Збройні сили України інформують

       


     Військові навчальні заклади Збройних сил України запрошують абітурієнтів у 2023 році. Телефони для довідок: (04631) 71821, 0681249900            

ВИЩІ ВІЙСЬКОВІ  НАВЧАЛЬНІ  ЗАКЛАДИ      УКРАЇНИ:

          Харківський національний університет Повітряних сил ім. Івана Кожедуба (веб-сайт: http://www.hups.mil.gov.ua/);

          Національна академія Сухопутних військ ім. гетьмана П. Сагайдачного (м. Львів) (веб-сайт: https://www.asv.gov.ua/);

         Житомирський військовий інститут ім. С. П. Корольова (веб-сайт: https://www.zvir.zt.ua/);

         Військовий інститут Київського національного університету ім. Т. Шевченка (веб-сайт: https://mil.univ.kiev.ua/);

         Військова академія (м. Одеса) (веб- сайт: http://vaodesa.mil.gov.ua/);

         Військовий інститут танкових військ Національного технічного університету «Харківського політехнічного інституту» (веб-сайт https://www.kpi.kharkov.ua/ukr/tag/institut tankovih-vijsk/);

         Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації ім. Героїв Крут (веб-сайт: http://www.viti.edu.ua/).

          Термін навчання у вищому військовому навчальному - 4 роки «бакалавр», 1,5 роки «магістр». По закінченню вищого військового навчального закладу випускники отримують диплом «бакалавр», їм присвоюється первинне офіцерське звання лейтенант

ВІЙСЬКОВІ КОЛЕДЖІ СЕРЖАНТСЬКОГО СКЛАДУ ЗА ОСВІТНЬО-КВАЛІФІКАЦІЙНИМ  РІВНЕМ "МОЛОДШИЙ  БАКАЛАВР":

        Військовий коледж сержантського складу Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного (веб-сайт:                                                     http://www.asv/gov/ua\?q=vkss)

          Військовий коледж сержантського складу Харківського університету Повітряних сил ім. І.Кожедуба (веб-сайт: http://www.hups.mil.gov.ua/vijskovij-koledzh-serzhantskogo-skladu/);

        Військовий коледж сержантського складу Військового інституту телекомунікацій та інформатизації (веб-сайт: http://www.vkss-viti.bitrix24site.ua\) koledzh-serzhantskogo-skladu/);

        Відділення військової підготовки Морехідного коледжу технічного флоту Національний університет "Одеська морська академія" (веб-сайт: https://www.omctf.od.ua/).

       Термін навчання у військовому коледжу сержантського складу складає 2,5 роки. На курсантів коледжів розповсюджуються ті ж самі пільги, що і на курсантів ВВНЗ. По закінченню військового коледжу випускники отримують диплом «молодшого бакалавра», їм присвоюється сержантське звання і вони продовжують службу за контрактом або по бажанню поступають поза конкурсом до ВВНЗ на II-й курс для продовження навчання для отримання офіцерського звання.

       Особи, які виявили бажання вступити до ВВНЗ або військового коледжу, повинні ознайомитись з умовами вступу до визначеного військового навчального закладу та подати заяву до І відділу Ніжинського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки  за адресою: м.Бобровиця, вул..Незалежності, 64   каб.№ 104      Для уточнення інформації щодо порядку вступу до ВВНЗ (ВКСС), переліку необхідних документів, проходження медичної комісії тощо телефонуйте за номером телефону: 0731826404 Станіслав Віталійович

                     Все буде Україна! Разом до перемоги!

_______________________________________________________________________________________________

У 2022 році здійснюється набір юнаків та дівчат до 8, 10 класів Київського військового ліцею імені Івана Богуна, а також існує можливість вступу (на конкурсній основі) юнаків до 11 класу (у зв’язку з наявністю вакантних місць серед ліцеїстів). Перевага при вступі надається дітям, чиї батьки загинули при виконанні службових обов’язків, дітям-сиротам, позбавленим батьківського піклування, а також дітям військовослужбовців та постраждалих від російсько-української війни.

Також можливий вступ юнаків інших пільгових категорій. Більше інформації можна отримати на сайті kvl.mil.gov.ua та за телефоном 0663661520, 0636433890


____________________________________________________________________________________________________

 

МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

 

НАКАЗ

 

начальника

Ніжинського районного територіального центру

комплектування та соціальної підтримки

 

24 лютого 2022 року                          м. Ніжин                                             № 46

 

Про призов військовозобов’язаних

на     військову   службу  під    час

мобілізації

 

На виконання Указу Президента України від 24.02.2022 р. № 69/2022 «Про загальну мобілізацію», відповідно до Законів України «Про військовий обов'язок і військову службу» та «Мобілізаційну підготовку та мобілізацію», «Про затвердження Указу Президента України «Про загальну мобілізацію»», наказую:

 

1. У період з  25 лютого 2022 року по 25 травня 2022 року, протягом 90 діб провести на території Ніжинського району в обсягах, визначених мобілізаційним планом, призов військовозобов'язаних на військову службу під час мобілізації.

 

  1. Призову на військову службу, під час мобілізації, підлягають військовозобов’язані громадяни України віком від 18 до 60 років, які не мають права звільнення від призову на військову службу під час мобілізації у випадках, передбачених статтею 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

В першу чергу призиваються військовозобов’язані, які виявили бажання у добровільному порядку бути призваними на військову службу під час мобілізації.

 

  1. Усі громадяни, які перебувають на військовому обліку в Ніжинському РТЦК та СП та підлягають призову на військову службу під час мобілізації, зобов’язані прибути за викликом до територіального центру комплектування та соціальної підтримки у час і терміни, що визначені в повістках, мобілізаційних розпорядженнях та розпорядженнях начальника центру за адресою: Чернігівська область, місто Ніжин, вулиця Редькінська,6.

Військовозобов’язані, які не отримали повісток щодо їх виклику до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, зобов’язані прибути до Ніжинського РТЦК та СП 07.03.2022 р. та мати при собі військовий квиток, обліково-послужну картку, водійське посвідчення (за наявності) та мобілізаційне розпорядження (за наявності), документи які посвідчують особу.

 

  1. Військовозобов’язані, які перебувають на військовому обліку в інших районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки та тимчасово перебувають на територій району (міста), у зв’язку з роботою та іншими обставинами, зобов’язані прибути до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку.

 

  1. Зміна місця проживання військовозобов’язаних без дозволу начальника  Ніжинського РТЦК та СП забороняється.

 

  1. Органам державної влади, виконавчим комітетам сільських (селищних) рад, територіальних громад, старостатів, міських рад, підприємствам, установам, організаціям, навчальним закладам усіх форм власності незалежно від їх підпорядкування, житлово-експлуатаційним організаціям та домовласникам організувати та забезпечити в установленому порядку:

виклик військовозобов’язаних з відряджень для забезпечення їх своєчасного прибуття за викликом до територіального центру комплектування та соціальної підтримки;

вручення заброньованим військовозобов'язаним посвідчення про відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації;

здавання до Ніжинського РТЦК та СП відомостей про вручення заброньованим військовозобов'язаним посвідчень про відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації та посвідчень, які не вручені;

своєчасне оповіщення та прибуття громадян, які призиваються на військову службу під час мобілізації, до територіального центру комплектування та соціальної підтримки для їх перевезення та прибуття на збірні пункти, та у військові частини;

контроль за виконанням правил військового обліку військовозобов'язаними та проходження ними медичного огляду;

роботу системи оповіщення, збору та поставки мобілізаційних ресурсів;

постійне інформування населення про хід призову громадян на військову службу під час мобілізації;

залучення громадських та волонтерських організацій щодо надання допомоги у проведенні призову громадян на військову службу під час мобілізації та в особливий період.

 

  1. Громадяни, які ухиляються від призову на військову службу під час мобілізації і не з’являються за викликом до територіального центру комплектування та соціальної підтримки несуть відповідальність згідно зі законодавством.

 

  1. Керівника підприємств, установ та організацій, незалежно від підпорядкування і форм власності, несуть відповідальність за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію згідно зі законодавством.

 

  1. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

 

  1. Наказ оголосити в засобах масової інформації та довести до органів державної влади, підприємств, установ та організацій, навчальних закладів – згідно з розрахунком розсилки.

 

ТВО Начальника Ніжинського районного

територіального центру   комплектування

та    соціальної        підтримки

підполковник                                                                              В. ЯКУЩЕНКО



________________________________________________________________________________________________

Військові навчальні заклади Збройних сил України запрошують абітурієнтів у 2022 році.

телефон для довідок (04631) 7-18-21, 068 1249900


____________________________________________________________________________________________________________

«ВІЙСЬКОВА СЛУЖБА ЗА КОНТРАКТОМ – СВІДОМИЙ ВИБІР КРАЩИХ»

НА ПОСАДАХ РЯДОВОГО, СЕРЖАНТСЬКОГО СКЛАДУ

(для військовозобов'язаних та цивільних громадян)

Контракт – письмова угода, що укладається між громадянином і державою, від імені якої виступає міністерство оборони України, для встановлення правових відносин між сторонами під час проходження військової служби.

СТРОКИ КОНТРАКТУ

Перший контракт про проходження військової служби укладається:

  • на 3 роки – для осіб рядового складу;
  • від 3 до 5 років – для осіб сержантського і старшинського складу;
  • від 1 до 10 років – під час дії особливого періоду для військовослужбовців за їх бажанням строк проходження військової служби за новим контрактом може бути продовжено, але не більш ніж до досягнення граничного віку перебування на військовій службі;
  • на 6 місяців – для військовослужбовців строкової військової служби та військовослужбовців призваних під час особливого періоду, які вислужили встановлені терміни військової служби, осіб звільнених з військової служби під час дії особливого періоду.

ВІК ПРИЙНЯТТЯ НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ ЗА КОНТРАКТОМ

На військову службу за контрактом приймаються громадяни віком від 18 до 55 років (мирний час), які пройшли професійно-психологічний відбір і відповідають установленим вимогам проходження військової служби.

У особливий період – від 18 до 60 років.

 ПЕРЕВАГИ ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ ЗА КОНТРАКТОМ

ГРОШОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

Гідне щомісячне грошове забезпечення військовослужбовців за контрактом:

  • Сухопутні війська – від 10 000 грн.;
  • Десантно-штурмові війська – від 11 000 грн.;
  • Сили спеціальних операцій – від 12 000 грн.

Виплачується щомісячна грошова винагорода, для військовослужбовців, які приймають участь в ООС (6 500 грн. та 17 000 грн.).

Після укладення першого контракту військовослужбовцям виплачується одноразова грошова винагорода, у розмірах:

  • Особам рядового складу – від 19 000 грн.;
  • Особам сержантського і старшинського складу – від 21 400 грн.;
  • Особам офіцерського складу – від 23 800 грн.

Щорічна матеріальна допомога на оздоровлення.

Щорічна матеріальна допомога для вирішення соціально побутових питань.

БЕЗКОШТОВНА ОСВІТА

Після укладення другого контракту – право отримати вищу освіту заочно у вищих військових навчальних закладах (споріднену з цивільною) без відриву від служби за рахунок держави.

РОЗМІР ПЕНСІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

Значно вищий, ніж у цивільному секторі розмір пенсійного забезпечення та можливість його отримання за вислугою років (а не при досягненні пенсійного віку).

СОЦІАЛЬНИЙ ПАКЕТ

  • Безоплатне забезпечення речовим майном;
  • Харчування за рахунок держави (в ППД – обід, в зоні проведення ООС, полігон – триразове харчування);
  • Безоплатна медична допомога військовослужбовцям у військових медичних закладах.
  • Пільгове санаторно-курортне лікування військовослужбовців та членів їх сімей;
  • Виплата грошової компенсації за піднайом житла.

           Головна і основна перевага військової служби за контрактом в першу чергу в мотивації і бажанні людини бути військовим. Тобто – в усвідомленому виборі, який робить людина, вибираючи професію військового – захищати свою Батьківщину – Україну.

           У той час, коли багато кваліфікованих фахівців не можуть знайти собі роботу в цивільному житті, не можуть реалізувати себе, гідно утримувати сім'ю, армія сьогодні відкриває для вас величезний спектр можливостей: і моральних, і матеріальних, і кар'єрних.

           За детальною інформацією звертатися до відділення рекрутингу та комплектування Ніжинського РТЦК та СП за адресою: м. Ніжин, вул. Редькінська, 6, кабінет №3, або за телефоном: (04631)7 18 21.

«ВІЙСЬКОВА СЛУЖБА ЗА КОНТРАКТОМ – СВІДОМИЙ ВИБІР КРАЩИХ»

НА ПОСАДАХ РЯДОВОГО, СЕРЖАНТСЬКОГО СКЛАДУ

(для військовозобов'язаних та цивільних громадян)

Контракт – письмова угода, що укладається між громадянином і державою, від імені якої виступає міністерство оборони України, для встановлення правових відносин між сторонами під час проходження військової служби.

