Інформаційні, навчальні заходи для бізнес спільноти

                                                                 

Шановні ветерани та ветеранки війни!

 

Запрошуємо взяти участь в Опитуванні ветеранів/ветеранок для виявлення зацікавлених у створенні та розбудові сімейних фермерських господарств.

 

Анкета для заповнення розміщена за посиланням:  https://forms.gle/4qu5vuxTa1q1aYUv7.

 

Просимо поширити інформацію про це опитування серед колег, друзів, знайомих - ветеранів і ветеранок війни.

 

Це опитування проводиться з метою подальшого наданням ветеранам і ветеранкам війни, які зацікавлені у створенні та розбудові сімейних фермерських господарств, інформаційно-консультаційного супроводу і навчання основам фермерства і кооперації.

 

За допомогою цього опитування  ми зможемо проаналізувати проблеми ветеранського підприємництва у сільському господарстві і надати отримані висновки організаціям (державним та недержавним), які надають підтримку ветеранам та ветеранкам.

 

Опитування проводиться в рамках проєкту «Школа сімейного фермерства для ветеранів і ветеранок війни».

 

Цей проєкт  здійснюється безпосередньо Всеукраїнською  громадською організацією  «Національна асоціація сільськогосподарських  дорадчих  служб  України» (http://www.dorada.org.ua/) та  став можливим завдяки Програмі реінтеграції ветеранів, яку реалізує IREX за підтримки Державного департаменту США. Вміст є виключною відповідальністю Всеукраїнської громадської організації  «Національна асоціація сільськогосподарських  дорадчих  служб  України» і не обов’язково відображає погляди Державного департаменту США та IREX.

 

Більше інформації про проєкт тут: 

http://dorada.org.ua/uk/shkola-simejnogo-fermerstva-dlya-veteraniv-ta-veteranok

 

Інформаційна підтримка:

тел. +38093 163 25 81 (Світлана),  [email protected].

 


Запрошення до участі у вебінарі  25.01.2023 р.

 

Запрошуємо підприємців Ніжинської територіальної громади на вебінар «Держпродспоживслужба інформує: аспекти регулювання цін та останні зміни в антитютюновому законодавстві»

 

КОЛИ: 25 січня об 11 : 00

ДЕ: платформа Zoom

Посилання на захід:

https://us05web.zoom.us/j/81429086365?pwd=ZCtDcmp3TDhaNzFTTWhzWlFaZEtidz09

 

Програма заходу:

Час виступу   -      Спікер

 

11:00 – 11:05         Відкриття заходу

Марія ФІНЮК –  в. о. Генерального директора Державної організації «Регіональний фонд підтримки підприємництва по Чернігівській області»

 

11:05 – 11:20          Особливості встановлення та застосування державних регульованих цін (тарифів) в період військового стану

 Андрій ШМАЙ – головний спеціаліст відділу контролю за регульованими цінами Управління захисту прав споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області 

 

11:20 – 11:40          Нові норми "бездимного" законодавства: що і де заборонено курити з 11 липня 2022 року

Валентина ІГНАТЕНКО – головний спеціаліст сектору контролю за рекламою, антитютюнового та пробірного контролю Управління захисту прав споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області.

 

Вебінар організований Регіональним Фондом підтримки підприємництва по Чернігівській області.

 

                                                                                 

______________________________________________________________________________

   До уваги суб’єктів господарювання!

 

 

Виконавчий комітет Ніжинської міської ради з метою забезпечення реалізації державної політики щодо розвитку малого і середнього підприємництва (далі - МСП), створення сприятливих умов для ефективного функціонування бізнес-середовища інформує, що протягом 2023 року Державна організація «Регіональний фонд підтримки підприємництва по Чернігівській області» має можливість здійснювати фінансування у формі фінансового кредиту найбільш ефективних інвестиційних проектів МСП відповідно до Положення про порядок фінансування таких проектів. 

 

Проєкти суб'єктів МСП повинні відповідати пріоритетним напрямкам, визначеним Програмою та базовим критеріям для фінансування, затвердженим рішенням Наглядової ради ДО РФПП (додаток 1).

 

У разі зацікавленості в отриманні кредиту або інформаційно-консультаційної підтримки прохання звертатись до відділу економіки та інвестиційної діяльності (площа імені Івана Франка,1, кім. 57, тел. 2-53-36, e-mail: [email protected] ). 

 

Звертаємось до суб’єктів господарювання з проханням надати до 01 лютого 2023 року (або протягом 2023 року в разі виникнення потреби) інформацію щодо проєктних намірів або проєктів які знаходяться на етапі реалізації та потребують додаткового фінансування, що може бути надане за допомогою ДО РФПП.  Інформацію надавати відділу економіки та інвестиційної діяльності. 

