Новини медицини


Чим небезпечний радон та як знизити ризики його дії?

Радон- це радіоактивний газ відомий людству трохи більше ста років.Уперше цим елементом зацікавилися на початку ХХ  століття  П'єр і  Марія   Склодовська-Кюрі.

Радон-хімічний елемент,який має позначення 222Rn або Rn-222,№86 періодичної системи хімічних елементів Д.І.Мєнделєєва.Це-благородний газ  без кольору і запаху,отруйний,радіоактивний,важчий за повітря(саме тому  накопичується  на перших поверхах будинків,цокольних  поверхах  та в підвалах).Період  напіврозпаду радону 3,8 доби,є типовим  альфа-випрмінювачем.

Радон утворюється в радіоактивних рудах і мінералах при природному розпаді радію.У грунтах завжди є певна кількість радію і урану.Радон  розчиняється у воді та жирових тканинах живих організмів.

Чим небезпечний радон?

Основним органом через який проникає радон до нашого організму є легені.Радон і його  продукти  розпаду вражають не тільки легені людини.Радон негативно впливає на імунні,статеві та кровотворні клітини.Ураження   радоном  може призвести до втрати  природної   захищеності  людського організму,що провокує розвиток  найрізноманітніших захворювань.Також радон може призвести до лейкомії,особливо у дітей.Внаслідок  ураження ним може народитися дитина з вадами здоров'я.

Як радон проникає в приміщення?

У ґрунтах завжди є джерела радону. За певних умов радон з ґрунту попадає в повітря приміщень і може фіксуватися підвищений рівень (особливо в підвалах і перших поверхах).Крім цього у будинок радон може потрапити:

 • зі стін і фундаменту будівель (якщо в будівельні матеріали не відповідають вимогам);
 • разом з водопровідною водою (особливо, якщо вода з артезіанських свердловин;
 • з природним газом.

Що потрібно робити?

Прості заходи допоможуть нам знизити шкідливий вплив радону:

 • удосконалити вентиляцію у помешканні;
 • регулярно провітрювати житло;
 • встановити вентиляцію у підвальному чи цокольному приміщеннях;
 • звертати увагу на якість будівельних матеріалів, що використовуються для ремонту чи будівництва;
 • герметизувати підлогу та щілини у стінах.

                                                                                                Лікар-Рентгенолог  Оленчеко М.Ф.

____________________________________________

КНП «Ніжинська ЦМЛ ім. М.Галицького» в рамках  реформування системи охорони здоров’я в 2020 році заключила договір з національною службою здоров’я України  (НСЗУ) по 8 пакетах про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій.

         По результатах співпраці з НСЗУ лікарня станом на 01.12.2020року за ці кошти придбала обладнання на суму 1725580 грн., а саме:

 1. Кардіодефібрилятор 2 шт – 198 000,00 грн.
 2. Каталки медичні 5 шт – 135 700,00 грн.
 3. Концентратори кисневі 25 шт – 1 089 000,00 грн.
 4. Опромінювачі бактерицидні 11 шт – 72 680,00 грн.
 5. Ларингоскопи 5 шт – 31 000,00 грн.
 6. Аквадистилятори 5 шт – 81 200,00 грн.
 7. Електрокардіографи 2 шт – 36 200,00 грн.
 8. Кисневі зволожувачі та регулятори – 61 400,00 грн.
 9. Відсмоктувачі 6 шт – 20 400,00 грн.

 

На жаль в зв’язку з пандемією коронавірусної хвороби  і різким збільшенням фінансових витрат на COVID-19 життя внесло корективи і КНП «Ніжинська ЦМЛ ім. М.Галицького» стала опорною лікарнею, відмінена «планова медична допомога», що суттєво може відобразитись на фінансуванні через НСЗУ, але  і при цій ситуації ми змогли придбати вище перераховане обладнання не витрачаючи бюджетні кошти.

Завідуючий ІАВ                                                                    Віротченко Г.М. 

