Інформаційні, навчальні заходи для бізнес спільноти


                 

Нова грантова програма від Проєкту USAID «Інвестиції для стійкості бізнесу»

До уваги середніх та великих підприємств: нова грантова програма від Проєкту USAID “Інвестиції для стійкості бізнесу”.

Проєкт USAID «Інвестиції для стійкості бізнесу» (раніше знаний як Проєкт USAID «Реформування фінансового сектору»), у партнерстві з Міністерством економіки України, оголошує Запит на отримання концепцій використання грантових коштів (Request for Concepts) від українських підприємств, які потребують підтримки для забезпечення зростання бізнесу, зокрема для збільшення продажів, нарощування експорту та створення нових робочих місць.

До подання концепцій запрошуються середні та великі приватні українські підприємства.

Концепції мають бути подані не пізніше 29 лютого, 2024 року.

Загальна сума програми складає 15 мільйонів доларів США. Очікується надання грантових нагород в діапазоні 250,000.00 – 2,000,000.00 доларів США. За результатами реалізації концепцій підприємства-учасники мають досягти збільшення продажів принаймні в п’ятикратному обсязі (порівняльно із сумою запитуваної грантової підтримки). Також одним із критеріїв оцінки буде кількість створених робочих місць.

Важливою умовою для отримання грантових коштів є вкладення додаткових коштів – власних коштів підприємства або інших залучених підприємством ресурсів, спрямованих на реалізацію концепції та досягнення цілей зі збільшення продажів, експорту та створення нових робочих місць.  

Орієнтовний мінімальний обсяг річних продажів учасників очікується на рівні 8 мільйонів доларів США (в гривневому еквіваленті). Цей показник є важливим з огляду на те, що цільовий приріст продажів за результатами реалізації концепції має скласти мінімум 2 мільйони доларів США.

Надання грантових коштів буде відбуватися відповідно до певних досягнутих результатів згідно з вищезазначеними цілями програми.

Очікується, що концепції будуть втілені впродовж 12-24 місяців. Відбір буде відбуватися у два етапи. Перший етап – оцінювання концепцій. Далі учасникам, які презентують кращі концепції використання грантових коштів з огляду на досягнення цілей програми, буде запропоновано подати деталізовані грантові заявки.

Файли

Джерело: https://gurt.org.ua

__________________________________________________________________________________________________________________
До уваги фізичних осіб підприємців та юридичних осіб!

 

В межах реалізації ініціативи “Покращення регіонального/місцевого бізнес-клімату” експерти ГО «Електронна республіка» за підтримки Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» розробили інфографіку з порадами, як стати власником чи орендатором державного майна.

 

Інфографіка містить у собі інформацію з порадами щодо кроків, які потрібно здійснити, щоб орендувати або приватизувати об'єкт державної власності.

Звертаємо Вашу увагу, дана інфографіка у PDF форматі з доступом до клікабельних посилань.

 

       


_______________________________________________________________________________________                     

До уваги виробників крафтової продукції, майстрів, ремісників і мешканців Ніжинської громади, які мають бажання почати крафтове виробництво чи ремісництво!

Агенція регіонального розвитку Таврійського об’єднання територіальних громад (АРР ТОТГ) разом з партнерами започатковує масштабний  проєкт щодо розвитку виробництва крафтової продукції в громадах України, як відповідь на ті виклики, з якими сьогодні стикаються громади, особливо при залученні ВПО в життя  території громади.

Дані заходи АРР ТОТГ реалізує в рамках проєкту «Збільшення продажів товарів і послуг ремісників для підтримки місцевих громад» за фінансування Посольства США в Україні (більше про проєкт – http://surl.li/hkrel).

Пропозиція та мета - це  надати всебічну допомогу місцевим виробникам крафтової продукції і тим, хто має бажання почати виробництво або ремісництво.

Команда «Це Крафт» вже три роки, а АРР ТОТГ – від 2012 року займаються розвитком та підтримкою  мікропідприємництва  у сільських територіях України для розвитку економіки територіальних громад. Для підтримки мікровиробників і майстрів «Це Крафт» третій рік поспіль залучає та реалізує грантові програми, надає безкоштовні консалтингові послуги з дизайну, упаковки продукції, сприяє залученню внутрішніх та зовнішніх інвестицій.

Ведеться вайбер група (http://surl.li/fteuo), де постійно публікуються актуальні можливості які будуть з’являтися у напрямках розвитку виробників, території, громадського сектору.