СТРОКИ КОНТРАКТУ

Перший контракт про проходження військової служби укладається:

  • на 3 роки – для осіб рядового складу;
  • від 3 до 5 років – для осіб сержантського і старшинського складу;
  • від 1 до 10 років – під час дії особливого періоду для військовослужбовців за їх бажанням строк проходження військової служби за новим контрактом може бути продовжено, але не більш ніж до досягнення граничного віку перебування на військовій службі;
  • на 6 місяців – для військовослужбовців строкової військової служби та військовослужбовців призваних під час особливого періоду, які вислужили встановлені терміни військової служби, осіб звільнених з військової служби під час дії особливого періоду.

ВІК ПРИЙНЯТТЯ НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ ЗА КОНТРАКТОМ

На військову службу за контрактом приймаються громадяни віком від 18 до 55 років (мирний час), які пройшли професійно-психологічний відбір і відповідають установленим вимогам проходження військової служби.

У особливий період – від 18 до 60 років.

 ПЕРЕВАГИ ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ ЗА КОНТРАКТОМ

ГРОШОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

Гідне щомісячне грошове забезпечення військовослужбовців за контрактом:

  • Сухопутні війська – від 10 000 грн.;
  • Десантно-штурмові війська – від 11 000 грн.;
  • Сили спеціальних операцій – від 12 000 грн.

Виплачується щомісячна грошова винагорода, для військовослужбовців, які приймають участь в ООС (6 500 грн. та 17 000 грн.).

Після укладення першого контракту військовослужбовцям виплачується одноразова грошова винагорода, у розмірах:

  • Особам рядового складу – від 19 000 грн.;
  • Особам сержантського і старшинського складу – від 21 400 грн.;
  • Особам офіцерського складу – від 23 800 грн.

Щорічна матеріальна допомога на оздоровлення.

Щорічна матеріальна допомога для вирішення соціально побутових питань.

БЕЗКОШТОВНА ОСВІТА

Після укладення другого контракту – право отримати вищу освіту заочно у вищих військових навчальних закладах (споріднену з цивільною) без відриву від служби за рахунок держави.

РОЗМІР ПЕНСІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

Значно вищий, ніж у цивільному секторі розмір пенсійного забезпечення та можливість його отримання за вислугою років (а не при досягненні пенсійного віку).

СОЦІАЛЬНИЙ ПАКЕТ

  • Безоплатне забезпечення речовим майном;
  • Харчування за рахунок держави (в ППД – обід, в зоні проведення ООС, полігон – триразове харчування);
  • Безоплатна медична допомога військовослужбовцям у військових медичних закладах.
  • Пільгове санаторно-курортне лікування військовослужбовців та членів їх сімей;
  • Виплата грошової компенсації за піднайом житла.

            Головна і основна перевага військової служби за контрактом в першу чергу в мотивації і бажанні людини бути військовим. Тобто – в усвідомленому виборі, який робить людина, вибираючи професію військового – захищати свою Батьківщину – Україну.

            У той час, коли багато кваліфікованих фахівців не можуть знайти собі роботу в цивільному житті, не можуть реалізувати себе, гідно утримувати сім'ю, армія сьогодні відкриває для вас величезний спектр можливостей: і моральних, і матеріальних, і кар'єрних.

            За детальною інформацією звертатися до відділення рекрутингу та комплектування Ніжинського РТЦК та СП за адресою: м. Ніжин, вул. Редькінська, 6, кабінет №3, або за телефоном: (04631)7 18 21.

______________________________________________________________________________________________________

«ВІЙСЬКОВА СЛУЖБА ЗА КОНТРАКТОМ – СВІДОМИЙ ВИБІР КРАЩИХ»

 

НА ПОСАДАХ РЯДОВОГО, СЕРЖАНТСЬКОГО СКЛАДУ

(для військовозобов'язаних та цивільних громадян)

 

Контракт – письмова угода, що укладається між громадянином і державою, від імені якої виступає міністерство оборони України, для встановлення правових відносин між сторонами під час проходження військової служби.

 

СТРОКИ КОНТРАКТУ

 

Перший контракт про проходження військової служби укладається:

  • з військовослужбовцями, прийнятими на посади рядового складу – строком на 3 роки;
  • з військовослужбовцями, прийнятими на посади сержантського і старшинського складу – строком від 3 до 5 років, залежно від згоди сторін;
  • з військовослужбовцями строкової військової служби та військової служби за призивом під час мобілізації, на особливий період, які під час дії особливого періоду вислужили не менше 11 місяців, з особами, звільненими з військової служби під час дії особливого періоду, які приймаються на військову службу за контрактом у період з моменту оголошення мобілізації до часу введення воєнного стану, або оголошення рішення про демобілізацію – строком на 6 місяців.

 

ВІК ПРИЙНЯТТЯ НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ ЗА КОНТРАКТОМ

 

На військову службу за контрактом приймаються громадяни віком від 18 до 55 років (мирний час), які пройшли професійно-психологічний відбір і відповідають установленим вимогам проходження військової служби.

У особливий період – від 18 до 60 років.

 

 ПЕРЕВАГИ ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ ЗА КОНТРАКТОМ

 

ГРОШОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

 

Щомісячне грошове забезпечення військовослужбовців за контрактом:

  • особам рядового складу – від 10 200 грн. та більше;
  • особам сержантського та старшинського складу – від 11 000 грн. та більше;
  • особам офіцерського складу – від 14 000 грн. та більше.

Виплачується щомісячна грошова винагорода, для військовослужбовців, які приймають участь в ООС (6 500 грн. та 17 000 грн.).

Також з вересня 2020 року Кабінет Міністрів України запровадив нові винагороди для військових, які виконують завдання в зоні проведення ООС (5 000 грн.) – за створення безпечних умов виконання бойових завдань та збереження життя і здоров'я.

Після укладення першого контракту військовослужбовцям виплачується одноразова грошова винагорода, у розмірах (з 01.01.2021 року):

 

БЕЗКОШТОВНА ОСВІТА

 

Після продовження першого контракту – право отримати вищу освіту заочно (без відриву від служби) за рахунок держави.

 

РОЗМІР ПЕНСІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

 

Значно вищий, ніж у цивільному секторі розмір пенсійного забезпечення та можливість його отримання за вислугою 25 років служби (а не при досягненні пенсійного віку).

 

         Головна і основна перевага військової служби за контрактом в першу чергу в мотивації і бажанні людини бути військовим. Тобто – в усвідомленому виборі, який робить людина, вибираючи професію військового – захищати свою Батьківщину – Україну.

         У той час, коли багато кваліфікованих фахівців не можуть знайти собі роботу в цивільному житті, не можуть реалізувати себе, гідно утримувати сім'ю, армія сьогодні відкриває для вас величезний спектр можливостей: і моральних, і матеріальних, і кар'єрних.

         За детальною інформацією звертатися до відділення рекрутингу та комплектування Ніжинського РТЦК та СП за адресою: м. Ніжин, вул. Редькінська, 6, кабінет №3, або за телефоном: (04631)7 18 21.

 ________________________________________


«ВІЙСЬКОВА СЛУЖБА ЗА КОНТРАКТОМ – СВІДОМИЙ ВИБІР КРАЩИХ»

 

НА ПОСАДАХ РЯДОВОГО, СЕРЖАНТСЬКОГО СКЛАДУ

(для військовозобов'язаних та цивільних громадян)

 

Контракт – письмова угода, що укладається між громадянином і державою, від імені якої виступає міністерство оборони України, для встановлення правових відносин між сторонами під час проходження військової служби.

 

СТРОКИ КОНТРАКТУ

 

Перший контракт про проходження військової служби укладається:

  • з військовослужбовцями, прийнятими на посади рядового складу – строком на 3 роки;
  • з військовослужбовцями, прийнятими на посади сержантського і старшинського складу – строком від 3 до 5 років, залежно від згоди сторін;
  • з військовослужбовцями строкової військової служби та військової служби за призивом під час мобілізації, на особливий період, які під час дії особливого періоду вислужили не менше 11 місяців, з особами, звільненими з військової служби під час дії особливого періоду, які приймаються на військову службу за контрактом у період з моменту оголошення мобілізації до часу введення воєнного стану, або оголошення рішення про демобілізацію – строком на 6 місяців.

 

ВІК ПРИЙНЯТТЯ НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ ЗА КОНТРАКТОМ

 

На військову службу за контрактом приймаються громадяни віком від 18 до 55 років (мирний час), які пройшли професійно-психологічний відбір і відповідають установленим вимогам проходження військової служби.

У особливий період – від 18 до 60 років.

 

 ПЕРЕВАГИ ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ ЗА КОНТРАКТОМ

 

ГРОШОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

 

Щомісячне грошове забезпечення військовослужбовців за контрактом:

  • особам рядового складу – від 10 200 грн. та більше;
  • особам сержантського та старшинського складу – від 11 000 грн. та більше;
  • особам офіцерського складу – від 14 000 грн. та більше.

Виплачується щомісячна грошова винагорода, для військовослужбовців, які приймають участь в ООС (6 500 грн. та 17 000 грн.).

Також з вересня 2020 року Кабінет Міністрів України запровадив нові винагороди для військових, які виконують завдання в зоні проведення ООС (5 000 грн.) – за створення безпечних умов виконання бойових завдань та збереження життя і здоров'я.

Після укладення першого контракту військовослужбовцям виплачується одноразова грошова винагорода, у розмірах (з 01.01.2021 року):

 

БЕЗКОШТОВНА ОСВІТА

 

Після продовження першого контракту – право отримати вищу освіту заочно (без відриву від служби) за рахунок держави.

 

РОЗМІР ПЕНСІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

 

Значно вищий, ніж у цивільному секторі розмір пенсійного забезпечення та можливість його отримання за вислугою 25 років служби (а не при досягненні пенсійного віку).

 

         Головна і основна перевага військової служби за контрактом в першу чергу в мотивації і бажанні людини бути військовим. Тобто – в усвідомленому виборі, який робить людина, вибираючи професію військового – захищати свою Батьківщину – Україну.

         У той час, коли багато кваліфікованих фахівців не можуть знайти собі роботу в цивільному житті, не можуть реалізувати себе, гідно утримувати сім'ю, армія сьогодні відкриває для вас величезний спектр можливостей: і моральних, і матеріальних, і кар'єрних.

         За детальною інформацією звертатися до відділення рекрутингу та комплектування Ніжинського РТЦК та СП за адресою: м. Ніжин, вул. Редькінська, 6, кабінет №3, або за телефоном: (04631)7 18 21.

 

 

З повагою

ТВО начальника Ніжинського районного територіального

центру комплектування та соціальної підтримки

підполковник                                     Володимир Якущенко

 


_______________________________________________________________________________________________________

«ВІЙСЬКОВА СЛУЖБА ЗА КОНТРАКТОМ – СВІДОМИЙ ВИБІР КРАЩИХ»

 

НА ПОСАДАХ РЯДОВОГО, СЕРЖАНТСЬКОГО СКЛАДУ

(для військовозобов'язаних та цивільних громадян)

 

Контракт – письмова угода, що укладається між громадянином і державою, від імені якої виступає міністерство оборони України, для встановлення правових відносин між сторонами під час проходження військової служби.

 

СТРОКИ КОНТРАКТУ

 

Перший контракт про проходження військової служби укладається:

  • з військовослужбовцями, прийнятими на посади рядового складу – строком на 3 роки;
  • з військовослужбовцями, прийнятими на посади сержантського і старшинського складу – строком від 3 до 5 років, залежно від згоди сторін;
  • з військовослужбовцями строкової військової служби та військової служби за призивом під час мобілізації, на особливий період, які під час дії особливого періоду вислужили не менше 11 місяців, з особами, звільненими з військової служби під час дії особливого періоду, які приймаються на військову службу за контрактом у період з моменту оголошення мобілізації до часу введення воєнного стану, або оголошення рішення про демобілізацію – строком на 6 місяців.

 

ВІК ПРИЙНЯТТЯ НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ ЗА КОНТРАКТОМ

 

На військову службу за контрактом приймаються громадяни віком від 18 до 55 років (мирний час), які пройшли професійно-психологічний відбір і відповідають установленим вимогам проходження військової служби.

У особливий період – від 18 до 60 років.

 

 ПЕРЕВАГИ ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ ЗА КОНТРАКТОМ

 

ГРОШОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

 

Щомісячне грошове забезпечення військовослужбовців за контрактом:

  • особам рядового складу – від 10 200 грн. та більше;
  • особам сержантського та старшинського складу – від 11 000 грн. та більше;
  • особам офіцерського складу – від 14 000 грн. та більше.

Виплачується щомісячна грошова винагорода, для військовослужбовців, які приймають участь в ООС (6 500 грн. та 17 000 грн.).

Також з вересня 2020 року Кабінет Міністрів України запровадив нові винагороди для військових, які виконують завдання в зоні проведення ООС (5 000 грн.) – за створення безпечних умов виконання бойових завдань та збереження життя і здоров'я.

Після укладення першого контракту військовослужбовцям виплачується одноразова грошова винагорода, у розмірах (з 01.01.2021 року):

 

БЕЗКОШТОВНА ОСВІТА

 

Після продовження першого контракту – право отримати вищу освіту заочно (без відриву від служби) за рахунок держави.