_________________________________________________________

Куріння та його наслідки

В Україні достатньо велика поширеність куріння , але популярність поступово знижується. В 2011 році курила майже третина  дорослого населення -30%. Але дослідження 2017року показало, що курити стали менше- показник знизився до майже-23%. А серед жінок курців-всього -9%.   Є незаперечні  факти, які переконують в необхідності відмови від паління.  По-перше,приблизно 25% курців помирають від серцево-судинних захворювань, раку, інсульту. По-друге,паління можестати причиною таких захворювань, як атеросклероз,гіпертонічна хвороба,хронічний бронхіт,рак легень, ішемічна хвороба серця, інфаркт, інсульт. По-третє на 20% збільшується ризик викидня у вагітних жінок і ризик мати захворювання  нервової системи у дитини. Крім того,люди які живуть разом зтим,хто палить, стають пасивними курцями і піддають власне здоров’я не меншій небезпеці ,аніж сам курець. Серед пасивних курців на 30% більше спостерігається схильність до раку легенів, ніж серед тих, хтоне палить. Особливо страждають діти. В родині,де хтось палить, на 20%  підвищується ризик  захворювання дітей  на  бронхіальну астму, бронхіт та запалення  легень. Відмова від паління одразу ж позитивно впливає на здоров’я людини.Дуже скоро починає знижуватись  схильність  до серйозних хвороб, пов’язаних з палінням,  різноманітних інфекцій та нападів кашлю. І тому чим  раніше людина  кине  палити, тим кращий  це  справить  ефект. Якщо людина встигає відмовитись від паління до  початку розвитку  в неї  раку, серйозних серцевих хвороб обо хвороби легенів, то їй,  як  правило, вдається  уникнути й передчасної смерті.

                                                                                     Лікар: Шимко В.М.    

___________________________________________________________

14 листопада – Всесвітній день боротьби проти діабету. 

Що таке цукровий діабет і як він виникає у людини?

Це захворювання ендокринного типу, для якого характерний підвищений рівень вмісту цукру в крові. Пов’язана ця недуга з недостатнім виробленням гормону інсуліну і глибоким порушенням обміну речовин.

Цукровий діабет й досі залишається однією з найбільш актуальних медико-соціальних проблем суспільства, є однією з провідних причин передчасної захворюваності і смертності, оскільки часто призводить до ампутації кінцівок, втрати зору, ниркової недостатності і провокує серцево-судинні захворювання.

 Станом на 1 жовтня 2020 року  в Ніжині  перебуває хворих з цукровим діабетом: всього 2412 осіб, із них отримують інсулін 520

 

Які перші ознаки цукрового діабету?

Запідозрити у себе високий ризик розвитку цукрового діабету або саму хворобу можна до того, як буде проведено аналіз крові на рівень цукру. Досить прислухатися до свого організму. Які ознаки і сигнали організму повинні насторожити?

-  Відчуття  спраги.

- Часте сечовипускання, особливо в нічний час.

- Свербіж шкіри та слизових.

- Зниження ваги при хорошому апетиті.

- Швидка стомлюваність.

- Зниження зору.

- Гнійничкові висипи на шкірі і рани, які тривалий час не загоюються. 

  - У важких випадках - втрата свідомості, кома.

При одному або декількох вищевказаних симптомів обов’язково зверніться до сімейного лікаря, який у разі потреби направить до лікаря ендокринолога.

  Особливості харчування хворої на цукровий діабет людини .

Цукровий діабет вимагає довічного лікування за допомогою інсуліну або таблеток. Невід’ємною частиною в лікуванні цукрового діабету є особливості харчування, його якість, кількість, регулярність і частота, що становлять основу правильного харчування. Навіть найефективніші цукрознижуючі препарати будуть не в змозі нормалізувати показники глікемії у хворого, який не дотримується дієти.

