Підтримка бджільництва, тваринництва, фермерських господарств



У межах проєкту “Згуртовані громади”, який реалізує Всеукраїнська асоціація громад (далі: ВАГ) за підтримки Програми USAID з аграрного та сільського розвитку (АГРО), розпочинається робота над забезпеченням домогосподарств, що постраждали внаслідок війни, насінням овочів до посівної 2024 року.
В межах цієї ініціативи заплановано здійснити передачу БЕЗКОШТОВНОГО насіння від різних насіннєвих компаній для майже 140 000 домогосподарств.
Асортимент насіння овочів включає: моркву, цибулю (чорне насіння), капусту, томат, кабачок, перець, диню.
Це насіння пофасовано у зручні для використання упаковки з розрахунку на одне домогосподарство орієнтовно на 0,25 сотки.
Також компанія Syngenta планує передати насіння: капусти, томатів, кабачків, цибулі (чорне насіння), огірків та цукрової кукурудзи для 1500 домогосподарств.
Передача насіння буде здійснюватися через територіальні громади відповідно до їхніх замовлень та черговості надходження замовлень.
Перевага при передачі насіння буде надаватись пільговим категоріям громадян, внутрішньо переміщеним особам, де є можливим обробіток земельних ділянок та сім’ям військових!
Для отримання насіння просимо подати інформацію за електронною адресою: [email protected] з темою «Заява на безкоштовне насіння» до 28 січня 2024 року.
У заяві потрібно вказати наступну інформацію:
ПІБ (контактний телефон)
Місце проживання (місце прописки)
До якої пільгової категорії відноситеся
Кількісь насіння (кг) з запропонованих: морква, капуста, цибуля (чорне насіння), томат/помідор, кабачок, перець, диня, кукурудза цукрова, огірок!
Вказати площу (соток) для кожного засіву культури!











---------------------------------------------------------------------

До уваги представників сільськогосподарської галузі!

 

До 10 грудня 2021 року триває прийом документів на компенсацію витрат, понесених у зв’язку із проведенням та підтвердженням відповідності виробництва органічної продукції (сировини) та видачою сертифіката  відповідності у рослинництві, тваринництві, переробці сільськогосподарської продукції та виробництві мікробіологічних препаратів для сільськогосподарської галузі, в тому числі у перехідний період згідно «Комплексної Програми підтримки розвитку агропромислового комплексу Чернігівської області на 2021-2027 роки» (далі – Програма).

Програма затверджена рішенням обласної ради 26 січня 2021 року №4-2/VIII в редакції рішення обласної ради від 03 серпня 2021 року №9-5/ VIII.

Перелік документів, необхідний для отримання фінансової підтримки, наведений у Програмі.

Прийом документів здійснює Департамент агропромислового розвитку Чернігівської ОДА (м. Чернігів, проспект Миру, 14, кабінет 303, тел. (0462) 77-89-37 ). 

В разі запитань прохання звертатись за телефоном (0462) 77-89-37. 

 

Детальніше за посиланням: https://apk.cg.gov.ua/index.php?id=34462&tp=1&pg=

 

_________________________________________________________________

Верховна Рада прийняла закон щодо стимулювання господарств фермерів, молодших 35 років.

Про це повідомляє інформаційне управління Апарату ВР.

Закон унормовує  склад земельних ділянок фермерських господарств, а також визначає коло отримувачів державної підтримки через Український державний фонд підтримки фермерських господарств.

Також уточнені деякі поняття щодо визначень виду фермерського господарства.

Крім цього,  запроваджено держпідтримку фермерському господарству, голова якого має вік до 35 років (включно).

Відповідно до закону, новоствореним фермерським господарствам у період становлення (перші 3 роки після його створення), фермерським господарствам, зокрема з відокремленими фермерськими садибами, сімейним фермерським господарствам, фермерським господарствам, які провадять господарську діяльність і розташовані у гірських населених пунктах, на поліських територіях, визначених в установленому порядку Кабміном, надається допомога за рахунок коштів держбюджету.

У тому числі - через Український державний фонд підтримки фермерських господарств, також допомога може надаватися за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Зазначається, що Кабмін щороку в проєкті держбюджету передбачає кошти на підтримку фермерських господарств.