 

РОЗМІР ПЕНСІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

 

Значно вищий, ніж у цивільному секторі розмір пенсійного забезпечення та можливість його отримання за вислугою 25 років служби (а не при досягненні пенсійного віку).

 

         Головна і основна перевага військової служби за контрактом в першу чергу в мотивації і бажанні людини бути військовим. Тобто – в усвідомленому виборі, який робить людина, вибираючи професію військового – захищати свою Батьківщину – Україну.

         У той час, коли багато кваліфікованих фахівців не можуть знайти собі роботу в цивільному житті, не можуть реалізувати себе, гідно утримувати сім'ю, армія сьогодні відкриває для вас величезний спектр можливостей: і моральних, і матеріальних, і кар'єрних.

         За детальною інформацією звертатися до відділення рекрутингу та комплектування Ніжинського РТЦК та СП за адресою: м. Ніжин, вул. Редькінська, 6, кабінет №3, або за телефоном: (04631)7 18 21.

 

 

З повагою

ТВО начальника Ніжинського районного територіального

центру комплектування та соціальної підтримки

підполковник                                     Володимир Якущенко



__________________________________________________________________________________________________________________

«ВІЙСЬКОВА СЛУЖБА ЗА КОНТРАКТОМ – СВІДОМИЙ ВИБІР КРАЩИХ»

НА ПОСАДАХ РЯДОВОГО, СЕРЖАНТСЬКОГО СКЛАДУ

(для військовозобов'язаних та цивільних громадян)

 

Контракт – письмова угода, що укладається між громадянином і державою, від імені якої виступає міністерство оборони України, для встановлення правових відносин між сторонами під час проходження військової служби.

 

СТРОКИ КОНТРАКТУ

 

Перший контракт про проходження військової служби укладається:

  • з військовослужбовцями, прийнятими на посади рядового складу – строком на 3 роки;
  • з військовослужбовцями, прийнятими на посади сержантського і старшинського складу – строком від 3 до 5 років, залежно від згоди сторін;
  • з військовослужбовцями строкової військової служби та військової служби за призивом під час мобілізації, на особливий період, які під час дії особливого періоду вислужили не менше 11 місяців, з особами, звільненими з військової служби під час дії особливого періоду, які приймаються на військову службу за контрактом у період з моменту оголошення мобілізації до часу введення воєнного стану, або оголошення рішення про демобілізацію – строком на 6 місяців.

 

ВІК ПРИЙНЯТТЯ НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ ЗА КОНТРАКТОМ

 

На військову службу за контрактом приймаються громадяни віком від 18 до 55 років (мирний час), які пройшли професійно-психологічний відбір і відповідають установленим вимогам проходження військової служби.

У особливий період – від 18 до 60 років.

 

 ПЕРЕВАГИ ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ ЗА КОНТРАКТОМ

 

ГРОШОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

 

Щомісячне грошове забезпечення військовослужбовців за контрактом:

  • особам рядового складу – від 10 200 грн. та більше;
  • особам сержантського та старшинського складу – від 11 000 грн. та більше;
  • особам офіцерського складу – від 14 000 грн. та більше.

Виплачується щомісячна грошова винагорода, для військовослужбовців, які приймають участь в ООС (6 500 грн. та 17 000 грн.).

Також з вересня 2020 року Кабінет Міністрів України запровадив нові винагороди для військових, які виконують завдання в зоні проведення ООС (5 000 грн.) – за створення безпечних умов виконання бойових завдань та збереження життя і здоров'я.

Після укладення першого контракту військовослужбовцям виплачується одноразова грошова винагорода, у розмірах (з 01.01.2021 року):

БЕЗКОШТОВНА ОСВІТА 

Після продовження першого контракту – право отримати вищу освіту заочно (без відриву від служби) за рахунок держави.

РОЗМІР ПЕНСІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ 

Значно вищий, ніж у цивільному секторі розмір пенсійного забезпечення та можливість його отримання за вислугою 25 років служби (а не при досягненні пенсійного віку).

         Головна і основна перевага військової служби за контрактом в першу чергу в мотивації і бажанні людини бути військовим. Тобто – в усвідомленому виборі, який робить людина, вибираючи професію військового – захищати свою Батьківщину – Україну.

         У той час, коли багато кваліфікованих фахівців не можуть знайти собі роботу в цивільному житті, не можуть реалізувати себе, гідно утримувати сім'ю, армія сьогодні відкриває для вас величезний спектр можливостей: і моральних, і матеріальних, і кар'єрних.

         За детальною інформацією звертатися до відділення рекрутингу та комплектування Ніжинського РТЦК та СП за адресою: м. Ніжин, вул. Редькінська, 6, кабінет №3, або за телефоном: (04631)7 18 21.

____________________________________________________

«ВІЙСЬКОВА СЛУЖБА ЗА КОНТРАКТОМ – СВІДОМИЙ ВИБІР КРАЩИХ»

 НА ПОСАДАХ РЯДОВОГО, СЕРЖАНТСЬКОГО СКЛАДУ

(для військовозобов'язаних та цивільних громадян)

 Контракт – письмова угода, що укладається між громадянином і державою, від імені якої виступає міністерство оборони України, для встановлення правових відносин між сторонами під час проходження військової служби.

 СТРОКИ КОНТРАКТУ

Перший контракт про проходження військової служби укладається:

  • з військовослужбовцями, прийнятими на посади рядового складу – строком на 3 роки;
  • з військовослужбовцями, прийнятими на посади сержантського і старшинського складу – строком від 3 до 5 років, залежно від згоди сторін;
  • з військовослужбовцями строкової військової служби та військової служби за призивом під час мобілізації, на особливий період, які під час дії особливого періоду вислужили не менше 11 місяців, з особами, звільненими з військової служби під час дії особливого періоду, які приймаються на військову службу за контрактом у період з моменту оголошення мобілізації до часу введення воєнного стану, або оголошення рішення про демобілізацію – строком на 6 місяців.

 

ВІК ПРИЙНЯТТЯ НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ ЗА КОНТРАКТОМ


На військову службу за контрактом приймаються громадяни віком від 18 до 55 років (мирний час), які пройшли професійно-психологічний відбір і відповідають установленим вимогам проходження військової служби.

У особливий період – від 18 до 60 років.

  ПЕРЕВАГИ ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ ЗА КОНТРАКТОМ 

ГРОШОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

 Щомісячне грошове забезпечення військовослужбовців за контрактом:

  • особам рядового складу – від 10 200 грн. та більше;
  • особам сержантського та старшинського складу – від 11 000 грн. та більше;
  • особам офіцерського складу – від 14 000 грн. та більше.

Виплачується щомісячна грошова винагорода, для військовослужбовців, які приймають участь в ООС (6 500 грн. та 17 000 грн.).

Також з вересня 2020 року Кабінет Міністрів України запровадив нові винагороди для військових, які виконують завдання в зоні проведення ООС (5 000 грн.) – за створення безпечних умов виконання бойових завдань та збереження життя і здоров'я.

Після укладення першого контракту військовослужбовцям виплачується одноразова грошова винагорода, у розмірах (з 01.01.2021 року):


БЕЗКОШТОВНА ОСВІТА

 

Після продовження першого контракту – право отримати вищу освіту заочно (без відриву від служби) за рахунок держави.

 

РОЗМІР ПЕНСІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

 

Значно вищий, ніж у цивільному секторі розмір пенсійного забезпечення та можливість його отримання за вислугою 25 років служби (а не при досягненні пенсійного віку).

 

         Головна і основна перевага військової служби за контрактом в першу чергу в мотивації і бажанні людини бути військовим. Тобто – в усвідомленому виборі, який робить людина, вибираючи професію військового – захищати свою Батьківщину – Україну.

         У той час, коли багато кваліфікованих фахівців не можуть знайти собі роботу в цивільному житті, не можуть реалізувати себе, гідно утримувати сім'ю, армія сьогодні відкриває для вас величезний спектр можливостей: і моральних, і матеріальних, і кар'єрних.

         За детальною інформацією звертатися до відділення рекрутингу та комплектування Ніжинського РТЦК та СП за адресою: м. Ніжин, вул. Редькінська, 6, кабінет №3, або за телефоном: (04631)7 18 21.

 

__________________________________________________________________________________________________

Шановні мешканці Ніжина та Ніжинського району!

 Інформуємо вас про планові навчальні збори військовозобов’язаних оперативного резерву 2 черги, які пройдуть в Ніжинському районі у травні місяці 2021 року.  

 Зборові заходи організовуються з метою  формування і підготовки підрозділів територіальної оборони (ТрО) Ніжинського району до виконання відповідних завдань ТрО щодо контролю населених пунктів, посилення і захисту державного кордону, охорони і оборони визначених об’єктів, боротьби з ДРГ в Ніжинському районі.

На відповідні планові збори буде залучено військовозобов’язаних з  усього району.

Метою навчальних зборів є  нарощування та вдосконалення спроможностей підрозділів ТрО Ніжинського  району до виконання поставлених завдань.

Основними навчальними цілями навчальних зборів це удосконалення рівня умінь і практичних навичок командирів та особового складу підрозділів ТрО району щодо управління підрозділами, підвищення індивідуальних навичок військовозобов’язаних щодо виконання визначених завдань на реальних об’єктах регіону.

Шановні громадяни! Проведення зазначених заходів потребує підтримки та консолідації всіх органів Державної влади та місцевого самоврядування, Збройних Сил України та інших військових (правоохоронних) структур, місцевого населення.

Протягом проведення навчальних зборів, які триватимуть 15 діб, військовозобов’язані та резервісти підрозділів ТрО пройдуть всі етапи військової підготовки, покращать свою фахову та індивідуальну підготовку з урахуванням сучасної специфіки виконання армійськими підрозділами завдань, а також приймуть участь у проведенні бойового залагодження в складі свого підрозділу та військової частини.

 

Військовий комісар Ніжинського ОМТЦК та СП

підполковник Якущенко Володимир

__________________________________________________________________________________

«ВІЙСЬКОВА СЛУЖБА ЗА КОНТРАКТОМ – СВІДОМИЙ ВИБІР КРАЩИХ»

 

НА ПОСАДАХ РЯДОВОГО, СЕРЖАНТСЬКОГО СКЛАДУ

(для військовозобов'язаних та цивільних громадян)

 

Контракт – письмова угода, що укладається між громадянином і державою, від імені якої виступає міністерство оборони України, для встановлення правових відносин між сторонами під час проходження військової служби.

 

СТРОКИ КОНТРАКТУ

 

Перший контракт про проходження військової служби укладається:

  • з військовослужбовцями, прийнятими на посади рядового складу – строком на 3 роки;
  • з військовослужбовцями, прийнятими на посади сержантського і старшинського складу – строком від 3 до 5 років, залежно від згоди сторін;
  • з військовослужбовцями строкової військової служби та військової служби за призивом під час мобілізації, на особливий період, які під час дії особливого періоду вислужили не менше 11 місяців, з особами, звільненими з військової служби під час дії особливого періоду, які приймаються на військову службу за контрактом у період з моменту оголошення мобілізації до часу введення воєнного стану, або оголошення рішення про демобілізацію – строком на 6 місяців.

 

ВІК ПРИЙНЯТТЯ НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ ЗА КОНТРАКТОМ

 

На військову службу за контрактом приймаються громадяни віком від 18 до 55 років (мирний час), які пройшли професійно-психологічний відбір і відповідають установленим вимогам проходження військової служби.

У особливий період – від 18 до 60 років.

 

 ПЕРЕВАГИ ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ ЗА КОНТРАКТОМ

 

ГРОШОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

 

Щомісячне грошове забезпечення військовослужбовців за контрактом:

  • особам рядового складу – від 10 200 грн. та більше;
  • особам сержантського та старшинського складу – від 11 000 грн. та більше;
  • особам офіцерського складу – від 14 000 грн. та більше.

Виплачується щомісячна грошова винагорода, для військовослужбовців, які приймають участь в ООС (6 500 грн. та 17 000 грн.).

Також з вересня 2020 року Кабінет Міністрів України запровадив нові винагороди для військових, які виконують завдання в зоні проведення ООС (5 000 грн.) – за створення безпечних умов виконання бойових завдань та збереження життя і здоров'я.

Після укладення першого контракту військовослужбовцям виплачується одноразова грошова винагорода, у розмірах (з 01.01.2021 року):



БЕЗКОШТОВНА ОСВІТА

 

Після продовження першого контракту – право отримати вищу освіту заочно (без відриву від служби) за рахунок держави.

 

РОЗМІР ПЕНСІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

 

Значно вищий, ніж у цивільному секторі розмір пенсійного забезпечення та можливість його отримання за вислугою 25 років служби (а не при досягненні пенсійного віку).

 

         Головна і основна перевага військової служби за контрактом в першу чергу в мотивації і бажанні людини бути військовим. Тобто – в усвідомленому виборі, який робить людина, вибираючи професію військового – захищати свою Батьківщину – Україну.

         У той час, коли багато кваліфікованих фахівців не можуть знайти собі роботу в цивільному житті, не можуть реалізувати себе, гідно утримувати сім'ю, армія сьогодні відкриває для вас величезний спектр можливостей: і моральних, і матеріальних, і кар'єрних.