Можливості співпраці з командою:

  • Бути представленим на платформі «Це Крафт» https://itscraft.com.ua/ і отримати додаткові продажі товарів.
  • Представлення на виставках, ярмарках, форумах.
  • Консультації із залучення інвестицій під виробництво.
  • Послуги з фотографування товарів (професійна предметна фотозйомка).
  • Участь у конкурсах БФ «ЦеКрафт»  для отримання грантової допомоги.
  • Розробка логотипу або макету етикетки та друк 1000 екземплярів  – безкоштовно на конкурсній основі отримають 10 виробників.

 

 Виробники, майстрі, ремісники запрошуються до заповнення анкети для створення Каталогу крафтовиків України - https://forms.gle/hxzuFinCvHETjZHx9.

Довідково: Агенція регіонального розвитку Таврійського об’єднання територіальних громад (АРР ТОТГ) після вимушеного виїзду із Нової Каховки, пов’язаної з окупацією Херсонщини, вже майже рік продовжує свою діяльність на території Черкащини в м.Умань. Наша команда впроваджує проєкти по розвитку та підтримці мікро та малого підприємництва в аграрній сфері та туризмі.


----------------------------------------------------------------------------------                                                              

                                                                                              Гранти:

1. Міжнародна організація з міграції (МОМ), яка є частиною системи ООН, в рамках проекту «Розвиток малих та середніх підприємств: Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та відновлення бізнесу», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, запрошує український мікро- та малий бізнес взяти участь у грантовій програмі.

Детальніша інформація як податися на грант дивіться за посиланням: https://ukraine.iom.int/uk/news/hrantova-prohrama-mom-dlya-postrazhdalykh-vid-viyny-mikro-ta-malykh-pidpryyemstv-v-ukrayini

 2. Міжнародна організація з міграції (МОМ), Агентство ООН з питань міграції, Представництво в Україні, в рамках проекту «Рішення в сфері безпеки людини в Україні», що фінансується Урядом Японії, запрошує український мікро- та малий бізнес взяти участь у грантовій програмі. 

Детальніша інформація як податися на грант дивіться за посиланням: https://ukraine.iom.int/uk/news/hrantova-prohrama-dlya-mikro-ta-malykh-pidpryyemstv-u-kyyivskiy-ta-chernihivskiy-oblastyakh

  

Консультації:

 1. Торгово-промислова палата України за підтримки проєкту “Розвиток МСП: економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та відновлення бізнесу”, який впроваджує Представництво Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні та фінансує Уряд Німеччини через Німецький банк розвитку (KfW), запустила консультаційну ініціативу «Відновлюйся та експортуй» для допомоги українським компаніям у просуванні української продукції та послуг за кордоном під час війни.

 Детальніша інформація як податися на консультації дивіться за посиланням: https://ucci.org.ua/press-center/ucci-news/vidkrito-nabir-na-uchast-v-proiekti-vidnovliuisia-ta-eksportui

2. KSE Graduate Business School за підтримки проєкту “Розвиток МСП: економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та відновлення бізнесу”, який впроваджує Представництво Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні та фінансує Уряд Німеччини через Німецький банк розвитку (KfW), надасть консультації з адаптації до умов війни мінімум 100 підприємцям.

 Детальніша інформація як податися на консультації дивіться за посиланням: https://consulting.kse.ua/

3. Мережа центрів інформаційної підтримки бізнесу за підтримки проєкту “Розвиток МСП: економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та відновлення бізнесу”, який впроваджує Представництво Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні та фінансує Уряд Німеччини через Німецький банк розвитку (KfW), надасть консультації для мікро-, малих та середніх підприємств з метою подолання негативного впливу війни на бізнес у межах проєкту «Стійкість ділової активності українського бізнесу».

Детальніша інформація як податися на консультації дивіться за посиланням: https://bisc.org.ua/opport/KSE-consulting.html

Профорієнтаційне навчання:

1. Міжнародна організація з міграції (МОМ), Агентство ООН з питань міграції, Представництво в Україні, в рамках проекту «Рішення в сфері безпеки людини в Україні», що фінансується Урядом Японії, оголошує безкоштовні курси на здобуття нових професій у Чернігівській області (міста Прилуки та Чернігів) з таких професій: Чернігів - eлектромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж, швачка, столяр будівельний, web технології та англійська мова в бізнесі, Б'юті-майстер (мастер манікюру, перукар); Прилуки - кухар, перукар.