Згідно із законом, місцеві органи виконавчої влади і органи місцевого самоврядування щороку в проєктах місцевих бюджетів можуть передбачати кошти на підтримку фермерських господарств.

При цьому, фермерському господарству, голова якого має вік до 35 років (включно), надається грошова допомога за рахунок коштів державного бюджету в розмірі та порядку, що затверджуються урядом.

 

ЗАКОНИ УКРАЇНИ:

 Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання діяльності фермерських господарств

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1788-20#Text

 

 

Про державну підтримку сільського господарства України

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1877-15#Text

________________________________________________________________________

Напрями та алгоритми надання підтримки

1) Дотація за наявні бджолосім’ї  -  надається на безповоротній основі юридичним особам, фізичним особам-підприємцям та фізичним особам, які є власниками бджолосімей, за наявні в поточному році від 10 до 300 бджолосімей, у розмірі 200 гривень за бджолосім’ю. Максимальний розмір дотації становить 60 000 гривень одному отримувачу.

Крок 1. Підготувати для отримання дотації за бджолосім’ю документи:

  • копію ветеринарно-санітарного паспорта пасіки;
  • копію рішення про державну реєстрацію потужності;
  • копію довідки про відкриття поточного рахунка, видану банком (суб’єкти господарювання);
  • копію довідки або договору про відкриття рахунка в банку (фізичні особи);
  • копію паспорта громадянина України (фізичні особи);
  • копію документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному органу доходів і зборів і мають відмітку в паспорті) (фізичні особи);
  • копію звіту про виробництво продукції тваринництва та кількість сільськогосподарських тварин (форма 24-сг) на останню звітну дату на момент подання документів (суб’єкти господарювання, які є юридичними особами);
  • довідка, видана органом місцевого самоврядування, про реєстрацію пасіки із зазначенням кількості наявних бджолосімей на останню звітну дату на момент подання документів (фізичні особи та фізичні особи – підприємці, зокрема сімейні фермерські господарства).  

Крок 2. Подати документи до 01 жовтня поточного року за місцезнаходженням пасіки до виконавчого органу відповідної сільської, селищної, міської ради.

Крок 3. Отримати бюджетні кошти на рахунки відкриті у банку.

Звертаємо увагу: Підставою для внесення органами місцевого самоврядування до відомості на отримання дотації за бджолосім’ї є реєстрація потужності фізичної особи або суб’єкта господарювання, які є власниками бджолосімей, у Державному реєстрі потужностей операторів ринку.

Для отримання державної реєстрації потужності операторів ринку подається заява до територіальному органу компетентного органу за адресою потужності (наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 10.02.2016 № 39).

Ветеринарно-санітарний паспорт пасіки видається територіальним органом компетентного органу за місцем проживання власника пасіки або місцезнаходженням пасіки в письмовій або електронній формі (з накладенням кваліфікованого електронного підпису) і є документом, який ідентифікує пасіку та встановлює ветеринарно-санітарний стан бджолиних сімей (наказ Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 19.02.2021 № 338, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 04 березня 2021 р. за № 280/35902).

Дотація за бджолосім’ї суб’єктам господарювання, які є юридичними особами, нараховується на ту кількість бджолосімей, що зазначена у формі № 24 (річна) та підтверджена ветеринарно-санітарним паспортом пасіки.

Дотації за бджолосім’ї фізичним особам та фізичним особам — підприємцям, зокрема сімейним фермерським господарствам, нараховується на ту кількість бджолосімей, що зазначена у ветеринарно-санітарному паспорті пасіки, обстеження якої було проведено Держпродспоживслужбою у поточному році. 