         За детальною інформацією звертатися до відділення рекрутингу та комплектування Ніжинського ОМТЦК та СП за адресою: м. Ніжин, вул. Редькінська, 6, кабінет №3, або за телефоном: (04631)7 18 21, 093 116 54 78.


_____________________________________________________


"Усі призовники, віком від 18 до 27 років, які мешкають на території міста Ніжина та підлягають призову на строкову військову службу, зобов'язані прибути на призовну дільницю за адресою: Чернігівська область, місто Ніжин, вул. Редькінська, 6 у встановлений час з документами, що зазначені в повістках. Громадяни, які не отримали повісток для призову на строкову військову службу зобов'язані прибути до Ніжинського ОМТЦК та СП до 01 квітня 2021 року, та мати при собі документи, які посвідчують особу."


МІНІСТЕРСТВО  ОБОРОНИ  УКРАЇНИ

 

Н А К А З

 

військового комісара Ніжинського об’єднаного міського територіального

 центру комплектування та соціальної підтримки

 

25.02.2021                                           м. Ніжин                                           № 36

 

 

Про   призов   громадян   на

строкову військову службу у

квітні – червні   2021   року

 

 

На підставі Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», Указу Президента України від 24 лютого 2021 року № 71/2021 «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової військової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2021 році», Директиви Головнокомандувача Збройних Сил України №Д-1 від 12.01.2021 року «Про організацію та проведення призову громадян України на строкову військову службу у 2021 році та звільнення в запас військовослужбовців, які вислужили встановлені строки строкової військової служби», з 01 квітня 2021 року по 30 червня 2021 року проводиться призов громадян на строкову військову службу, Н А К А З У Ю:

 

1.    Начальнику відділення призову майору Галаті О.В. організувати тісну взаємодію з міською та районною адміністраціями щодо підготовки та проведення призову громадян України на строкову військову службу весною 2021 року.

 

2.    Забезпечити явку на призовну дільницю Ніжинського об’єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки для призову на строкову військову службу усіх громадян  2003 р. народження, яким в період чергового призову виповниться 18 років, а також громадяни, які народилися у 1994–2002 рр., у яких закінчилася відстрочка від призову, або не призвані раніше на строкову військову службу за різних обставин.

 

3.    Призовникам, які мешкають на території міста Ніжин, Ніжинського району та підлягають призову на строкову військову службу, прибути на призовну дільницю за адресою: Чернігівська область, місто Ніжин, вул. Редькинська, 6 у встановлений час з документами, що зазначені в повістках. Громадяни, які не отримали особистих повісток для призову на строкову військову службу, зобов’язані прибути до Ніжинського об’єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки до 01 квітня 2021 року,  та мати при собі документи, які посвідчують особу.

 

4.    Громадянам, які підлягають призову на строкову військову службу і тимчасово перебувають за територією Ніжинського району, негайно повернутися до місця постійного проживання та з’явитися у Ніжинський об’єднаний міський територіальний центр комплектування та соціальної підтримки для проходження призовної комісії.

 

5.    На підставі Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» керівникам підприємств, установ, організацій, в тому числі навчальних закладів, незалежно від їх підпорядкування і форм власності, відкликати призовників з відряджень та забезпечити своєчасне їх прибуття на призовну дільницю.

 

6.   Контроль  за  виконанням даного  наказу покласти  на   начальника відділення призову майора Галату О.В.

 

7.     Наказ довести до особового складу в частині, що їх стосується.

 

 

ТВО Військового комісара Ніжинського об’єднаного міського

територіального центру комплектування та соціальної підтримки

капітан                                                                                             В.ЛИСЕНКО

 

_________________________________________________________________________________________

Усі призовники, віком від 18 до 27 років, які мешкають на території міста Ніжин, Ніжинського району та підлягають призову на строкову військову службу, зобов’язані прибути на призовну дільницю за адресою: Чернігівська область, місто Ніжин, вул. Редькінська, 6 у встановлений час з документами, що зазначені в повістках. Громадяни, які не отримали повісток для призову на строкову військову службу , зобов’язані прибути до Ніжинського об’єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки до 01 жовтня 2020 року,  та мати при собі документи, які посвідчують особу    

_______________________________________________________________________________________________

Н А К А З

 

військового комісара Ніжинського об’єднаного міського територіального

 центру комплектування та соціальної підтримки

 

31.08.2020                                           м. Ніжин                                           № 148

 

 

Про   призов   громадян   на

строкову військову службу у

жовтні – грудні   2020   року

 

 

На підставі Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», Указу Президента України від 16 січня 2020 року № 13/2020 «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2020 році», Указу Президента України №103/2020 від 23.03.2020 р. «Про внесення змін до Указу Президента України від 16 січня 2020 року №13», Директиви Генерального штабу Збройних Сил України №Д-2 від 28.04.2020 року «Про організацію та проведення призову громадян України на строкову військову службу і звільнення в запас військовослужбовців, які вислужили встановлені строки строкової військової служби, у 2020 році», з 01 жовтня 2020 року по 31 грудня 2020 року проводиться призов громадян на строкову військову службу Н А К А З У Ю:

 

1.    Начальнику відділення призову майору Галаті О.В. організувати тісну взаємодію з міською та районною адміністраціями щодо підготовки та проведення призову громадян України на строкову військову службу восени 2020 року.

 

2.    Забезпечити явку на призовну дільницю Ніжинського об’єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки для призову на строкову військову службу усіх громадян  2002 р. народження, яким в період чергового призову виповниться 18 років, а також громадяни, які народилися у 1993–2001 рр., у яких закінчилася відстрочка від призову, або не призвані раніше на строкову військову службу за різних обставин.

 

3.    Призовникам, які мешкають на території міста Ніжин, Ніжинського району та підлягають призову на строкову військову службу, прибути на призовну дільницю за адресою: Чернігівська область, місто Ніжин, вул. Редькинська, 6 у встановлений час з документами, що зазначені в повістках. Громадяни, які не отримали особистих повісток для призову на строкову військову службу, зобов’язані прибути до Ніжинського об’єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки до 01 жовтня 2020 року,  та мати при собі документи, які посвідчують особу.

 

4.    Громадянам, які підлягають призову на строкову військову службу і тимчасово перебувають за територією Ніжинського району, негайно повернутися до місця постійного проживання та з’явитися у Ніжинський об’єднаний міський територіальний центр комплектування та соціальної підтримки для проходження призовної комісії.

 

5.    На підставі Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» керівникам підприємств, установ, організацій, в тому числі навчальних закладів, незалежно від їх підпорядкування і форм власності, відкликати призовників з відряджень та забезпечити своєчасне їх прибуття на призовну дільницю.

 

6.   Контроль  за  виконанням даного  наказу покласти  на   начальника відділення призову майора Галату О.В.

 

7.     Наказ довести до особового складу в частині, що їх стосується.

 

 

Військовий комісар

Ніжинського об’єднаного міського територіального центру

комплектування та соціальної підтримки

підполковник                                                                                            В.Якущенко



_______________________________________________________________________________________________

ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО ПРИЗОВУ НАСТРОКОВУ ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ

В зв’язку з підготовкою та проведенням весняного призову на строков у військову службу, згідно ст.15 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», Указу Президента України від 16 січня 2020 року № 13/2020 «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2020 році» та постанови Кабінету Міністрів України № 352 «Про затвердження положення про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом».

Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов’язком українців(ст. 65 Конституції та ч. 1 ст. 1 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу»). Військовий обов’язок встановлюється з метою підготовки громадян Українидо захисту своєї держави.

Хто підлягає призову на строкову військову службу у 2020 році?

Призовний вік в Україні в 2020 році встановлено на рівні 18-27 років. Таким чином, чоловіки цієї вікової категорії, визнані придатними до проходження строкової служби і які не мають підстав для відстрочки або звільнення від армії, зобов’язані пройти службу у лавах Збройних сил України.

Який термін служби в українській армії?

Згідно ст. 23 ЗУ «Про військовий обов’язок и військову службу» термін служби в армії становить:

- 18 місяців – для призовників, які не мають вищої освіти;

- 12 місяців – для призовників зі ступенем спеціаліста або магістра.

Що робити, якщо принесли повістку?

Згідно з українським законодавством, призовники, які отримали повістку зобов’язані прибути до призовної дільниці в термін, зазначений у повістці. При цьому в Законі зазначено, що неотримання повістки з будь-яких причин не є підставою для ігнорування призову. Отже, як тільки в країні оголошено про початок нового призову в армію, громадянам призовного віку дається 10 днів на явку до призовної дільниці.

Хто має право на відстрочку або звільнення від служби в армії?

Законодавством України передбачено досить великий перелік громадян, які можуть отримати відстрочку від строкової служби або взагалі не підлягають військовому призову. Так, відповідно до Закону «Про військовий обов’язок і військову службу» потрапити під відстрочку можуть:

чоловіки, які мають двох і більше дітей або вагітну дружину студенти денних відділень ПТУ, ВНЗ і духовних семінарій, призовники, які є єдиними годувальниками в сім’ї, педагоги, лікарі, священнослужителі, поліцейські, резервісти і т.д.

Соціальні гарантії громадян України,призваних на строкову військову службу:

- військовослужбовці, які були призвані на строкову військову службу мають право нанавчання у цивільному та військовому Вищому навчальному закладінабезкоштовнійоснові.

·зберігаютьсяробоче місце та середній заробіток особам, за умови офіційного працевлаштування до призову;

- при призові виплачується грошова допомогау розмірі двох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня календарного року (у 2019 році це – 3,9 тис.гривень);

- військовослужбовці перебувають на повному державному утриманні, розміщуються в казармах (на кораблях), забезпечуються щоденним триразовим гарячим харчування та військовою формою одягу згідно встановленим норм.

·виплачується щомісячне грошове забезпечення (від в/звання та посади) на додаткові особисті потреби.

·Громадяни Украіни, які звільнилися з військової строкової служби отримують грошову допомогу в розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб установленого на 1 січня календарного року.

·надається відпустка(10 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місця проведення відпустки та назад)

·час проходження строкової в/служби зараховується до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах;

·заними зберігаються жилі приміщення, які вони займали до призову на строкову військову службу. Вони не можуть бути зняті з обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов;

Також, держава забезпечує соціальну та професійну адаптацію військовослужбовців строкової військової служби, які до призову на строкову військову службу не були працевлаштовані.

Яка відповідальність за ухилення від призову в армію?

В Україні передбачено два види відповідальності за порушення законодавства про військову службу — адміністративна і кримінальна.

Адміністративна відповідальність передбачена за статтею 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Кримінальна відповідальність за ухилення від призову на строкову військову службу настає за статтею 335 КК Україниі передбачає обмеження волі на строк до 3-х років.

«ПЕРЕВАГИ ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ ЗА КОНТРАКТОМ".
На військову службу за контрактом приймаються громадяни, які пройшли професійно-психологічний відбір і відповідають установленим вимогам проходження військової служби. На сьогодні під час дії особливого періоду граничний вік призову збільшується до 60 років – тобто, до терміну перебування військовозобов’язаних у запасі. (Ст.20; 28 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу»).
- для осіб рядового складу – від 1-го року – до 10-ти років;
- для осіб сержантського та старшинського складу - від 1-го року – до 10-ти років;
-строк військової служби в календарному обчисленні встановлюється до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію.">Для військовослужбовців строкової військової служби та військовослужбовців військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, які під час дії особливого періоду вислужили не менше 17 місяців, осіб, звільнених з військової служби під час дії особливого періоду. Строк проходження військової служби для таких військовослужбовців може бути продовжено за новими контрактами на строк шість місяців.
Право на освіту.Особи рядового, сержантського та старшинського складу, які проходять військовцу службу за контрактом та продовжили строк військової служби за новим контрактом, мають право навчатися без відриву від військової служби у вищих військових навчальних закладах, військових навчальних підрозділах вищих навчальних закладів.
Збереження місця роботи.За працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на вйськову службу за контрактом зберігається місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності. (Ст.119 «Кодексу законів про працю України»).
Право на пенсію.Пенсіонерам із числа військовослужбовців та осіб, які отримають пенсію у разі призову їх на військову службу під час часткової чи загальної мобілізації, на особливий період, або прийняття на військову службу за контрактом, виплата пенсій на час такої служби не припиняється. Після звільнення з військової служби цих осіб виплата їм пенсій здійснюється з урахуванням додаткової вислуги років від часу повторного прийняття їх на службу до дня демобілізації або звільнення.
Військовослужбовцям Збройних Сил України держава гарантує стабільне грошове забезпечення, яке з 1 січня 2019 року підвищено до рівня 10000 грн. – 20000 грн., одноразову матеріальну допомогу впродовж кожного року, виплату грошової допомоги на оздоровлення, щорічну оплачувану відпустку (від 30 до 45 діб), професійне зростання, безкоштовне медичне обслуговування в закладах МО України та інше.
Бонус за підписання контракту.Військовослужбовцям, які призвані на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, у разі їх прийняття на військову службу за контрактом виплачується одноразова грошова допомога в таких розмірах:
- особам рядового складу – вісім розмірів прожиткового мінімуму (14096 грн.);
- особам сержантського і старшинського складу – дев’ять розмірів прожиткового мінімуму (15858 грн.);
-особам офіцерського складу – десять розмірів прожиткового мінімуму (17620 грн.).
Військовослужбовцям буде виплачуватись доплата за безпосереднє перебування в зоні проведення операції об’єднаних сил (ООС): перша лінія (17000 грн.), друга лінія (6500 грн.).
На сьогодні розроблено зміни до Закону України «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» щодо виплати грошової компенсації за піднайом житла для осіб рядового, сержантського та старшинського складу.