Соціальні мережі та месенджери:

А також у нас є телеграм канал, де ми висвітлюємо актуальні гранти, події, консультації для підприємців та інше - https://t.me/smeboost.  

Будемо раді, якщо приєднаєтеся до нас у соціальних мережах, де є багато інформації про допомогу, яку ми надаємо, зокрема історії успіху - Facebook  I  Instagram  I  Twitter

 

Міжнародна організація з міграції (МОМ)                         

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

До уваги ветеранів/ветеранок, які хочуть створити сімейне фермерське господарство та інших зацікавлених осіб

07 березня Всеукраїнська Асоціація ОТГ у партнерстві з НАСДСУ за підтримки Програми Децентралізація приносить кращі результати та ефективність (DOBRE) на базі Платформ «Сільський розвиток: земельні відносини» провели вебінар на тему: «Як громади можуть допомогти ветеранам/ветеранкам створити сімейне фермерське господарство?».

Відеозапис вебінару за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=etJsXQk3Odc

Про важливість реалізації проекту "Від воїна до фермера: школа сімейного фермерства для ветеранів" за посиланням https://hromady.org/vid-vo%d1%97na-do-fermera-shkola.../

Для подальшої реалізації проєкту, просимо за заповнити анкети :

 Більше про вебінар на тему: «Як громади можуть допомогти ветеранам створити сімейне фермерське господарство» та презентації спікерів за посиланням: https://hromady.org/yak-gromadi-mozhut-dopomogti.../


                                                                                До уваги  фізичних та юридичних осіб!

Указом Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 22 лютого 2023 №89/2023 «Про застосування секторальних спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) до фінансових установ Російської Федерації» уведені секторальні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) до фінансових установ Російської Федерації https://www.rnbo.gov.ua/ua/Ukazy/6131.html.

Рішенням Ради національної безпеки і оборони України  від 22.02.2023 року  заборонено фізичним та юридичним особам проводити операції (вчиняти дії), які призводять до порушення, уникнення запроваджених п.2 зазначеного рішення секторальних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) до фінансових установ  Російської Федерації. Зокрема :

1) зупинено операції з активами, що належать фінансовим установам Російської Федерації;

2) заборонено встановлення ділових відносин, у тому числі кореспондентських відносин, з фінансовими установами Російської Федерації;

3) заборонено вчинення правочинів із фінансовими установами Російської Федерації;

4) заборонено підтримання ділових відносин із фінансовими установами Російської Федерації, в тому числі кореспондентських відносин, у разі відсутності активів на рахунках таких установ;

5) заборонено придбання цінних паперів та інших фінансових інструментів, емітентами яких є фінансові установи Російської Федерації, за винятком відчуження (в тому числі безоплатного) цінних паперів на користь держави Україна;

6) зупинено виконання економічних та фінансових зобовʼязань на користь фінансових установ Російської Федерації, в тому числі щодо перерахування дивідендів, процентів та інших виплат за залученими в Україну активами;

7) заборонено здійснення інвестицій до / на користь фінансових установ Російської Федерації;

8) зупинено обслуговування електронних платіжних засобів (включаючи перекази, здійснення розрахунків та видачу готівки), емітованих фінансовими установами Російської Федерації;

9) заборонено зарахування коштів на рахунки клієнтів — фізичних / юридичних осіб за переказами, ініційованими з використанням електронних платіжних засобів, емітованих фінансовими установами Російської Федерації;

10) анулювана реєстрація та заборонено здійснення Національним банком України реєстрації:

міжнародної платіжної системи, оператором якої є фінансова установа Російської Федерації;

учасника міжнародної платіжної системи, оператором якої є фінансова установа Російської Федерації;

учасника — фінансової установи Російської Федерації міжнародної платіжної системи, оператором якої є резидент України.

 

  

                                                         


                                                      Шановні сільгоспвиробники Ніжинської територіальної громади!

 

Виконавчий комітет Ніжинської міської ради доводить до Вашого відома, що враховуючи велику зацікавленість фермерів в отриманні мінеральних добрив Сульфат амонію ((NH4)2SO4), Nitrogen 21%, Sulfur 24%) для підживлення не лише озимих, але і ярих культур, АГРО відкриває таку можливість у ДАР.

