». Пояснюємо, що відомо про нові штами коронавірусу

В яких країнах виявили?

ВООЗ визнала штам «Дельта» або ж «індійський штам» домінантним у світі, оскільки він більш хвороботворний (1,6 раза заразніший), ніж штам «Альфа» (він же «британський штам»).

Наразі його зафіксували у 92 країнах світу. Спалахи «Дельти» виявили, зокрема, в:

 • африканських країнах
 • Китаї
 • США
 • країнах Тихоокеанського регіону.

Найбільшу кількість заражень цей різновид коронавірусу спричинив у:

 • Росії
 • Великій Британії
 • Португалії.

 

23 червня перший підтверджений випадок штаму «Дельта» зареєстрували у Словаччині. Інфікована особа приїхала з Росії.

На думку головного радника Білого дому з питань медицини Ентоні Фаучі, саме «Дельта» є найбільшою небезпекою в Сполучених Штатах. За його словами, наразі кожний п’ятий хворий у США – інфікований цим штамом.

«Дельта Плюс», мутований варіант штаму «Дельта» циркулює нині в 10 країнах:

 • США
 • Індії,
 • Португалії
 • Великій Британії
 • Швейцарії
 • Польщі
 • Японії
 • Китаї
 • Непалі (спочатку цей штам отримав назву «непальський» через те, що його виявили у 13 осіб, що їхали з Непалу до Японії)
 • Росії

Хто має більші ризики інфікуватися?

За даними ВООЗ, штам «Дельта» віднесений до переліку таких, що викликають «особливе занепокоєння». Лікарі стверджують, що уражені штамом «Дельта» вдвічі більше піддаються небезпеці потрапити до стаціонару, ніж інфіковані штамом «Альфа».

За результатами дослідження шотландських вчених, яке вони опублікували у провідному медичному виданні The Lancet, основна небезпека нового різновиду коронавірусу в тому, що він поширюється, в основному, на молодь від 12 до 20 років. Хворі, в яких виявились цей штам, мали такі симптоми:

- висока температура

- біль в горлі

- нежить

- кашель.

Проте на відміну від звичайної застуди, перебіг захворювання був більш важким.

Як зауважив в інтервֹ’ю телеканалу «Україна 24» провідний експерт МОЗ із протидії коронавірусу Сергій Дубров, крім звичних симптомів, цей штам може мати також:

- кишкові розлади

- нежить і слабкість на фоні відсутності температури.

Останні прояви найнебезпечніші, вважає медик, оскільки пацієнти з таким перебігом хвороби можуть нехтувати заходами безпеки і через це бути джерелом для зараження інших людей.

Водночас, як зауважила Радіо Свобода вірусолог Алла Мироненко, в групі ризику підхопити новий штам опиняються люди, які ще не хворіли на ковід. На її думку, ті пацієнти, які перенесли «класичний» або «британський» штами, якщо й інфікуються «Дельтою», то перехворіють не у важкій формі.

 

Чи ефективні вакцини?

Попри твердження про більшу контагіозність (заразність) нового штаму і про те, що він може бути більш стійким до вакцин, лікарі не радять уникати щеплення. За словами Алли Мироненко, щеплення будь-якою вакциною мінімізує тяжкі наслідки захворювання.

А результати останніх наукових досліджень довели ефективність вакцини AstraZeneca проти нового штаму «Дельта», повідомляє інформаційне агентство Reuters.

Чи присутній в Україні?

За словами секретаря РНБО Олексія Данілова, штам «Дельта» зафіксували вже в Україні. Його виявили у двох осіб – це жінка 66 років і дитина 16 років, які нещодавно повернулися з Росії.

МЗС і МОЗ мають розробити пропозиції щодо запровадження додаткового контролю та обмежень на пересування між Україною та тими державами, де активно циркулює новий штам.

Між тим українські лабораторії поки не можуть виявляти новий штам «Дельта». Про це на своїй сторінці у фейсбуці написав голова Комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький. За його словами, Україна нині очікує від ВООЗ поставок нових тест-систем, які здатні розпізнавати новий вид коронавірусу.

 

Нові правила в’їзду в Україну: кому буде не потрібна самоізоляція

 

Кабінет Міністрів вніс зміни до постанови №1236 від 9 грудня 2020 року, які мають сприяти виявленню та протидії розповсюдженню коронавірусу, зокрема його “Дельта”-штаму. Зокрема, для громадян, які повертаються в Україну необхідна довідка про два або одне щеплення від COVID-19.

Про це повідомляється на сайті Міністерства охорони здоров’я.

«Перетин державного кордону з будь-яких країн є безперешкодним для громадян України за умови наявності одного з 2 документів: документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання у надзвичайних ситуаціях, виданий відповідно до ММСП або відповідно до укладених Україною міжнародних договорів про взаємне визнання документів про вакцинацію; Довідка 063-О про перше щеплення з курсу вакцинації від COVID-19», – йдеться у повідомленні.

Для іноземців обов’язково потрібно мати страховий поліс на випадок захворювання на COVID-19, та один з таких документів:

- негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР (не більше як за 72 години до перетину кордону);

- негативний результат експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 (не більше як за 72 години до перетину кордону);

- документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання у надзвичайних ситуаціях, виданий відповідно до ММСП або відповідно до укладених Україною міжнародних договорів про взаємне визнання документів про вакцинацію.

Якщо документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ, відсутній, іноземець (крім осіб до 18 років та інших категорій іноземців, визначених постановою) встановлює застосунок «Вдома» та бере на себе зобов’язання розпочати самоізоляцію через 72 години в разі відсутності негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тестування на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, зробленого протягом 72 годин з моменту перетину кордону.

Іноземці з посвідкою на постійне проживання в Україні перетинають кордон безперешкодно за наявності документу, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання у надзвичайних ситуаціях, виданий відповідно до ММСП або відповідно до укладених Україною міжнародних договорів про взаємне визнання документів про вакцинацію.

У МОЗ додали, що якщо такі документи відсутні, громадяни та іноземці з посвідкою на постійне проживання в Україні (крім осіб до 18 років та інших категорій, визначених постановою) встановлює застосунок «Вдома» та бере на себе зобов’язання розпочати самоізоляцію через 72 години в разі відсутності негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тестування на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, зробленого протягом 72 годин з моменту перетину кордону.

У разі неможливості використати застосунок «Вдома» громадянин перебуватиме на обсервації. Втім, застосунок «Вдома» не контролює і не обмежує пересування користувача перші 72 години після перетину кордону. Застосунок контролюватиме самоізоляцію з третьої доби або в разі отримання позитивного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тестування на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2.

Також для всіх осіб, незалежно від громадянства, які прибули з Росії чи Індії та перебували на території цих держав більше ніж 7 днів протягом останніх двох тижнів, діятимуть більш жорсткі правила перебування на самоізоляції. Зокрема для них буде встановлена обов’язкова 14-денна самоізоляція без права її дострокового завершення.

Для перетину КПВВ за відсутності документу, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання у надзвичайних ситуаціях або довідки 063-О про перше щеплення з курсу вакцинації від COVID-19 (крім осіб до 18 років), потрібно буде здати безплатний експрес-тест на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2

 

Що треба знати про особливості штаму «Дельта» COVID-19?

 

Нам слід готуватися до третьої хвилі пандемії коронавірусу COVID-19. ВООЗ минулого тижня вже заявила про збільшення випадків захворювання в усьому світі і пов’язує це з поширенням штаму «Дельта», який значно легше передається, ніж інші штами. Що варто знати про цей різновид вірусу COVID-19 та як від нього захиститися.

Вперше штам «Дельта» ідентифікували в грудні минулого року в Індії. А вже у липні його зафіксували в 111 країнах і за прогнозами ВООЗ за кілька місяців він стане домінуючим у світі.

Які особливості штаму «Дельта» COVID-19?

- Вища контагіозність. «Дельта» поширюється швидше за інші штами.

«Дельта» у 1,6 рази агресивніший, у 2,3 рази частіше призводить до госпіталізації, у 1,5 рази частіше – до реанімації.

Вчені все ще збирають дані чи штам «Дельта» є більш смертельним за інші варіанти COVID-19. Однак, аналізуючи ситуацію з поширенням «Дельти» у Великій Британії, можна стверджувати, що рівень госпіталізацій та смертності може зрости серед не вакцинованого населення.

Чи захищають від штаму «Дельта» наявні вакцини? За попередніми даними Департаменту охорони здоров’я Великої Британії вакцини на 60-80% захищають від хвороби та на 95% від ускладнень, через які можлива госпіталізація.

Український уряд посилив контроль пасажирів, які прибувають з країн, де зафіксовано спалах штаму «Дельта». Однак найефективнішим способом захисту буде повна вакцинація себе та своїх рідних. В Україні працює вже понад 200 центрів масової вакцинації від COVID-19, де можуть щепитися всі охочі. Також відбувається щеплення організованих колективів, можливостями якого скористалися 954 компанії, які в такий спосіб вакцинували 128 646 співробітників.

Вкотре нагадуємо, що вакцинація — це єдиний ефективний спосіб захистити себе від коронавірусної хвороби. І не забувайте дотримуватися дистанції, носити маску та мити руки!

 

 

Купальний сезон у самому розпалі. Дуже спекотний липень вабить відпочинком біля води. Але, вода – це завжди небезпека. І, як результат нехтування правилами безпеки: з початку року у водоймах Чернігівської області потонуло 27 громадян, у тому числі 3 дітей. Зокрема, з початку купального сезону, починаючи з 1 червня цього року, вже загинуло 18 осіб, 2 з яких – діти. Останні трагічні випадки трапилися 9,10,11 липня: у м. Носівка в річці Носівочка було виявлено тіло чоловіка, 1990 року народження; у річці Десна в м. Новгород-Сіверський потонув громадянин 1982 року народження; зі ставка Самарський, що в м. Ічня, було піднято тіло мешканця області, 1991 року народження.

Поблизу с. Слобідка у штучній водоймі потонули два брата - 10-річний Максим та 14-річний Олексій. Нещасний випадок стався 13 липня.

Як з’ясувалося, хлопці без дозволу батьків пішли до місцевої водойми скупатися. Коли діти тривалий час не поверталися додому, їхній батько пішов шукати хлопців та знайшов речі дітей на березі водойми. До приїзду рятувальників тіла дітей на берег дістали співробітники Національної поліції, але врятувати їх життя вже було запізно.

Отже, не буде зайвим ще раз обговорити правила поведінки на воді для дітей, адже саме вони найчастіше наражаються на небезпеку.

Якщо ви хочете, щоб ваш відпочинок біля водойм, озер і на морі приносив тільки користь і позитивні емоції, необхідно знати правила поведінки на воді для дітей влітку і обов’язково провести з ними профілактичну бесіду. Слід розповісти їм, до яких наслідків можуть привести нехтування порадами дорослих і власна неуважність.

 

Що повинні знати батьки про купання дитини

 

Правила поведінки на воді для дітей створені не просто так і про це повинні знати кожна дитина і її батьки. Дотримання цих правил — це запорука здорового і безпечного відпочинку. Безпека на воді для дітей повинна в першу чергу створюватися саме батьками, адже тільки вони несуть повну відповідальність за здоров’я і життя їхньої дитини. 