 

2) Відшкодування вартості закуплених племінних тварин, бджіл, сперми та ембріонів - надається юридичним особам та фізичним особам-підприємцям незалежно від організаційно-правової форми та форми власності за закуплені ними вітчизняні або імпортовані племінні тварини, бджоли, сперму та ембріони у розмірі – до 80 % вартості (без податку на додану вартість), але не більше ніж:

  • за племінні телиці, нетелі, корови  – 50 400 грн за голову;
  • за племінні свинки та кнурці– 16 000 грн за голову;
  • за племінні вівцематки, барани, ярки – 17 600 грн за голову;
  • за племінні козематки, цапи, кізочки, цапки – 17 600 грн за голову;
  • за сперму бугаїв/кнурів – 160 грн за дозу (не більше 3-х доз на голову ВРХ та 5 доз на голову свиней), сексована – 480 грн за дозу не більше 1-ї дози на голову;
  • бджоли – бджолопакети – 800 грн, бджоломатки – 160 грн;
  • за ембріони ВРХ  – 800 грн за одну штуку.

Крок 1. Закупити для подальшого відтворення племінних тварин, бджіл, сперму та ембріони у період з 1 жовтня попереднього року до 30 вересня поточного року.

Крок 2. Підготувати для отримання часткового відшкодування вартості племінних тварин, бджіл, сперми та ембріонів документи:

  • заявку;
  • довідку про відкриття поточного рахунка, видану банком;
  • засвідчені підписом керівника суб’єкта господарювання копії відповідних платіжних документів, а також видаткових накладних, рахунків на оплату, ордерів на відправлення сперми, договорів купівлі-продажу худоби;
  • копію акта про передачу (продаж) і закупівлю худоби за договором (крім тварин, бджолопакетів та бджоломаток, що були ввезені в режимі імпорту), засвідчену підписом керівника суб’єкта господарювання;
  • копію звіту про виробництво продукції тваринництва та кількість сільськогосподарських тварин (форма 24-сг) на останню звітну дату на момент подання документів (суб’єкти господарювання, які є юридичними особами);
  • копії племінних свідоцтв (сертифікатів) або сертифікатів племінних (генетичних) ресурсів, засвідчені підписом керівника суб’єкта господарювання;
  • копії карток племінних кнурів (форма № 1-св), засвідчені підписом керівника суб’єкта господарювання, – для часткового відшкодування вартості сперми кнурів;
  • довідку про плідну пересадку ембріонів, видану підприємством (лабораторією) із трансплантації ембріонів, - для часткового відшкодування вартості ембріонів великої рогатої худоби;
  • відомість проведення штучного осіменіння маточного поголів’я, яка складається на підставі даних журналів штучного осіменіння (форми № 3-врх, № 4-св визначені відповідними інструкціями з ведення племінного обліку), засвідчену підписом керівника суб’єкта господарювання, – для часткового відшкодування вартості сперми бугаїв, кнурів;
  • письмове зобов’язання повернути до державного бюджету в місячний строк бюджетні кошти у разі зменшення поголів’я станом на 1 січня двох наступних років – для отримання часткового відшкодування вартості племінних тварин.

Додатково для тих, що були ввезені у режимі імпорту:

  • копію відповідного контракту;
  • копію рахунка-фактури (інвойсу), платіжних документів, сертифікатів;
  • копію митної декларації.

Крок 3. Подати протягом року до 10 жовтня до комісії Мінагрополітики заявку та документи.

Крок 4. Отримати кошти на рахунки, відкриті у банку.

* Часткове відшкодування вартості племінних тварин, бджіл, сперми та ембріонів здійснюється на безповоротній основі один раз на рік.

Звертаємо увагу: у разі зменшення поголів’я закуплених тварин, вартість яких була частково відшкодована, станом на 1 січня двох наступних років одержані бюджетні кошти повертаються до державного бюджету в повному обсязі в установленому законодавством порядку.

У разі вибуття із стада станом на 1 січня двох наступних років окремих закуплених тварин, вартість яких була частково відшкодована, з причин, обумовлених набутими карантинними інфекційними хворобами або набутими з вини власника незаразними хворобами, бюджетні кошти, що були виплачені як відшкодування за їх придбання, повертаються суб’єктом господарювання до державного бюджету.

 

3) Відшкодування вартості об'єктів - надається юридичним особам незалежно від організаційно-правової форми та форми власності і фізичним особам-підприємцям у тому числі сімейним фермерським господарствам у розмірі до 50 % вартості, а сільськогосподарським кооперативам в розмірі до 70 % вартості.