Відтепер фермери, які бажають отримати 1 тону Сульфату амонію в тому числі для використання на ярі культури, можуть подати заявку через Державний аграрний реєстр до 14 березня в розділі «Доступні програми» - «Отримання від Програми USAID АГРО 1 т мінеральних добрив для підживлення озимих культур».

Інші вимоги та умови програми залишаються без змін (дивіться у пості (shorturl.at/hAJOQ) і у Державному аграрному реєстрі). Нагадаємо, що програма може бути завершена раніше 14 березня, якщо буде набрана достатня кількість бажаючих:

Довідково про Програму:

до 14 березня у ДАР триває реєстрація заявок на безкоштовні міндобрива для озимих від Програми USAID АГРО

Агровиробники, які обробляють від 5 до 500 га, можуть отримати міндобрива від Програми USAID з аграрного та сільського розвитку (АГРО) у межах ініціативи USAID на підтримку стійкості агросектору (Agriculture Resilience Initiative) – AGRI-Україна.

АгроММСП отримають по 1 тонні мінеральних добрив для підживлення озимих культур (Сульфат амонію ((NH4)2SO4), Nitrogen 21%, Sulfur 24%)).

Проект здійснюється у співпраці з Міністерство аграрної політики та продовольства України. Подати заявку можна в Державний аграрний реєстр до 14 березня 2023 року, в розділі «Доступні програми» - «Отримання від Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) добрив та насіння соняшника».

Заявку за цим конкурсом можуть подати агровиробники, які:

• Зареєстровані як юридичні особи, або фізичні особи – підприємці, в тому числі сімейні фермерські господарства.

• Мають загальну площу земельних ділянок у власності та/або в оренді від 5 до 500 га, розташовані в наступних областях: Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Кіровоградська, Київська, Луганська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська.

• Зареєстровані у ДАР https://www.dar.gov.ua. Заявники зможуть обрати один з трьох видів допомоги: мінеральні добрива для підживлення озимих культур або мінеральні добрива для основного та припосівного внесення на ярі культури або насіння соняшнику.

• Відповідають іншим вимогам: не здійснюють господарську діяльність на окупованих територіях, території РФ та Республіки Білорусь; не є об’єктом санкцій відповідно до українського законодавства тощо (повний перелік вимог у ДАР).

Учасники мають забезпечити логістику доставки добрив з обласних пунктів розподілення власним транспортом/коштом.

Корисні матеріали:

• Інструкція з реєстрації у ДАР (https://www.dar.gov.ua/cards-useful/yak-zareyestruvatysia)

• Інструкція щодо входу в кабінет та редагування інформації у ДАР (https://www.dar.gov.ua/cards.../yak-uvijty-ta-vidredaguvaty)

Контактна інформація ДАР:

Контакт-центр ДАР: +38 044 339 9215; [email protected]

 


Запрошуємо підприємців Чернігівської області та представників ТГ на вебінар

«Актуальні питання з податкового законодавства. Інформаційна підтримка МСП».


КОЛИ: 02 березня об 11:00

ДЕ: платформа Zoom

Посилання на захід:

https://us05web.zoom.us/j/89594713436?pwd=dDAzazlBUGoyRlpJeUQ0NnhxenB6Zz09

Вебінар організований Регіональним Фондом підтримки підприємництва по Чернігівській області.

 

Питання до висвітлення упродовж заходу:

  • Декларування доходів за 2022 рік у питаннях і відповідях;
  • Актуальні питання від ФОП:
  • Чи показувати в квартальній звітності (податковій декларації ) ФОП 3 групи спрощеної системи оподаткування суму грантової допомоги;
  • Якщо ФОП відкрито в Чернігові, чи може він здійснювати діяльність ще в Києві й куди йому платити податки в такому разі;
  • Пільги по оподаткуванню ФОПів на період воєнного стану у 2023 році.
  • Фінансові та інформаційні можливості для бізнесу у 2023 році; єРобота: старт у 2023 році та зміни.

 В. о. Генерального директора                                                                                                                                                                                                                   Марія ФІНЮК


У 2023 році в межах Програми ЄС LIFE планується продовження фінансування екологічних проєктів

Підписання та ратифікація Угоди про приєднання України до європейської природоохоронної Програми ЄС LIFE – Програми дій з довкілля та клімату (далі – Програма) відкрило спектр можливостей та інструментів для відновлення довкілля.