Військовий комісар майор В.М.Якущенко



Протягом серпня-вересня 2019 року близько 75 військовозобов’язаних офіцерів та солдатів/сержантів запасу міста Ніжин та Ніжинського району проходили (та проходять) навчальні збори оперативного резерву першої та другої черги при бойових військових частинах, навчальних центрах, загальновійськових полігонах.
Військовозобов’язані першої та другої черги від двох тижнів до місяця підвищували свою кваліфікацію та на практиці закріплювали набуті навички, а також виконували практичні стрільби, підвищували фізичну підготовку та мали можливість ознайомитися з новітньою військовою технікою зі всіх сфер Збройних Сил України. Військовозобов’язані-учасники АТО мали змогу повернутися у свої підрозділи, передати свій бойовий досвід, зустріти своїх командирів та побратимів, з якими ділили гіркий хліб війни та разом стояли на вогневих рубежах захисту країни.Під час проведення навчальних зборів 9 військовозобов’язаних (7 з яких уже мають бойовий досвід участі в АТО) уклали контракти на проходження військової служби та будуть захищати незалежність та територіальну цілісність в зоні проведення Операції об’єднаних сил.Нажаль, війна ще триває, і ворог знов і знов намагається зламати козацький дух нашої країни, держава все ще потребує допомоги кожного з нас, того, хто є патріотом своєї країни, і тому кожен військовозобов’язаний повинен бути в готовності до надання відсічі будь-якій агресії, за для досягнення цієї мети і проводяться навчальні збори.

Військовий комісар майор В.М.Якущенко



Усі громадяни, які мешкають на території міста Ніжин, Ніжинського району та підлягають призову на строкову військову службу, прибути на призовну дільницю за адресою: Чернігівська область, місто Ніжин, вул. Редькинська, 6 у встановлений час з документами, що зазначені в повістках. Громадяни, які не отримали особистих повісток для призову на строкову військову службу, зобов’язані прибути до Ніжинського об’єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки до 01 жовтня 2019 року, та мати при собі документи, які посвідчують особу.В 2019 році сплановано проведення навчальних зборів з резервістами (військовозобов’язаними) військових частин Сухопутних військ Збройних сил України



Ніжинським об’єднаним міським територіальним центром комплектування та соціальної підтримки спільно з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування проводяться заходи щодо оповіщення, виклику, проходження медичного огляду та залучення на навчальні збори усіх резервістів оперативного резерву першої черги, а також військовозобов’язаних.Для якісного проведення навчальних зборів, забезпечення перевезення на навчальні збори резервістів оперативного резерву першої черги, а також військовозобов’язаних, за сприянням Ніжинської міської ради на черговій сесії внесені зміни до додатку № 4 («Міська Програма допризовної підготовки, виконання заходів з мобілізації та заходів по облаштуванню і утриманню полігону (майданчику) для проведення навчань, підготовки та перепідготовки громадян України на строкову військову службу та військову службу за контрактом, зборів особового складу роти охорони та батальйонів ТрО міста Ніжина у 2019-2020 роках») та додатково виділено кошти з місцевого бюджету.Під час проходження навчальних зборів у військовозобов’язаних буде можливість зустрітись зі своїми бойовими товаришами, удосконалити свої військові навички, отримати нову спеціальність, посаду, чергове звання, практично виконати стрільби з бойової зброї.Мета зборів комплексна, починаючи з індивідуальних навичок резервістів, з урахуванням сучасної специфіки виконання військовими підрозділами завдань до бойового злагодження в складі свого підрозділу та військової частини.Навчальні збори сплановано провести на військових полігонах в районах пунктів постійної дислокації визначених військових частин, а також в навчальних центрах. Термін проведення зборів – 30, 20 та 15 діб.


СИСТЕМА ПРИВІЛЕЇВ ТА ПІЛЬГ


Резервісту за 30 діб підготовки виплачується:грошова виплата із розрахунку до двох мінімальних прожиткових мінімумів на місяць для працездатних осіб на 01 січня календарного року (з 01.01.2019 року – 1 921 грн.) – від 2 882 до 3 842 грн. (в залежності від військового звання). для тимчасово не працюючих – мінімальний прожитковий мінімум для працездатних осіб на 01 січня календарного року – 1 921 грн.;добові (за кожен день зборів в залежності від військового звання – від 360 до 900 грн.);грошова винагорода в кінці року (фіксований розмір якої залежить від військового звання – від 1 600 до 3 100 грн.).У підсумку загальна сума грошових виплат непрацюючим резервістам у 2019 році за місяць підготовки складатиме від 5 514 до 8 035 грн., що в шість разів перевищує виплати військовозобов’язаним.Крім того, для працюючих резервістів компенсується виплата середньомісячної заробітної плати за місцем роботи – не менше 4 173 грн.Так, працюючий резервіст (при мінімальній заробітній платі) за місяць зборів у 2019 році отримуватиме від 7 327 до 9 849 грн. (в залежності від військового звання).Резервісту компенсується вартість проїзду або здійснюється його доставка силами Ніжинського ОМТЦК та СП.Резервісту гарантується:збереження місця роботи;державне страхування на час зборів.Резервіст забезпечується безкоштовно:військовою формою одягу;харчуванням, проживанням та медичним обслуговуванням під час зборів.Крім цього, резервіст має можливість:самостійно визначати тривалість проходження військової служби та укладати контракт на проходження військової служби на терміни від півроку і більше (до 3-5 років), з його подальшим продовженням на обраний термін при збереженні всіх соціальних пільг, які передбачені для мобілізованих (збереження місця роботи, посади, середнього заробітку, виплати пенсій тощо);Довідково. Методичними рекомендаціями ГШ ЗС України визначено спрощений порядок укладання контрактів на проходження військової служби та їх підписання безпосередньо в ході зборів, без збору чисельних додаткових довідок. укладати контракт на проходження служби в військовому резерві (зокрема і в особливий період) за спрощеним порядком у військовій частині, Ніжинському ОМТЦК та СП;підвищувати кваліфікацію, отримувати нову військово - облікову спеціальність, досвід на командних посадах;звільнитись від призову на строкову військову службу після виконання обов’язків служби у військовому резерві протягом двох контрактів.За додатковою інформацією звертатися до Ніжинського ОМТЦК та СП за адресою: м. Ніжин, вул. Редькінська, 6.



У зв’язку з проведенням генеральним штабом Збройних Сил України заходів щодо комплектування військ військовослужбовцями за контрактом та створення резерву підготовленого особового складу для доукомплектування військових частин, прошу Вас розмістити на сайті Ніжинської міської ради наступну суспільно корисну інформацію:
На сьогодні розроблено зміни до Закону України «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» щодо виплати грошової компенсації за піднайом житла для осіб рядового, сержантського та старшинського складу.
Відповідно до підготовки та проведення весняного призову громадян на строкову військову службу, згідно ст.15 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», Указу Президента України від 31 січня 2019 року № 22/2019 «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2019 році» та постанови Кабінету Міністрів України № 352 «Про затвердження положення про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом», 13 лютого 2019 року Ніжинським об’єднаним міським територіальним центром комплектування та соціальної підтримки на базі Ніжинської районної державної адміністрації проведено брифінг, в якому взяли участь: військовий комісар майор Якущенко В.М., начальник відділення призову майор Галата О.В., голова Ніжинської районної призовної комісії Малашенко О.М., голови сільських рад Ніжинського району, голови агропідприємств, представники місцевих засобів масової інформації і громадських організацій, на якому було обговорено коло питань щодо співпраці в проведенні заходів чергового весняного призову 2019 року громадян на строкову військову службу до Збройних Сил України. Зокрема, висвітлювались питання організації якісного оповіщення призовників, забезпечення їх явки до ОМТЦК та СП для проходження медичної комісії, а також питання адміністративної та кримінальної відповідальності за порушення правил військового обліку і неявку за викликом до ОМТЦК та СП та обласного збірного пункту.
Особи, які не отримали разової грошової допомоги до 5 травня мають право звернутися за нею та отримати її до 30 вересня відповідного року, в якому здійснюється виплата допомоги
Детальніша інформація на офіційному сайті Національної гвардії України: ngu.gov.ua та на сторінці Бригади швидкого реагування Національної гвардії України у фейсбук:
https://www.facebook.com/RapidReactionBrigade


Строки укладання контрактів:

- для осіб рядового складу – 3 роки;
- для осіб сержантського та старшинського складу - від 3 до 5 років;
-строк військової служби в календарному обчисленні встановлюється до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію.
6-місячний контракт.


Для військовослужбовців строкової військової служби та військовослужбовців військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, які під час дії особливого періоду вислужили не менше 11 місяців, осіб, звільнених з військової служби під час дії особливого періоду. Строк проходження військової служби для таких військовослужбовців може бути продовжено за новими контрактами на строк шість місяців.


Право на освіту.


Особи рядового, сержантського та старшинського складу, які проходять військовцу службу за контрактом та продовжили строк військової служби за новим контрактом, мають право навчатися без відриву від військової служби у вищих військових навчальних закладах, військових навчальних підрозділах вищих навчальних закладів.
Збереження місця роботи.
За працівниками, призваними на строкову військову службу, службу за призовом під час мобілізації, особливий період або прийнятими вйськову контрактом зберігається місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток підприємстві, в установі, організації, яких вони працювали призову, незалежно від підпорядкування та форми власності. (Ст.119 «Кодексу законів про працю України»).


Право на пенсію.


Пенсіонерам із числа військовослужбовців та осіб, які отримають пенсію у разі призову їх на військову службу під час часткової чи загальної мобілізації, особливий період, або прийняття за контрактом, виплата пенсій такої служби не припиняється. Після звільнення з військової цих осіб їм здійснюється урахуванням додаткової вислуги років від часу повторного до дня демобілізації звільнення.
Військовослужбовцям Збройних Сил України держава гарантує стабільне грошове забезпечення, яке з 1 січня 2016 року підвищено до рівня 7000 грн. – 14000 грн., одноразову матеріальну допомогу впродовж кожного року, виплату грошової допомоги на оздоровлення, щорічну оплачувану відпустку (від 30 до 45 діб), професійне зростання, безкоштовне медичне обслуговування в закладах МО України та інше.


Бонус за підписання контракту.


Військовослужбовцям, які призвані на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, у разі їх прийняття на військову службу за контрактом виплачується одноразова грошова допомога в таких розмірах:
- особам рядового складу – вісім мінімальних заробітних плат (11924 грн.);
- особам сержантського і старшинського складу – дев’ять мінімальних заробітних плат (12402 грн.);
Збройні сили України проводять відбір кандидатів з числа громадян призивного віку та військовозобов’язаних до навчальних центрів с. Старичи та смт. Десна на посади курсантів та укладання контрактів для проходження військової служби. Звертатись за більш детальною інформацією у Ніжинський ОМВК за телефоном 2-41-93. 2-40-02. (068)101-03-05.


«ПЕРЕВАГИ ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ ЗА КОНТРАКТОМ.

На військову службу за контрактом приймаються громадяни, які пройшли професійно-психологічний відбір і відповідають установленим вимогам проходження військової служби.

На сьогодні під час дії особливого періоду граничний вік призову збільшується до 60 років – тобто, до терміну перебування військовозобов’язаних у запасі. (Ст.20; 28 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу»).

Строки укладання контрактів:

- для осіб рядового складу – від 1-го року – до 10-ти років;

- для осіб сержантського та старшинського складу - від 1-го року – до 10-ти років;

-строк військової служби в календарному обчисленні встановлюється до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію.

6-місячний контракт.

Для військовослужбовців строкової військової служби та військовослужбовців військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, які під час дії особливого періоду вислужили не менше 11 місяців, осіб, звільнених з військової служби під час дії особливого періоду. Строк проходження військової служби для таких військовослужбовців можебути продовжено за новими контрактами на строк шість місяців.

Право на освіту.

Особи рядового, сержантського та старшинського складу, які проходять військовцу службу за контрактом та продовжили строк військової служби за новим контрактом, мають право навчатися без відриву від військової служби у вищих військових навчальних закладах, військових навчальних підрозділах вищих навчальних закладів.

Збереження місця роботи.

За працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на вйськову службу за контрактом зберігається місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності. (Ст.119 «Кодексу законів про працю України»).

Право на пенсію.

Пенсіонерам із числа військовослужбовців та осіб, які отримають пенсію у разі призову їх на військову службу під час часткової чи загальної мобілізації, на особливий період, або прийняття на військову службу за контрактом, виплата пенсій на час такої служби не припиняється. Після звільнення з військової служби цих осіб виплата їм пенсій здійснюється з урахуванням додаткової вислуги років від часу повторного прийняття їх на службу до дня демобілізації або звільнення.

