У Ніжині вшанували пам'ять видатної української актриси Марії Заньковецької

Сьогодні відзначається Міжнародний день театру, свято, яке об’єднує нас у любові до театрального мистецтва!
З цієї нагоди у Ніжині вшанували пам'ять видатної української актриси Марії Костянтинівни Заньковецької, поклавши квіти до підніжжя її пам'ятника. Сьогодні сквер М. Заньковецької зібрав керівників культурних закладів, навчальних установ та міське керівництво, щоб віддати шану цій великій актрисі.
Марія Костянтинівна народилася у с. Заньки, що нині в Ніжинському районі, в козацькій старшинській родині Адосовських.
Її внесок у розвиток театрального життя Ніжина неможливо переоцінити. Вже у дитинстві Марія виявила талант до акторської майстерності, а її перші кроки на сцені ніжинського театру залишили неперевершене враження на глядача.
Протягом 1902-1924 років Марія Костянтинівна керувала ніжинськими аматорськими театральними гуртками, ставши відомою як талановитий організатор і актор. У 1923 році вона стала першою в історії Народною артисткою УРСР, що свідчить про її винятковий талант і вклад у розвиток української культури.
Ніжин завжди пам’ятатиме та пишатиметься Марією Заньковецькою. Будинок, в якому жила актриса, донині зберігається на вулиці, що носить її ім’я. Також на її честь названо коледж культури і мистецтв, а також площу в нашому місті.
Нехай талант і спадок Марії Костянтинівни Заньковецької завжди надихає нас на великі справи і небайдужість до театрального мистецтва!
27.03.2024