За інформацією Міндовкілля, подача заявок на конкурсний відбір Програми на 2022 рік завершилася у листопаді минулого року. Країнами-учасниками подано на участь у конкурсі понад 750 проєктів, від України – щонайменше 60 заявок для участі у конкурсах за напрямами Програми.

Оскільки Програма розрахована на 2021-2027 роки, необхідна вчасна підготовка проєктів для подання на майбутні конкурси Програми, пошук і залучення потенційних партнерів та джерел співфінансування. Про оголошення конкурсів Програми на 2023 рік буде повідомлено додатково.

Мета Програми – відновлення та покращення якості компонентів довкілля, в тому числі повітря, води та ґрунту, а також збереження біорізноманіття та подолання деградації природних екосистем.

Напрями Програма LIFE

Екологічний:

  • охорона природи та біорізноманіття;
  • циркулярна економіка та якість життя.

Кліматичний:

  • запобігання та адаптація до зміни клімату;
  • перехід до альтернативних джерел енергії.

Заявниками (учасниками) проєктів можуть бути:

юридичні особи будь-якої форми власності (органи самоврядування, центральні та територіальні ОВВ, установи державної, комунальної чи приватної форми власності, прибуткові чи неприбуткові, громадські організації).

Детальнішу інформацію можна дізнатися на сторінці відповідного Інтернет-ресурсу за посиланням https://cinea.ec.europa.eu/programmes/life_en або довідково  за посиланням https://eco.cg.gov.ua/web_docs/2145/2023/02/docs/%D0%94%D0%BE%D0%B2%D1%96%D0%B4%D0%BA%D0%B0%20%D0%BF%D1%80%D0%BE%20%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BC%D1%83%20LIFE.pdf

За інформацією Міністерства захисту довкілля
 та природних ресурсів України

 


Запрошення до участі у вебінарі  09.02.2023 р.

 

Запрошуємо підприємців Ніжинської територіальної громади на вебінар «Огляд актуальних питань від ДПС. Інформаційна підтримка бізнесу»»

 

 КОЛИ: 09 лютого об 11:00

 ДЕ: платформа Zoom

Посилання на захід:

https://us05web.zoom.us/j/87410012549?pwd=MnJuWTNQbnB2Q3BIeFh5WkY0NzRPdz09

Програма заходу:

Час виступу         Спікер

11:00 – 11:05       Відкриття заходу

Марія ФІНЮК– в. о. Генерального директора Державної організації «Регіональний фонд підтримки підприємництва по Чернігівській області»

11:05 – 11:20       Декларування доходів громадян, отриманих у 2022 році

Світлана ВОЛКОВА – Начальник управління оподаткування фізичних осіб Головного управління ДПС у Чернігівській області.

11:20 – 11:35       Електронні податкові сервіси: зручність та можливості

Людмила ГОРДИНСЬКА – Начальник управління податкових сервісів Головного управління ДПС у Чернігівській області.

11:35 – 11:50       Фінансові та інформаційні можливості для бізнесу у 2023

Марія ФІНЮК– в. о. Генерального директора Державної організації «Регіональний фонд підтримки підприємництва по Чернігівській області»

Вебінар організований Регіональним Фондом підтримки підприємництва по Чернігівській області.


Шановні ветерани та ветеранки війни!

 

Запрошуємо взяти участь в Опитуванні ветеранів/ветеранок для виявлення зацікавлених у створенні та розбудові сімейних фермерських господарств.

 

Анкета для заповнення розміщена за посиланням:  https://forms.gle/4qu5vuxTa1q1aYUv7.

 

Просимо поширити інформацію про це опитування серед колег, друзів, знайомих - ветеранів і ветеранок війни.

 

Це опитування проводиться з метою подальшого наданням ветеранам і ветеранкам війни, які зацікавлені у створенні та розбудові сімейних фермерських господарств, інформаційно-консультаційного супроводу і навчання основам фермерства і кооперації.

 

За допомогою цього опитування  ми зможемо проаналізувати проблеми ветеранського підприємництва у сільському господарстві і надати отримані висновки організаціям (державним та недержавним), які надають підтримку ветеранам та ветеранкам.

 

Опитування проводиться в рамках проєкту «Школа сімейного фермерства для ветеранів і ветеранок війни».