Довідково: об'єкти - тваринницькі ферми і комплекси для утримання (вирощування та розведення) сільськогосподарських тварин, птиці, об’єктів аквакультури (на рибницьких господарствах), доїльні зали, підприємства з переробки сільськогосподарської продукції (у тому числі для виробництва харчових продуктів м’ясних, рибних, молочних) та/або побічних продуктів тваринного походження, що належать до II і III категорій.

Крок 1. Завершити у листопаді-грудні 2020 року та січні-жовтні поточного року етап будівництва та/або реконструкції об’єкта.

Крок 2. Підготувати такі документи:

  • заявку із зазначенням у ній номеру та дати документа, що підтверджує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта;
  • довідку про відкриття поточного рахунка, видану банком;
  • засвідчену підписом керівника копію кошторисної частини проектної документації;
  • засвідчену підписом керівника суб’єкта господарювання копію експлуатаційного дозволу (для часткового відшкодування вартості будівництва та/або реконструкції підприємства з переробки сільськогосподарської продукції).
  • типову форму № ОЗ-1 «Акт приймання-передачі (внутрішнього переміщення) основних засобів» (для об’єктів, прийнятих в експлуатацію в поточному році, зокрема обладнання) – для часткового відшкодування вартості будівництва об’єктів;
  • типову форму № ОЗ-2 «Акт приймання-здачі відремонтованих, реконструйованих та модернізованих об’єктів» – для часткового відшкодування вартості реконструкції об’єктів.

Важливо! Для отримання часткового відшкодування вартості об’єктів в розмірі до 70 % вартості сільськогосподарські кооперативи додатково  до вище вказаних документів подають копію статуту сільськогосподарського кооперативу, засвідчену підписом керівника  кооперативу, та список його членів, дійсний на дату подання заявки.

Крок 3. Подати до 15 листопада поточного року до комісії Мінагрополітики заявку та документи.

Крок 4. Отримати кошти на рахунки, відкриті у банку.

Звертаємо увагу: у разі будівництва та/або реконструкції придбаних об’єктів (черг та/або пускових комплексів) незавершеного будівництва частковому відшкодуванню підлягає лише вартість будівництва та/або реконструкції без урахування вартості об’єкта незавершеного будівництва до початку проведення робіт.

Відшкодовується вартість будівництва та/або реконструкції об’єкта, передбачена проектно-кошторисною документацію та підтверджена вартістю основних фондів згідно з актами приймання-передачі (внутрішнього переміщення) основних засобів (№ ОЗ-1, № ОЗ-2).

* Суб’єкти господарювання подають щороку до 15 січня протягом трьох років після одержання бюджетних коштів Мінагрополітики інформацію про об’єкти, вартість яких була частково відшкодована, за встановленою формою.

Якщо ще залишились запитання звертайтесь до контактної особи, відповідальної за даний напрям державної підтримки, - Сагановської Ірини Володимирівни (тел. (044) 363-08-20)

4) Компенсація вартості об’єктів, профінансованих за рахунок банківських кредитів - надається тільки тим суб’єктам господарювання, які отримували таку компенсацію у 2018 - 2019 роках у розмірі 25 % обсягу залучених кредитних коштів на період кредитування до 5 років.

Довідково: кредити, залучені для здійснення будівництва та/або реконструкції тваринницьких ферм та комплексів для утримання великої рогатої худоби, свиней, птиці (в тому числі водоплавної та індиків), доїльних залів, підприємств з переробки сільськогосподарської продукції (молока, м’яса) та/або побічних продуктів тваринного походження, що належать до II та III категорій, у тому числі вартості обладнання згідно з проектно-кошторисною документацією.

Крок 1. Залучити починаючи з 2018 року в  уповноваженому банку кредит не більше 500 млн гривень та бути отримувачем компенсації у 2018 ‑ 2019 роках.

Крок 2. Підготувати для подання заявку і оригінали та копії документів:

  • підтвердні документи щодо використання кредитних коштів;
  • згоду щодо надання Мінагрополітики інформації про позичальника, яка становить банківську таємницю або містить персональні дані.