Військовослужбовцям Збройних Сил України держава гарантує стабільне грошове забезпечення, яке з 1 січня 2019 року підвищено до рівня 10000 грн. – 20000 грн., одноразову матеріальну допомогу впродовж кожного року, виплату грошової допомоги на оздоровлення, щорічну оплачувану відпустку (від 30 до 45 діб), професійне зростання, безкоштовне медичне обслуговування в закладах МО України та інше.

Бонус за підписання контракту.

Військовослужбовцям, які призвані на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, у разі їх прийняття на військову службу за контрактом виплачується одноразова грошова допомога в таких розмірах:

- особам рядового складу – вісім розмірів прожиткового мінімуму (14096 грн.);

- особам сержантського і старшинського складу – дев’ять розмірів прожиткового мінімуму (15858 грн.);

-особам офіцерського складу – десять розмірів прожиткового мінімуму (17620 грн.).

Починаючи з 2018 року військовослужбовцям буде виплачуватись доплата за безпосереднє перебування в зоні проведення операції об’єднаних сил (ООС): перша лінія (10000 грн.), друга лінія (4500 грн.).

Військовий комісар майор В.М.Якущенко

У зв’язку з підготовкою та проведенням весняного призову на строкову військову службу, згідно ст.15 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», Указу Президента України від 30 січня 2019 року № 22/2019 «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2019 році» та постанови Кабінету Міністрів України № 352 «Про затвердження положення про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом», прошу Вас розмістити на сайті Ніжинської міської ради наступну суспільно корисну інформацію:

«Ніжинський об’єднаний міський територіальний центр комплектування та соціальної підтримки запрошує на службу до Національної гвардії України та Державної Прикордонної служби України. Звертатися до Ніжинського ОМТЦК та СП за адресою: м.Ніжин, вул.Редькинська, 6. При собі мати документи, які посвідчують особу».

Військовий комісар майор В.М.Якущенко


«БРИФІНГ ЩОДО ПРИЗОВУ НА СТРОКОВУ ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ»

Окремим пунктом стало питання проведення якісного медичного огляду громадян перед призовом, проведення необхідних аналізів, забезпечення якісного обстеження призовників в лікувальних закладах за направленням ОМТЦК та СП.

У відповідь на запитання присутніх щодо категорії громадян, які не підлягають призову, начальником відділення призову майором Галатою О.В. було надано роз’яснення з цього приводу, а саме висвітлено статті 17 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» щодо надання громадянам відстрочок від призову на строкову військову службу.

Окремо було зроблено акцент на соціальних гарантіях громадян України, призваних на строкову військову службу, а саме:

- при призові їм виплачується грошова допомога у розмірі двох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня календарного року (у 2018 році це –3,5 тис.гривень);

·військовослужбовці перебувають на повному державному утриманні, розміщуються в казармах (на кораблях), забезпечуються щоденним триразовим гарячим харчування та військовою формою одягу згідно встановленим норм.

·їм виплачується щомісяця 154 – 245 грн. (від в/звання та посади) на додаткові особисті потреби.

·при звільненні в запас їм виплачується вихідна грошова допомога у розмірі 8-ми посадових окладів (від 1232 – до 1960 грн. залежно від в/звання і посади). Для в/службовців з числа дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування 12 окладів (від 1848 – до 2940 грн.)

·Їм надається відпустка (10календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місця проведення відпустки та назад)

·час проходження строкової в/служби зараховується до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах;

·за ними зберігаютьсяробоче місце та середній заробіток особам, за умови офіційного працевлаштування до призову;

·заними зберігаються жилі приміщення, які вони займали до призову на строкову військову службу. Вони не можуть бути зняті з обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов;

·після звільнення в запас (протягом місяця з дня взяття на військовий облік за місцем проживання за поданням територіального центру комплектування) виплачується матеріальна допомога в розмірі:

середньої заробітної плати на день призову, але не менше прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня календарного року, встановленої на день призову (для громадян, які працювали);

у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня календарного року, встановленої на день призову (для громадян, які до призову не працювали).

Також, держава забезпечує соціальну та професійну адаптацію військовослужбовців строкової військової служби, які до призову на строкову військову службу не були працевлаштовані.

За результатами брифінгу присутні погодились з важливістю поставленого державою завдання на черговий призов громадян на строкову військову службу до Збройних Сил України весною 2019 року та досягли домовленості в якісній співпраці в цьому питанні».

Щодо організації проведення призову на строкову військову службу весною 2019 року проінформував начальник відділення призову майор Галата О.В. Також було розглянуто питання щодо відповідальності призовників за порушення правил військового обов’язку, медичний огляд призовників, про те, які категорії громадян не підлягають призову, які довідки та документи для цього потрібні, соціальні гарантії для призовників та ін.

Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов’язком українців (ст. 65 Конституції та ч. 1 ст. 1 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу»). Військовий обов’язок встановлюється з метою підготовки громадян України до захисту своєї держави, забезпечення особовим складом ЗСУ, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також Національної гвардії України, Державної прикордонної служби та Державної спеціальної служби транспорту, посади в яких комплектуються військовослужбовцями. Складовою частиною військового обов’язку є строкова служба в армії.

Хто підлягає призову на строкову військову службу у 2019 році?

Призовний вік в Україні в 2019 році встановлено на рівні 20-27 років. Таким чином, чоловіки цієї вікової категорії, визнані придатними до проходження строкової служби і які не мають підстав для відстрочки або звільнення від армії, зобов’язані пройти службу у лавах Збройних сил України. Нагадаємо, що раніше призову в армію підлягали юнаки віком від 18 років. Разом з тим, незважаючи на підвищення віку призовників-строковиків, молоді люди 18-19 років вправі пройти службу в армії на добровільній основі або за контрактом.

Який термін служби в українській армії?

Згідно ст. 23 ЗУ «Про військовий обов’язок и військову службу» термін служби в армії становить:

- 18 місяців – для призовників, які не мають вищої освіти;

- 12 місяців – для призовників зі ступенем спеціаліста або магістра.

Які терміни проведення призову на строкову службу в 2019 році?

Як і раніше, в 2019 році в Україні буде проведено дві хвилі призовів у армію — весняний та осінній. Терміни проведення призовної кампанії на строкову військову службу визначаються щорічно Указом Президента України. Так на 2019 рік встановлено такі дати:

- з 1 квітня по 30 червня 2019 — весняний призов до ЗСУ;

- з 1 жовтня по 31 грудня 2019 — осінній призов до ЗСУ.


Що робити, якщо принесли повістку?

Згідно з українським законодавством, призовники, які отримали повістку зобов’язані прибути до призовної дільниці в термін, зазначений у повістці. При цьому в Законі зазначено, що неотримання повістки з будь-яких причин не є підставою для ігнорування призову. Отже, як тільки в країні оголошено про початок нового призову в армію, громадянам призовного віку дається 10 днів на явку до призовної дільниці.

Поважними причинами неявки до призовної дільниці можуть вважатися тільки форс-мажорні ситуації: стихійне лихо, хвороба призовника, смерть близького родича (батьків, дружини, дитини, рідних брата, сестри, дідуся, бабусі) або близького родича дружини. Будь-які інші причини є недостатньо вагомими і можуть бути прирівняні до ухилення від армії.

Хто має право на відстрочку або звільнення від служби в армії?

Законодавством України передбачено досить великий перелік громадян, які можуть отримати відстрочку від строкової служби або взагалі не підлягають військовому призову. Так, відповідно до Закону «Про військовий обов’язок і військову службу» потрапити під відстрочку можуть:

- чоловіки, які мають двох і більше дітей або вагітну дружину студенти денних відділень ПТУ, ВНЗ і духовних семінарій, призовники, які є єдиними годувальниками в сім’ї, педагоги, лікарі, священнослужителі, поліцейські, резервісти і т.д.

Яка відповідальність за ухилення від призову в армію?

В Україні передбачено два види відповідальності за порушення законодавства про військову службу — адміністративна і кримінальна. Як адмін покарання за неявку у територіальний центр комплектування застосовуються штрафні санкції, передбачені ст. 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення:

- штраф від 85 до 119 гривень — перше порушення;

- штраф 170-255 гривень — повторне порушення.

Кримінальна відповідальність за ухилення від призову на строкову військову службу настає за статтею 335 КК України і передбачає обмеження волі на строк до 3-х років.

За результатами брифінгу, присутні погодились, що основним завданням під час проведення чергового призову, як і раніше, є не допущення зниження якісної характеристики призовного ресурсу, який направляється для комплектування військ (сил). Уході призовної компанії, основний акцент буде зосереджено на ретельному вивченні особистих якостей призовників (їх ділові, морально - психологічні якості, стан здоров’я, фізичний розвиток, освітня і спеціальна підготовка та сімейний стан).

Відділ з питань оборонної та мобілізаційної роботи


«Усі громадяни, які мешкають на території міста Ніжин, Ніжинського району та підлягають призову на строкову військову службу, зобов’язані прибути на призовну дільницю за адресою: Чернігівська область, місто Ніжин, вул. Редькінська, 6 у встановлений час з документами, що зазначені в повістках. Громадяни, які не отримали повісток для призову на строкову військову службу , зобов’язані прибути до Ніжинського об’єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки до 01 квітня 2019 року, та мати при собі документи, які посвідчують особу».

Військовий комісар Ніжинського об’єднаного

міського територіального центру комплектування

та соціальної підтримки

майор В.М.ЯКУЩЕНКО


ПЕРЕВАГИ ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ ЗА КОНТРАКТОМ

На військову службу за контрактом приймаються громадяни, які пройшли професійно-психологічний відбір і відповідають установленим вимогам проходження військової служби.

На сьогодні під час дії особливого періоду граничний вік призову збільшується до 60 років – тобто, до терміну перебування військовозобов’язаних у запасі. (Ст.20; 28 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу»).

Строки укладання контрактів:

- для осіб рядового складу – від 1-го року – до 10-ти років;

- для осіб сержантського та старшинського складу - від 1-го року – до 10-ти років;

-строк військової служби в календарному обчисленні встановлюється до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію.

6-місячний контракт.

Для військовослужбовців строкової військової служби та військовослужбовців військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, які під час дії особливого періоду вислужили не менше 11 місяців, осіб, звільнених з військової служби під час дії особливого періоду. Строк проходження військової служби для таких військовослужбовців може бути продовжено за новими контрактами на строк шість місяців.

Право на освіту.

Особи рядового, сержантського та старшинського складу, які проходять військовцу службу за контрактом та продовжили строк військової служби за новим контрактом, мають право навчатися без відриву від військової служби у вищих військових навчальних закладах, військових навчальних підрозділах вищих навчальних закладів.

Збереження місця роботи.

За працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на вйськову службу за контрактом зберігається місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності. (Ст.119 «Кодексу законів про працю України»).

Право на пенсію.

Пенсіонерам із числа військовослужбовців та осіб, які отримають пенсію у разі призову їх на військову службу під час часткової чи загальної мобілізації, на особливий період, або прийняття на військову службу за контрактом, виплата пенсій на час такої служби не припиняється. Після звільнення з військової служби цих осіб виплата їм пенсій здійснюється з урахуванням додаткової вислуги років від часу повторного прийняття їх на службу до дня демобілізації або звільнення.

Військовослужбовцям Збройних Сил України держава гарантує стабільне грошове забезпечення, яке з 1 січня 2019 року підвищено до рівня 10000 грн. – 20000 грн., одноразову матеріальну допомогу впродовж кожного року, виплату грошової допомоги на оздоровлення, щорічну оплачувану відпустку (від 30 до 45 діб), професійне зростання, безкоштовне медичне обслуговування в закладах МО України та інше.

Бонус за підписання контракту.

Військовослужбовцям, які призвані на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, у разі їх прийняття на військову службу за контрактом виплачується одноразова грошова допомога в таких розмірах:

- особам рядового складу – вісім розмірів прожиткового мінімуму (14096 грн.);

- особам сержантського і старшинського складу – дев’ять розмірів прожиткового мінімуму (15858 грн.);

-особам офіцерського складу – десять розмірів прожиткового мінімуму (17620 грн.).

Починаючи з 2018 року військовослужбовцям буде виплачуватись доплата за безпосереднє перебування в зоні проведення операції об’єднаних сил (ООС): перша лінія (10000 грн.), друга лінія (4500 грн.).

На сьогодні розроблено зміни до Закону України «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» щодо виплати грошової компенсації за піднайом житла для осіб рядового, сержантського та старшинського складу.

Військовий комісар Ніжинського

об’єднаного міського територіального центру

комплектування та соціальної підтримки

майор В.М.ЯКУЩЕНКО


Відповідно до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту ” щорічно до 5 травня учасникам бойових дій виплачується разова грошова допомога у розмірі, який визначається Кабінетом Міністрів України, прошу Вас розмістити на сайті Ніжинської міської ради наступну суспільно корисну інформацію:

Інформуємо, що виплату щорічної разової грошової допомоги до 5 травня можуть отримати: учасники бойових дій, інваліди війни, учасники війни, особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, особи, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», а також жертви нацистських переслідувань.