Не тільки дитина повинна знати правила безпечної поведінки на воді для дітей. Кожен дорослий також повинен бути ознайомлений з ними і не допускати до водойм своїх дітей у разі:

підвищеної температури у дитини;

на шкірних покривах дитини спостерігається алергічний висип, гнійничкові освіти, відкриті рани (в даному випадку купання може спровокувати проникнення інфекції в організм);

дитина щільно поїла (після трапези має пройти мінімум півгодини).

Крім того, пам’ятка поведінки на воді для дітей також включає безпечний час перебування в водоймах. Рекомендованою є температура повітря 20-25°С, а температура води — від 17 до 19°С. Середня тривалість купання 10-15 хвилин. Це допоможе уникнути переохолодження тіла і можливих наслідків цього.

Кожні батьки повинні забезпечити безпеку на воді для дітей. Тому вони заздалегідь повинні проінформувати їх про те, що не можна:

стрибати у воду з вишок і інших будь-яких підвищень;

спонтанно пірнати і хапати когось за руки і ноги, бо це може призвести до нещасного випадку;

купатися на плавзасобах в разі їх пошкодження, наявності шторму і хвиль, при сильному вітрі і дощі;

купатися в спекотні дні без головних уборів, це може призвести до сонячного удару.

Обговорювати правила безпеки на воді з дитиною необхідно заздалегідь — за 1-2 дні до відвідин водойми, а не під час відправлення. Бо дитина, відправляючись купатися на водойму, як правило, знаходиться в сильному емоційному збудженні і може не запам’ятати всю необхідну інформацію.

 

Корисні поради і рекомендації для дітей

 

Для того, щоб купання принесло вам справжнє задоволення, необхідно виконання декількох важливих умов.

Перша і найважливіша умова — вміти плавати! Обов’язково попросіть батьків або інших дорослих, щоб вони навчили вас плавати. Людина, яка вміє плавати, впевнено почуває себе у воді і може дозволити собі не борсатися у берега, а перебувати від нього на досить значній відстані.

Купатися у водоймах закритого типу, де немає облаштованих пляжів і рятувальників, заборонено.

Наближатися близько до води і заходити в неї можна тільки під наглядом дорослих.

У тих місцях, де поблизу знаходиться вивіска про заборону купання, купатися не варто, бо це може призвести до сумних наслідків.

Якщо місце купання обгороджено буйками, ніколи не запливайте за них і не тримайтеся за них. Слід бути акуратним у воді і не плавати на глибині, понад росту дитини.

У малознайомих місцях пірнати також суворо забороняється, бо це може призвести до травм.

Перш ніж увійти в воду, обов’язково переконайтеся в тому, що вона чиста. Не купайтеся в брудній воді!  Випадково наковтавшись такої води, ви можете отримати сильний розлад шлунку. Якщо ви не можете визначити чистоту води самі, запитайте про це батьків або місцевих жителів.

Ніколи не купайтеся в невідомому місці, а також у воді, покритою тванню і ряскою! При виборі місця для купання не забувайте перевіряти дно!

Переконайтеся в тому, що на дні води немає гострих каменів і гілок або залізних прутів. Обережно визначте глибину водойми в тому місці, де збираєтеся купатися. Буває, що дрібне місце раптово змінюється глибоким, і ви, несподівано втративши опору, можете почати панікувати.

Якщо ви погано плаваєте, ніколи не купайтеся наодинці. Не заходьте у воду глибше, ніж по пояс. Використовуйте надувні матраци тільки для засмаги. Плавати на матраці небезпечно.

Не купайтеся у водоймах із сильною течією: вас може віднести на значну відстань від суші. Не пливіть проти течії. Це відніме у вас занадто багато сил. Пливіть за течією, поступово наближаючись до берега.

Не пірнайте у воду, якщо ви не вмієте правильно це робити: ви ризикуєте сильно вдаритися об дно, не розрахувавши глибини. Об воду, як би несподівано це не звучало, теж можна дуже сильно вдаритися.

Не плавайте на великі відстані поодинці, а також в темну пору доби. Не входьте у воду, якщо піднялися великі хвилі. Тримайтеся подалі від будь-яких кораблів і катерів, щоб не потрапити під їх гвинти.

Якщо ви втомилися плисти брасом або кролем, переверніться на спину. Плисти на спині найлегше, і ви зможете відпочити. Можна деякий час просто полежати на поверхні води обличчям вгору.

Не купайтеся довго, особливо в холодній воді.

Якщо ви відчули, що у вас судомить стегно, зігніть ногу в коліні і рукою сильно потягніть назад. Якщо звело литковий м’яз, зігніть ногу і притисніть стопу до грудей.

Під час ігор у воді будьте уважні і обережні: уникайте захоплень і занурень, так як в запалі гри хтось із вас може наковтатися води. Не соромтеся кликати на допомогу в небезпечній ситуації, але ніколи не давайте хибних сигналів.

Якщо ви бачите, що кому-небудь з тих, що купаються потрібна допомога, кличте на підмогу інших людей. Якщо допомогти можете тільки ви, знайдіть предмет, за допомогою якого потопаючий зможе втриматися на плаву. Це може бути рятувальний круг, матрац, гумова камера — словом, будь-який плавучий предмет, за який можна схопитися.

У крайньому випадку пливіть на допомогу потопаючому і тільки за умови, що ви добре плаваєте і володієте прийомами порятунку. (Потопаюча людина знаходиться в стані паніки і абсолютно не контролює свої дії).  Потопаючий обов’язково буде чіпко хапатися за вас, дертися нагору і може втопити вас замість того, щоб врятуватися.) Підпливши до потопаючого, допоможіть йому триматися на воді і випливають разом з ним на таке місце водойми, де ви обидва можете встати на дно.

Відпочинок біля водойм, озер і на морі — це не тільки користь, але і велика небезпека. Тому безпеку дітей на воді в літній період повинна дотримуватися як ніколи.

Батьки, бережіть життя своїх дітей!

 

 

Станіслав Михайленко,

методист НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області

               

 

  


____________________________________________________________________________________________________

 Від початку року в Україні на водоймах потонули 688 людей, зокрема 74 дитини. Про це повідомили у Державній службі з надзвичайних ситуацій.

Врятовано було 308 людей, в тому числі 63 дитини, зазначили у ДСНС.

З початку липня на водоймах загинули 145 людей, з них 20 дітей.

«Цей показник вже перевищив минулорічну липневу статистику. Проте, навіть така невтішна ситуація не лякає людей, які нехтують застереженнями співробітників Служби порятунку. Найпоширенішою причиною нещасних випадків на воді є саме недотримання правил безпечної поведінки громадянами. Зокрема, це купання в не обладнаних для цього місцях та купання в нетверезому стані», – наголосили у відомстві.

У ДСНС зазначили, що лише за ці вихідні на Львівщині потонули п’ятеро людей.

У службі нагадали правила безпечного поводження на воді:

 • пам’ятайте - відпочивати та купатися можна лише на спеціально обладнаних пляжах;
 • ніколи не пірнайте в незнайомих місцях;
 • не лишайте дітей без нагляду біля води та не дозволяйте їм самостійно відвідувати місцеві ставки та річки;
 • не запливайте далеко. Ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо ви не впевнені у своїх силах;
 • не заходьте у воду в стані алкогольного сп’яніння;
 • не наближайтесь до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу вас;
 • температура води повинна бути не нижче +17 °С;
 • плавайте у воді не більше 20 хвилин, причому цей час повинен збільшуватися поступово, починаючи з 3-5 хвилин;
 • слідкуйте за штормовими попередженнями і не виходьте у плавання на човнах при сильних поривах вітру.

         

_________________________________________________________________________________________________________

   ПАМ’ЯТКА ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ПІД ЧАС ГРОЗИ

 

Під час грози, якщо Ви перебуваєте вдома, зачиніть всі вікна та двері.

 В приміщенні не повинно бути потягу, що як магніт притягує кульову блискавку.

 У приватному будинку ні в якому разі не палити у печі – блискавка може проникнути в будинок через димохід.

Тримайтесь чимдалі від електроприладів, антен, проводів – всі вони притягують розряд.

Якщо Ви перебуваєте на вулиці, уникайте високих дерев, металевих парканів, стін, біля яких ростуть дерева.

Якщо Ви опинилися в лісі, не ховайтесь від грози на узвишші. Знайдіть низькі дерева, що стоять поряд.

Ховатися під одиноким високим деревом небезпечно для життя. Ні в якому разі не бігайте і не плавайте.

Зверніть увагу на місцевість: якщо на деревах помітні сліди від потрапляння блискавки, отже, грунт навколо має високу провідність електрики, і блискавка б'є туди постійно.

Дуб, тополя, сосна та ялина найбільш проводимі для розрядів електрики, найменше – верба, клен та кущі.

Якщо Ви опинилися в полі, знайдіть заглиблення в землі. Воно повинно бути сухим – волога земля сильніше проводить електрику.

Якщо поблизу немає сухого заглиблення, сховайтеся в мокрій землі, але лягайте в повний зріст.

Якщо у Вас з собою є парасолька, ні в якому разі не розкривайте її – в парасольці є металеві прути, які притягують розряди.

Якщо гроза застала Вас під час прогулянки на велосипеді чи мотоциклі, терміново зупиниться. Це небезпечно.

Якщо Ви знаходитесь в автомобілі, небезпека Вам не загрожує. Але не забудьте зняти всі металеві антени з поверхні автомобіля, які можуть притягувати розряди.

                              З А П А М ’ Я Т А Й Т Е

 Всі електричні прилади, зокрема мобільні телефони, є своєрідними приймачами для кульових блискавок. Тому ні в якому разі не користуйтеся ними під час грози.

 

                      Бережіть своє здоров’я і життя!

_____________________________________

Пам'ятка населенню - як вберегти себе під час спеки

 На вулиці спекотно, а отже варто неабияк подбати про своє здоров’я, оскільки збільшуються ризики отримати сонячний або ж тепловий удар. 

У літній період на Чернігівщині метеорологи прогнозують сонячну погоду за високої температури до 35 градусів за Цельсієм. В свою чергу, рятувальники Служби порятунку «101» радять мешканцям бути обережними під час довготривалого перебування на сонці.

 

Аби вберегтись від теплового та сонячного ударів дотримуйтесь  порад :

 • щодня потрібно випивати близько 1,5-2 літра води, регулярне вживання рідини дозволить зберегти своє здоров'я в період дуже спекотних днів;
 • обмежте фізичні навантаження особливо на сонці та в години найбільшої спеки (період часу між 11:00 – 15:00 годинами дня);
 • ідучи на вулицю, прихопіть із собою невеличку пляшку прохолодної води;
 • носіть головні убори, одяг з легких та натуральних матеріалів, уникайте тісного одягу;
 • вживайте їжу, яка легко засвоюється, з багатим вмістом вітамінів та мінеральних речовин. Надавайте перевагу овочам та фруктам;
 • уникайте вживання алкоголю.

 

Категорія населення, що потрапляє у зону ризику отримання сонячного та теплового удару

Найчастіше виникають у дітей, підлітків і людей похилого віку, оскільки через вік їх організм має певні фізіологічні особливості – система внутрішньої терморегуляції їх організму недосконала. Також до групи ризику можна віднести людей, що страждають серцево-судинними і ендокринними захворюваннями або зловживають алкоголем.

 

Ознаки сонячного удару: почервоніле обличчя, сильний головний біль, запаморочення, потемніння в очах, з’являється нудота, в деяких випадках – блювота. Іноді виникають кровотечі з носу і розлади зору. Якщо не надати допомогу, потерпілий знепритомніє, збільшиться дихання та пульс, порушиться діяльність серця.

