Молодіжні ініціативи – в громаду: діалог можливостей

26 вересня відбулась зустріч з представниками студентських рад, комітетів, ініціативних груп, під час якої обговорювалися молодіжні проекти, пропозиції, задуми з різних напрямів життєдіяльності молоді.

Заступник міського голови Ігор Алексєєнко, вітаючи присутніх, розповів про реальні можливості партнерства влади і молоді через впровадження пріоритетних напрямів молодіжної політики, а саме:

- Створення умов для інтелектуальногосамовдосконалення молоді та творчого розвитку особистості;

- Утвердження патріотизму, громадянської позиції;

- Популяризація здорового і безпечного способу життя та культури здоров’я серед молоді;

- Набуття молодими людьми знань, навичок та інших компетентностей поза системою освіти (розвиток неформальної освіти);

- Надання підтримки молодіжним та дитячим громадським організаціям.

Діалог продовжила Тетяна Бассак - начальник відділу у справах сім’ї та молоді, яка є координатором та ініціатором багатьох реалізованих в місті молодіжних проектів. Основний наголос зроблений на потребі впровадження більш прагматичної політики у молодіжній сфері, що означає підготовку молоді, як самоврядованих громадян, здатних до життя у самоорганізованій громаді та суспільстві. Розв’язання вищезазначених проблем на місцевому рівні пропонується вирішувати з використанням організації роботи з молоддю, в основі якого є поєднання конструктивних дій влади саме з інститутами громадянського суспільства: молодіжними громадськими організаціями, ініціативними групами, соціально активною молоддю, волонтерськими осередками, структурами молодіжних працівників. Цей варіант передбачає піднесення суспільного статусу молоді та становлення її в якості одного із ключових суб’єктів молодіжної політики, а також органічне поєднання в ціннісних орієнтаціях молоді принципів громадянськості та патріотизму.

Важливим для молоді залишається питання фінансування молодіжних заходів за рахунок місцевого бюджету, залучення надходжень від вітчизняних і закордонних донорських та благодійних фондів. У цьому напряму відділом у справах сім’ї та молоді запропоновано проведення циклу тренінгів на командоутворення, розподіл ролей, мотивування;проектне мислення та побудову успішної проектної моделі (з 20 жовтня).

Під час зустрічі молодь ділилися власним досвідом впровадження успішних проектів та планами на 2018 рік.

Серед них:

- Фестиваль молодіжних субкультур. Проблема – приміщення (територія) саме для таких заходів, які об’єднують діджеїнг, графіті, реп, брейкінг. Минулорічний ніжинський фестиваль показав зацікавленість і дітлахів, і батьків.

- Міжнародна студентська літня школа «Виклики для сучасної демократії: українське та польське бачення» (проект ініційований студентами та викладачами історико-юридичного факультету НДУ імені Миколи Гоголя, проведений у серпні-вересні). Тепер студенти мріють поїхати у 2018 році до Польщі і продовжити просвітницький діалог, познайомитися з реаліями демократичної системи дружньої країни.

- Фестиваль Форум-театрів. Студенти та викладачі факультету психології та соціальної роботи НДУ. Мета – соціалізація людини через певну рольову гру, що дає можливості знайти, зіграти ,«прожити» складні життєві ситуації. Театр діє вже рік, є успіхи – працюючи у Прилуцькій колонії, 5 молодих людей, які були засуджені та відбували покарання, пройшли через комплексні заходи щодо такої соціалізації і результатом, після звільнення, став вступ на заочне відділення даного факультету. Це викликало оплески учасників зібрання.

- Інклюзивна школа тьюторів. Викладачі та студенти факультету психології та соціальної роботи НДУ.

Заступник міського голови Ігор Алєксєєнко поінформував про роботу у цьому напряму в закладах освіти і запропонував обмінятися напрацьованим досвідом.

- «Країна гідності», започаткована Лігою старшокласників. Ця гра об’єднує різні гілки влади з молодіжною аудиторією, дає можливість в інтерактивному форматі підняти нагальні питання розвитку громади, запропонувати шляхи вирішення та спробувати їх реалізувати.

- Форум студентів медичних навчальних закладів Чернігівщини до 110-річчя від дня заснування Ніжинського медичного коледжу. Представляла захід студрада коледжу.

- Регіональний студентський форум студентського самоврядування, на який запрошуються голови студрад Чернігівщини. Захід проходитиме на базі Ніжинського агротехнічного інституту НУБіП України.

- Презентував проект голова студради Андрій Калінін. Жваво також обговорювалися пропозиції щодо створення «Антикафе» та проведення студентського балу.

- Створення (облаштування) фітнес-кімнати для студентів (організація дозвілля через активні заняття фізкультурою та спортом). Проект коледжу культури і мистецтв імені Марії Заньковецької.

Студентами факультету іноземних мов НДУ піднімалися питання екосвідомості ніжинців та низького рівня поінформованості населення щодо сортування сміття. Запропоновано наступного року підключитися до акції «Здай макулатуру – посади дерево».

Зацікавила учасників і козацька система студврядування на базі Ніжинського професійного аграрного ліцею. Голова студради, який є Отаманом ради, розповів про особливості студентського життя цього закладу.

Наприкінці зустрічі головний спеціаліст відділу у справах сім’ї та молоді Катерина Шекера запропонувала провести серед студентів-першокурсників анкетування (анкета розроблена відділом), метою якого є виявлення активної, соціально мотивованої молоді, яка не просто бажає змін, а готова ці зміни втілювати у життя.

Тож, разом знаходимо рішення, що працюють, і впроваджуємо сміливо, оперативно, конструктивно і цікаво!

фото Тетяни Марченко (міська газета "Вісті")

Відділ у справах сім’ї та молоді виконавчого комітету Ніжинської міської ради

28.09.2017