Крок 3. Подавати щокварталу до 10 числа наступного періоду не пізніше ніж 01 грудня поточного року, а за грудень 2020 року – до 10 липня поточного року, банку з яким укладено кредитний договір, заявку з документами.

Крок 4. Отримати кошти на поточний рахунок.

Обов’язково! Меморандум підписується з уповноваженими банками, відібраними відповідно до Порядку відбору банків, через які здійснюється виплата пенсій, грошової допомоги, виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням та заробітної плати працівникам бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2001 р. № 1231 (Офіційний вісник України, 2001 р., № 39, ст. 1762; 2020 р., № 6, ст. 278, № 33, ст. 3004).

Звертаємо увагу:  компенсація вартості об’єктів здійснюється щокварталу.  

У разі відчуження або використання протягом трьох років не за цільовим призначенням об’єктів, у тому числі обладнання згідно з проектно-кошторисною документацією, профінансованих за рахунок банківських кредитів, суб’єкт господарювання повинен повернути одержані бюджетні кошти.

Якщо ще залишились запитання звертайтесь до контактної особи, відповідальної за даний напрям державної підтримки, - Глухової Марини Олександрівни (тел. (044) 363‑08‑34)

5) Відшкодування вартості об'єктів із зберігання та переробки зерна -  надаватиметься сільськогосподарським товаровиробникам юридичним особам, основною діяльністю яких є постачання сільськогосподарських товарів/послуг, вироблених ними на власних або орендованих основних засобах, причому питома вага вартості сільськогосподарських товарів/послуг становить не менше 75 відсотків вартості всіх товарів, поставлених ними за попередній податковий (звітний) рік, новоутвореним сільськогосподарським товаровиробникам, які провадять господарську діяльність менш як 12 календарних місяців, за результатами кожного окремого звітного періоду на безповоротній основі в розмірі до 50 % вартості.

Довідково: об’єкти із зберігання та переробки зерна – зернофуражні сховища, елеватори, механізовані зерносклади, зерноочисні та зерноочисно-сушильні пункти, підприємства із виробництва кормових сумішей.

Крок 1. Завершити у листопаді-грудні 2020 року та січні-жовтні поточного року етап будівництва та/або реконструкції об’єкта.

Крок 2. Подати до 15 жовтня Мінагрополітики повідомлення про намір отримати часткове відшкодування вартості об'єктів із зберігання та переробки зерна.

Крок 3. Підготувати такі документи:

  • заявку із зазначенням у ній номера та дати документа, що підтверджує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта;
  • довідку про відкриття поточного рахунка, видану банком;
  • засвідчену підписом керівника копію кошторисної частини проектної документації;
  • типову форму № ОЗ-1 «Акт приймання-передачі (внутрішнього переміщення) основних засобів» (для об’єктів, прийнятих в експлуатацію в поточному році, зокрема обладнання) – для часткового відшкодування вартості будівництва об’єктів із зберігання та переробки зерна;
  • типову форму № ОЗ-2 «Акт приймання-здачі відремонтованих, реконструйованих та модернізованих об’єктів» – для часткового відшкодування вартості реконструкції об’єктів із зберігання та переробки зерна;
  • довідку, чинну на дату подання заявки, про набуття (підтвердження) статусу платника єдиного податку четвертої групи, видану місцевим контролюючим органом, та розрахунок питомої вартості поставлених сільськогосподарських товарів/послуг, вироблених ним на власних або орендованих основних засобах, який становить не менше 75 відсотків вартості всіх товарів/послуг, поставлених  ним за попередній податковий (звітний) рік, завірений контролюючим органом за місцем основного податкового обліку сільськогосподарського товаровиробника.

Крок 4. Подати до 15 листопада поточного року до комісії Мінагрополітики заявку та документи.

Крок 5. Отримати кошти на рахунки, відкриті у банку.

Звертаємо увагу: у разі будівництва та/або реконструкції придбаних об’єктів незавершеного будівництва із зберігання та переробки зерна частковому відшкодуванню підлягає лише вартість будівництва та/або реконструкції без урахування вартості об’єкта незавершеного будівництва до початку проведення робіт.