 

Ознаки теплового удару: загальна слабкість, сонливість, головний біль, запаморочення, червоніє обличчя, температура тіла підвищується (іноді навіть до 40 градусів за Цельсієм). Якщо до цього часу не усунути причини, що викликали перегрів, у хворого починаються галюцинації, марення. Постраждалий починає непритомніти, обличчя стає блідим, шкіра - холодною та спостерігається її посиніння. Підвищується потовиділення, порушується серцева діяльність: пульс стає частішим але слабким. У такому стані людина може загинути, якщо вчасно не надати медичну допомогу.

 

          Перша допомога при сонячному та тепловому ударах

Перша допомога однакова в обох випадках:

 • постраждалого необхідно негайно винести на свіже повітря в тінь або в прохолодне, добре вентильоване приміщення;
 • розстібнути комір одягу, ремінь, звільнити від стягуючих елементів одягу, укласти на спину з підведеною головою;
 • покласти на голову холодний компрес, тіло обернути мокрим простирадлом або обприскувати холодною водою;
 • постраждалому необхідно спожити велику кількість прохолодного пиття;
 • при розладі дихання необхідно злегка змочити ватку нашатирним спиртом (він є в кожній автомобільній аптечці) і кілька разів піднести до носа потерпілого;
 • в екстрених випадках, коли людина знепритомніла, її дихання зупинилося, а пульс не простежується – не чекайте медиків, розпочинайте серцево-легеневу реанімацію.

Дотримуючись простих правил, ви зможете максимально зберегти своє здоров'я і здоров'я своїх близьких.

Відділ з питань НС, ЦЗН, ОМР


 

_________________________________________________


                 

 Пам’ятка безпечної поведінки під час літніх канікул для дітей 


Шановні батьки!

 Пам’ятайте, що літні канікули для дітей – це можливість набратися свіжих сил, оздоровитися, закріпити набуті знання і використовувати їх у домашніх умовах. Звертаємо увагу на організацію відпочинку Вашої дитини  під час канікул. Приділяйте, будь ласка, більше уваги своїй дитині. Залучайте до виконання домашніх обов’язків. Тримайте під контролем проведення дозвілля сина (доньки) за межами дому у вечірній час.

 

                  Пам’ятка безпечної поведінки під час літніх канікул для учнів

Ось і продовжуються літні канікули. Як завжди, кожен з нас проводить їх по-різному. Подорожі, екскурсії, море, гори, походи, багато друзів – все це чекає на вас влітку. Бажаємо усім гарного відпочинку, яскравих вражень, незабутніх зустрічей, захоплюючих мандрівок!

       Але також закликаємо Вас завжди пам`ятати елементарні правила безпеки, щоб літній відпочинок не був зіпсований:

 • Гуляти й гратися можна в місцях, які призначені для цього.
 • Небезпечними для ігор можуть бути сходи, підвали, горища, будівельні майданчики, ліфти.
 • Під час ігор у небезпечних місцях можна одержати травми й каліцтва різного ступеня тяжкості.
 • Під час ігор не варто демонструвати свою хоробрість одноліткам, стрибаючи з великої висоти, пірнаючи з крутих схилів на велику глибину, здираючись якнайвище на дерева.
 • Під час літнього відпочинку слід поводитися так, щоб не мати дорікань із боку дорослих.
 • Під час канікул слід, як і раніше, дотримуватися правил техніки пожежної безпеки.
 • Не можна брати в руки незнайомі предмети, кидати їх у вогонь, гратися ними. Найкраще повідомити про місце їхнього знаходження дорослим.
 • Під час відпочинку на узбережжі слід обов’язково дотримуватися правил поведінки на воді й поблизу неї.

Гарних вам канікул!

                               Пам`ятка з техніки безпеки на літніх канікулах

 Правила дорожнього руху

 • Ходити тільки по правiй сторонi тротуару;
 • дорогу переходити не поспiшаючи;
 • не можна переходити дорогу навскіс;
 • переходячи дорогу слiд подивитися налiво, дiйшовши до середини зупинитися i подивитися направо;
 • якщо не встигли перейти вулицю i рух транспорту почався, слiд зупинитися на серединi вулицi i зачекати, поки рух припиниться;
 • якщо немає тротуарiв, слiд триматися лiвого боку дороги, тобто йти назустріч транспорту, що рухається.

 Правила електробезпеки

 • Під час вимикання електроприладiв забороняється витягувати вилку з розетки за шнур;
 • категорично забороняється користуватися електроприладами, в яких знайдено несправнiсть;
 • не торкатися мокрими руками електроприладiв, якi знаходяться під напругою;

Пам’ятайте: зовнiшнiми ознаками несправностi електропроводки або приладiв є специфiчний запах пiдгораючої iзоляції, з’явлення іскри, перегрівання штепсельних розеток i вилок.

 1. Вибухонебезпечні предмети
 2. До виявлених вибухонебезпечних предметiв нi в якому разi не можна торкатись, перекладати, розряджати, зберiгати;
 3. забороняється використовувати снаряди для розведення вогню;
 4. не можна збирати, здавати снаряди в металобрухт;
 5. виявивши вибухонебезпечнi предмети, необхiдно термiново повiдомити мiлiцiю, школу, вiйськкомат.
 6. Правила протипожежної безпеки
 7. Дотримуйтесь правил протипожежної безпеки в спекотну погоду;
 8. гра з вогнем — одна з причин пожежi;
 9. дотримуйтесь правил протипожежної безпеки під час відпочинку на природі.
 10. Правила поведiнки на водi
 11. Купатися можна тiльки в сонячну безвiтряну погоду при температурі повiтря не нижче 20—250 С i води — не менш нiж 18—200С;
 12. купатися дозволяється тiльки в спецiально вiдведених мiсцях;
 13. забороняється заходити у воду глибше, нiж по пояс, людинi, яка не вмiє плавати;
 14. не запливайте за знаки огорожi акваторiї пляжу;
 15. грубi iгри та пустощi у водi небезпечнi для життя;
 16. не забруднюйте воду та берег;
 17. не подавайте хибних сигналiв тривоги;
 18. не користуйтесь надувними матрацами, катерами та iншими предметами, якi не призначенi для плавання.
 19. Правила культури поведінки (правила в громадських місцях)
 20. Завжди прагнiть бути культурною людиною;
 21. поступайтеся мiсцем людям похилого вiку;
 22. поважайте старших, не будь грубим;
 23. не гуляйте пiзнiше 21 години;
 24. не сидiть цiлодобово бiля телевiзора, комп’ютера;
 25. бiльше читайте художньої лiтератури.
 26. Категорично забороняється
 27. Ходити на територiї новобудов;
 28. купатися без догляду дорослих;
 29. розводити вогнище в лiсi, поблизу лiнiй електропередач;
 30. iздити на велосипедi, роликах, скейтах на тiй частинi дороги, де рухається транспорт.
 31. Суворо дотримуйтесь правил:
 32. дорожнього руху;
 33. користування газовими, електричними приладами;
 34. поведiнки дiтей на водi;
 35. протипожежної безпеки.

Гарного вам відпочинку!

Відділ з питань НС, ЦЗН, ОМР

_______________________________

Шановні батьки!  Навчайте дітей правилам безпеки життєдіяльності! 

Вже за тиждень більшість українських школярів і дошкільнят відпочиватимуть на таких бажаних літніх канікулах. Переважно це період, коли юні дослідники лишаються вдома самі, а також проводять багато часу на вулиці. Для того, щоб попередити дітей про небезпеки, які характерні для літньої пори,  не втрачайте можливості зацікавити дітей до свідомого ставлення, коли йдеться про збереження життя.

З метою недопущення трагічних наслідків та травмування неповнолітніх відділ з питань НС, ЦЗН, ОМР виконавчого комітету Ніжинської міської ради  закликає вас не залишати малолітніх дітей без нагляду та змалечку навчати дітей основам безпеки!

                             Візьміть до уваги такі рекомендації:

 • не забувайте, що найкращим способом навчання дітей є власний позитивний приклад;
 • встановіть із дитиною довірливі стосунки, щоб вона розповідала вам про свої наміри та дослухалася до ваших рекомендацій та застережень;
 • поясніть малечі, що таке легкозаймисті, колючі, ріжучі, вибухонебезпечні предмети, яку небезпеку вони несуть;
 • розкажіть дитині про можливі «вуличні» загрози та небезпеки, застерігайте її від самостійного відвідування потенційно небезпечних місць (водойм, кар’єрів, тощо);
 • розповідайте про небезпеку, яку становлять вибухонебезпечні та підозрілі предмети;
 • окресліть дитині коло людей, до яких вона може в разі потреби звернутися за допомогою, а також номери телефонів екстрених служб “101”, “102” ,“103”;
 • не залишайте малолітніх дітей самих вдома.

Пам’ятайте, саме від вас залежить безпека та добробут вашої дитини!

 

Відділ з питань НС, ЦЗН, ОМР

________________________________________________

Карантинні зони станом на 14 травня: одну область повернули в «помаранчеву», решта - в «жовтій» 

 

За даними МОЗ, станом на 14 травня майже всі регіони України в «жовтій» зоні. Лише Миколаївську область (всього через добу) знову повернули «помаранчеву»

 

23 регіони України та Київ - в «жовтій» зоні;

 • Миколаївську область (всього через добу) знову повернули «помаранчеву».

Нагадаємо, що ще минулого тижня у «помаранчевій» зоні було 7 областей (Волинська, Донецька, Житомирська, Кіровоградська, Луганська, Тернопільська та Черкаська області), решта 17 регіонів та Київ – в «жовтій» зоні. 12 травня у «помаранчевій» зоні залишилися лише дві області (Миколаївська та Черкаська). 13 травня й вони перейшли в жовту зону. Проте через перевищення коефіцієнта виявлення випадків інфікування Миколаївську область 14 травня знову повернули у «помаранчеву» зону.

Зауважимо, що вся Україна може перейти в "зелену" зону, якщо не менше 13 регіонів будуть показувати менше 50% від епідпорогу захворюваності на грип та ГРВІ, а коефіцієнт виявлення інфікування по всій країні буде менше 5%.

 

 

____________________

І Н Ф О Р М А Ц І Я

про  порядок оповіщення та дій населення при виникненні надзвичайних ситуацій

техногенного, природного та воєнного характеру

ОПОВІЩЕННЯ

Головний спосіб оповіщення населення про порядок дій при виникненні надзвичайних ситуацій – це передача повідомлення по мережі проводового (державного) мовлення (через квартирні репродуктори і зовнішні гучномовці),  місцеві радіомовні станції, телебачення, пересувні автомобілі що оснащені гучномовцями. Для привернення уваги населення в екстремальних випадках перед передачею інформації включаються сирени та інші сигнальні засоби

Запам’ятайте! Сирени і переривисті гудки інших сигнальних засобів означають сигнал цивільного захисту “УВАГА ВСІМ!»

Почувши такий сигнал негайно увімкніть репродуктор проводового (державного) мовлення, радіоприймач на хвилі «Радіо ХІТ ФМ «» - 105,2, і слухайте повідомлення центральних (місцевих) органів виконавчої влади та їх структурних підрозділів з питань надзвичайних ситуацій.

На кожний випадок ймовірних надзвичайних ситуацій підготовлено варіанти повідомлень населенню про порядок дій.

