Ніжинська міськрайонна філія Чернігівського обласного центру зайнятості інформує

єРобота на Чернігівщині:

грантові програми для бізнесу від служби зайнятості

 

Сьогодні держава, аби підтримати бізнес, пропонує скористатися програмами фінансової підтримки. Служба зайнятості супроводжує дві з них у рамках урядового проєкту єРобота.

Так, з липня 2022 р. діє програма «Власна справа», за якою можна отримати мікрогрант у розмірі від 50 до 250 тис. грн. Ще одна програма «Грант для ветеранів» стартувала у квітні 2023 р. та за якою учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни можуть отримати гранти на бізнес до 1 млн грн, а члени їх сімей – до 500 тис. грн.  

Обов’язковою умовою для грантоотримувачів є створення нових робочих місць (від 1-го до 4-х) в залежності від суми фінансової підтримки. Повернення коштів відбувається за рахунок фактичної сплати встановлених чинним законодавством податків та зборів за працевлаштованих осіб.

 

За час дії програми «Власна справа» позитивні рішення щодо надання мікрогрантів отримали 295 мешканців області. Загальна сума фінансової підтримки від держави склала 70 млн грн. Схвалені бізнес-проєкти передбачають створення в області близько 700 нових робочих місць у різних сферах діяльності, а це і швейні цехи, СТО, салони краси, заклади торгівлі та харчування, спеціалізовані освітні, медичні та розважальні студії, фермерські господарства, послуги у сфері зеленого туризму, ландшафтного дизайну, клінінгові, будівельні, ремонтні послуги тощо.

У поточному році за цією програмою вже прийнято 35 позитивних рішень. Серед цікавих бізнес-проєктів - надання послуг із внесення засобів захисту рослин за допомогою агродронів, центр дитячого розвитку, адвокатське бюро, рекламна агенція, ветеринарна лікарня, танцювальний центр тощо. Це додатково 77 нових робочих місць, на створення яких державою виділено 8,5 млн. грн.

 

З початку дії програми «Грант для ветеранів» було прийнято 9 позитивних рішень. Зокрема, у поточному році вже маємо 4. Для їх реалізації державою виділено 1,5 млн. грн.  Так, в області цьогоріч планується розширення виробництва з очистки води, відкриття кав’ярні, автомайстерні по діагностиці та ремонту електронних систем легкових автомобілів, студії лазерної епіляції. На старті створення 6 нових робочих місць – саме стільки передбачено за програмою. Та це не межа. Сподіваємось, що бізнес розвиватиметься та потребуватиме нових працівників.

 

Нагадаємо, що заяву та бізнес-план учасники програм подають через портал Дія https://is.gd/KT7RoW  У разі позитивної оцінки експертами «Ощадбанку» ділової репутації заявника потрібно пройти  онлайн співбесіду з фахівцями обласного центру зайнятості та дочекатися остаточного рішення Державного центру зайнятості.

Більше читайте на нашому сайті: про програму «Власна справа» https://is.gd/xBaklo та про програму «Грант для ветеранів» - https://is.gd/jxqZ7j


Вже 70 жителів Чернігівщини отримали ваучер на навчання

Ваучери було видано Чернігівською обласною службою зайнятості протягом січня-лютого 2024 року. Переважна більшість (59 людей) з тих, хто скористався цією послугою, громадяни віком 45+. Серед отримувачів ваучера 8 переселенців та 3 людей з інвалідністю.

До речі, новий фах здобувають 65 наших земляків, ще 5 – підвищують кваліфікацію. Для навчання всі вони обрали робітничі професії: кухар, штукатур, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, кондитер, тракторист-машиніст, водій, оператор котельні.