Для отримання цієї виплати учаснику бойових дій, який демобілізований, не є пенсіонером чи інвалідом війни, необхідно подати до 10 березня:

– заяву до Ніжинського об’єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки;

– реквізити розрахункового рахунку, на який будуть перераховані кошти;

– посвідчення УБД.

При собі мати оригінали паспорту та військового квитка.

Інвалідам і пенсіонерам не потрібно подавати заяв, вони отримують ці кошти автоматично. Виплата грошової допомоги проводиться кожному ветерану до 5 травня поточного року відділеннями поштового зв’язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків. Органами соціального захисту населення спільно з установами, в яких ветерани перебувають на обліку, формуються списки ветеранів війни у розрізі відповідних категорій, тому звертатися до управлінь соціального захисту населення та подавати будь-які документи не потрібно.

Військовий комісар Ніжинського

об’єднаного міського ТЦК та СП

майор В.М.ЯКУЩЕНКО



ПРИВІЛЕЇ ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ ЗА КОНТРАКТОМ

На військову службу за контрактом приймаються громадяни, які пройшли професійно-психологічний відбір і відповідають установленим вимогам проходження військової служби.

На сьогодні під час дії особливого періоду граничний вік призову збільшується до 60 років – тобто, до терміну перебування військовозобов’язаних у запасі. (Ст.20; 28 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу»).

Строки укладання контрактів:

- для осіб рядового складу – 3 роки;

- для осіб сержантського та старшинського складу - від 3 до 5 років;

-строк військової служби в календарному обчисленні встановлюється до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію.

6-місячний контракт.

Для військовослужбовців строкової військової служби та військовослужбовців військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, які під час дії особливого періоду вислужили не менше 11 місяців, осіб, звільнених з військової служби під час дії особливого періоду. Строк проходження військової служби для таких військовослужбовців може бути продовжено за новими контрактами на строк шість місяців.

Право на освіту.

Особи рядового, сержантського та старшинського складу, які проходять військовцу службу за контрактом та продовжили строк військової служби за новим контрактом, мають право навчатися без відриву від військової служби у вищих військових навчальних закладах, військових навчальних підрозділах вищих навчальних закладів.

Збереження місця роботи.

За працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на вйськову службу за контрактом зберігається місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності. (Ст.119 «Кодексу законів про працю України»).

Право на пенсію.

Пенсіонерам із числа військовослужбовців та осіб, які отримають пенсію у разі призову їх на військову службу під час часткової чи загальної мобілізації, на особливий період, або прийняття на військову службу за контрактом, виплата пенсій на час такої служби не припиняється. Після звільнення з військової служби цих осіб виплата їм пенсій здійснюється з урахуванням додаткової вислуги років від часу повторного прийняття їх на службу до дня демобілізації або звільнення.

Військовослужбовцям Збройних Сил України держава гарантує стабільне грошове забезпечення, яке з 1 січня 2016 року підвищено до рівня 7000 грн. – 14000 грн., одноразову матеріальну допомогу впродовж кожного року, виплату грошової допомоги на оздоровлення, щорічну оплачувану відпустку (від 30 до 45 діб), професійне зростання, безкоштовне медичне обслуговування в закладах МО України та інше.

Бонус за підписання контракту.

Військовослужбовцям, які призвані на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, у разі їх прийняття на військову службу за контрактом виплачується одноразова грошова допомога в таких розмірах:

- особам рядового складу – вісім мінімальних заробітних плат (11924 грн.);

- особам сержантського і старшинського складу – дев’ять мінімальних заробітних плат (12402 грн.);

-особам офіцерського складу – десять мінімальних заробітних плат (13780 грн.).

(Постанова Кабінету Міністрів України від 14.05.2015 №406).

Починаючи з 2016 року військовослужбовцям буде виплачуватись доплата за безпосереднє перебування в зоні антитерористичної операції (АТО) в сумі 3 мінімальних заробітних плат (4134 грн.).

На сьогодні розроблено зміни до Закону України «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» щодо виплати грошової компенсації за піднайом житла для осіб рядового, сержантського та старшинського складу.


ПРИВІЛЕЇ ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ ЗА КОНТРАКТОМ

На військову службу за контрактом приймаються громадяни, які пройшли професійно-психологічний відбір і відповідають установленим вимогам проходження військової служби.

На сьогодні під час дії особливого періоду граничний вік призову збільшується до 60 років – тобто, до терміну перебування військовозобов’язаних у запасі. (Ст.20; 28 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу»).

Строки укладання контрактів:

- для осіб рядового складу – 3 роки;

- для осіб сержантського та старшинського складу - від 3 до 5 років;

-строк військової служби в календарному обчисленні встановлюється до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію.

6-місячний контракт.

Для військовослужбовців строкової військової служби та військовослужбовців військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, які під час дії особливого періоду вислужили не менше 11 місяців, осіб, звільнених з військової служби під час дії особливого періоду. Строк проходження військової служби для таких військовослужбовців може бути продовжено за новими контрактами на строк шість місяців.

Право на освіту.

Особи рядового, сержантського та старшинського складу, які проходять військовцу службу за контрактом та продовжили строк військової служби за новим контрактом, мають право навчатися без відриву від військової служби у вищих військових навчальних закладах, військових навчальних підрозділах вищих навчальних закладів.

Збереження місця роботи.

За працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на вйськову службу за контрактом зберігається місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності. (Ст.119 «Кодексу законів про працю України»).

Право на пенсію.

Пенсіонерам із числа військовослужбовців та осіб, які отримають пенсію у разі призову їх на військову службу під час часткової чи загальної мобілізації, на особливий період, або прийняття на військову службу за контрактом, виплата пенсій на час такої служби не припиняється. Після звільнення з військової служби цих осіб виплата їм пенсій здійснюється з урахуванням додаткової вислуги років від часу повторного прийняття їх на службу до дня демобілізації або звільнення.

Військовослужбовцям Збройних Сил України держава гарантує стабільне грошове забезпечення, яке з 1 січня 2016 року підвищено до рівня 7000 грн. – 14000 грн., одноразову матеріальну допомогу впродовж кожного року, виплату грошової допомоги на оздоровлення, щорічну оплачувану відпустку (від 30 до 45 діб), професійне зростання, безкоштовне медичне обслуговування в закладах МО України та інше.

Бонус за підписання контракту.

Військовослужбовцям, які призвані на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, у разі їх прийняття на військову службу за контрактом виплачується одноразова грошова допомога в таких розмірах:

- особам рядового складу – вісім мінімальних заробітних плат (11924 грн.);

- особам сержантського і старшинського складу – дев’ять мінімальних заробітних плат (12402 грн.);

-особам офіцерського складу – десять мінімальних заробітних плат (13780 грн.).

(Постанова Кабінету Міністрів України від 14.05.2015 №406).

Починаючи з 2016 року військовослужбовцям буде виплачуватись доплата за безпосереднє перебування в зоні антитерористичної операції (АТО) в сумі 3 мінімальних заробітних плат (4134 грн.).

На сьогодні розроблено зміни до Закону України «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» щодо виплати грошової компенсації за піднайом житла для осіб рядового, сержантського та старшинського складу.

 

ПЕРЕВАГИ ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ ЗА КОНТРАКТОМ

На військову службу за контрактом приймаються громадяни, які пройшли професійно-психологічний відбір і відповідають установленим вимогам проходження військової служби.

На сьогодні під час дії особливого періоду граничний вік призову збільшується до 60 років – тобто, до терміну перебування військовозобов’язаних у запасі. (Ст.20; 28 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу»).

Строки укладання контрактів:

- для осіб рядового складу – 3 роки;

- для осіб сержантського та старшинського складу - від 3 до 5 років;

-строк військової служби в календарному обчисленні встановлюється до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію.

6-місячний контракт.

Для військовослужбовців строкової військової служби та військовослужбовців військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, які під час дії особливого періоду вислужили не менше 11 місяців, осіб, звільнених з військової служби під час дії особливого періоду. Строк проходження військової служби для таких військовослужбовців може бути продовжено за новими контрактами на строк шість місяців.

Право на освіту.

Особи рядового, сержантського та старшинського складу, які проходять військовцу службу за контрактом та продовжили строк військової служби за новим контрактом, мають право навчатися без відриву від військової служби у вищих військових навчальних закладах, військових навчальних підрозділах вищих навчальних закладів.

Збереження місця роботи.

За працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на вйськову службу за контрактом зберігається місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності. (Ст.119 «Кодексу законів про працю України»).

Право на пенсію.

Пенсіонерам із числа військовослужбовців та осіб, які отримають пенсію у разі призову їх на військову службу під час часткової чи загальної мобілізації, на особливий період, або прийняття на військову службу за контрактом, виплата пенсій на час такої служби не припиняється. Після звільнення з військової служби цих осіб виплата їм пенсій здійснюється з урахуванням додаткової вислуги років від часу повторного прийняття їх на службу до дня демобілізації або звільнення.

Військовослужбовцям Збройних Сил України держава гарантує стабільне грошове забезпечення, яке з 1 січня 2016 року підвищено до рівня 7000 грн. – 14000 грн., одноразову матеріальну допомогу впродовж кожного року, виплату грошової допомоги на оздоровлення, щорічну оплачувану відпустку (від 30 до 45 діб), професійне зростання, безкоштовне медичне обслуговування в закладах МО України та інше.

Бонус за підписання контракту.

Військовослужбовцям, які призвані на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, у разі їх прийняття на військову службу за контрактом виплачується одноразова грошова допомога в таких розмірах:

- особам рядового складу – вісім мінімальних заробітних плат (11924 грн.);

- особам сержантського і старшинського складу – дев’ять мінімальних заробітних плат (12402 грн.);

-особам офіцерського складу – десять мінімальних заробітних плат (13780 грн.).

(Постанова Кабінету Міністрів України від 14.05.2015 №406).

Починаючи з 2016 року військовослужбовцям буде виплачуватись доплата за безпосереднє перебування в зоні антитерористичної операції (АТО) в сумі 3 мінімальних заробітних плат (4134 грн.).

На сьогодні розроблено зміни до Закону України «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» щодо виплати грошової компенсації за піднайом житла для осіб рядового, сержантського та старшинського складу.


ПЕРЕВАГИ ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ ЗА КОНТРАКТОМ

На військову службу за контрактом приймаються громадяни, які пройшли професійно-психологічний відбір і відповідають установленим вимогам проходження військової служби.

На сьогодні під час дії особливого періоду граничний вік призову збільшується до 60 років – тобто, до терміну перебування військовозобов’язаних у запасі. (Ст.20; 28 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу»).

Строки укладання контрактів:

- для осіб рядового складу – 3 роки;

- для осіб сержантського та старшинського складу - від 3 до 5 років;

-строк військової служби в календарному обчисленні встановлюється до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію.

6-місячний контракт.

Для військовослужбовців строкової військової служби та військовослужбовців військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, які під час дії особливого періоду вислужили не менше 11 місяців, осіб, звільнених з військової служби під час дії особливого періоду. Строк проходження військової служби для таких військовослужбовців може бути продовжено за новими контрактами на строк шість місяців.

Право на освіту.

Особи рядового, сержантського та старшинського складу, які проходять військовцу службу за контрактом та продовжили строк військової служби за новим контрактом, мають право навчатися без відриву від військової служби у вищих військових навчальних закладах, військових навчальних підрозділах вищих навчальних закладів.

Збереження місця роботи.

За працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на вйськову службу за контрактом зберігається місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності. (Ст.119 «Кодексу законів про працю України»).

Право на пенсію.

Пенсіонерам із числа військовослужбовців та осіб, які отримають пенсію у разі призову їх на військову службу під час часткової чи загальної мобілізації, на особливий період, або прийняття на військову службу за контрактом, виплата пенсій на час такої служби не припиняється. Після звільнення з військової служби цих осіб виплата їм пенсій здійснюється з урахуванням додаткової вислуги років від часу повторного прийняття їх на службу до дня демобілізації або звільнення.

Військовослужбовцям Збройних Сил України держава гарантує стабільне грошове забезпечення, яке з 1 січня 2016 року підвищено до рівня 7000 грн. – 14000 грн., одноразову матеріальну допомогу впродовж кожного року, виплату грошової допомоги на оздоровлення, щорічну оплачувану відпустку (від 30 до 45 діб), професійне зростання, безкоштовне медичне обслуговування в закладах МО України та інше.

Бонус за підписання контракту.

Військовослужбовцям, які призвані на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, у разі їх прийняття на військову службу за контрактом виплачується одноразова грошова допомога в таких розмірах:

- особам рядового складу – вісім мінімальних заробітних плат (11924 грн.);

- особам сержантського і старшинського складу – дев’ять мінімальних заробітних плат (12402 грн.);

-особам офіцерського складу – десять мінімальних заробітних плат (13780 грн.).

(Постанова Кабінету Міністрів України від 14.05.2015 №406).

