У Ніжині триває відновлення об’єктів, які постраждали внаслідок ворожих обстрілів

29 липня міський голова Ніжина Олександр Кодола проінспектував школу та багатоквартирні житлові будинки, які зазнали руйнувань внаслідок обстрілів під час активних бойових дій на Чернігівщині у лютому-березні.
Під час візиту до школи міський голова Олександр Кодола зазначив: «До початку нового навчального року школа має бути повністю відновлена та готова до прийому першокласників та учнів. Не менш важливим є облаштування укриття у навчальному закладі».
Сьогодні у школі ведуться ремонтні роботи, встановлюються нові вікна. Вже поставлено 64 нових вікна на 1 та 2 поверхах, що становить 60% від загальної кількості пошкоджених вікон. Розпочинається ремонт покрівлі, а саме заміна руберойду над актовим залом та пошкоджених ділянок даху.
Для цих потреб із міського бюджету було виділено значні кошти – 4 млн 300 тис. грн.
Міський голова поспілкувався з очільницею навчального закладу та виконавцями робіт, щоб з'ясувати, які проблемні питання необхідно вирішити, аби заклад вчасно зміг відчинити свої двері для школярів.
Також тривають роботи по поточному ремонту та облаштуванню укриття у школі. Фарбуються стіни та стеля, ремонтується підлога, розставляються меблі, облаштовуються дві вбиральні, підготовлені ємкості для води, прочищена вентиляція, днями буде під’єднаний генератор, який переданий Фондом міжнародної солідарності Республіки Польща в Україні. Варто відзначити, що до активних робіт долучається педагогічний колектив школи.
Така ґрунтовна підготовка укриття у навчальному закладі дасть можливість школі у випадку сприятливої безпекової ситуації відчинити свої двері для учнів.
Активні роботи тривають і у багатоповерхових житлових будинках. У червні Івано-Франківська міська рада виділила 500 тис. грн в якості субвенції на відновлення пошкоджених об’єктів в Ніжині. До цієї суми було виділено додатково 49 тис. грн з міського бюджету, щоб замінити всі пошкоджені вікна у під’їздах багатоповерхівок, які зазнали пошкоджень. На сьогодні встановлено близько 60% від загальної кількості пошкоджених вікон.
В цілому за результатами перевірки Олександр Кодола відзначив, що процес відновлення пошкоджених об’єктів проходить задовільно та має бути завершеним згідно з дедлайном.
29.07.2022