У Ніжині відбулося пленарне засідання 51-ї сесії міської ради: ухвалено ключові рішення для громади та сектору оборони


Сьогодні відбулося пленарне засідання 51-ї сесії Ніжинської міської ради, у якому взяли участь 27 депутатів, заступники міського голови та представники структурних підрозділів, відповідальні за підготовку проєктів рішень.
Розглядалися бюджетні питання, спрямовані на підсилення життєстійкості Ніжинської громади, підтримку Збройних сил України, розвиток медичної, спортивної та освітньої сфер.
Серед ухвалених рішень:
• 4 млн грн додатково спрямовано на формування резерву паливо-мастильних матеріалів.
• Ніжин отримав 4 млн грн субвенції від Івано-Франківської громади на придбання двох мобільних потужних генераторів на причепах.
• Близько 2 млн грн виділено на посилення сил оборони Чернігівської області.
• Кошти спрямовано також для підрозділів ДСНС та Національної поліції.
• 10 млн 711 тис. 010 грн виділено на закупівлю медичного обладнання, меблів, витратних матеріалів та оснащення для відділення реперфузійної терапії й ендоваскулярних втручань з рентгенопераційним блоком.
• 2 млн грн виділено ТОВ «НіжинТеплоМережі» на покриття різниці в тарифах на теплову енергію.
Депутати також підтримали зміни до кошторисних призначень відповідно до звернень головних розпорядників.
Зокрема, Управління ЖКГ та будівництва здійснило перерозподіл 924 тис. грн на виготовлення технічного паспорта по об’єкту «Капітальний ремонт частини під’їздної дороги до кладовища Овдіївська та поточний ремонт вул. Мигалівська до Мигалівського кладовища» та на інші потреби.
У відповідь на звернення релігійної громади Спасо-Преображенської церкви депутати передали культову споруду (колишнє приміщення на території старої автостанції) в безоплатне користування цій громаді.
Також розглядалися питання щодо комунального майна та оренди земельних ділянок.
Депутати підтримали перехід на самостійність двох навчальних закладів - гімназій №1 та №17.
Міський голова Олександр Кодола подякував депутатському корпусу за конструктивність і результативну роботу як під час розгляду матеріалів, так і в ході сесії.
26.11.2025