Зауважимо, ваучер на навчання – це унікальна можливість безкоштовно підвищити свій фаховий рівень або здобути нову професію чи спеціальність за допомогою служби зайнятості. Отримати його можуть громадяни певних категорій, які мають професійно-технічну, фахову передвищу або вищу освіту, не зареєстровані в службі зайнятості як безробітні та не проходили протягом останніх трьох років перепідготовку за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Це:

- люди віком старше 45 років;

- звільнені з військової служби;

- внутрішні переселенці;

- люди з інвалідністю;

- учасники бойових дій;

- громадяни, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, а також ті, які у період воєнного стану в Україні отримали поранення або травми внаслідок військової агресії.

Нагадаємо, за ваучером можна пройти навчання за однією зі 124 професій та спеціальностей із затвердженого Переліку, здобути як робітничий фах, так і вищу освіту.

Щоб отримати ваучер, треба подати заявку онлайн за посиланням https://voucher.dcz.gov.ua/ або звернутися до найближчого центру зайнятості.

Є запитання? Скористайтеся нашим каналом онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

Чернігівський обласний центр зайнятості


Служба зайнятості пропонує:

грантові програми підтримки бізнесу

 

За час дії програми «Власна справа» позитивні рішення щодо надання мікрогрантів отримали 289 мешканців області. Також маємо 8 позитивних рішень за програмою «Гран для ветеранів та членів їхніх сімей».

Схвалені бізнес-проекти передбачають створення в області майже 700 нових робочих місць у різних сферах діяльності, а це і швейні цехи, СТО, салони краси, заклади торгівлі та харчування, спеціалізовані освітні, медичні та розважальні студії, фермерські господарства, послуги у сфері зеленого туризму, ландшафтного дизайну, клінінгові, будівельні, ремонтні послуги тощо. Загальна сума фінансової підтримки від держави склала понад 70  млн грн.

Подати заяву та бізнес план можна через портал Дія прямо зараз:

-  за програмою «Власна справа» https://is.gd/Zezi5a

- за програмою «Грант для ветеранів» https://is.gd/3F48xH  


єРобота: медовий бізнес з присмаком історії родини Кравченків


Уже 13 років Марина й Олексій Кравченки із села Курінь, що біля Бахмача, мають пасіку. Спочатку бджільництво було їхнім родинним хобі, котрим займалися у вільний час. Нині це успішний бізнес, на розвиток якого торік Марина взяла мікрогрант за програмою «Власна справа» урядового проєкту «єРобота».

Їхні батьки ніколи з бджолами справ не мали, тому подружжя освоювало це ремесло з нуля і поступово. Рішення перевести справу на підприємницькі рейки було цілком закономірним. Тоді в пригоді й стала програма «Власна справа» урядового проєкту єРобота. Заяву на отримання мікрогранту разом з бізнес-планом Марина подала через портал «Дія». Успішно пройшла перевірку ділової репутації та оцінку бізнес-плану й отримала грантові гроші. Їх витратили на придбання додаткових вуликів, обладнання та інвентаря для пасіки. Завдяки цьому бджолине господарство збільшилося вдвічі. Наразі в родини Кравченків понад 50 бджолосімей.  Поратися біля них подружжю допомагає працівник, якого вони працевлаштували після отримання мікрогранту, бо праця ця копітка.

«Щоб пасіка приносила дохід за нею потрібно доглядати цілий рік. Навіть узимку у бджоляра є робота – підготувати все до нового сезону, - розповідає Марина. – Щоправда, бджіл не можна тримати лише заради вигоди, заради бізнесу, без любові нічого не вийде».

На сезон подружжя вивозить пасіку в поля та на лісові галявини, де колись пасічкував відомий український бджоляр, винахідник рамкового вулика, уродженець Чернігівщини Петро Прокопович. За словами Марини, там, в екологічно чистій місцині, на родючих чорноземах, ростуть гарні медоноси: польові трави, липи, акації, лісові дерева і чагарники, а також соняшник та гречка. Тому й свій бренд, який нині розробляють Марина й Олексій, планують назвати «Мед з присмаком історії», щоб викликати інтерес у своїх покупців до багатої спадщини цього краю та бажання відвідати історичні об’єкти та пам’ятки, які є там.