Вислухавши повідомлення кожний громадянин повинен діяти без паніки і метушні у відповідності з отриманими вказівками.

КОЖНИЙ ГРОМАДЯНИН, який зайнятий на виробництві повинен виконувати розпорядження керівника суб’єкта господарської діяльності, діяти у відповідності з планом цивільного захисту, а також приймати участь у проведенні аварійно-рятувальних робіт у складі формувань або за вказівками органів управління цивільного захисту.

Якщо сигнал «УВАГА ВСІМ!» громадяни отримали вдома, - необхідно:

 • прослухати повідомлення центральних (місцевих) органів виконавчої влади та їх структурних підрозділів з питань надзвичайних ситуацій;
 • повідомити про отриману інформацію сусідів;
 • привести в готовність індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри, при їх відсутності приготувати найпростіші засоби (повсякденний (захисний) одяг, гумове взуття, ватно-марлеві пов’язки, плівкові накидки, тощо й тримати їх при собі;
 • підготувати медичну аптечку, документи, засоби зв’язку, предмети особистої гігієни, запас їжі та інші речі першої необхідності;
 • провести у квартирі (в будинку) протипожежні профілактичні заходи (виключити газ, водо-, електропостачання та інше) підвищити захисні властивості квартири: закрити вікна, кватирки, ущільнити їх;
 • уточнити місце найближчого укриття (протирадіаційного, підвального, пристосованого під ПРУ приміщення, сховища) де можна укритися.

Якщо сигнал УВАГА ВСІМ!» застав вас на транспорті, громадському місці (магазині, театрі, на ринку, тощо) необхідно уважно і спокійно знайти можливість вислухати повідомлення центральних (місцевих) органів виконавчої влади та їх структурних підрозділів з питань надзвичайних ситуацій (якнайшвидше добратися додому)  і в послідуючому діяти згідно отриманих рекомендацій та вказівок.

Для укриття населення міста Ніжина від небезпечних факторів надзвичайних ситуацій техногенного,  та воєнного характеру створено фонд захисних споруд цивільного захисту, який включає протирадіаційні укриття, підвальні приміщення житлових будинків, підвали та інші споруди підземного простору, які можуть бути використані для укриття населення. Організації та власники захисних споруд, у разі необхідності, повинні забезпечити вільний доступ мешканців для укриття від небезпечних факторів. З переліком фонду захисних споруд м. Ніжина та орієнтовним графіком укриття в них населення можна ознайомитись на офіційному сайті Ніжинської міської ради - E-mail: nemrada_post@cg.gov.ua

Якщо ви опинились в районі проведення бойових дій, загрозі вчинення терористичного акту:

 • за можливістю якнайшвидше покинути небезпечний район;
 • про місцезнаходження підозрілих людей зі зброєю, вибухівкою, окремих підозрілих пакунків повідомити міліцію – 102, оперативного чергового виконкому – 15-80, 7-19-51;
 • якщо покинути небезпечний район не має можливості, необхідно укритись на місцевості від ураження стрілецькою зброєю. Знаходячись у натовпі – намагатись не попадати до його середини.
 • діти повинні знаходитись постійно під наглядом батьків.
 •  якщо покинути житло не представляється можливим - заклеїти навхрест всі вікна липкою смужкою або сонцезахисною плівкою або занавісити вікна тканиною з найтовщого матеріалу.

ОБЛІК
захисних споруд цивільного захисту (цивільної  оборони) м. Ніжина

СХОВИЩА

Назва підприємства (установи) –балансо -

утримувача (власника)

Обліковий номер

Адреса розташування

місткість, осіб

площа, кв.м

1

2

5

6

11

12

1

Ніжинська міська рада

95701

Пл. І.Франка,1

240

434,3

2

ДП НВК «Прогрес»

95702

Н.Шлях,29

630

979,8

3

ДП НВК «Прогрес»

95703

Н.Шлях,29

800

1553,5

4

ДП НВК «Прогрес»

95704

Н.Шлях,29

800

569,5

5

ДП НВК «Прогрес»

95705

Н.Шлях,29

1300

1272,8

6

ДП НВК «Прогрес»

95706

Н.Шлях,29

1220

1082,4

7

ДП НВК «Прогрес»

95707

Н.Шлях,29

1200

1093,8

8

Ніжинська міська рада

95708

Н.Шлях,19а

200

164,8

протирадіаційні укриття

№ з/п

Назва підприємства (установи) –балансо

утримувача (власника

Обліковий номер

Адреса розташування

місткість, осіб

площа, кв.м.

1

2

5

6

12

13

1

Ніжинська міська рада,  КП «СЄЗ»

95712

Покровська,8

425

661,2

2

ПП Бунчук В.В.

95713

Московська, 3а

50

75,7

3

Ніжинська міська рада, Управління культури та туризму

95715

Пл. Заньковецької,8

370

405

4

Ніжинська міська рада,  КП «СЄЗ»

95718

Успенська,3а

50

62,2

5

Ніжинська міська рада,  КП «СЄЗ»

95719

Гребінки,21

150

146,1

6

Ніжинська міська рада,  КП «СЄЗ»

95720

Шевченка,4а

200

281

7

Ніжинська міська рада,  КП «СЄЗ»

95721

Гребінки,20

100

116,7

8

ПП Соловей М.М.

95722

Гоголя,2а

50

68,2

9

АППБ «Аваль»

95723

Московська,2

50

234,7

10

Ніжинська ОДПІ

95724

Пл. Поштова,2

270

454

11

КВНЗ «Ніжинський коледж культури і мистецтв»

95726

Братів Зосим,10Б

100

56,2

12

КЛПЗ «Ніж. міська лікарня ім М. Галицького

95727

Московська,21

100

87,8

13

НДУ ім М.Гоголя

95729

Богуна,1/2

80

110,6

14

НДУ ім М.Гоголя

95730

Пл. І.Франка,2

80

286,2

15

НДУ ім М.Гоголя

95731

Графська,2

80

110

16

НДУ ім М.Гоголя

95732

Графська,2/1

80

101,8

17

КЛПЗ «НЦМЛ ім М. Галицького

95733

Московська,21

270

158

18

ПП Герасименко І.К.

95736

Синяківська,79

 

 

19

Ніжинська міська рада,  КП «СЄЗ»

95738

Гоголя,2а/28

50

133,3

20

ПП Мамедова Л.В.

95739

Овдіївська,1

50

321,8

21

КВНЗ «Ніжинський коледж культури і мистецтв»

95740

Овдіївська,49

370

48,4

22

Ніжинська міська рада,  КП «СЄЗ»

95741

Шевченка,101

250

244,8

23

РЦТ №233Чернігівська філія ПАТУкртелеком

95742

Московська, 5А

90

84,2

24

Ніжинська міська рада,  КП «СЄЗ»

95745

Незалежності,40

320

254,4

25

Ніжинська міська рада,  КП «СЄЗ»

95749

Л.Толстого, 33Б

500

1170,5

26

Ніжинська ЕГДС

95751

Носівський Шлях,19

200

340

27

ПАТ «Ніжинський жиркомбінат»

95753

Прилуцька,2

50

24

28

ПАТ «Ніжинський жиркомбінат»

95754

Прилуцька,2

50

54

29

ПАТ «Ніжинський жиркомбінат»

95755

Прилуцька,2

50

48

30

РЦТ №233 Чернігівська філія ПАТУкртелеком

95758

Пл. Заньковецької,4

80

76,6

31

Ніжинська міська рада,  КП «СЄЗ»

95762

Незалежності,19

140

199,3

32

ДПРЧ-16

95763

Студентська,2

70

88,1

33

Ніжинська міська рада,  КП «СЄЗ»

95764

Корчагіна,5

300

253

34

Ніжинська міська рада,  КП «СЄЗ»

95765

Овдіївська,19

200

135,1

35

ФОП Оропай І.В.

95768

Московська,3А

100

119,3

36

ДП «Критий ринок Прогрес»

95770

Шевченка,21

455

324,7

37

ЗОШ №10 Управління освіти

95772

Московська,54

150

433,2

38

Гімназія №3 Управління освіти

95773

Московська,6А

1200

448,1

39

ЗОШ №15 Управління освіти

95774

Об’їзджа,123

1700

1891,6

40

ТОВ « НМЗ»

95776

Незалежності,16

250

241,1

41

Ніжинська міська рада,  КП «СЄЗ»

95779

Овдіївська,1

100

171,4

42

ДНЗ «Ніж проф аграр ліцей

95782

Незалежності, 5А

400

264,4

43

ПрАТ «Завод Ніжинсільмаш»

95786

Шевченка,109

300

314,6

44

Ніжинська міська рада,  КП «СЄЗ»

95788

Озерна,21

180

237,1

45

ПП Тесленко О.А.

95792

Московська,3А/3

170

161,4

46

Відділ орендних відносин

95793

Шевченко,21Ж

180

196,8

47

Ніжинська міська рада,  КП «СЄЗ»

95794

Озерна,19

300

347,7

48

Ніжинська дистанціяколії(ПЧ-5)

95798

Вокзальна,27

250

275,6

49

Ніжинська міська рада,  КП «СЄЗ»

95799

Московська,13Б

200

251,3

50

ДНЗ «Ніж проф аграр ліцей

95807

Незалежності, 46

720

356,7

51

ЖБКПрогресовець-2

95808

Обїзджа,114/1

300

66,3

52

НВК№16 Престиж Управління освіти

95810

3-ій МКР,11

1300

1154,2

53

ЗОШ с. Кунашівка Управління освіти

93670

С.Кунашівка, вул. Незалежності37

200

260,8

 

______________________________

Міністерство охорони здоров’я оновило карту карантинних зон в Україні – у червоній зоні залишаються Київ та ще 12 областей України.

 

Так, згідно з оновленою карантинною картою МОЗ у червоній зоні залишаються Київ, Київська, Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Львівська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Хмельницька, Чернівецька та Чернігівська області. Тут діють найжорсткіші карантинні обмеження.

У помаранчевій, попереджувальній зоні залишаються Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Кіровоградська, Луганська, Полтавська, Рівненська, Тернопільська та Черкаська області.

Відповідно до оновлених даних, у жовтій зоні перебувають лише Херсонська та Івано-Франківська області. Тут діють найм’якіші карантинні обмеження, запроваджені в Україні – маски у громадських місцях, дотримання дистанції у магазинах та дозволено роботу ресторанів з 07.00 до 24.00.

Як повідомляв Укрінформ, Держкомісія ТЕБ на НС встановила з 11 квітня червону зону епіднебезпеки на Харківщині та скасувала на Івано-Франківщині.

В Україні станом на 11 квітня лабораторно підтверджено 1 853 249 випадків COVID-19, з них за добу – 12 112.

_________________________________________

Відділ з питань НС, ЦЗН, ОМР виконавчого комітету Ніжинської міської ради  закликає мешканців міста не провокувати пожежі в екосистемах країни!

В Україні розпочався пожежонебезпечний період. У цей час, унаслідок необережного поводження з вогнем, або ж зумисного підпалу сухостою, можуть бути знищені гектари природних екосистем, а разом з тим — тварини та птахи, які там мешкають. Якщо ж для людей це не вагомий аргумент (як показує практика), варто задуматися про безпеку власних садиб, а також своє життя та здоров'я. Адже нерідко вогонь із сухостою перекидається на житлові будинки та господарчі споруди, більше того, навіть самі палії стають жертвами зумисно спровокованого полум'я.