Починаючи з 2016 року військовослужбовцям буде виплачуватись доплата за безпосереднє перебування в зоні антитерористичної операції (АТО) в сумі 3 мінімальних заробітних плат (4134 грн.).

На сьогодні розроблено зміни до Закону України «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» щодо виплати грошової компенсації за піднайом житла для осіб рядового, сержантського та старшинського складу.


ІНФОРМАЦІЯ

про набір громадян України на військову службу за контрактом у Збройних Силах Українита їх матеріальне забезпечення

(відповідно до норм законодавства України, чинних на 15 січня 2016 року)

З метою виконання завдань та відновлення боєздатності Збройних Сил України районні військові комісаріати Чернігівської області проводять набір громадян України віком від 18 до 60 років на військову службу за контрактом і резерву Збройних Сил України, до навчальних військових частин Сухопутних військ, Високомобільних десантних військ, Повітряних сил, інших військових частин та з'єднань на посади рядового, сержантського та старшинського складу.

Військовослужбовцям Збройних Сил України держава гарантує: стабільне грошове забезпечення, яке з 1 січня 2016 року підвищено до рівня 7000 грн. - 14000 грн., одноразову матеріальну допомогу впродовж кожного року, виплату грошового допомоги на оздоровлення, щорічну оплачувану відпустку (від 30 до 45 діб), професійне зростання, безкоштовне медичне обслуговування в закладах Міністерства Оборони України та інше.

На військову службу за контрактом приймаються громадяни, які пройшли професійно-психологічний відбір і відповідають установленим вимогам проходження військової служби:

– особи рядового складу, які проходять строкову військову службу або військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, громадяни призовного віку, які мають вищу, професійно-технічну, повну або базову загальну середню освіту, військовозобов’язані, резервісти, які не мають військових звань сержантського, старшинського і офіцерського складу та жінки з відповідною освітою, віком від 18 до 40 років, – на військову службу за контрактом осіб рядового складу;

– військовослужбовці, які проходять строкову військову службу або військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, особи рядового складу, які проходять військову службу за контрактом, громадяни призовного віку, які мають вищу, професійно-технічну або повну загальну середню освіту, військовозобов’язані, резервісти, які не мають військових звань офіцерського складу та жінки з відповідною освітою та спеціальною підготовкою, віком від 18 до 40 років, – на військову службу за контрактом осіб сержантського і старшинського складу.

Під час дії особливого періоду граничний вік призову збільшується до 60 років – тобто, до терміну перебування військовозобов’язаних у запасі. (Статті 20, 28 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу»).

Для громадян України, які приймаються на військову службу за контрактом та призначаються на посади, установлюються такі строки військової служби в календарному обчислені:

- для осіб рядового складу – 3 роки;

- для осіб сержантського та старшинського складу – від 3 до 5 років.

Для громадян, які приймаються на військову службу за контрактом, у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення правового режиму воєнного стану та призначаються на посади, строк військової служби в календарному обчисленні встановлюється до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію.

Для військовослужбовців строкової військової служби та військово-службовців військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, які під час дії особливого періоду вислужили не менше 11 місяців, осіб, звільнених з військової служби під час дії особливого періоду, які приймаються на військову службу за контрактом у період з моменту оголошення мобілізації до часу введення воєнного стану (настання воєнного часу) або оголошення рішення про демобілізацію, строк військової служби в календарному обчисленні встановлюється шість місяців.

Строк проходження військової служби для таких військовослужбовців може бути продовжено за новими контрактами на строк шість місяців.

У разі закінчення особливого періоду або оголошення рішення про демобілізацію дія таких контрактів припиняється достроково. (Стаття 23 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу»).

Особи рядового, сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом та продовжили строк військової служби за новим контрактом, мають право навчатися без відриву від військової служби у вищих військових навчальних закладах, військових навчальних підрозділах вищих навчальних закладів, а у разі відсутності можливості підготовки за спеціальностями у цих навчальних закладах – в інших вищих навчальних закладах з метою здобуття вищої освіти.

Після завершення першого контракту (у тому числі 6-місячного контракту) військовослужбовці, які продовжили строк військової служби за новим контрактом, можуть безкоштовно отримати вищу освіту (спеціальність). (Пункт 172 Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України).

За працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення щодо проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану на строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації, зберігається місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності. (Стаття 119 «Кодексу законів про працю України»).

Пенсіонерам із числа військовослужбовців та осіб, які отримають пенсію у разі призову їх на військову службу під час часткової чи загальної мобілізації, на особливий період, або прийняття на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану на строк до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію, до Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, органів та підрозділів цивільного захисту, виплата пенсій на час такої служби не припиняється.

Після звільнення з військової служби цих осіб виплата їм пенсій здійснюється з урахуванням додаткової вислуги років від часу повторного прийняття їх на службу до дня демобілізації або звільнення. (Стаття 2 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»).

Військовослужбовцям, які призвані на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, у разі їх прийняття на військову службу за контрактом виплачується одноразова грошова допомога в таких розмірах:

- особам рядового складу – вісім мінімальних заробітних плат (11024 грн.);

- особам сержантського і старшинського складу – дев’ять мінімальних заробітних плат (12402 грн.);

- особам офіцерського складу – десять мінімальних заробітних плат (13780 грн.) (Постанова Кабінету Міністрів України від 14.05.2015 № 406)

Починаючи з 2016 року військовослужбовцям буде виплачуватись доплата за безпосереднє перебування в зоні антитерористичної операції (АТО) в сумі 3 мінімальних заробітних плат (4134 грн.). Розроблений та внесений на розгляд профільних комітетів Верховної Ради України проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» щодо виплати грошової компенсації за піднайм житла для осіб рядового, сержантського і старшинського складу.

Соціальний захист учасників антитерористичної операції,відповідно до Указу Президента України № 150/2015 «Про додаткові заходи щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції»

Безоплатне щорічне санаторно-курортне лікування учасників антитерористичної операції (далі - АТО) здійснюється на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 р. № 200 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у Державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням».

Постанова передбачає забезпечення безоплатними путівками до санаторно-курортних закладів згідно з медичними рекомендаціями в порядку черговості в міру надходження путівок:

1) учасників бойових дій — щороку строком на 18—21 день;

2) інвалідів війни — позачергово щороку строком на 18—21 день;

3) інвалідів із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) — відповідно до медичних рекомендацій, з них:

I та II груп — до санаторіїв спінального профілю з лікуванням строком на 35 днів;

III групи — до санаторіїв неврологічного профілю з лікуванням строком на 18—21 день.

Для забезпечення путівкою особи повинні перебувати на обліку в Управлінні.

Для взяття на облік особа чи її законний представник подає заяву, медичну довідку лікувальної установи за формою № 070/о, копію посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни та документ, що підтверджує безпосереднє залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.

Під час подання копій посвідчень, особи надають їх оригінали для огляду.

Учасники антитерористичної операції з числа інвалідів мають можливість отримувати послуги з професійної реабілітації на базі діючих центрів професійної реабілітації, згідно з Постановою КМУ від 31.01.2007 р. № 80 «Про затвердження Порядку надання інвалідам та дітям-інвалідам реабілітаційних послуг».

Для отримання послуг з професійної реабілітації отримувач або його законний представник письмово звертається до Управління та подає такі документи:

- заяву про надання реабілітаційних послуг;

- довідку медико-соціальної експертної комісії про встановлення інвалідності;

- індивідуальну програму реабілітації, видану медико-соціальною експертною комісією;

- паспорт або інший документ, що посвідчує особу;

- документ, що підтверджує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків;

- документ про освіту;

- рекомендації Ніжинського міськрайонного центру зайнятості.

Безплатне забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації учасників АТО здійснюється відповідно до Постанови КМУ від 05.04.2012 р. № 321 «Про затвердження Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення, переліку таких засобів», незалежно від встановлення їм інвалідності на підставі рішень військово-лікарських комісій чи висновків лікарсько-консультативних комісій лікувально-профілактичних закладів.

До технічних та інших засобів реабілітації належать:

- протезно-ортопедичні вироби, в тому числі ортопедичне взуття;

- спеціальні засоби для самообслуговування та догляду;

- засоби для пересування;

- допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому;

- меблі та оснащення;

- спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією.

Перелік необхідних документів, затверджених вищезазначеною постановою, подається особою або його законним представником до Управління.

Детальну інформацію щодо санаторно-курортних закладів, які забезпечують надання послуг лікувального, профілактичного, реабілітаційного характеру з використанням природних лікувальних ресурсів курортів, із застосуванням фізіотерапевтичних методів, дієтотерапії, лікувальної фізкультури та наявності санаторно-курортних путівок, щодо можливості безкоштовно оволодіти спеціальностями та робітничими професіями в Центрах професійної реабілітації такими, як: оператор комп’ютерного набору, соціальний робітник, масажист, столяр, обліковець по реєстрації бухгалтерських даних, кравець та швець, взуттьовик з ремонту взуття, перукар, радіомеханік по ремонту та обслуговуванню радіотелевізійної апаратури тощо, щодо протезно-ортопедичних підприємств, які виконують індивідуальні заявки на безкоштовне виготовлення технічних та інших засобів реабілітації, або на яких проводиться протезування (ортезування), можна отримати в управлінні праці та соціального захисту населення Ніжинської міської ради м.Ніжин, вул.Гоголя, 6, каб. № 12 або за тел. 2-52-21.

Спеціаліст відділу у справах

інвалідів та захисту населення, постраждалого внаслідок

Чорнобильської катастрофи

Тетяна Деревянко


Відповідно до закону “Про військовий обов’язок і військову службу” та Бюджетного кодексу України, Кабінет Міністрів України від 12 серпня 2015 р. № 587 постановляє:

Допомога виплачується громадянам України, які призиваються на строкову військову службу, в розмірі двох мінімальних заробітних плат.За громадянамами України, які призиваються на строкову військову службу,зберігається робоче місце на період проходження служби. Громадянам які перебувають на строковій військовій службі більше шести місяців, пропонують перейти на контракт, який підписується на три роки. Він може бути укладений по місцю проходження служби, або за місцем проживання при умові, якщо в військовій частині є вакантні посади. Громадянам України строкової військової служби мають можливість вступати в ВВНЗ без складання іспитів на пільговій основі. Призовники які закінчили вищі навчальні заклади та мають вищу освіту магістра проходять військову службу один рік, бакалаври та спеціалісти півтора роки.

В зв’язку з підготовкою та проведенням осіннього призову на строкову військову службу, згідно ст.15 Закону України „Про військовий обов’язок і військову службу”,Указу Президента України від 17 лютого 2015 року № 88/2015 «Про строки проведення чергових призовів, чергові призови громадян України на строкову військову службу та звільнення в запас військовослужбовців у 2015 році» та постанови Кабінету Міністрів України № 352 „Про затвердження положення про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом ”, в Ніжинсько-Куликівському міськвійськкоматі проводяться заходи по підготовці та проведенню призову на строкову військову службу громадян України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років, та старших осіб, які не досягли 27-річного віку.

Усі громадяни, які мешкають на території міста Ніжин, Ніжинського району та підлягають призову на строкову військову службу, зобов’язані прибути на призовну дільницю за адресою: Чернігівська область, місто Ніжин, вул. Редькінська, 6 у встановлений час з документами, що зазначені в повістках. Громадяни, які не отримали повісток для призову на строкову військову службу , зобов’язані прибути до Ніжинського об’єднаного міського військового комісаріату до 01 жовтня 2015 року, та мати при собі документи, які посвідчують особу.


07.05.2020

НАКАЗ військового комісара Ніжинського об’єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки від 04.05.2020 року № 78 " Про призов громадян на строкову військову службу у травні-липні 2020 року"

Завантажити

07.05.2020

Н а к а з військового комісара Ніжинського об’єднаного міського військового комісаріату "Про проведення у серпні 2017 року призову громадян України на строкову військову службу до Національної гвардії України"

Завантажити

07.05.2020

Переваги військової служби за контрактом

Завантажити

07.05.2020

Ніжинський об’єднаний міський військовий комісаріат інформує

Завантажити

07.05.2020

Лист подяки

Завантажити

07.05.2020

Переваги військової служби за контрактом

Завантажити

07.05.2020

Про призов громадян на строкову військову службу у квітні – травні 2018 року

Завантажити

07.05.2020

Відповідно до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту ”щорічно до 5 травня учасникам бойових дій виплачується разова грошова допомога

Завантажити

07.05.2020

ПАМ’ЯТКА щодо проходження військової служби рядовим та сержантським (старшинським) складом, пільг та гарантій

Завантажити

07.05.2020

ПЕРЕВАГИ ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ ЗА КОНТРАКТОМ

Завантажити

07.05.2020

ПЕРЕВАГИ ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ ЗА КОНТРАКТОМ

Завантажити

07.05.2020

Служба у військовому резерві Збройних Сил України

Завантажити

07.05.2020

Призов на строкову військову службу восени 2018 року

Завантажити

07.05.2020

ПЕРЕВАГИ ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ ЗА КОНТРАКТОМ

Завантажити

07.05.2020

ПРИВІЛЕЇ ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ ЗА КОНТРАКТОМ

Завантажити