Відшкодовується вартість будівництва та/або реконструкції об’єкта, передбачена проектно-кошторисною документацію та підтверджена вартістю основних фондів згідно з актами приймання-передачі (внутрішнього переміщення) основних засобів (№ ОЗ-1, № ОЗ-2).

* Сільськогосподарські товаровиробники подають щороку до 15 січня протягом трьох років після одержання бюджетних коштів Мінагрополітики інформацію про об’єкти із зберігання та переробки зерна, вартість яких була частково відшкодована, за встановленою формою.

Якщо ще залишились запитання звертайтесь до контактної особи, відповідальної за даний напрям державної підтримки, - Танцюри Сергія Юрійовича (тел. (067-443-87-98)

6) Дотація за утримання кіз та овець - надається юридичним особам незалежно від організаційно-правової форми та форми власності та фізичним особам - підприємцям, зокрема сімейним фермерським господарствам, які є власниками кіз та овець, за кожну наявну станом на 1 січня 2021 року ідентифіковану та зареєстровану в установленому порядку кізочку, козематку, ярку, вівцематку в розмірі 1000 гривень за одну голову.

Крок 1. Підготувати для отримання дотації за утримання кіз та овець  документи:

  • заявку;
  • довідку про відкриття поточного рахунка, видану банком;
  • копію звіту про виробництво продукції тваринництва, кількість сільськогосподарських тварин і забезпеченість їх кормами (форма № 24 (річна)) станом на 1 січня (суб’єкти господарювання, які є юридичними особами);
  • копії реєстраційних свідоцтв овець/кіз, виданих у встановленому порядку, а у разі утримання 10 і більше голів - виданий в установленому порядку витяг з Єдиного державного реєстру тварин.

Крок 2. Подати документи до 01 липня поточного року до структурних підрозділів облдержадміністрацій, що забезпечують виконання функцій з питань агропромислового розвитку.

Крок 3. Отримати бюджетні кошти на рахунки відкриті у банку.

Звертаємо увагу: для нарахування дотації за утримання кіз та овець суб’єктам господарювання, які є юридичними особами та власниками кіз та овець, дотація нараховується на ту кількість поголів’я, що зазначене у формі № 24 (річна) та підтверджене Адміністратором Єдиного державного реєстру тварин. 

Для нарахування дотації за утримання кіз та овець суб’єктам господарювання, які є фізичними особами-підприємцями, зокрема сімейними фермерськими господарствами, та власниками кіз та овець, дотація нараховується на ту кількість поголів’я, що зазначене у Єдиному державному реєстрі тварин станом на 1 січня поточного року. 

У разі зменшення поголів’я кіз та овець на 1 січня наступного року порівняно з поголів’ям, на яке було отримано дотацію за утримання кіз та овець, бюджетні кошти, отримані суб’єктами господарювання, які є власниками кіз та овець, повертаються до державного бюджету в повному обсязі.

Якщо ще залишились запитання звертайтесь до контактної особи, відповідальної за даний напрям державної підтримки, - Курзакової Тетяни Анатоліївни (тел. (044) 363-08-34)

6) Дотація за приріст поголів’я корів – надається суб’єктам господарювання, які є юридичними особами і власниками корів, за кожну наявну прирощену корову власного відтворення, на яку збільшено основне стадо станом на 1 липня поточного року порівняно з наявним поголів'ям корів станом на 1 січня поточного року в розмірі 30 000  гривень за одну голову.

Крок 1. Підготувати для отримання дотації за приріст поголів’я корів документи:

  • заявку;
  • довідку про відкриття поточного рахунка, видану банком;
  • копію звіту про виробництво продукції тваринництва, кількість сільськогосподарських тварин і забезпеченість їх кормами (форма № 24 (річна)) станом на 1 січня;
  • копію звіту про виробництво продукції тваринництва та кількість сільськогосподарських тварин (форма 24-сг (місячна)) за січень-червень поточного року;
  • виданий в установленому порядку витяг з Єдиного державного реєстру тварин про загальну кількість наявних ідентифікованих та зареєстрованих в установленому порядку корів, у тому числі корів, що народжені у господарстві суб’єкта господарювання, який є юридичною особою і власником корів, станом на 1 січня та 1 липня поточного року.