Основні принципи дієтотерапії при цукровому діабеті – виключення або максимальне обмеження вуглеводів і жирів: масло вершкове, маргарин, майонез, жирне м’ясо, шкіра птиці, жирний сир, сметана, вершки, чіпси, піца, цукор, варення, цукерки, печиво та інші кондитерські вироби, шоколад, морозиво, солодкі та алкогольні напої. 

В харчуванні потрібно надавати перевагу продуктам, що містять харчові волокна. Це – фрукти, овочі, каші. Їжте 5-6 разів на день і потроху, намагайтеся відмовитись від смаженого. Після прийому їжі не сідайте і не лягайте, а обов’язково займіться будь-якою фізичною роботою. Приймайте вчасно цукрознижуючі препарати, призначені вам лікарем, і не робіть перерву між ними навіть при близьких до норми показників, у зв'язку з тим, що гіперглікемія – це головна причина розвитку хронічних ускладнень.

 Особливі поради пацієнтам ,які живуть з таким діагнозом.

Не можна також допускати розвитку гіпоглікемії – зниження цукру в крові нижче 3,5 ммоль/л. Щоб запобігти розвитку ускладнень, необхідно досягти “компенсації” цукрового діабету, тобто постійно підтримувати рівень глюкози в досить жорстких межах:

– на голодний шлунок 3,5 – 6,1 ммоль/л і через 2 години після прийому їжі до 7 ммоль/л;

– глюкоза сечі 0 або 0,5 %, АТ 130/80 мм  рт  ст., рівень холестерину 4,5 ммоль/л.

Важливо, щоб пацієнт розумів, що і з якою метою треба робити, і брав активну участь, як партнер лікаря, у власному процесі лікування. Таким чином, створюєтся стан, коли можна якісно контролювати перебіг цього захворювання.

 Лікар-ендокринолог   Олександр Сидоренко    

__________________________________________________________________

Про шкоду куріння в підлітковому віці

Нікотинова залежність сьогодні поширюється серед народних мас з такою швидкістю, що її не встигають зупинити або хоча б сповільнити навіть при всіх спробах. Їй підвладні всі: жінки та чоловіки, молодь і літні люди, а найстрашніше, що курити починають вже в підлітковому віці, абсолютно не надаючи значення тому, як це впливає на стан юного організму, що розвивається. Підліткова залежність найчастіше розвивається у неблагополучних сім’ях, де підлітки покинуті самі на себе і не контролюються дорослими. Приклад дорослих у нормальних сім’ях також буває найчастіше заразливим: якщо мама і тато курять у присутності дитини, навіть не намагаючись пояснити йому, що так робити неправильно або не намагаючись хоча б ховатися від свого чада, то, швидше за все, звичка буде перейнята. Компанії, у які потрапляють підлітки, рано починають пробувати всякі спиртні напої і куріння. 

Тому краще віддати сина в спортивну секцію, дочку – в танцювальну групу, щоб хоч якось спробувати виховати в них переконання, що куріння – це погано. Традиційні і нудні лекції про шкоду куріння, які проводяться в шкільних установах, вже не справляють на підлітків ніякого враження. А поганими і страшними прикладами не хотілося б травмувати дитячу психіку. 

Вже досить багато сказано про шкоду куріння в підлітковому віці. Сьогодні будь-який підліток знає, що попадання нікотину в мозок відбувається буквально за сім секунд, що у два рази швидше, ніж потрапляння героїну. Попадання нікотину та шкідливих смол, що містяться в сигареті, в підлітковому віці здатне погубити і зруйнувати нервову систему. Висока концентрація нікотину в мозку провокує надмірне нервове збудження. 

Страждає і серцева система, основний головний м’яз всього нашого організму, порушується міцність судин. Прискорене серцебиття одразу сигналізує про те, що підвищується рівень артеріального тиску. Кров сповільнює свою циркуляцію, слабо надходить в кінцівки людського тіла. Про шкоду куріння для жінок в такому випадку можна сказати, що вона проявиться у вигляді варикозного розширення вен . Швидко страждає від куріння і шлунок. Часто з’являється таке захворювання як виразка шлунку, яка також є результатом ранньої пристрасті до сигарет. 