 

Цей проєкт  здійснюється безпосередньо Всеукраїнською  громадською організацією  «Національна асоціація сільськогосподарських  дорадчих  служб  України» (http://www.dorada.org.ua/) та  став можливим завдяки Програмі реінтеграції ветеранів, яку реалізує IREX за підтримки Державного департаменту США. Вміст є виключною відповідальністю Всеукраїнської громадської організації  «Національна асоціація сільськогосподарських  дорадчих  служб  України» і не обов’язково відображає погляди Державного департаменту США та IREX.

 

Більше інформації про проєкт тут: 

http://dorada.org.ua/uk/shkola-simejnogo-fermerstva-dlya-veteraniv-ta-veteranok

 

Інформаційна підтримка:

тел. +38093 163 25 81 (Світлана),  [email protected].

 


Запрошення до участі у вебінарі  25.01.2023 р.

 

Запрошуємо підприємців Ніжинської територіальної громади на вебінар «Держпродспоживслужба інформує: аспекти регулювання цін та останні зміни в антитютюновому законодавстві»

 

КОЛИ: 25 січня об 11 : 00

ДЕ: платформа Zoom

Посилання на захід:

https://us05web.zoom.us/j/81429086365?pwd=ZCtDcmp3TDhaNzFTTWhzWlFaZEtidz09

 

Програма заходу:

Час виступу   -      Спікер

 

11:00 – 11:05         Відкриття заходу

Марія ФІНЮК –  в. о. Генерального директора Державної організації «Регіональний фонд підтримки підприємництва по Чернігівській області»

 

11:05 – 11:20          Особливості встановлення та застосування державних регульованих цін (тарифів) в період військового стану

 Андрій ШМАЙ – головний спеціаліст відділу контролю за регульованими цінами Управління захисту прав споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області 

 

11:20 – 11:40          Нові норми "бездимного" законодавства: що і де заборонено курити з 11 липня 2022 року

Валентина ІГНАТЕНКО – головний спеціаліст сектору контролю за рекламою, антитютюнового та пробірного контролю Управління захисту прав споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області.

 

Вебінар організований Регіональним Фондом підтримки підприємництва по Чернігівській області.

 

                                                                                 

______________________________________________________________________________

   До уваги суб’єктів господарювання!

 

 

Виконавчий комітет Ніжинської міської ради з метою забезпечення реалізації державної політики щодо розвитку малого і середнього підприємництва (далі - МСП), створення сприятливих умов для ефективного функціонування бізнес-середовища інформує, що протягом 2023 року Державна організація «Регіональний фонд підтримки підприємництва по Чернігівській області» має можливість здійснювати фінансування у формі фінансового кредиту найбільш ефективних інвестиційних проектів МСП відповідно до Положення про порядок фінансування таких проектів. 

 

Проєкти суб'єктів МСП повинні відповідати пріоритетним напрямкам, визначеним Програмою та базовим критеріям для фінансування, затвердженим рішенням Наглядової ради ДО РФПП (додаток 1).

 

У разі зацікавленості в отриманні кредиту або інформаційно-консультаційної підтримки прохання звертатись до відділу економіки та інвестиційної діяльності (площа імені Івана Франка,1, кім. 57, тел. 2-53-36, e-mail: [email protected] ). 

 

Звертаємось до суб’єктів господарювання з проханням надати до 01 лютого 2023 року (або протягом 2023 року в разі виникнення потреби) інформацію щодо проєктних намірів або проєктів які знаходяться на етапі реалізації та потребують додаткового фінансування, що може бути надане за допомогою ДО РФПП.  Інформацію надавати відділу економіки та інвестиційної діяльності. 

          

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------
                                Фінансово-кредитна та інвестиційна підтримка  суб'єктів малого і середнього підприємництва

 

Фінансування у формі фінансового кредиту найбільш ефективних інвестиційних проектів суб'єктів малого і середнього підприємництва

 Фінансування у формі фінансового кредиту найбільш ефективних інвестиційних проектів суб'єктів малого і середнього підприємництва здійснюється відповідно до вимог Закону України “Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва в Україні” та Положення про порядок фінансування проектів суб'єктів малого і середнього підприємництва за рахунок коштів місцевих бюджетів через Державну організацію “Регіональний фонд підтримки підприємництва по Чернігівській області”, затвердженого розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 16.07.2010 №217 (зі змінами і доповненнями).

Фінансування надається на конкурсних засадах суб'єктам малого і середнього підприємництва, які здійснюють діяльність в пріоритетних напрямках, за рішенням інвестиційної ради Державної організації “Регіональний фонд підтримки підприємництва по Чернігівській області” у формі фінансового кредиту через уповноважені банки строком до 5-ти років під 10% річних в національній валюті, при наявності забезпечення зобов’язань  повернення коштів.