          

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------
                                Фінансово-кредитна та інвестиційна підтримка  суб'єктів малого і середнього підприємництва

 

Фінансування у формі фінансового кредиту найбільш ефективних інвестиційних проектів суб'єктів малого і середнього підприємництва

 Фінансування у формі фінансового кредиту найбільш ефективних інвестиційних проектів суб'єктів малого і середнього підприємництва здійснюється відповідно до вимог Закону України “Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва в Україні” та Положення про порядок фінансування проектів суб'єктів малого і середнього підприємництва за рахунок коштів місцевих бюджетів через Державну організацію “Регіональний фонд підтримки підприємництва по Чернігівській області”, затвердженого розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 16.07.2010 №217 (зі змінами і доповненнями).

Фінансування надається на конкурсних засадах суб'єктам малого і середнього підприємництва, які здійснюють діяльність в пріоритетних напрямках, за рішенням інвестиційної ради Державної організації “Регіональний фонд підтримки підприємництва по Чернігівській області” у формі фінансового кредиту через уповноважені банки строком до 5-ти років під 10% річних в національній валюті, при наявності забезпечення зобов’язань  повернення коштів.

 Встановлено розмір відсоткової ставки на рівні 10 (десяти) % річних (без урахування норми резервування відповідно до вимог Національного банку України).

Базові критерії відповідності інвестиційних проєктів суб’єктів малого і середнього підприємництва для фінансування за рахунок коштів місцевих бюджетів, в тому числі коштів, повернутих по раніше наданим кредитам через Державну організацію «Регіональний фонд підтримки підприємництва по Чернігівській області»:

 • належність до суб’єктів малого або середнього підприємництва;

 • частка власності нерезидентів України не більше 25%;

 • державна реєстрація у Чернігівській області;

 • прибуткова діяльність підприємства;

 • позитивна кредитна історія;

 • термін діяльності підприємства: діючі, та ті, що започатковують свою справу;

 • сума фінансування не більше 1,0 млн грн (Одного млн грн), за погодженням Наглядової ради Фонду – понад 1,0 млн грн;

 • термін фінансування до 5-ти років;

 • пільговий період до 6-ти місяців;

 • забезпечення кредиту (застава майна, банківська гарантія, договір поруки або страхування фінансового ризику);

 • власний внесок у проєкт не менше 25%;

 • окупність проєкту;

 • створення додаткових робочих місць;

 • потенційне зростання надходжень платежів до бюджету;

 • соціальна спрямованість інвестиційного проєкту;

 • відповідність пріоритетним напрямкам Стратегією сталого розвитку Чернігівської області на період до 2027 року.

Пріоритетними напрямками підтримки малого і середнього підприємництва області на 2021-2027 роки визначено розвиток наступних видів діяльності:

- сільське, лісове та рибне господарство;

- промисловість, в т.ч. :

-  машинобудування, виробництво машин та устаткування;

-  легка промисловість;

-   харчова промисловість;

-  деревообробна промисловість;

- виробництво електричного, електронної та оптичної продукції, приладобудування (освоєння та розробка високотехнологічних виробів, впровадження інновацій тощо);

-  виробництво електроенергії з відновлювальних джерел енергії та відходів, альтернативних видів палива, виробництво опалювальних приладів, які працюють на твердому паливі, впровадження енергозберігаючих технологій;

-  запровадження виробничих процесів з використанням місцевої сировини та відходів виробництва, організація переробки сміття;

 - виробництво будівельних матеріалів;

- будівництво;

- інформація та телекомунікації;

- охорона здоров’я та надання соціальної допомоги;

- тимчасове розміщення й організація харчування;

- туристична сфера;

- мистецтво, спорт, розваги та відпочинок;

- надання платних послуг населенню, зокрема, транспортних, побутових, посередницьких, інформаційно-консультаційних тощо.

 

Фінансова підтримка не надається суб’єктам малого і середнього підприємництва:

 • на покриття збитків від господарської діяльності;

 • на виконання існуючих зобов’язань;

 • на формування та збільшення статутного фонду;

 • на придбання цінних паперів;

 • на виплату штрафних санкцій, кредитів, отриманих суб’єктами підприємництва в інших фінансово-кредитних установах;

 • у статутних фондах яких частка державної власності або іноземного капіталу перевищує 25%;

 • що визнані банкрутами або щодо яких порушено справу про банкрутство;

 • відносно яких або по конкретному факту порушено кримінальну справу, незалежно від кваліфікації;

 • що подали неправдиву інформацію стосовно себе, інвестиційного проекту, фінансового стану суб’єкта малого і середнього підприємництва.