Асортимент у Кравченків великий і зовсім не обмежується одним медом. У них можна придбати прополіс, пилок, сотовий мед та навіть коріандровий і... бжоломаток. Їх купують як любителі-бджолярі, так і професіонали, які вже мають понад сотню бджолосімей. У планах Марини – виготовлення різних настоянок на основі продуктів бджільництва та продаж меду у стіках. «Найкращий мед – натуральний. Він смачний і корисний. А якщо він справжній, то доброго чи поганого меду не буває», – говорить підприємниця і запрошує бажаючих скуштувати натуральний мед з присмаком історії.

Подати заяву за урядовим проєктом єРобота можна прямо зараз через Дія https://is.gd/KT7RoW

Консультації на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv


Почати життя з нуля…



Такий шанс з’явився у мешканців Новоселівки, чиї будинки постраждали від воєнної агресії. Цей населений пункт, що знаходиться під Черніговом, стояв на шляху російського війська, отож після звільнення його було не впізнати – пошкоджені або вщент зруйновані будинки, спалені автівки, місиво з цегли, металу та особистих речей, вирви та згарища.

Розбір зруйнованих будівель у Новоселівці триває й досі. Наразі цим опікується ТОВ «Енергетично-дорожнє будівництво» («ЕДБ») в рамках реалізації програми розвитку ООН в Україні (ПРООН), спрямованої на відновлення постраждалих від воєнної агресії громад. З середини січня поточного року працівниками ТОВ «ЕДБ»  вже демонтовано бібліотеку та два десятка будинків місцевих мешканців. Вони «під нуль» розбирають завали, сортують вцілілу цеглу, при цьому збирають небезпечні матеріали (азбест), аби люди могли почати будувати нове житло.

Долучилися до цієї справи і вчорашні безробітні. Наразі 20 людей за направленням служби зайнятості працюють у Новоселівці. Серед них є й дві жінки – Ніна Леоненко та Людмила Полевіченко. Кажуть, що готові працювати нарівні з чоловіками, проте вони цього їм не дозволяють, намагаються поставити на більш легкі ділянки роботи. 

Розбір завалів – робота не з легких. Працівники ТОВ «ЕДБ» працюють за строковими трудовими договорами та отримують достойну заробітну плату. Роботодавець забезпечує їх спецодягом та кормить смачним обідом.

Хочете долучитися до відновлення країни? Зверніться до міського центру зайнятості. Консультації на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

 

                                                                                       Пресслужба Чернігівського обласного центру зайнятості


Служба зайнятості – переселенцям

 

Впродовж 2023 року послугами обласної служби зайнятості скористалися 860 внутрішніх переселенців.

 Зокрема, роботу на Чернігівщині знайшли 213 безробітних з цієї категорії громадян. Переселенці працюють в аграрному секторі, на підприємствах легкої та харчової промисловості, торгівлі, комунального господарства, у галузях освіти, охорони здоров’я, державного управління, культури і мистецтва тощо. Серед працевлаштованих – водії, менеджери, адміністратори, продавці, касири, швачки, бухгалтери, економісти, кухарі, пекарі, слюсарі, маляри, столяри, лікарі, медсестри, вихователі, інженери тощо.

 Також 21 переселенця з числа безробітних службою зайнятості скеровано на професійне навчання, ще 29 не зареєстрованих у службі зайнятості внутрішньо переміщених осіб для підвищення конкурентоспроможності на ринку праці отримали ваучер на навчання. Також переселенцям було видано 34 направлення на громадські та інші роботи тимчасового характеру, 224 направлення на суспільно корисні роботи в рамках урядового проєкту «Армія відновлення».

Крім того, маємо 3-х переселенців серед переможців на отримання мікрогранту за програмою «Власна справа» урядового проєкту єРобота.