 Встановлено розмір відсоткової ставки на рівні 10 (десяти) % річних (без урахування норми резервування відповідно до вимог Національного банку України).

Базові критерії відповідності інвестиційних проєктів суб’єктів малого і середнього підприємництва для фінансування за рахунок коштів місцевих бюджетів, в тому числі коштів, повернутих по раніше наданим кредитам через Державну організацію «Регіональний фонд підтримки підприємництва по Чернігівській області»:

  • належність до суб’єктів малого або середнього підприємництва;

  • частка власності нерезидентів України не більше 25%;

  • державна реєстрація у Чернігівській області;

  • прибуткова діяльність підприємства;

  • позитивна кредитна історія;

  • термін діяльності підприємства: діючі, та ті, що започатковують свою справу;

  • сума фінансування не більше 1,0 млн грн (Одного млн грн), за погодженням Наглядової ради Фонду – понад 1,0 млн грн;

  • термін фінансування до 5-ти років;

  • пільговий період до 6-ти місяців;

  • забезпечення кредиту (застава майна, банківська гарантія, договір поруки або страхування фінансового ризику);

  • власний внесок у проєкт не менше 25%;

  • окупність проєкту;

  • створення додаткових робочих місць;

  • потенційне зростання надходжень платежів до бюджету;

  • соціальна спрямованість інвестиційного проєкту;

  • відповідність пріоритетним напрямкам Стратегією сталого розвитку Чернігівської області на період до 2027 року.

Пріоритетними напрямками підтримки малого і середнього підприємництва області на 2021-2027 роки визначено розвиток наступних видів діяльності:

- сільське, лісове та рибне господарство;

- промисловість, в т.ч. :

-  машинобудування, виробництво машин та устаткування;

-  легка промисловість;

-   харчова промисловість;

-  деревообробна промисловість;

- виробництво електричного, електронної та оптичної продукції, приладобудування (освоєння та розробка високотехнологічних виробів, впровадження інновацій тощо);

-  виробництво електроенергії з відновлювальних джерел енергії та відходів, альтернативних видів палива, виробництво опалювальних приладів, які працюють на твердому паливі, впровадження енергозберігаючих технологій;

-  запровадження виробничих процесів з використанням місцевої сировини та відходів виробництва, організація переробки сміття;

 - виробництво будівельних матеріалів;

- будівництво;

- інформація та телекомунікації;

- охорона здоров’я та надання соціальної допомоги;

- тимчасове розміщення й організація харчування;

- туристична сфера;

- мистецтво, спорт, розваги та відпочинок;

- надання платних послуг населенню, зокрема, транспортних, побутових, посередницьких, інформаційно-консультаційних тощо.

 

Фінансова підтримка не надається суб’єктам малого і середнього підприємництва:

  • на покриття збитків від господарської діяльності;

  • на виконання існуючих зобов’язань;

  • на формування та збільшення статутного фонду;

  • на придбання цінних паперів;

  • на виплату штрафних санкцій, кредитів, отриманих суб’єктами підприємництва в інших фінансово-кредитних установах;

  • у статутних фондах яких частка державної власності або іноземного капіталу перевищує 25%;

  • що визнані банкрутами або щодо яких порушено справу про банкрутство;

  • відносно яких або по конкретному факту порушено кримінальну справу, незалежно від кваліфікації;

  • що подали неправдиву інформацію стосовно себе, інвестиційного проекту, фінансового стану суб’єкта малого і середнього підприємництва.

 

Перелік документів, необхідних для участі у конкурсі

Для суб’єктів МСП - фізичних осіб:

  • заяву, інформаційний лист, що повинен містити адресу, місце реєстрації, ідентифікаційний номер, телефон, факс, чисельність працюючих, вид економічної діяльності, банківські реквізити, необхідну суму кредиту, строки повернення, цілі фінансування, види забезпечення повернення коштів;

  • нотаріально засвідчену копію свідоцтва про державну реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності або виписки (витягу) з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців;

  •  довідку  органів державної податкової служби  про стан розрахунків з бюджетом та довідки фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування про відсутність заборгованості;

  • податкову звітність за минулий звітний період та попередній рік (в разі наявності);

  • довідку на поточну дату про наявність основних засобів (нерухомість, транспортні засоби, обладнання), кредиторів, дебіторів, позабалансових зобов’язань;

  • бізнес-план (інвестиційний проект).