 

Перелік документів, необхідних для участі у конкурсі

Для суб’єктів МСП - фізичних осіб:

 • заяву, інформаційний лист, що повинен містити адресу, місце реєстрації, ідентифікаційний номер, телефон, факс, чисельність працюючих, вид економічної діяльності, банківські реквізити, необхідну суму кредиту, строки повернення, цілі фінансування, види забезпечення повернення коштів;

 • нотаріально засвідчену копію свідоцтва про державну реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності або виписки (витягу) з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців;

 •  довідку  органів державної податкової служби  про стан розрахунків з бюджетом та довідки фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування про відсутність заборгованості;

 • податкову звітність за минулий звітний період та попередній рік (в разі наявності);

 • довідку на поточну дату про наявність основних засобів (нерухомість, транспортні засоби, обладнання), кредиторів, дебіторів, позабалансових зобов’язань;

 • бізнес-план (інвестиційний проект).

Для суб’єктів МСП – юридичних осіб:

 • заяву, інформаційний лист, що повинен містити назву, адресу, місце реєстрації, код єдиного державного реєстру підприємств і організацій України, телефон, факс, прізвище керівників, чисельність працюючих, вид економічної діяльності, банківські реквізити, необхідну суму кредиту, строки повернення, цілі фінансування, види забезпечення повернення коштів;

 • нотаріально засвідчені копії установчих документів (статут або положення), свідоцтва про державну реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності або виписки (витягу) з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців);

 • довідку з єдиного державного реєстру підприємств і організацій України;

 • форми  фінансової звітності (№ 1, 2) за останній рік та поточний звітний період з розшифровкою кредиторів, дебіторів, позабалансових зобов’язань;

 • довідку органів державної податкової служби про стан розрахунків з бюджетом, та довідки фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування про відсутність заборгованості;

 • бізнес-план (інвестиційний проект).

                                                                                     

                                                        -----------------------------------------------------------------------

                                                                       До уваги суб’єктів господарювання!

 

 

Виконавчий комітет Ніжинської міської ради з метою забезпечення реалізації державної політики щодо розвитку малого і середнього підприємництва (далі - МСП), створення сприятливих умов для ефективного функціонування бізнес-середовища інформує, що протягом 2023 року Державна організація «Регіональний фонд підтримки підприємництва по Чернігівській області» має можливість здійснювати фінансування у формі фінансового кредиту найбільш ефективних інвестиційних проектів МСП відповідно до Положення про порядок фінансування таких проектів. 

 

Проєкти суб'єктів МСП повинні відповідати пріоритетним напрямкам, визначеним Програмою та базовим критеріям для фінансування, затвердженим рішенням Наглядової ради ДО РФПП (додаток 1).

 

У разі зацікавленості в отриманні кредиту або інформаційно-консультаційної підтримки прохання звертатись до відділу економіки та інвестиційної діяльності (площа імені Івана Франка,1, кім. 57, тел. 2-53-36, e-mail: [email protected] ). 

 

Звертаємось до суб’єктів господарювання з проханням надати до 01 лютого 2023 року (або протягом 2023 року в разі виникнення потреби) інформацію щодо проєктних намірів або проєктів які знаходяться на етапі реалізації та потребують додаткового фінансування, що може бути надане за допомогою ДО РФПП.  Інформацію надавати відділу економіки та інвестиційної діяльності. 

          -

------------------------------------------------------------------------------------

До уваги керівників організацій та підприємств, суб’єктів підприємницької діяльності Ніжинської територіальної громади!!!!

 

З метою пошуку потенційних покупців державного майна, розміщуємо перелік об'єктів державної власності, які знаходяться на території Чернігівської області, та запропоновані Фондом державного майна України для приватизації (додається).

У разі виникнення питань, додаткової інформації стосовно процедури приватизації майна, необхідно звертатись до Управління забезпечення реалізації повноважень у Чернігівській області за адресою: м.Чернігів,                       пр.-т Миру, 43, тел.(0462)676225, ел.адреса: [email protected].Є питання про податки?

Запрошуємо на вебінар

 

06 жовтня 2022 р.  відбудеться вебінар на тему: «Податкові зміни, що стосуються юридичних осіб».  

Початок об 11.00 год.

Формат проведення: онлайн

 

Запрошені спікери-представники ГУ ДПС у Чернігівській області.

Попередня реєстрація учасників зустрічі за посиланням: 

https://docs.google.com/forms/d/17UZG3xtfDkw6uaWj9jjwqq_peGN0cjCm3X_LZDrgvXY/edit

Zoom-трансляція за посиланням:

https://us05web.zoom.us/j/82724872664?pwd=VjFsMzY3R1BHMDhGd0dmbmp2Q21zUT09

 

Під час заходу будуть розглянуті питання оподаткування земельних ділянок в умовах дії воєнного стану,  практика застосування РРО у2022 році.

 

 

Контактна особа Фінюк Марія, моб. тел. 067 524 36 65