Найголовніше, що не можна не сказати про шкоду куріння, – це канцерогенність, вона підвищується з кожною викуреною сигаретою до появи ракового захворювання. Рак легенів – одне з найстрашніших захворювань, яке зустрічається в житті у людей, що палять. Чим раніше підліток бере сигарету, тим вище ймовірність того, що його будуть підстерігати онкологічні захворювання і страшні муки. Хронічний бронхіт і постійний кашель супроводжують курця, обтяжуючи його самопочуття. 

Для чоловіків  одним із найстрашніших наслідків раннього куріння може стати безпліддя, статеве безсилля. Факт того, що чоловік ніколи не зможе мати сина чи дочку, може змусити підлітка задуматися про те, чи треба йому розпочинати куріння в підлітковому віці. Нікотин може істотно вплинути і на те, як будуть розвиватися розумові здібності людини. У підлітковому віці увага приділяється кожній системі органів, у тому числі і психологічному, фізичному, розумовому розвитку. Нікотинова залежність не впливає вибірково на які-небудь групи органів. Вона вражає все підряд. Тому варто сказати про комплексну шкоду, що виникає від куріння в підлітковому віці. 

Смертельною є доза для підлітка від половини пачки сигарет. Для дорослого це кількість може становити одну цілу пачку. Викурювання протягом доби пачки сигарет загрожує тим, що часто проявляється панічний стан, необґрунтоване хвилювання і страх, які вибивають з рівноваги і змушують в пориві емоцій знову схопитися за сигарету. І так проходять перерви від однієї сигарети до іншої. Підліток, який звик до куріння у віці ще до п’ятнадцяти років, збільшує свої шанси на болісну смерть. Якщо продовжувати палити кілька років, то організм дуже швидко насититься нікотином настільки, що вже неможливо буде зайнятися спортивними навантаженнями через ослабле серце або виснаження легенів. Подумайте, чи варто заради кількох років куріння зіпсувати все життя, і позбутися радості займатися, можливо, професійним спортом? 

При постійному курінні кількість викурених сигарет в день може поступово збільшуватися. Якщо раніше підлітку достатньо було викурювати дві сигарети за весь вечір, поки він перебував у компанії, то тепер йому необхідна пачка в день, причому бажання курити з’являється постійно, в тому числі і вдома. 

Дуже допомагає в житті спорт і фізичні навантаження. Певна кількість віджимань або підтягувань замість цигарки – це шанс продовжити своє життя, а не вкоротити його. Подумайте, чи ви відчуваєте важливість цих понять стосовно себе особисто? Батькам рекомендується проводити регулярні і жорсткі бесіди з підлітками. За ними потрібно особливо ретельно спостерігати, оскільки в цьому віці можливі прояви агресії і небажання виконувати вказівки дорослих. З раннього віку запишіть дитину в спортивну секцію. Не подавайте йому особисто поганого прикладу. 

Слід контролювати попервах ненав’язливо з ким спілкується підліток, в якій компанії гуляє і які інтереси в житті у кожної людини в цій компанії. Людина, що знаходиться в здоровому глузді, легко може скласти списки достоїнств і недоліків, якими характеризується куріння. Недоліків виявиться така кількість, що стане страшно. Подумайте, що може статися з вами, якщо ви не кинете палити? А чого зможете досягти, якщо відмовитеся від згубної звички і будете вести здоровий спосіб життя? Пишатися собою потрібно постійно, а не в окремі моменти життя. А люди, що не палять точно пишаються собою!

Підготувала: Карабут В.Т.