Шановні громадяни, звертаємо вашу увагу: нещодавно парламент прийняв закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту лісів, запобігання пожежам на землях лісового та водного фонду, торфовищах та на землях інших категорій», який дозволить протистояти загорянню на природних територіях. Законом заборонено випалювання сухої рослинності у прибережно-захисних зонах: уздовж річок, навколо водойм та на островах; уздовж морів, морських заток і лиманів та на островах у внутрішніх морських водах.

За спалювання сухої трави та листя законом передбачений шраф до 153 тис. грн. За підпал з тяжкими наслідками для природи може загрожувати 5 років в'язниці!


Під час ПОЖЕЖОНЕБЕЗПЕЧНОГО ПЕРІОДУ потрібно дотримуватися таких правил:

 • не розводити відкритий вогонь біля лісової зони, в полях;
 • не залишати недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці;
 • категорично заборонено випалювати сміття та рослинні залишки;
 • організовуйте протипожежні розриви між очеретом та садовими ділянками
 • не організовуйте складання легкозаймистих матеріалів поблизу очерету;
 • очищайте місце, призначене для вогнища, від сухої трави, листя, гілля та не розводьте багаття у безпосередній близькості до будинків чи господарських споруд;
 • не залишайте без нагляду розпалені багаття та не дозволяйте дітям розводити вогнища;
 • при сильних поривах вітру не розпалюйте вогнище;
 • залишаючи місце відпочинку, обов’язково загасіть вогнище водою чи піском до повного припинення горіння або тління;
 • проводьте роз’яснювальні бесіди з дітьми щодо дотримання правил пожежної безпеки.

 

Пам'ятайте, що пожежі в екосистемах також можуть спричинити тяжкі наслідки, зокрема, неконтрольоване поширення вогню на житлові будинки та поруч розташовані споруди, руйнування родючого шару ґрунту та загибель тварин.

Якщо ви помітили займання на відкритих територіях — телефонуйте до Служби порятунку за номером «101» !

Відділ з питань НС, ЦЗН, ОМР

__________________________________________

УНІАН

В Україні оновився поділ на карантинні зони. Зокрема до "червоної" потрапили чотири області, а десять перейшли до "помаранчевої".

Як зазначив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, за попередній тиждень збільшилася кількість госпіталізацій хворих на COVID-19 – майже 21 тисяча проти 17 600, яку фіксували наприкінці лютого. Він також додав, що десять областей знаходяться у "помаранчевій" зоні, а чотири потрапили у "червону".

"В Україні продовжує працювати адаптивний карантин. В областях зі значним поширенням коронавірусної хвороби запроваджений червоний рівень. Це Івано-Франківська, Чернівецька, Закарпатська й Житомирська області. Також майже 10 областей перебувають у помаранчевій зоні й близькі до червоного рівня", – наголосив Шмигаль.

За даними МОЗ, у "червоній" зоні знаходяться Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська та Чернівецька області.

У "помаранчевій" зоні опинилися місто Київ, Вінницька, Донецька, Запорізька, Київська, Львівська, Миколаївська, Сумська, Тернопільська і Хмельницька області.

Решта регіонів залишаються "жовтими" - Волинська, Дніпропетровська, Кіровоградська, Луганська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Харківська, Херсонська, Черкаська та Чернігівська області.

Що відомо

 • Прем'єр-міністр Денис Шмигаль оголосив про початок третьої хвилі пандемії коронавірусу в Україні, яка може призвести до введення чергового локдауну.
 • 4 березня Міністерство охорони здоров'я оприлюднило новий поділ регіонів за зонами. У "червоній" зоні залишаються Житомирська, Івано-Франківська та Чернівецька області. До "помаранчевої" зони зараховані Вінницька, Донецька, Закарпатська, Запорізька, Київська, Львівська, Миколаївська, Сумська та Тернопільська області. Всі інші регіони віднесено до "жовтої" зони.
 • Уперше карантин в Україні запровадили ще з 12 березня 2020 року. Потім його неодноразово продовжували, а влітку перевили у форму адаптивного карантину з поділом регіонів на чотири зони. З 8 по 24 січня 2021 року в Україні діяли жорсткі карантинні обмеження з метою розвантажити медичну систему та зменшити хвилю поширення COVID-19.
 • 17 лютого 2021 року уряд повернув адаптивний карантин, та продовжив його до 30 квітня.

 


 Карантин на два місяці запроваджують у «помаранчевому» Києві

Карантин у Києві, який віднесли до «помаранчевої» зони карантину, запроваджують на два місяці через зростання кількості хворих на коронавірусну інфекцію.

Ситуація у столиці залишається прогнозованою, а потрапляння Києва до «помаранчевої» зони очікували ще минулого тижня. Про це повідомив голова Держспоживслужби в столиці Олег Рубан.

Ми будемо спостерігати помаранчеву зону в найближчі два місяці в Києві. Ця ситуація повністю нормальна для киян і гостей столиці. Посилюється контроль над суб'єктами господарювання всіх сфер бізнесу, в тому числі й розважальних центрів, фітнес-клубів, вишів, — додав Рубан.

 

Зауважимо, що під час дії у Києві «помаранчевої» зони карантину будуть діяти такі обмеження:

 • заборона проведення масових заходів за участі понад 220 осіб — 1 особа на 10 м² площі будівлі;
 • діяльність закладів, що надають послуги з розміщення, — крім готелів;
 • відвідування групових занять у професійних та вищих навчальних закладах освіти дозволене групами не більше 20 осіб;
 • проведення медзакладами планових госпіталізацій тимчасово обмежене. Це не стосується надання медичної допомоги вагітним, новонародженим, пацієнтам з онкозахворюваннями, паліативних хворим та випадків, коли є ризик для життя пацієнта;
 • заборонена діяльність спортивних залів та фітнес-центрів, крім закладів, що можуть забезпечити відвідування не більше 1 особи на 10 м² приміщення;
 • заборонено прийом дітей до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку — санаторіїв і таборів у столиці та передмісті;
 • перевезення пасажирів автомобільним та міським громадським транспортом здійснюється тільки в кількості 50% місць для сидіння.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що карантин в Україні продовжує діяти через спалах захворюваності на коронавірус. Міністерство охорони здоров’я оновило розподіл регіонів України на карантинні зони. До «червоної» зони потрапили Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська та Чернівецька області.

 

_________________________________________________________________________                                 


 Уряд продовжив карантин в Україні до 28 лютого 2021 року

Обмеження, які діятимуть з 19 грудня:

 • У закладах освіти дозволено проводити вистави, концерти за участі одного класу та без глядачів;
 • Заборонено влаштовувати бенкети, майстер-клас, публічні заходи в закладах розваг і харчування;
 • Заборонено приймання відвідувачів у музеях, галереях, якщо в залах більше однієї людини на 10 м²;
 • Проведення релігійних заходів за умови присутності 1 особи на 5 м². На вулиці учасники заходів мають дотримуватися дистанції в 1,5 м.

По всій території України діють обмеження помаранчевої зони.
На всій території України діють карантинні обмеження, які відповідають «помаранчевому» рівню епідемічної небезпеки, які триватимуть до 28 лютого 2021р.Як можна отримати інформацію стосовно COVID-19?

Працює інформаційний контакт-центр, створений МОЗ. Відтепер можна телефонувати за безкоштовним номером, та дізнаватися інформацію стосовно хвороби. У центрі працюють 150 операторів, тому дзвінки приймають цілодобово.

Номер: 0 800 60 20 19 (дзвінки безкоштовні)

Що може змінитись для адаптивного карантину після 28.02.2021р.?

Регіони позначатимуть зеленим, жовтим, помаранчевим або червоним рівнем небезпеки поширення Covid-19, залежно від епідемічної ситуації. Маркуватиме регіони автоматизоване програмне забезпечення на основі алгоритмів і даних. Національна комісія ТЕБ та НС затверджуватиме дані. Додатково посилюються обмежувальні заходи у регіонах із “зеленим” рівнем епідеміологічної небезпеки. 

У регіонах “зеленого”, “жовтого” та “помаранчевого” рівнів: дозволяється проведення спортивних заходів без глядачів та за умови дотримання учасниками протиепідемічних заходів.

Місцеві органи самоврядування — отримають доступ до даних електронного сервісу “Дій.Вдома”. Це необхідно, аби контролювати осіб, які підлягають самоізоляції чи  обсервації, або порушують правила карантину. 
Для Єдиної державної системи цивільного захисту по всій території України продовжується режим “Надзвичайної ситуації” до 28 лютого 2021 року.

Онлайн-мапа епідемічних показників

 

Коли регіон вважається “зі значним поширенням COVID-19”?

Якщо наявна хоча б одна з ознак:

 • завантаженість ліжок у лікарнях понад 50% протягом п’яти днів поспіль (без урахування ліжок, відведених для лікування COVID-19 у дитячих та пологових відділеннях);
 • середня кількість тестувань методом ПЛР та ІФА не менше 48 на 100 тис. населення протягом останніх семи днів.

Зелена зона

немає сплеску захворювань, завантаженість ліжок у лікарні на рівні 5%.

✓ перебування у громадських будівлях в масках або респіраторах
✓ масові заходи за участі більше 50 осіб
✓ кінотеатри та заклади культури з наповненістю не більше 50% місць у кожному окремому кінозалі або залі
✓ перевезення пасажирів тільки в межах сидячих місць
✓ відвідування закладів дошкільної, шкільної, позашкільної та спеціалізованої освіти, якщо на самоізоляції понад 50% дітей та персоналу закладу.
✓ робота кафе, барів, ресторанів після 22-ї та до 7-ї години. Але дозволяється адресна доставка та на винос.

Жовта зона

5 днів поспіль змінюються показники захворювань. При цьому завантаженість лікарняних ліжок на рівні від 5% до 50%, не враховуючи у дитячих та пологових відділеннях.

✓ масові заходи за участі більше 30 осіб
✓ відвідування установ соціального захисту, в яких перебувають люди похилого віку, крім тих, що надають послуги кризово
✓ на вході до закладів чи заходів потрібно розмістити інформацію про можливу кількість відвідувачів. Контроль має здійснювати власник приміщення або організатор подіі.
✓ обмеження зеленої зони зберігаються

Помаранчева зона

завантаження ліжок становить від 50% до 75%, не враховуючи у дитячих та пологових відділеннях.

✓ масові заходи за участі більше 20 осіб
✓ робота закладів розміщення (хостели, туристичні бази тощо), окрім готелів
✓ планові госпіталізації в лікарнях
✓ спортзали, фітнес-центри, заклади культури
✓ прийом нових змін в дитячі табори
✓ обмеження жовтої і зеленої зон зберігаються.

Червона зона

сплеск захворювань. Більше 320 хворих на 100 тис населення протягом 14 днів. Завантаженість ліжок понад 75% протягом, не враховуючи у дитячих та пологових відділеннях.

✓ робота громадського транспорту
✓ відвідування закладів освіти
✓ відвідування закладів сфери культури, кінотеатрів
✓ діяльність ТРЦ, кафе та ресторанів
✓ обмеження зеленої, жовтої та поморанчевої зон зберігаються
✓ відвідування закладів торговельного і побутового обслуговування населення.

Що є підставою для встановлення червоної зони?

