Можливості для розвитку ветеранського бізнесу: служба зайнятості пропонує грантову підтримку до 1 млн гривень

Фінансова підтримка на створення і розвиток ветеранського бізнесу - чудова можливість адаптуватися до мирного життя та реалізуватися.

 

  • За програмою «Грант для ветеранів та членів їх сімей» урядового проєкту «єРобота», яка діє з квітня 2023 р. та яку адмініструє державна служба зайнятості, учасники бойових дій, які мають бажання займатися бізнесом після повернення до цивільного життя, особи з інвалідністю внаслідок війни, а також члени їх сімей можуть отримати грантову підтримку. Обов'язкова умова - створення нових робочих місць. Повернення коштів передбачається за рахунок фактичної сплати встановлених законодавством податків та зборів, зокрема за працевлаштованих осіб.

 

У поточному році на Чернігівщині вже маємо 13 переможців за цією програмою, які в ході реалізації бізнес-проєктів створять 26 робочих місць. Загальна сума фінансової підтримки від держави на започаткування або розвиток їх бізнесу становить понад 6 млн гривень. В результаті реалізації бізнес-ідей грантоотримувачів в області з’являться нові магазини, СТО, фітнес-клуб, косметологічний салон, реабілітаційний центр тощо.

 

Нагадаємо: програмою передбачається надання грантів у розмірах:

до 250 тис. грн - для учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни, зареєстрованих як ФОП, а також членів їхніх сімей за умови створення 1 робочого місця;

від 250 тис. до 500 тис. грн - для учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни, зареєстрованих як ФОП, а також членів їхніх сімей за умови створення 2 робочих місць;

від 500 тис. до 1 млн грн - для учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни за умови створення 4 робочих місць. Для цієї категорії грантоотримувачів існують й інші умови, а саме: вони мають бути зареєстрованими як ФОП не менше 12 місяців до моменту подання заяви на отримання гранту. А грант надається на умовах співфінансування у співвідношенні 70/30, тобто отримувач вкладає у свою справу 30% власних або кредитних коштів, а 70% коштів надає держава у вигляді гранту.

Крім того,

до 500 тис. грн - можуть отримати дружини та чоловіки загиблих та зниклих безвісти захисників та захисниць.

 

Для втілення бізнес-ідеї потрібно виконати прості кроки:

Скласти бізнес-план;

Подати заяву та бізнес-план через портал «Дія» https://t1p.de/ejw2u

Пройти перевірку ділової репутації уповноваженим банком;

Захистити бізнес-план - пройти онлайн-співбесіду з фахівцями обласного центру зайнятості;

Дочекатися рішення Державного центру зайнятості та відкрити рахунок;

Отримати кошти та почати діяти.

 

Консультації щодо грантових програм, допомогу щодо створення бізнес-плану, подачі заявок на гранти або кредити можна отримати у офісах підтримки малого і мікробізнесу «Зроблено в Україні», які діють: у м. Чернігові - на базі Чернігівського обласного центру зайнятості вул. Коцюбинського, 40, т.0800-600-548; у м. Прилуках - вул. Вокзальна, 46, Прилуцька філія Чернігівського обласного центру зайнятості, т.0462-97-62-85

Разом створюємо Україну без бар’єрів!

Національний тиждень безбар’єрності проходить у межах реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні за ініціативи Першої леді Олени Зеленської.

 

                                                                                                                           Чернігівський обласний центр зайнятості

22.05.2025