Для суб’єктів МСП – юридичних осіб:

  • заяву, інформаційний лист, що повинен містити назву, адресу, місце реєстрації, код єдиного державного реєстру підприємств і організацій України, телефон, факс, прізвище керівників, чисельність працюючих, вид економічної діяльності, банківські реквізити, необхідну суму кредиту, строки повернення, цілі фінансування, види забезпечення повернення коштів;

  • нотаріально засвідчені копії установчих документів (статут або положення), свідоцтва про державну реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності або виписки (витягу) з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців);

  • довідку з єдиного державного реєстру підприємств і організацій України;

  • форми  фінансової звітності (№ 1, 2) за останній рік та поточний звітний період з розшифровкою кредиторів, дебіторів, позабалансових зобов’язань;

  • довідку органів державної податкової служби про стан розрахунків з бюджетом, та довідки фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування про відсутність заборгованості;

  • бізнес-план (інвестиційний проект).

                                                                                     

                                                        -----------------------------------------------------------------------

                                                                       До уваги суб’єктів господарювання!

 

 

Виконавчий комітет Ніжинської міської ради з метою забезпечення реалізації державної політики щодо розвитку малого і середнього підприємництва (далі - МСП), створення сприятливих умов для ефективного функціонування бізнес-середовища інформує, що протягом 2023 року Державна організація «Регіональний фонд підтримки підприємництва по Чернігівській області» має можливість здійснювати фінансування у формі фінансового кредиту найбільш ефективних інвестиційних проектів МСП відповідно до Положення про порядок фінансування таких проектів. 

 

Проєкти суб'єктів МСП повинні відповідати пріоритетним напрямкам, визначеним Програмою та базовим критеріям для фінансування, затвердженим рішенням Наглядової ради ДО РФПП (додаток 1).

 

У разі зацікавленості в отриманні кредиту або інформаційно-консультаційної підтримки прохання звертатись до відділу економіки та інвестиційної діяльності (площа імені Івана Франка,1, кім. 57, тел. 2-53-36, e-mail: [email protected] ). 

 

Звертаємось до суб’єктів господарювання з проханням надати до 01 лютого 2023 року (або протягом 2023 року в разі виникнення потреби) інформацію щодо проєктних намірів або проєктів які знаходяться на етапі реалізації та потребують додаткового фінансування, що може бути надане за допомогою ДО РФПП.  Інформацію надавати відділу економіки та інвестиційної діяльності. 

          -

------------------------------------------------------------------------------------

До уваги керівників організацій та підприємств, суб’єктів підприємницької діяльності Ніжинської територіальної громади!!!!

 

З метою пошуку потенційних покупців державного майна, розміщуємо перелік об'єктів державної власності, які знаходяться на території Чернігівської області, та запропоновані Фондом державного майна України для приватизації (додається).

У разі виникнення питань, додаткової інформації стосовно процедури приватизації майна, необхідно звертатись до Управління забезпечення реалізації повноважень у Чернігівській області за адресою: м.Чернігів,                       пр.-т Миру, 43, тел.(0462)676225, ел.адреса: [email protected].



Є питання про податки?

Запрошуємо на вебінар

 

06 жовтня 2022 р.  відбудеться вебінар на тему: «Податкові зміни, що стосуються юридичних осіб».  

Початок об 11.00 год.

Формат проведення: онлайн

 

Запрошені спікери-представники ГУ ДПС у Чернігівській області.

Попередня реєстрація учасників зустрічі за посиланням: 

https://docs.google.com/forms/d/17UZG3xtfDkw6uaWj9jjwqq_peGN0cjCm3X_LZDrgvXY/edit

Zoom-трансляція за посиланням:

https://us05web.zoom.us/j/82724872664?pwd=VjFsMzY3R1BHMDhGd0dmbmp2Q21zUT09

 

Під час заходу будуть розглянуті питання оподаткування земельних ділянок в умовах дії воєнного стану,  практика застосування РРО у2022 році.

 

 

Контактна особа Фінюк Марія, моб. тел. 067 524 36 65 

 


20.09.2023

Державне майно легко та доступно

Завантажити

29.06.2023

Лист РОЗДАТКОВИЙ підприємцям і партнерам

Завантажити