____________________________________________________________________________________

Донорство – важлива гуманна акція людства! Врятуй життя!
Щомиті в усьому світі у людей будь-якого віку і походження виникає потреба в переливанні крові за життєвими показаннями. За статистикою ВООЗ кожен третій житель нашої планети хоча б раз в житті потребує донорської крові. Для того, щоб донорська кров була завжди доступна, її має регулярно добровільно і безоплатно здавати достатня кількість здорових людей. На превеликий жаль, кількість донацій в нашій країні майже втричі менша (12 на 1000 населення), ніж рекомендує ВООЗ (33 на 1000 населення). Щороку в Україні кров здають лише 500 тис. людей. Це дуже мало, враховуючи норму не менш, як 1,3 млн.Опираючись на сьогоднішню ситуацію у світі, значна частина українців перестала здавати кров через страх заразитися COVID-19 під час поїздки в спеціалізований заклад, або ж бояться передати коронавірусну інфекцію іншим людям у випадку, якщо самі є безсимптомними носіями. Проте варто зазначити, що немає доказів щодо передачі вірусу COVID-19 через кров.Відповідно до Закону України «Про донорство крові та її компонентів» донором може бути кожен дієздатний українець віком від 18 років і вагою не менше 50 кг. Кожен донор проходить відповідне медичне обстеження для виключення наявності протипоказань для донорства. Абсолютні протипоказання: ВІЛ/СНІД, сифіліс, гепатит, онкотичні захворювання, цукровий діабет та інші імунні захворювання ендокринної системи. Відносні протипоказання: вагітність, татуювання, щеплення, будь-які хірургічні втручання протягом року до здачі крові.Як необхідно підготуватися донору перед здачею крові?за 72 години до здачі крові не приймати ліків;повністю обмежити вживання алкоголю на 48 годин;12 годин не їсти жирні, солоні, гострі, копчені, молочні продукти;за 2 години до здачі крові та 2 години після – не палити.У день здачі крові донори повинні бути в хорошій фізичній формі. При будь-яких ознаках слабкості, запаморочення, болю, лихоманки, процедура повинна бути скасована.Необхідно пам’ятати, що здавати кров безпечно та не боляче, а регулярне донорство подовжує життя в середньому на 5 років та є профілактикою захворювань серцево-судинної системи і знижує ризик захворіти на рак.Тож не будьте байдужі і не дозволяйте міфам про донорство затуманювати себе. Пам’ятайте, що Ви можете врятувати життя, і не одне.

Начальник (завідувач) відділенням Трансфузіології Юрченко Т.М.


Чим небезпечне тютюнопаління для здоров’я і життя людини

Нікотин є одним із найсильніших з відомих рослинних отрут, які впливають на нервову систему. Вміст нікотину у диму сигарети – від 0,4 до 3мг, при цьому його смертельна доза для людини становить 70 мг, тобто одна пачка випалених сигарет. Ніхто не може випалити першої сигарети до кінця, при цьому виникають запаморочення й нудота, іноді слиновиділення, шум у голові, головний біль, серцебиття, загальна слабкість, тремтіння рук, блювання. Поступово організм пристосовується до нікотину і паління не викликає неприємних відчуттів, хоча отруєння організму триває.

Варто пам’ятати, що фізична та психологічна залежність до нікотину розвивається набагато швидше, ніж до алкоголю.
Разом з тютюновим димом утворені сполуки осідають на верхніх дихальних шляхах, легенях, надходять у кров. Постійне подразнення голосових зв’язок змінює тембр голосу, що помітно у людей, які зловживають палінням. Потрапивши до легень, значна частина диму осідає та поглинається альвеолами. Через це з’являється кашель, мокрота, ядуха, бронхіт та інші захворювання дихальної системи. Внаслідок подразнення слизової оболонки бронхів і трахеї, легень тютюновим димом, розвивається їх хронічне запалення. Тому палії частіше хворіють на запалення легень, туберкульоз, бронхіт, трахеїт, захворювання у них мають тяжкий перебіг.
У курців на відміну від людей, що не палять, в 2-3 рази частіше розвивається інфаркт та передінфарктний стан, стенокардія та інші, при цьому смертність від цих хвороб у курців значно вища.
Особливо шкідливим паління є для молоді, і може негативно вплинути на їх потомство та швидко призвести до проблем із здоров’ям.


