Ніжин

Офіційний сайт Ніжинської міської ради

Автор світлини Денис Скороход
Всі розділи

Анонси:

Робота відділення виконавчої дирекції Фонду в м. Ніжині щодо відшкодування шкоди та надання медико-соціальних послуг потерпілим на виробництві

Робота Фонду спрямована на реалізацію Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності». Найважливішою та суттєвою частиною базового Закону є забезпечення соціального захисту потерпілого від нещасного випадку на виробництві. Потрапивши в біду, потерпілий зазнає страждань, тому, виходячи із суті Закону, йому необхідно компенсувати заподіяні збитки.

Компенсація потерпілому заподіяної шкоди є одним з основних обов'язків Фонду. Завдання Фонду – досягнення якомога повної реабілітації людини, що отримала травму, і починається безпосередньо з моменту настання страхового випадку, адже для потерпілого внаслідок нещасного випадку на виробництві особливо важливою є підтримка в перші дні, години, хвилини біди.

У відділенні виконавчої дирекції Фонду м. Ніжині обліковується 912 справ про страхові випадки. Станом на 01.10.2013р.  страхові виплати та медико–соціальні послуги отримують 509 потерпілих на виробництві та 33 особи, що мають право на страхові виплати в разі втрати годувальника.З початку року відшкодовано страхових виплат на загальну суму 3 млн. 444 тис. гривень.

До створення Фонду були непоодинокі випадки заборгованості підприємств зі страхових виплат, медико–соціальне забезпечення потерпілих знаходилось на неналежному рівні, подекуди керівники підприємств приховували виробничий травматизм. Зі створенням Фонду ця ситуація докорінно змінилась. Жоден потерпілий від нещасного випадку на виробництві чи професійного захворювання не залишається без уваги співробітників Фонду.

Велика увага у відділенні приділяється відновленню здоров'я та працездатності потерпілих. Для надання оперативної медичної допомоги потерпілим відділенням укладені угоди з лікарнями та аптеками м. Ніжина, а, також, на території чотирьох районів – Ніжинського, Ічнянського, Куликівського та Носівського. З початку року потерпілим надані медико-соціальні послуги на загальну суму 429,2 тис. гривень. За індивідуальними програмами реабілітації 7 чоловік пройшли оздоровлення в санаторно-курортних закладах України, 13 осіб пролікувалися в реабілітаційних відділеннях, 14 потерпілих проліковано в лікувально-профілактичних закладах, 6 потерпілим відшкодовано  кошти на отримання лікарських засобів та виробів медичного призначення, 7 потерпілим відшкодовано вартість протезно-ортопедичних виробів, видано 1 інвалідну коляску та 1 спеціальне ліжко-підйомник, проводяться виплати на спеціальний медичний, постійний сторонній та побутовий догляди.

З початку діяльності відділення 12 інвалідів внаслідок трудового каліцтва отримали спеціальні легкові автомобілі «Славута». Найближчим часом планується видати ще 2 автомобілі, таким чином, потребу потерпілих на виробництві в спецавтотранспорті в відділенні   буде повністю забезпечено.

Відділення виконавчої дирекції Фонду взяло активну участь в проведенні першої Всеукраїнської спартакіади серед потерпілих на виробництві «Сила духу», яка була організована виконавчою дирекцією Фонду на виконання соціальних ініціатив Президента України. До команди інвалідів праці від Чернігівської області, що складалася з 10 осіб, увійшли 2 потерпілих, що обліковуються у відділенні ВД Фонду в м.Ніжині –  Роман Стрілець та Борис Тютюнник, які гідно показали себе  на спартакіаді. Люди з обмеженими фізичними можливостями з усієї країни мали можливість протягом 4 днів тісно спілкуватись між собою, відчути себе потрібними і щасливими, перебуваючи в чудовому куточку нашої України – місті Алушта.

Працівники відділення виконавчої дирекції Фонду в м. Ніжині і надалі будуть робити все можливе для того, щоб потерпілі на виробництві, члени їх сімей не залишалися наодинці зі своїми проблемами, щоб на собі відчували турботу держави, її повагу до людини праці.

 

 

Начальник відділу відшкодування шкоди потерпілим

 відділення ВД Фонду соціального страхування

 від нещасних випадків на виробництві в м. Ніжині                                                 Т. Лоханько