Для червоної зони обмеження та їх кількість встановлює спільним рішенням державна та регіональна комісії ТЕБ і НС. Це може бути одномоментне закриття всіх сфер, або поступове обмеження для закладів, які в конкретному регіоні призводять до спалахів хвороби.

Уряд рекомендує змінити графіки початку робочого дня

Це зменшить кількість людей, які перетинаються у години пік в громадському транспорті.
На місцевому рівні рішення щодо перенесення робочого часу ухвалюють обласні, районні державним адміністрації та Київська міська, разом з органами місцевого самоврядування та суб’єктами господарювання. 

Органам місцевої виконавчої влади ті іншим держорганам, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям незалежно від форми власності, рекомендується забезпечити  гнучкий режим робочого часу, який, передбачає різні години початку і закінчення роботи для працівників. За можливості ввести дистанційну роботу.

Суб’єктам господарювання на період дії карантину також рекомендується підкоригувати робочий графік. Перенести початок робочого дня на 10 чи більш пізню годину суб’єктам господарювання, які працюють у:

 • оптовій та роздрібній торгівлі; 
 • ремонті автотранспортних засобів і мотоциклів;
 • поштовій та кур’єрській діяльності;
 • тимчасовому розміщенні та організацією харчування;
 • страховій діяльності;
 • освіті;
 • наданні соціальної допомоги;
 • мистецтві, спорті, розвагах та відпочинку.

На період дії карантину робочий день розпочинається:

- о 8 годині - в органах виконавчої влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування;
- о 10 годині - в центрах надання адміністративних послуг, органах соціального захисту населення, територіальних органах Пенсійного фонду України.

Крім того, органам місцевого самоврядування рекомендовано розробити чи скорегувати маршрути руху громадського транспорту з урахуванням змінених графіків роботи.

Контроль та відповідальність

За порушення умов карантину передбачаються відповідні покарання. 

 • Штраф від 1 до 3 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17-54 тис грн) або арешт на 6 місяців
 • Обмеження або позбавлення волі на 3 роки, якщо такі дії призвели або могли призвести до поширення хвороби.
 • Позбавлення волі на термін від 5 до 8 років, якщо порушення правил обсервації спричинило смерть або інші серйозні наслідки для третіх осіб 

Не наражайте на небезпеку себе та близьких. Залишайтеся вдома. Збережімо Україну!

 

Правила обов'язкової обсервації

У квітні Уряд пом’якшив карантинні обмеження, та дозволив громадянам замінити обов’язкову обсервацію на самоізоляцію. 

 Чим відрізнятиметься обсервація від самоізоляції? 

При обсервації людина перебуватиме у лікарні чи іншій установі, яка визначена місцевою владою як обсерватор. При самоізоляції людина сама визначає, де планує перебувати протягом 14 днів. *Самоізоляції підлягають особи, які досягли 60 років. 

Що для цього необхідно зробити?

 1. При перетині кордону чи КПВВ людина погоджується на самоізоляцію.
 2. Необхідно скачати та зареєструватися в мобільному електронному сервісі “Вдома”.
 3. Слідувати інструкціям з мобільного додатку та дотримуватися правил самоізоляції. 

Якщо ви не хочете або не маєте можливості встановити мобільний додаток "Вдома" - вас доставлять до місця обов’язкової обсервації.

 Хто може використовувати самоізоляцію в “Дії”?

 • Люди, які в’їжджають з-за кордону до України.
 • Люди, які в’їжджають з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, Криму і м. Севастополя через КПВВ.

Хто потрапить до обсервації?

Ті люди, які двічі порушили умови самоізоляції - обов'язково підлягають обсервації, у визначених місцевою владою місцях.

Чи можливо зменшити термін самоізоляції при використанні застосунку «Вдома»?

Так. Відповідно до Постанови самоізоляція може бути припинена, при умові:
- після отримання негативного результату ПЛР-тесту;
- після отримання негативного результату експрес-тесту на визначення антигена, який проведено після перетину контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповані території та виїзду з них.

     

___________________________________________________________________________________

Впродовж минулого тижня вогнеборці Чернігівщини ліквідовували  пожежі

Впродовж минулого тижня  на території Чернігівської області виникли  пожежі у житловому секторі громадян,  на транспорті. Їх причинами послужило коротке замкнення електромережі та  порушення правил монтажу нагрівальних печей та димарів. Вогнем пошкоджено 3 житлові будинки у смт Ладан Прилуцького району, с. Киселівка Чернігівського району та м. Бахмач. Також пошкоджено навісне обладнання двигуна та електрообладнання автомобіля "Skoda Octavia", знищено гараж. На щастя, загиблих і травмованих немає.

Слід зазначити, що головною причиною виникнення пожеж в області залишається ігнорування мешканцями області застережень рятувальників, які через наявні засоби масової інформації та під час проведення профілактичних відпрацювань населених пунктів постійно звертають увагу громадян на необхідність суворого дотримання правил пожежної безпеки.

      Так, в  м. Новгород-Сіверський в господарстві по вул. 8 Березня о 18 год.      23 хв. 07 лютого сталася пожежа житлового будинку (10х13 м, стіни цегляні, покрівля шиферна). Вогнем пошкоджено конструктивні елементи стін в приміщенні котельні на площі 20 кв.м, внутрішнє облицювання стін та стелі коридору, меблі та майно. Причина та збиток - встановлюються. Врятовано хлопчика, 2007 року народження та дівчинку, 2008 року народження, яких з термічними опіками ІІІ-ІV ступенів 40% тіла, опіками верхніх дихальних шляхів та отруєнням чадним газом було спочатку госпіталізовано до реанімаційного відділення КНП "Новгород-Сіверська центральна міська лікарня ім. І.В. Буяльського", а згодом спеціалізованим медичним автотранспортом центра екстреної медичної допомоги було перевезено і госпіталізовано до опікового відділення Чернігівської обласної лікарні. Стан потерпілих важкий.

   У зв'язку з цим, надзвичайники вкотре застерігають: щоб зберегти власне життя та життя близьких вам людей, пам’ятайте:

 • не використовуйте для обігріву приміщень несертифіковані та саморобні нагрівальні прилади;
 • у разі використання серійних нагрівальних пристроїв, установіть їх таким чином, щоб уникнути перекидання, також обмежте доступ до них дітей;
 • витримуйте відстань від приладів електро та пічного опалення до горючих матеріалів і конструкцій;
 • дотримуйтесь правил пожежної безпеки при використанні індивідуальних систем опалення та систем пічного опалення в будинках;
 • не залишайте без нагляду у разі виходу з приміщень увімкнені в електромережу нагрівальні прилади, телевізори, праски тощо;
 • намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі значної потужності;
 • не допускайте застосування саморобних некаліброваних плавких вставок "жучків" в запобіжниках електричного струму;
 • тримайте запальнички та сірники у недоступних для дітей місцях;
 • ніколи не заохочуйте та не дозволяйте дітям бавитися із сірниками й запальничками.

У разі пожежі – телефонуйте до Служби порятунку за номером «101»!

__________________________________________________________

ПАМЯТКА НАСЕЛЕННЮ

                          Як можна зменшити ризик травм у ожеледицю

 • Ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте в колінах, а ступайте на всю підошву. Руки повинні бути не зайняті торбами.
 • При порушенні рівноваги – швидко присядьте, це найбільш реальний шанс утриматися на ногах.
 • Падайте в ожеледицю з мінімальним збитком для свого здоров’я. Відразу присядьте, щоб знизити висоту.
 • Не тримайте руки в кишенях – це збільшує можливість не тільки падіння, але і більш важких травм, особливо переломів.
 • Обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони покриті льодом. Крім того, вони можуть бути погано закріплені і перевертатися, що додає травмувань.
 • Не прогулюйтеся з самого краю проїжджої частини дороги. Це не безпечно завжди, а на слизьких дорогах особливо. Можна впасти та вилетіти на дорогу, а автомобіль може виїхати на тротуар.
 • Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та у ожеледицю. Пам’ятайте, що у ожеледицю значно збільшується гальмовий шлях машини і падіння перед автомобілем.
 • Небезпечні прогулянки в ожеледицю в нетверезому стані. У стані сп’яніння травми частіше всього важкі, всупереч переконанню, що п’яний падає завжди вдало.
 • Якщо ви впали і через деякий час відчули біль в голові, нудоту, біль в суглобах, утворилися пухлини – терміново зверніться до лікаря в травмпункт, інакше можуть виникнути ускладнення з поганими наслідками.
 • Тримайтеся подалі від будинків – ближче до середини тротуару. Взимку, особливо в містах, дуже велику небезпеку являють собою бурульки.
 • Ходіть по тротуарах, посипаних піском або сіллю, а якщо вони не посипані, ходіть по не притоптаному снігу, який зазвичай залишається на внутрішньому краї тротуару.
 • При ступанні по льоду максимальне навантаження на стопу повинно приходитися не на п’яту, а на носок. Ходіть неквапливо, ноги злегка розслабте в колінах

 

Відділ з питань НС, ЦЗН, ОМР

                 

   

"Зимові канікули заради безпеки"

Уряд під час засідання  9 груднявизначився із датами нового локдауну

УНІАН

Кабінет міністрів вирішив ввести новий локдаун з метою стримання поширення коронавірусу з 8 по 24 січня 2021 року включно.

"До кінця року залишилося три тижні і на цей період уряд вирішив не вводити жорсткий карантин. За даними МОЗ, медична система витримує ту кількість хворих, які є. У той же час, сьогодні ми приймемо рішення щодо додаткових обмежень у наступному році. Ми хочемо, аби і громадяни, і бізнес розуміли логіку прийняття рішень щодо будь-яких обмежень", - заявив прем'єр Шмигаль, додавши, що заради цього Кабмін кілька тижні консультувався з представниками бізнесу.

"Після наших переговорів було прийнято рішення, що з 8 по 24 січня включно в Україні будуть запроваджені посилені карантинні обмеження, назвемо їх зимовими канікулами заради безпеки. Це робиться для того, аби не допустити розгортання нової хвилі захворюваності, яка може наступити, зокрема і після новорічних свят", - додав він.

Відповідно до поточних обмежень помаранчевої зони, за словами Шмигаля, у визначений урядом період працюватимуть готелі, банки, аптеки, продуктові магазини та транспорт. Як повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов, у новорічну ніч МОЗ дозволяє закладам харчування працювати до 01:00, нині, за його словами, вони працюють до 23:00. Однак, на період з 00:00 8 січня по 00:00 25 січня забороняється:

 • робота різдвяних ярмарків, ялинки на площах міст можуть бути встановлені, однак без облаштування концертних та розважальних майданчиків навколо них;
 • відвідування закладів освіти, крім дошкільної освіти та спеціальних закладів;
 • робота кафе, барів, ресторанів, крім на виніс та на доставку та закладів харчування в аеропортах. У готелях заборонено роботу ресторанів з 11-ї години до 6-ї години наступної доби, крім надання послуг з харчування в готельному номері за замовленням клієнтів;
 • приймання відвідувачів у торговельно-розважальних центрах, окрім купівлі товарів першої необхідності;
 • приймання відвідувачів у розважальних закладах. Заборонено роботу закладів культури, фітнес-залів, басейнів, усіх спортивних масових заходів, крім офіційних. Робота салонів краси дозволяється лише за попереднім записом, без очікування у приміщеннях;
 • приймання відвідувачів закладами культури і проведення культурних масових заходів, крім роботи історико-культурних заповідників, суб’єктів господарювання, пов’язаної з виробництвом аудіовізуальних творів, зокрема здійснення кіно- та відеозйомки, за умови обмеження доступу до місця зйомки (знімального майданчика) сторонніх осіб та використання персоналом (крім акторів під час знімального процесу), залученим до виробництва аудіовізуального твору, респіраторів або захисних масок, у тому числі виготовлених самостійно. Діяльність суб’єктів господарювання, пов’язана з виробництвом аудіовізуальних творів, не є масовим заходом.
 • проведення всіх масових (розважальних, спортивних, соціальних, рекламних та інших, у тому числі новорічних) заходів, крім проведення офіційних спортивних заходів, включених до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України, та спортивних заходів командних ігрових видів спорту професійних спортивних клубів без глядачів, за умови дотримання учасниками таких заходів відповідних санітарних і протиепідемічних заходів
 • діяльність продовольчих та непродовольчих ринків.
 • діяльність культових споруд та приміщень, пристосованих під молитовні потреби, за умови їх наповненості понад 50% передбачених стаціонарних місць для сидіння; релігійні заходи без стаціонарних місць для сидіння та на відкритому повітрі, які не забезпечують дотримання дистанції 1,5 метра між присутніми.