31 травня – Всесвітній день без тютюну

Головна мета цього дня - це захист молодих громадян від маніпуляцій з боку тютюнової індустрії та профілактика вживання тютюну і нікотину.

Компанія проходить за ініціативою ВООЗ та має мету :

 • підвищити обізнаність молоді щодо намірів тютюнової та нікотинової індустрії по залученню майбутніх поколінь до вживання її продукції ;
 • щодо збуту продукції молоді ;
 • щодо виведення на ринок нових та оригінальних виробів та ароматичнихдобавок
 • привернути увагу різних сторін до практичних дій в боротьбі проти великого тютюнового бізнесу та скорочення вживання тютюну серед населення через засоби масової інформації ;
 • проводити серед населення інформаційну роботу з питань профілактики тютюнопаління.

Тютюн вживає більше 8 мільйонів чоловік. Щороку близько 1,2 мільйоназ цих смертей є результатом впливу вторинного тютюнового диму. 65000 дітей щорічно вмирають від хвороб , пов’язаних з пасивним курінням. Тютюн вбиває одну людину кожні 4 секунди.Всі форми вживання тютюну , в тому числі електронні сигарети , виробидля нагрівання тютюну , кальяни завдають шкоди.Тютюн за своєю природою токсичний і містить канцероген навіть у своїй природній формі.В останні роки різко зріс інтерес до альтернативних форм споживання нікотину – електронних сигарет. Вони як нібито безпечний продукт для куріння в будь якому місці і як «ефективний засіб для відмови від споживання тютюну.На жаль електронні сигарети небезпечні для здоров’я і дуже шкідлива рідина для їх заправки.

Електронна сигарета (парогенератор , вейп ) – пристрій , який створює пар , призначений для вдихання. Маркетинг виробників вапорайзерів насправді сприяє розвитку нікотинової залежності , тому що в складі рідин для вейта входить нікотин та інші отруйнідля організму речовини. Нікотин (нейротоксин алкалоїдів) формує – стійку фізичну та психічну залежність. Вапорайзери збільшують ризик розвитку захворювань органів дихання. Рідини для заправки вапорайзерів небезпечні, бо містять:

 • потужні канцерогени - нітрозамін та діетиленгліколь. Вчені довели, що їх зміст приблизно в десять разів більше, ніж в звичайних сигаретах;
 • формальдегід – отруйне та високотоксичне з’єднання, отруєння яким може закінчитися летальним результатом ;
 • ацетальдегід – канцероген, який не тільки отруює організм, а й формує звикання (залежність) до паління, а також підвищує ризик розвитку хвороби Альцгеймера.

Міфи про безпечність електронних сигарет безпідставні.

Міф 1. Електронні сигарети безпечні і їх можна палити замість звичайних сигарет.

Факт 1. Електронні сигарети небезпечні – їх аерозолі містять високотоксичний нікотин , інші хімічні токсини та канцерогени. Склад рідин для електроннихсигарет не регулюється ніякими стандартами. Ви ніколи не дізнаєтесь чим отруюєте себе.

Міф 2. Електронні сигарети нешкідливі для оточуючих , їх можна курити в заборонених для паління місцях.

Факт 2. Пари що випускаються електронними сигаретами небезпечні для оточуючих , в тому числі для вагітних жінок. Рідина для заправки електроннихсигарет – сульфат нікотину – потужний нейротоксин , який використовували для травлення комах.

Міф 3.Електронні сигарети краще від будь якої терапії можуть допомогти кинути палити.

Факт 3. Міжнародні дослідження показують, що застосовування електронних сигарет не допомагає курцям відмовитись від куріння.


