Тепловізор, на який збирали кошти ніжинські діти, відправиться на Донецький напрямок

Нині всі українці об'єдналися заради Перемоги. Свій внесок у спільну справу здійснюють і юні патріоти.
Ніжинські діти також збирають кошти на ЗСУ. Працюють групками або по одному.
Наприкінці серпня ніжинські ЗМІ розповіли про те, як в одному з мікрорайонів Ніжина – на Мигалівці – діти зробили імпровізований блокпост для збору коштів на потреби ЗСУ.
В такий спосіб юні патріоти назбирали майже 1700 гривень і у День Незалежності України передали військовим. Але ця сума була не останньою…
На черговій сесії, яка відбулася 29 серпня, Ніжинський міський голова Олександр Кодола відзначив Подяками юних волонтерів. За вагомий особистий внесок, високий патріотизм, волонтерську допомогу воїнам-захисникам Збройних Сил України було нагороджено:
Цокоту Вероніку,
Литвиненка Олександра,
Левченка Єгора,
Кіричанську Анастасію,
Литвиненка Богдана,
Плотник Єлизавету,
Дашка Ярослава,
Красновида Максима.
Прямо у сесійній залі діти передали військовим ще понад 3 тис. гривень. І це також була не остання сума, яку назбирала ця команда.
На сесії секретар міської ради Юрій Хоменко зауважив, що юним волонтерам обов'язково повідомлять і навіть покажуть, куди підуть зібрані ними гроші.
І ось ця мить настала: вчора, 4 жовтня, у Всіхсвятській церкві отець Сергій продемонстрував дітям тепловізор, який найближчим часом буде відправлений на Донецький напрямок фронту. Вартість пристрою складає 2 тисячі доларів.
У церкві до вказаної вище групи дітей приєдналися інші юні волонтери:
Діана Насібова,
Ярослав Лисивець
Сашко Кресан.
Діана щовихідних продає на ринку зроблені власноруч дитячі прикраси. Уявіть собі, ця дівчинка назбирала і передала для ЗСУ понад 42 тис гривень!
Ярослав і Сашко спочатку збирали кошти на імпровізованому блокпосту, біля «Учкудука», тепер взялися за виготовлення всіляких дрібничок. Їхній внесок у спільну справу — понад 10 тис гривень. Крім того, хлопці допомагають дорослим виготовляти окопні свічки.
Юні ніжинці дуже пишаються, що заробляють кошти для Збройних Сил України, хоча цей заробіток нелегкий. Діти витрачають на нього свій час, вкладають у поробки кошти батьків, інколи доводиться терпіти приниження, адже деякі дорослі їм дорікають, сварять. Приміром, дітки, які збирали гроші на Мигалівці, вислухали від одного таксиста нецензурну лайку. І таким людям анітрохи не соромно...
Отець Сергій щиро подякував хлопчикам і дівчаткам за ту благородну справу, якою вони займаються, батькам — за те, що підтримують своїх дітей. Зі слів священнослужителя, військові глибоко вдячні за будь-яку допомогу, що надають звичайні люди. А до речей, які передають їм діти, взагалі особливе — трепетне — відношення.
Аби продемонструвати, як працює тепловізор, отець Сергій запропонував спуститися у темний підвал. Кожний з присутніх отримав можливість потримати у руках і подивитися в «ту штуковіну». Так ось що воно за диво — той тепловізор!
Від імені захисників отець Сергій роздав юним волонтерам смаколики. Хто б міг подумати: дітлахи, які збирають чималі кошти для ЗСУ, щиро радіють звичайним солодощам! Картина — зворушлива, пробирає до сліз.
Юні волонтери заявили, що працюватимуть і далі. Нашим захисникам потрібен ще один тепловізор. Тепер вже на південь України.
«Діти та їхні вчинки надихають нас рухатись далі, до Перемоги. Інакше ми не можемо. Просто не маємо права», — підкреслив отець Сергій.
Автор: журналіст сайту Nizhyn Post Валентина Савчук
Фото автора
07.10.2022