Крок 2. Подати документи до 01 вересня поточного року до структурних підрозділів облдержадміністрацій, що забезпечують виконання функцій з питань агропромислового розвитку.

Крок 3. Отримати бюджетні кошти на рахунки відкриті у банку.

Звертаємо увагу: дотація за приріст корів суб’єктам господарювання, які є юридичними особами та власниками корів, нараховується на різницю між кількістю наявних  станом на 1 липня поточного року корів та кількістю, що утримувалась станом на 1 січня корів, факт народження яких у господарстві власника підтверджено витягом з Єдиного державного реєстру тварин, за умови не зменшення загальної кількості основного стада.

У разі зменшення поголів’я прирощених власного відтворення корів на які було отримано дотацію за приріст корів станом на 1 січня двох наступних років одержані бюджетні кошти повертаються суб’єктом господарювання, який є юридичною особою та власником корів, до державного бюджету в повному обсязі в установленому законодавством порядку.

У разі вибуття із стада станом на 1 січня двох наступних років окремих прирощених корів, на які було отримано дотацію за приріст корів, з причин, обумовлених набутими карантинними інфекційними хворобами або набутими з вини власника незаразними хворобами, бюджетні кошти, що були виплачені як дотація за приріст корів, повертаються суб’єктом господарювання, який є юридичною особою та власником корів, до державного бюджету.

* Суб’єкти господарювання подають щороку до 15 січня протягом двох років після одержання бюджетних коштів структурним підрозділам інформацію про наявне поголів’я корів станом на 1 січня поточного року, зокрема прирощеного поголів’я корів власного відтворення на яке було отримано дотацію за приріст корів.

Інформація для фермерських господарств! Фермерські господарства мають право на вибір отримати або дотацію за приріст корів або спеціальну бюджетну дотацію за утримання корів усіх напрямів продуктивності за рахунок коштів бюджетної програми (2801580) «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» за напрямом «Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств». Ті фермерські господарства, які подадуть заявку для отримання спеціальної бюджетної дотації за утримання корів усіх напрямів продуктивності на умовах Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств (Постанова КМУ від 07.02.2018 № 106), не можуть претендувати на отримання дотації за приріст корів на умовах цього Порядку.

 

 

Більше інформації за посиланням:

https://minagro.gov.ua/ua/pidtrimka/tvarinnictvo



ДО УВАГИ ПАСІЧНИКІВ!

 В державному бюджеті передбачена підтримка розвитку тваринництва і переробки сільськогосподарської продукції шляхом надання спеціальної бюджетної дотації за наявні бджолосім’ї.

         Дотація надається на безповоротній основі фізичним особам та суб’єктам господарювання, які є власниками від 10 до 300 наявних у поточному році бджолосімей у розмірі 200 гривень за бджолосім’ю. У разі наявності більше ніж 300 бджолосімей максимальний розмір дотації становить 60 000 гривень одному отримувачу.

         Для отримання дотації фізичні особи та суб’єкти господарювання подають за місцезнаходженням пасіки до відповідного органу місцевого самоврядування до 1 жовтня поточного року такі документи:

  • копію ветеринарно-санітарного паспорта пасіки;
  • копію рішення про державну реєстрацію потужності;
  • копію довідки про відкриття поточного рахунка в банку (фізичні особи);
  • копію паспорта громадянина України (фізичні особи);
  • копію документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних тосіб – платників податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті) (фізичні особи);
  • копію звіту про виробництво продукції тваринництва та кількість сільськогосподарських тварин (форма – 24сг) на останню звітну дату на момент подання документів (суб’єкти господарювання, які є юридичними особами);
  • довідку видану органом місцевого самоврядування, про реєстрацію пасіки із зазначенням кількості наявних бджолосімей  на останню звітну дату на момент подання документів (фізичні особи та фізичні особи – підприємці, зокрема сімейні фермерські господарства).

Документи для отримання дотації власниками пасік, які знаходяться на території Ніжинської територіальної громади, надаються відділу економіки та інвестиційної діяльності виконавчого комітету Ніжинської міської ради за адресою: (площа імені Івана Франка,1, кім. 57, тел. 2-53-36, e-mail: nizhynekonomika@gmail.com )

Реєстрація пасіки проводиться за заявою власника пасіки в органах місцевого самоврядування за місцем проживання фізичної особи або за місцезнаходженням юридичної особи, яка займається бджільництвом.