Переважна більшість підлітків , що пристрастилися до вейпів (навіть якщовони без нікотину) , в подальшому переходять на вживання тютюну. Не кажучивже про те , що без належного контролю виробники можуть включати до складусумішей вкрай небезпечні і навіть заборонені речовини. Батьки повинні знатипро небезпечність електронних пристроїв для доставки нікотину та оберігати чад від нікотинової залежності, розповідаючи дітям про вплив шкідливих звичок та прививаючи їм здоровий спосіб життя.Також варто пам’ятати , що профілактичні можливості сім’ї тим сильніші,чим краще , спокійніше та стабільніше вся атмосфера внутрісімейного життя. Справжня сім’я виникає з любові і дає людині щастя. У такій сім’ї діти живуть душевно здоровими , гармонійно розвиненими, а головне захищеними від прийдешніх труднощів та спокус.


Діагностика та профілактика раку шлунку

В теперішній час рак – одна з ведучих причин смерті у світі і він найближчим часом стане основною причиною летальності. Захворюваність на рак шлунку посідає 4-те місце у світі. В одному випадку з 50 у пацієнтів, які звертаються зі скаргами на розлади травлення, виявляють рак шлунку. Це захворювання має високий показник смертності. В 2017 році в Україні було зареєстровано 7669 випадків захворювання з них 5794 пацієнтів померли. Найчастіше рак шлунку виникає у чоловіків. Пухлина на ранніх стадіях не викликає специфічних симптомів і може сприйматися за звичайні «шлункові» скарги. Тому регулярне обстеження, особливо в групах підвищеного ризику, дозволяє виявляти його на ранніх стадіях та вчасно почати лікування.

До груп ризику відносяться наступні категорії пацієнтів:

 • Чоловіки старше 50 років
 • Жителі районів з підвищеним вмістом нітратів у ґрунті, воді та їжі
 • Курці, особи які не регулярно вживають їжу
 • Люди які надають перевагу копченим, смаженим стравам, солодощам, алкоголю
 • Особи, родичі яких захворіли на рак
 • Люди з хронічними захворюваннями шлунку

Специфічної профілактики раку шлунку немає. Зменшити ризик його виникнення допоможуть: відмова від шкідливих звичок, раціональне збалансоване харчування, профілактичні огляди в сімейного лікаря, гастроентеролога, онколога навіть за відсутності скарг.Діагностика раку шлунку базується на ендоскопічних дослідженнях, що є основними діагностичними методами, які дають можливість виявити зміну слизової оболонки, (виразки, пухлини і т.д.) зсередини, а також дозволяє здійснити забір матеріалу для гістологічного дослідження (біопсія). Даний метод є «золотим» стандартом в діагностиці та лікуванні більшості захворювань шлунково-кишкового тракту. З 02 січня 2020 року в поліклініці КНП «Ніжинська ЦМЛ ім. М. Галицького» на базі ендоскопічного кабінету проводяться дослідження згідно з усіма вимогами Національної служби здоров’я та відповідно до європейських стандартів. В своїй роботі лікарі використовують сучасний відеоендоскопічний апарат японського виробництва Pentax EG-2990K, який обладнаний потужним процесором EPK-3000 та електрохірургічним блоком з аргоноплазмовим модулем для проведення операцій під час виконання ендоскопічних досліджень. За програмою ранньої діагностики новоутворень від НСЗУ пріоритетним є обстеження пацієнтів групи ризику. Підставою для проведення дослідження є вік пацієнта (50 років і старше) та направлення від сімейного лікаря.Якщо у вас або ваших близьких є тривожні симптоми або підозра на захворювання необхідно не зволікати та звернутися до вашого сімейного лікаря.
Підготував: Хуторний Д.О.16 березня 2020 р. в м. Ніжині працівниками медичної служби було проведено тренувальне навчання, щодо дій медичних працівників на випадок виявлення хворого (підозрілого) на коронавірусну інфекцію. В навчанні прийняли участь працівники КНП «Ніжинський міський ЦПМСД», КНП «Ніжинська ЦМЛ ім. М.Галицького», Ніжинського міськрайонного відділення ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України», Ніжинської станції екстреної швидкої медичної допомоги.За дослідженнями вчених, тютюновий дим – дуже отруйна речовина, яка містить у собі крім нікотину, близько 1000 особливо отруйних твердих і газоподібних речовин. Окрім негативного впливу на нервову систему і мозок, серцево-судинну і дихальну системи, тютюнопаління збільшує ризик захворювання злоякісними новоутвореннями. Особливо небезпечним є так зване «пасивне куріння».