Станом на 1 січня 2024 року області налічувалось 186 переселенців зі статусом безробітного.

 

                                                                                                   Пресслужба обласного центру зайнятості


Про діяльність служби зайнятості мовою статистики

 

Протягом 2023 року на обліку в службі зайнятості перебували та отримували послуги 17,2 тис. безробітних громадян. З них переважну більшість охоплено активними програмами сприяння зайнятості:

- 5,4 тис. працевлаштовано,

- 671 особу скеровано на професійне навчання,

- 422  направлення видано для участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру,

- 8354 направлення видано для участі у суспільно корисних роботах;

- 370 ваучерів на навчання видано громадянам, не зареєстрованим у службі зайнятості, для підвищення конкурентоспроможності на ринку праці.

 

Крім того, державна служба зайнятості є виконавцем 2-х грантових програм у рамках урядового проєкту «єРобота», за якими можна отримати фінансову підтримку на започаткування або розвиток бізнесу. Так, у минулому році 179 мешканців області стали переможцями за програмою «Власна справа» та 3 за програмою «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей».

 

Станом на 1 січня 2024 року в області налічувалось близько 4-х тисяч  (3966 ) офіційних безробітних. Для них у базі даних служби зайнятості було 782 вакансії від роботодавців. Додатково рекрутери служби могли запропонувати 472 вакансії з інших джерел.

 

 

Консультації на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv


14 березня 2023 року

 

 

Про тенденції  ринку праці мовою цифр


 

У порівнянні з минулим роком офіційних безробітних в області поменшало майже вдвічі - станом на 1 березня їх налічувалось 5865 осіб.

У службі зайнятості повідомляють: протягом січня-лютого було взято на облік 1411 безробітних – на 60% менше, ніж за такий же період минулого року.  Серед них зросла питома вага жінок (з 54,4% до 76,5%), осіб, що потребують додаткових гарантій зайнятості (з 13,1% до 20,7%), поменшало молоді до 35 років та сільських мешканців. 

Загалом же перебували на обліку в службі зайнятості та отримували соціальні послуги 8,9 тис. безробітних громадян – на третину менше,  ніж у січні-лютому 2022 року. Роботу знайшли 712 осіб, переважно на підприємствах переробної промисловості, в торгівлі, а також у галузях освіти, охорони здоров’я, державного управління та сільського господарства. Ще 70 безробітних скеровано на професійне навчання.

 

Пропозицій від роботодавців суттєво зменшилось. За 2 місяці служба зайнятості мала лише 1181 вакансію – у 2,4 рази менше аналогічного показника 2022 року. На початок березня в базі даних служби зайнятості налічувалось 409 вакансій, на кожну з яких претендувало 14 осіб.

 

На сьогодні, аби запобігти банкрутству підприємств та сприяти створенню нових робочих місць,  діють механізми фінансової підтримки роботодавців. Зокрема, вони можуть скористатися допомогою по частковому безробіттю. За працевлаштування внутрішньо переміщених осіб, а також окремих категорій безробітних роботодавцям гарантовано компенсаційні виплати.  

 

Консультації на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv


Шановні роботодавці!

Державна служба зайнятості пропонує:


-Підбір персоналуна ваше замовлення, у тому числі на засадах рекрутингу, із використанням різних джерел, зокрема сайтів пошуку роботи, соціальних мереж, оголошень у ЗМІ тощо;

-Професійне навчання безробітних під конкретне замовлення;

-Перепідготовка, підвищення кваліфікації працівників за професіями та спеціальностями для пріоритетних видів економічної діяльності шляхом видачі ваучерів;

-Організацію громадських та інших робіт тимчасового характеру;

-Компенсацію єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за кожну працевлаштовану на новостворене робоче місце безробітну особу;

-Консультаційні та інформаційні послуги, в тому числі щодо використання сучасного сервісу – Електронного кабінету роботодавця;

- Активне використання соціальних мереж та інтернет-ресурсів для розміщення інформації про вакансії;

- Пошук резервів робочої сили та вільних приміщень для організації підприємницької діяльності за допомогою інтерактивної Google-карти.