До товарів та послуг першої необхідності належать:

 • товари, що зараховані до продуктів харчування, лікарських засобів, виробів медичного призначення, засобів гігієни, засобів зв’язку, ветеринарних препаратів, кормів;
 • пальне;
 • провадження діяльності з надання фінансових послуг, діяльності фінансових установ і діяльності з інкасації та перевезення валютних цінностей, діяльності операторів поштового зв’язку, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів (без зон харчування), діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, перукарень та салонів краси за попереднім записом.

Окрім того, урядовці рекомендують у період з 11 по 25 січня працювати дистанційно.

_____________________________________________________________________________________

     

________________________________________________________________________________                         

Пожежна небезпека пічного опалення та правила пожежної безпеки при використанні його у побуті

Порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення — досить поширена причина виникнення пожеж у побуті в холодну пору року. Пожеж від приборів опалення, якщо вони справні та експлуатуються з виконанням правил пожежної безпеки, не може бути. Якщо пожежа все одно сталась, то її причина ховається завжди в порушені правил експлуатації чи невиконанні інструкцій.

Небезпека пічного опалення обумовлюється тим, що кожна піч це вогнедіюче джерело. Частіше за усе пожежі відбуваються з причини перегрівання печей, появи у цегляній кладці тріщин, а також в результаті застосування для розтоплювання печей горючих і легкозаймистих рідин, випаданні з топки або зольника вуглин.

 У разі користування пічним опаленням:

- перед початком, а також протягом усього опалювального сезону слід очищати димоходи та печі від сажі, щоб не сталось її займання. Очищення від сажі та різноманітного бруду необхідно провадити для опалювальних печей періодичної дії на твердому та рідкому паливі - не рідше одного разу на три місяці;

- біля кожної печі перед топковим отвором на горючій підлозі слід прибити металевий лист розміром не менше 0,5 х 0,7 м;

- усі димові труби та стіни на горищі, через які прокладено димові канали, повинні бути заштукатурені й побілені;

- золу й шлак, що їх видаляють із топки, необхідно заливати водою та виносити в спеціально відведені місця. Не дозволяється висипати золу й шлак поблизу будівель.

Під час використання пічного опалення не допускається:

- залишати печі, які топляться, без нагляду або доручати нагляд за ними малолітнім дітям;

- користуватися печами, які мають тріщини;

- розміщувати паливо, інші горючі речовини та матеріали безпосередньо перед топковим отвором;

- зберігати незагашені вуглини та попіл у металевому посуді, встановленому на дерев'яній підлозі або горючій підставці;

- сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали;

- застосовувати для розпалювання печей легкозаймисті та горючі рідини;

- використовувати для топлення дрова, довжина яких перевищує розміри топки;

- здійснювати топлення печей із відкритими дверцятами топки;

- закріплювати на димових трубах антени телевізорів, радіоприймачів тощо;

- зберігати у приміщенні запас палива, який перевищує добову потребу.

 

Шановні мешканці м. Ніжина! Дотримання цих простих правил дозволить зберегти ваше життя та  життя близьких вам людей!

Відділ  з питань НС, ЦЗН, ОМР
Ніжинської міської ради

_______________________________________________________________
ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПРИ ВИНИКНЕННІ ПОЖЕЖІ

Найперше, що слід робити під час пожежі: у жодному випадку не панікувати. Якщо ви в змозі – відразу зателефонуйте «101» і викличте пожежну команду.

Основні небезпеки під час пожежі: висока температура, задимленість та загазованість, обвал конструкцій будинків і споруд, вибухи технологічного обладнання і приладів, падіння обгорілих дерев, а також провалів. Небезпечно входити в зону задимлення.

Якщо ви, не дай Боже, опинитеся в подібній ситуації, пам'ятайте про ці правила:

 • не панікувати;
 • якщо виявили загорання чи задимлення – повідомити рятувальну службу за телефоном 101;
 • відчиніть вікно, покличте на допомогу;
 • закрийте рот і ніс зволоженою тканиною;
 • не йдіть крізь полум’я і дим, спробуйте дочекатися допомоги, якщо є можливість – дістаньтесь даху;  
 • уникайте перекриттів, які можуть обвалитися;
 • якщо загорівся одяг – негайно його зняти;
 • рухатися при задимленні краще повзком по підлозі;
 • користуватися ліфтами при пожежі заборонено;
 • перед тим, як вийти з кімнати, перевірте, чи не гарячі двері;
 • закривайте після себе усі двері, через які вдається пройти;
 • стрибати з вікна – лише у крайньому випадку, попередньо варто викинути м’які речі – матраци, подушки, спрямовувати падіння саме на них.

Пожежа у приміщенні

- побачивши задимлення чи загорання – викличте пожежно-рятувальну службу «101» або повідомте людей поза будівлею про пожежну небезпеку;

- якщо ви прокинулись від шуму пожежі і запаху диму, не сідайте в ліжку, а скотіться з нього прямо на підлогу;

- до дверей приміщення слід повзти підлогою під хмарою диму, але не відчиняти двері відразу;

- обережно доторкніться до дверей тильною стороною долоні, якщо двері не гарячі, то відчиніть їх та швидко виходьте;

- якщо двері гарячі, не відчиняйте їх – дим та полум’я не дозволять вам вийти;

- щільно закрийте двері, а всі щілини і отвори заткніть будь-якою тканиною, щоб уникнути подальшого проникнення диму. Повертайтесь поповзом у глибину приміщення і приймайте заходи до порятунку;

- присядьте та глибоко вдихніть повітря, розкрийте вікно, висуньтеся та спробуйте покликати за допомогою;

- якщо ви не в змозі розкрити вікно, розбийте віконне скло твердим предметом та зверніть увагу людей, які можуть викликати пожежну команду;

- якщо ви вибрались через двері, зачиніть їх та поповзом пересувайтесь до виходу із приміщення;

- обов’язково зачиняйте за собою всі двері;

- якщо загорівся ваш одяг, падайте на підлогу і перевертайтесь, щоб збити полум’я, в жодному випадку не біжіть – це ще більше роздуває вогонь;

- зверніть увагу, що під час пожежі заборонено користуватися ліфтами;

- якщо ви перебуваєте у висотному будинку, не біжіть вниз крізь вогнище, а користуйтеся можливістю врятуватися на даху будівлі;

- стрибайте через вікно лише у крайньому випадку (кожен другий стрибок при пожежі з четвертого поверху є смертельним). Але якщо іншого виходу немає, перед стрибком викиньте на землю якомога більше м'яких речей (подушки, матраци тощо), старайтеся спланувати своє падіння саме на ці речі.

При порятунку потерпілих

- перед тим, як увійти у приміщення, що горить, накрийтесь мокрою ковдрою, будь-яким одягом чи щільною тканиною;

- двері в задимлене приміщення відкривайте обережно, щоб уникнути займання від великого притоку свіжого повітря;

- у сильно задимленому приміщенні рухайтесь поповзом або пригинаючись;

- для захисту від чадного газу необхідно дихати через зволожену тканину;

- у першу чергу рятуйте дітей, інвалідів та старих людей;

- звертайте увагу, що маленькі діти від страху часто ховаються під ліжко, в шафу, кутки та інші потаємні місця;

- виходьте із осередку пожежі в той бік, звідки віє вітер;

- якщо на людині горить одяг, зваліть її на землю та швидко накиньте пальто, плащ або будь-яку ковдру чи покривало (бажано зволожену) і щільно притисніть до тіла, у разі необхідності викличте медичну допомогу.

 

Відділ з питань НС, ЦЗН, ОМР______________________________________________________________________________________________________________
Карантинні заходи

Уряд продовжив адаптивний карантин в Україні до 31 жовтня

Регіони позначатимуть зеленим, жовтим, помаранчевим або червоним рівнем небезпеки поширення Covid-19, залежно від епідемічної ситуації. Маркуватиме регіони автоматизоване програмне забезпечення на основі алгоритмів і даних. Національна комісія ТЕБ та НС затверджуватиме дані.

Що змінюється для адаптивного карантину після 26.08.2020р.

Додатково посилюються обмежувальні заходи у регіонах із “зеленим” рівнем епідеміологічної небезпеки. 

Заборонено:

 • робота дискотек, розважальних закладів, нічних клубів, закладів громадського харчування з організацією дозвілля; 
 • проводити концерти, окрім організованих закладами культури і для яких концертна діяльність протягом останнього року є основним видом діяльності.

Місцеві органи самоврядування — отримають доступ до даних електронного сервісу “Дій.Вдома”. Це необхідно, аби контролювати осіб, які підлягають самоізоляції чи  обсервації, або порушують правила карантину. 
Для Єдиної державної системи цивільного захисту по всій території України продовжується режим “Надзвичайної ситуації” до 31 жовтня 2020 року.

 

Зелена зона

немає сплеску захворювань, завантаженість ліжок у лікарні на рівні 5%.

✓ перебування у громадських будівлях в масках або респіраторах
✓ проведення масових заходів: не більше 1 людини на 5 квадратних метрів
✓ кінотеатри із заповненістю на 50%
✓ перевезення пасажирів тільки в межах сидячих місць


Жовта зона

якщо 5 днів поспіль змінюються показники захворювань. При цьому завантаженість лікарняних ліжок на рівні від 5% до 50%.

✓ відвідування установ соціального захисту, в яких перебувають люди похилого віку, крім тих, що надають послуги кризово
✓ обмеження зеленої зони зберігаються

 

Помаранчева зона

завантаження ліжок становить понад 50%.

✓ діяльність закладів розміщення (хостели, туристичні бази тощо), окрім готелів
✓ діяльність розважальних закладів, ресторанів у нічний час
✓ планові госпіталізації в лікарнях
✓ спортзали, фітнес-центри, заклади культури
✓ прийом нових змін в дитячі табори
✓ обмеження для масових заходів: 1 людина на 20 кв. м. та не більше 100 людей
✓ обмеження жовтої і зеленої зон зберігаються

 

Червона зона

у разі сплеску захворювань та завантаженості ліжок більше ніж на 75%.

✓ робота громадського транспорту
✓ відвідування закладів освіти
✓ діяльність ТРЦ, кафе та ресторанів
✓ обмеження зеленої, жовтої та поморанчевої зон зберігаються

Що є підставою для продовження чи скасування адаптивного карантину?