Нікотин та інші складові тютюнового диму завдають великої шкоди нервовій системі й мозку, погіршуючи пам’ять, точність виконання математичних дій та орієнтації у просторі, здатність до навчання, негативно впливають на серцево-судинну і дихальну системи, спричиняють ряд захворювань.

Понад 80% хворих, що страждають хронічним захворюванням шлунка та дванадцятипалої кишки, є курцями, особливо часто ці захворювання зустрічаються у запеклих курців. Доведено, що паління негативно впливає і на лікування виразки шлунка.

Смертність від раку легень серед курців у 20 разів вища, ніж серед тих, що не палять. Паління збільшує ризик захворіти на злоякісні новоутворення і інших органів: язика, гортані, стравоходу, шлунка, сечового міхура. Курці в 13 разів частіше хворіють на стенокардію (захворювання серця) і в 10 разів частіше – на виразкову хворобу шлунка. Паління також ускладнює перебіг інших хвороб людини, особливо хронічних. Життя курців до 10 роки коротше, ніж у тих, що не палять, при чому скорочення тривалості життя прямо залежить від того, з якого віку та як довго людина палить.

Значної шкоди завдає також «пасивне паління», коли людина, що не палить, вдихає повітря, отруєне тютюновим димом. При цьому, небажані наслідки для стану їх здоров’я можуть бути ще гірші, ніж для курців, тому що організм не адаптований до тютюнового диму.

Практично до 30% людства мають згубну звичку тютюнопаління. Але необхідно зрозуміти – паління є не тільки особистою проблемою кожної людини окремо, але й гострою соціальною проблемою, з якою пов’язане майбутнє людства. Паління та його вплив на організм людини стали сьогодні і медичною проблемою, тому варто замислитись: запалювати цигарку, чи зберегти своє і довколишніх здоров’я.

Лікар-терапевт Бондар В.В.

Шановні ніжинці!

Адміністрація КНП "Ніжинський міський центр первинної медико-санітарної допомоги " повідомляє, що управління сімейними амбулаторіями знаходиться за адресою вул.Успенська, 2 (доросла поліклініка)


15.06.2020

Лікарські засоби невідкладна допомога станом на 09.06.2020

Завантажити

15.06.2020

Вікова макулодистрофія як причина сліпоти

Завантажити

15.06.2020

Діабет: захисти свою родину

Завантажити

15.06.2020

Хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ)

Завантажити

15.06.2020

КНП «Ніжинський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» закликає мешканців міста звернутись до свого лікуючого лікаря та зробити вакцинацію проти дифтерії в кабінеті щеплення

Завантажити

15.06.2020

Міжнародний день відмови від куріння

Завантажити

15.06.2020

Лікарські засоби невідкладна допомога станом на 10.01.2020 р.

Завантажити

15.06.2020

Лікарські засоби невідкладна допомога станом на 17.02.2020

Завантажити

15.06.2020

Лікарські засоби невідкладна допомога станом на 05.03.2020

Завантажити

15.06.2020

Лікарські засоби невідкладна допомога станом на 12.03.2020

Завантажити

15.06.2020

Профілактика захворювань опорно-рухового апарату у дітей

Завантажити

15.06.2020

Лікар сказав, що у Вас глаукома, що далі?

Завантажити

15.06.2020

Лікарські засоби невідкладна допомога станом на 13.04.2020

Завантажити

15.06.2020

Лікарські засоби невідкладна допомога станом на 21.04.2020

Завантажити

15.06.2020

Лікарські засоби невідкладна допомога станом на 30.04.2020

Завантажити

15.06.2020

Суїцид і його попередження

Завантажити