До заяви додається копія ветеринарно-санітарного паспорта пасіки (нового зразка).

 

Для отримання додаткової інформації звертайтеся до відділу економіки та інвестиційної діяльності виконавчого комітету Ніжинської міської ради (площа імені Івана Франка,1, кім. 57, тел. 2-53-36, e-mail: [email protected] )

_______________________________________________________________

До уваги власників бджолосімей!!!!

Наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 19.02.2021 № 338 «Про деякі питання у сфері бджільництва», внесені зміни в інструкції з профілактики та встановлення факту отруєння бджіл засобами захисту рослин:

Профілактика отруєння бджіл засобами захисту рослин

На період обробки власник пасіки повинен вивезти пасіку в безпечне місце або ізолювати бджіл у вуликах на термін (не більше ніж 12 годин), передбачений обмеженнями в разі застосування засобів захисту рослин.

Для ізоляції бджіл у вуликах гнізда розширюють до повного комплекту рамок або ставлять магазини. На двокорпусні або багатокорпусні вулики залежно від сили сімей ставлять додаткові корпуси з половинною кількістю рамок, зверху одягають раму з металевою сіткою (розмір вічка 2,5 х 2,5 мм або 3 х 3 мм), сітку накривають тканиною і за необхідності кладуть утеплення. У день запланованого застосування засобів захисту рослин зранку, до початку льоту бджіл, льотки закривають з використанням льоткових загороджувачів із вентиляційними отворами, знімають із сітки утеплення. У жарку безвітряну погоду під кришку підкладають рейки завтовшки 1 – 2 см. У вулик дають воду в стільниках, годівницях або напувалках. На ніч льотки відчиняють.

Установлення факту отруєння бджіл засобами захисту рослин

Обстеження пасіки і фіксація випадків отруєння бджіл на вимогу та за заявою власника пасіки до органів місцевого самоврядування здійснюються постійно діючою Комісією із встановлення факту отруєння бджіл (далі – Комісія).

Завданнями Комісії є:

– установлення достовірності загибелі бджіл;

– установлення обставин, за яких сталася загибель бджіл;

– надання рекомендацій щодо визначення шкоди, заподіяної власникам пасік унаслідок отруєння бджіл;

– відібрання і спрямування в лабораторію проб матеріалу (патологічний матеріал, бджоли, продукція бджільництва, а також зелена маса рослин, ґрунт);

– установлення джерела та причин загибелі бджіл, надання висновків та пропозицій.

Комісія збирається невідкладно після надходження до органу місцевого самоврядування заяви про встановлення факту отруєння бджіл від власника пасіки, зареєстрованої на відповідній території, або уповноваженої ним особи, але не пізніше ніж через 24 години після надходження такої заяви.

Наявність та кількість бджолиних сімей у власника пасіки підтверджуються ветеринарно-санітарним паспортом пасіки. У разі відсутності ветеринарно-санітарного паспорта пасіки або записів у ньому про кількість бджолиних сімей (наявних та таких, що перевезені на кочівлю) інформація власника пасіки про наявну кількість бджолиних сімей не береться до уваги.

Корисні посилання:

Наказ Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 19.02.2021 № 338 «Про деякі питання у сфері бджільництва»

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0280-21#Text

 

Розпорядження міського голови від 18 травня 2021 року №136 «Про створення постійно діючої комісії із встановлення факту отруєння бджіл на території Ніжинської територіальної громади»

https://nizhynrada.gov.ua/nmr/miskiy-golova/rozporyadzhennya-miskogo-golovi/rozporyadzhennya-miskogo-golovi-za-2021-rik



27.10.2021

Комплексна Програма підтримки АПК

Завантажити

13.02.2023

Відбір, зберіганнята транспортуванняв лабораторію бджіл

Завантажити

13.02.2023

Профілактика отруєння бджіл

Завантажити

13.02.2023

Реєстрація пасік та дотримання законодавства

Завантажити