Регіональні комісії ТЕБ і НС можуть локально посилювати або послаблювати протиепідемічні обмеження. 

Від 12 серпня змінюється підхід до визначення рівня захворюваності. Враховуватимуться 3 показники: 

 • заповненість ліжок у лікарнях;
 • рівень тестувань - не менше 24 тестів на 100 тисяч населення протягом останніх 7 днів;
 • рівень нових захворювань не має перевищувати 40 випадків на 100 тисяч населення протягом 14 днів. 

Кожні 7 днів комісія прийматиме рішення щодо рівня епідеміологічної небезпеки. Рішення про послаблення рівня небезпеки переглядатимуть не раніше, ніж через 14 днів (інкубаційний період хвороби).

 17.09.2021

ТЕБНС 16_0001

Завантажити

01.07.2021

10 простих правил під час грози

Завантажити

27.07.2021

Протокол №14 ПОЗАЧЕРГОВОГО ЗАСІДАННЯ МІСЬКОЇ КОМІСІЇ з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

Завантажити

06.08.2021

Протокол_32_Держ комісії ТЕБ_та_НС

Завантажити

12.08.2021

Про_протокол_ТЕБ_НС_23_0001

Завантажити

12.08.2021

Прот_ТЕБ_НС_№23

Завантажити

10.09.2021

ПРОТОКОЛ № 15 ПОЗАЧЕРГОВОГО ЗАСІДАННЯ МІСЬКОЇ КОМІСІЇ з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

Завантажити

23.06.2021

Безпека на воді та пожежний період

Завантажити

10.06.2021

Безпека під час грози

Завантажити

06.04.2021

ПРОТОКОЛ № 8 позачергового засідання міської комісії з питань ТЕБ та НС 05 квітня 2021 р

Завантажити

28.04.2021

ПРОТОКОЛ № 10 позачергового засідання міської комісії з питань ТЕБ та НС від 27 квітня 2021 р.

Завантажити

06.05.2021

Протокол №11 від 06.05.2021 року

Завантажити

07.05.2021

Памятка безпека екосистемах

Завантажити

07.05.2021

Попередження пожеж в екосистемах

Завантажити

28.05.2021

Протокол №12

Завантажити

01.06.2021

Відпочинок на воді, правила

Завантажити

31.03.2021

Кількість пожеж в екосистемах області останнім часом зростає

Завантажити

28.03.2021

Протокол №7 позачергового засідання міської комісії з питань ТЕБ та НС 27 березня 2021 р.

Завантажити

29.03.2021

З 29 березня діятимуть карантинні обмеження червоної зони

Завантажити

31.03.2021

Штрафи за підпал трави

Завантажити

26.03.2021

З 27 березня по Черн.обл.додаткові заходи

Завантажити

17.12.2020

Безпека_Новорiчнi_свята

Завантажити

22.12.2020

Протокол №4 проведення засідання міської комісії з питань безпечної життєдіяльності населення від 21.12.2020 року

Завантажити

24.12.2020

Як правильно встановити ялинку

Завантажити

28.12.2020

Памятка-Безпечні-зимові-канікули (1)

Завантажити

29.12.2020

Профілактика травматизму взимку

Завантажити

30.12.2020

Протокол № 23 засідання міської комісії з питань ТЕБ та НС від 28.12.2020 р.

Завантажити

11.01.2021

Упродовж минулого тижня підрозділи ДСНС України врятували 46 осіб та ліквідували 739 пожеж

Завантажити

11.01.2021

Постанова головного санітарного лікаря 57 від 30.12.20

Завантажити

15.01.2021

Протокол № 1 засідання міської комісії з питань ТЕБ та НС (15.01.2021 р.)

Завантажити

17.12.2020

Памятка_для_населення

Завантажити

17.12.2020

Памятка_для_працiвникiв

Завантажити

03.11.2020

Протокол від 02.11.2020 № 21 позачергового засідання міської комісії з питань ТЕБ та НС

Завантажити

11.11.2020

Вогнеборці закликають

Завантажити

13.11.2020

На 3 тижні запровадили карантин вихідного дня

Завантажити

24.11.2020

Як захиститися від коронавірусу -основні правила та рекомендації

Завантажити

24.11.2020

Покрокова інструкція при коронавірусі

Завантажити

30.11.2020

Основні правила при виникненні пожежі

Завантажити

30.11.2020

Памятка безпека використання газу в побуті

Завантажити

11.12.2020

Протокол №22 засідання міської комісії з питань ТЕБ та НС від 10.12.2020 р.

Завантажити

11.12.2020

Памятка населенню обережно тонкий лід

Завантажити

15.01.2021

Увага!Значне зниження температури

Завантажити

16.01.2021

Пам’ятка переохолодження організму

Завантажити

02.03.2021

ПРОТОКОЛ № 1 проведення засідання міської комісії з питань безпечної життєдіяльності населення від 01.03.2021 р.

Завантажити

19.03.2021

Протокол № 5 засідання ТЕБ НС від 18.03.2021

Завантажити

19.03.2021

Пожежі в екосистемах

Завантажити

19.03.2021

Профілактика, симптоми короенавірусу

Завантажити

22.03.2021

Карантинні зонування

Завантажити

22.03.2021

Помаранчева зона. Що можна?

Завантажити

24.03.2021

Пам'ятка населенню щодо попередження пожеж в екосистемах

Завантажити

24.03.2021

Протокол № 11 позачергового засідання обласної комісії ТЕБ та НС від 23.03.2021 р.

Завантажити

26.03.2021

Протокол № 6 Позачергового засідання міської комісії з питань ТЕБ та НС 26 березня 2021 р.

Завантажити

26.02.2021

Протокол № 4 Засідання міської комісії з питань ТЕБ та НС від 25.02.21р.

Завантажити

19.02.2021

Протокол № 3 Засідання міської комісії з питань ТЕБ та НС від 19.02.2021 р.

Завантажити

19.01.2021

Закон України Про внесення змін до Закону України Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)

Завантажити

21.01.2021

Доримання правил пожежної безпеки

Завантажити

25.01.2021

Правила при виникненні пожежі

Завантажити

25.01.2021

Карантин після 25 січня 2021 р.

Завантажити

05.02.2021

Навчальний План 2021

Завантажити

09.02.2021

Протокол №2 засідання міської комісії з питань ТЕБ та НС 09.02.21 р.

Завантажити

11.02.2021

Попередження штормове

Завантажити

17.02.2021

Обережно! Крижані бурульки

Завантажити

19.02.2021

Україна знову повертіється до адаптивного карантину

Завантажити

18.06.2020

Пам'ятка щодо дотримання правил пожежної безпеки в екосистемах

Завантажити

18.06.2020

Протокол №4 засідання міської комісії з питань ТЕБ та НС (24.03.2020 р.)

Завантажити

18.06.2020

Протокол №5 засідання міської комісії з питань ТЕБ та НС (25.03.2020 р.)

Завантажити

18.06.2020

Протокол №6 засідання міської комісії з питань ТЕБ та НС (26.03.2020р.)

Завантажити

18.06.2020

Протокол №7 засідання міської комісії з питань ТЕБ та НС (06.04.2020р.)

Завантажити

18.06.2020

Протокол № 8 засідання міської комісії з питань ТЕБ та НС (17.04.2020р.)

Завантажити

18.06.2020

Протокол № 9 засідання міської комісії з питань ТЕБ та НС (21.04.2020р.)

Завантажити

18.06.2020

Протокол №10 засідання міської комісії з питань ТЕБ та НС (24.04.2020)

Завантажити

18.06.2020

Протокол №11 проведення позачергового засідання міської комісії з питань ТЕБ та НС

Завантажити

18.06.2020

Про попередження нещасних випадків з громадянами на залізничному транспорті

Завантажити

18.06.2020

Протокол №3 позачергового засідання міської комісії з питань ТЕБ та НС (18.03.2020)

Завантажити

18.06.2020

Протокол №2 засідання міської комісії з питань ТЕБ та НС (05.03.2020 р.)

Завантажити

18.06.2020

У Ніжинському дитсадку № 13 проходили об'єктові тренування з цивільного захисту

Завантажити

18.06.2020

Пожежа в гаражі вул. Овдіївська,198

Завантажити

18.06.2020

На вихідних в Ніжині сталося 4 пожежі

Завантажити

18.06.2020

Памятка обережно ожеледиця

Завантажити

18.06.2020

Отруйні змії: які водяться в Україні та що робити в разі укусу

Завантажити

18.06.2020

ПРОТОКОЛ №4 засідання міської комісії з питань безпечної життєдіяльності населення

Завантажити

18.06.2020

ПРОТОКОЛ №5 проведення засідання міської комісії з питань ТЕБ та НС

Завантажити

18.06.2020

Протокол №6 засідання міської комісії з питань ТЕБ та НС

Завантажити

18.06.2020

Протокол №1 засідання міської комісії з питань безпечної життєдіяльності населення від 31.01.20р.

Завантажити

18.06.2020

наказ 2020 (1).doc

Завантажити

18.06.2020

Захисні споруди цивільного захисту (цивільної оборони) м. Ніжина-2.doc

Завантажити

28.09.2020

Протокол № 33 позачергового засідання Держ.комісії з питань ТЕБ та НС

Завантажити

02.10.2020

У Ніжині проходять протипожежні навчання

Завантажити

12.10.2020

Про стан виробничого травматизму та пожежної безпеки в області 2020р.

Завантажити

12.10.2020

Безпечне використання газовими приладами

Завантажити

13.10.2020

Памятка населенню в осінньо-зимовий період

Завантажити

19.10.2020

Безпека обігріву помешкань

Завантажити

22.10.2020

Meтодичні рекомен для СГ по орган ЦЗ

Завантажити

23.10.2020

Впродовж доби рятувальники ліквідували 5 пожеж

Завантажити

23.10.2020

Звернення до батьків. Попередження дитячого травматизму

Завантажити

22.09.2020

Організаційні вказівки щодо підготовки до зими

Завантажити

16.09.2020

Протокол № 36 позачергового засідання Обласної комісії з питань ТЕБ та НС від 11.09.2020 р.

Завантажити

18.06.2020

ПЕРЕЛІК споруд подвійного призначення та найпростіших укриттів м. Ніжина

Завантажити

18.06.2020

Наказ ДСНС 301 «Правила охорони життя людей на водних об’єктах України»

Завантажити

18.06.2020

КОМПЛЕКСНИЙ ПЛАН заходів щодо протипожежного захисту міського лісу, лісопаркових масивів м. Ніжина у весняно-літній пожежонебезпечний період 2019 р.

Завантажити

18.06.2020

Рекомендації населенню про збереження здоровя та життя під час виникнення небезпечних подій та НС

Завантажити

18.06.2020

Отруйні змії: які водяться в Україні та що робити в разі укусу

Завантажити

18.06.2020

Памятка грибнику

Завантажити

01.09.2020

Протокол №19 засідання міської комісії з питань ТЕБ та НС (31.08.2020)

Завантажити

16.09.2020

Комплексний план екосистеми на 21

Завантажити

16.09.2020

Протокол № 30 позачергового засідання Державної комісії з питань ТЕБ та НС від 10.09.2020 р.

Завантажити

28.10.2020

Протокол від 25.10.2020 № 20 позачергового засідання міської комісії з питань ТЕБ та НС

Завантажити