Ніжин

Офіційний сайт Ніжинської міської ради

Автор світлини Денис Скороход
Всі розділи

Анонси:

Про порядок фінансування страхувальників

З набранням чинності Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” від 08.07.2010 року № 2464-VІ (далі Закон України № 2464-VІ) та постанови правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 22.12.2010 року № 26 “Про затвердження Порядку фінансування страхувальників для надання застрахованим особам матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності” в різноманітних періодичних виданнях та засобах масової інформації з’явилося багато коментарів та статтей з цього приводу. В більшій кількості випадків прикро читати цю інформацію, яка частково є неправдивою. Я маю на увазі всі ті розмови, які підняті навколо отримання допомоги по тимчасовій непрацездатності за рахунок коштів Фонду. Доки вигідно та зручно було “хворіти”, а за це ще й гроші отримувати, галасу ніхто не піднімав, і яким чином Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності виконує свої зобов’зання мало кого цікавило. Мовчали ті особи, які незаконно оформляли листки непрацездатності, і ті роботодавці, які несвоєчасно або взагалі не сплачували внески до Фонду та створили заборгованість, яка існує і по тепер. Сьогодні “кричать” всі, але маємо те, що наробили гуртом.

Дозвольте коротко ознайомити з результатами роботи Ніжинської міжрайоної дирекції за 2010 рік. На виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності використано 6 млн. 516 тисяч грн., або 62 % від суми доходу. У формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати, оплачено 84505 днів тимчасової непрацездатності. На допомогу по вагітності та пологах витрачено 1 млн. 900 тисяч грн. Всі інші витрати склали 2 млн. 608 тисяч грн. Поступово продовжує зменшуватися заборгованість за Фондом, яка обліковувалась станом на 01.01.2011 року, - на сьогоднішній день вона вже погашена на 45%.

З введенням в дію Закону України № 2464-VІ з 01 січня 2011 року фінансування страхувальників-роботодавців здійснюється міжрайонною дирекцією Фонду на підставі заяви-розрахунку встановленого зразку, що містить інформацію про нараховані застрахованим особам суми матеріального забезпечення за їх видами, протягом 10 робочих днів. Станом на 28.02.2011 року до Ніжинської міжрайонної виконавчої дирекції надійшло 110 заяв-розрахунків на отримання фінансування в загальній сумі 577800 грн. 78 коп. На даний час грошовими коштами профінансовано 105 заяв на загальну суму 573763грн. 02 коп. Терміни розгляду заяв-розрахунків з урахуванням дня фінансування не перевищили 7 робочих днів.

Шановні застраховані особи! Якщо комусь із вас не оплатили лікарняний листок, не звинувачуйте водночас Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, а для початку зверніться до розрахункового відділу бухгалтерії вашого підприємства та з’ясуйте чи включено  вас до заяви-розрахунку та терміни її подання до міжрайонної дирекції.

Сьогодні всі працівники Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності працюють в напруженому режимі та докладають всіх зусиль для щоденного опрацювання заявок на матеріальне забезпечення та контролю за використанням коштів Фонду.

Будемо сподіватися, що виконання Постанови Верховної Ради України від 17 грудня 2010 року “Про погашення заборгованості з виплати заробітної плати” № 2806-УІ та, як наслідок, сплата підприємствами-боржниками страхових внесків, зніме напругу та забезпечить своєчасну  виплату матеріального забезпечення кожній застрахованій особі, яка цього потребує.

 

                          Директор                                                                                                Н.П.Волкова