Міський голова Олександр Кодола та депутати міської ради VIII скликання стали на захист ніжинських підприємців

17 листопада на першій сесії Ніжинської міської ради VIII скликання депутати вирішили направити звернення до Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України щодо скасування «карантину вихідного дня».

Текст звернення:

        «Постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2020 року № 1100 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 641» (далі - Постанова) введений на території України так званий «карантин вихідного дня».

       Відповідно до цієї Постанови в період з 00 годин 00 хвилин суботи до 00 годин 00 хвилин понеділка на території України з 14 листопада 2020 р. до 30 листопада 2020 р. забороняється приймання відвідувачів торговельно-розважальними центрами, суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування, суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення (за деякими виключеннями), встановлені інші обмеження.

        Впровадження таких жорстких карантинних заходів відбулося без жодного дослідження, яким чином «карантин вихідного дня» вплине на динаміку розповсюдження гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої корона вірусом SARS-CoV-2, а також без проведення консультацій з органами місцевого самоврядування та з представниками ,які займаються підприємницькою діяльністю , що понесуть найбільші втрати.

       Однак, вже зараз можна зробити висновки, про негативні наслідки, які матиме це рішення для громадян, підприємців, територіальних громад та держави в цілому.

        Сьогодні масовий характер носять звернення, акції, демонстрації та мітинги підприємців , оскільки вони втрачають в вихідні дні великий відсоток доходу, не мають альтернативних джерел доходу та коштів для утримання своїх родин.

       Надходження до міського бюджету за результатами діяльності суб’єктів малого та середнього бізнесу становлять вагому частину усіх податкових надходжень і відіграють одну із головних ролей у формуванні доходної частини міського бюджету.

        Також як і міські бюджети інших міст, міський бюджет м. Ніжина внаслідок запровадження «карантину вихідного дня» понесе суттєві втрати.

        Впровадження таких карантинних обмежень призведе до неможливості нормальної роботи закладів та позбавить їх можливості користуватися передбаченими діючим законодавством можливостями для зменшення платежів, зокрема, посиланням на форс-мажорні обставини.

        Закриття значної кількості закладів суб’єктів підприємницької діяльності, зазначених сфер, призведе до того, що і роботодавці, і наймані працівники, що є жителями м. Ніжина залишаться без місця роботи та засобів для існування, а це погіршить їхнє і так скрутне матеріальне становище, обумовлене обмежувальними заходами у зв’язку із поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, що діють на території країни вже більше, ніж півроку.

        Як результат: підприємці понесуть збитки, працездатне населення залишиться без роботи та коштів для існування, а місцевий бюджет втратить значну частину надходжень, що призведе до неможливості належного забезпечення життєдіяльності міста.

        Враховуючи зазначене вище, просимо скасувати вимоги постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2020 № 1100 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 641», адже зазначене рішення Уряду є сумнівним з точки зору покращення епідеміологічної ситуації, але точно завдасть значної шкоди економіці громад і країни в цілому та передати повноваження для встановлення карантинних обмежень органам місцевого самоврядування на місця, із врахуванням епідеміологічної ситуації, що склалася на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці.

         Наголошуємо, що недопущення втрат робочих місць, банкротств суб’єктів малого та середнього бізнесу та зменшення доходів громадян і бюджетів всіх рівнів – це спільна мета і відповідальність Уряду і усіх органів влади.

          Нагальна ситуація потребує невідкладного прийняття виважених рішень.»

Відділ інформаційно-аналітичної роботи та комунікацій з громадськістю, Ольга Гук

18.11.2020