Послуги служби зайнятості безкоштовні!

Деталі за тел. 7-54-40(Ніжинська міськрайонна філія ЧОЦЗ)


Підсумки роботи за 9 місяців 2019 року

Про підсумки роботи за 9 місяців 2019 року та пріоритетні завдання на найближчу перспективу йшлося на нараді, що пройшла днями у Ніжинській міськрайонній філії Чернігівського обласного центру зайнятості. Директор філії Володимир Власенко ще раз підкреслив, що діяльність філії була спрямована на впровадження адресного підходу до обслуговування клієнтів, підвищення ефективності заходів сприяння зайнятості та їх переваги над пасивною виплатою матеріального забезпечення та підсумував обсяги надання соціальних послуг. Станом на 1 жовтня 2019 року на обліку перебувало 756 безробітних. Всього з початку року перебувало на обліку та отримувало соціальні послуги 8388 осіб, у тому числі 2328 безробітних. Це менше, ніж у відповідному періоді минулого року майже на 6%. Допомогу по безробіттю отримували 1911 осіб.За нашими прогнозами, частина з тих, хто не звернувся до служби зайнятості, працює «в тіні», а частина – виїжджає в пошуках кращих заробітків за кордон або, принаймні, до столиці. Покидати рідні домівки наших земляків змушує низька якість вільних робочих місць. Адже 27% вакансій у Ніжині пропонують мінімальну зарплатню, 64% - від мінімальної до середньої по області. Середній розмір оплати праці по заявлених вакансіях складає всього 5470 грн. Слід зазначити, що середня заробітна плата в Чернігівській області в серпні 2019 року становила 8448 гривень, що на 20% нижче за відповідний показник по Україні, середня ж зарплата у Києві складає 15694 грн. За 9 місяців у Ніжині та районі зареєстровано 2698 вакансій. Знайшли роботу 2190 осіб, які звернулися в центр зайнятості у її пошуках.У громадських роботах з благоустрою населених пунктів взяли участь більше 300 безробітних. 9552 особи охоплені семінарами, профорієнтаційними уроками, індивідуальними консультаціями.


Громадські роботи – на благо громади
Одним із найвагоміших і показових чинників успішності, благополуччя та сучасності населених пунктів є їх упорядкованість та чистота. Для Ніжина це також актуально. Найбільше до благоустрою міста докладає рук Ніжинське комунальне підприємство «Виробниче управління комунального господарства». На жаль, за словами керівника КП ВУКГ Кормана В.А., для обслуговування такої великої території не вистачає у них ні робітників, ні техніки. Тому цінується допомога Ніжинської філії Чернігівського обласного центру зайнятості. Традиційно до громадських робіт з упорядкування Ніжина, його вулиць, парків, скверів, берегів Остра залучаються безробітні. Прибирання придорожніх смуг по вулицях Незалежності, Шевченка, Лащенка, Вороб’ївській, Носовському шляху, благоустрій зон відпочинку: парку Гоголя, Графського парку, парку Ветеранів та лісового масиву на Гуньках – це основні участки, до яких доклали своїх рук безробітні. 14 трудових десантів проведено цього року. 265 осіб взяли участь у громадських роботах з благоустрою міста. Особливо старалися до Великодня, Дня Перемоги, Дня Незалежності та інших надзвичайно важливих дат для міста. Громадські роботи з благоустрою територій за участю безробітних здійснюються на умовах співфінансування з місцевого бюджету та Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Так, на фінансування таких робітвитрачено 103,4 тис. грн., половину з них – 51,7 тис. грн. проплачено за рахунок коштів Фонду.Чисте довкілля та охайне місто свідчать про правильність та ефективність державної соціальної стратегії.


І.Котлярова- фахівець філії.