Засідання круглого столу

6 жовтня у Ніжині відбулось засідання круглого столу "Порядок взаємодії суб'єктів соціальної роботи із сім'ями, що опинились у складних життєвих обставинах", організоване Ніжинським міським центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді за участі секретаря Ніжинської міської ради Олега Кірсанова, заступника міського голови Олега Баранкова та представників служб і установ - суб'єктів соціальної роботи.

На цьому засіданні розглядались питання реалізації в нашому місті соціальної ініціативи Президента України щодо вдосконалення роботи соціальних служб шляхом повного охоплення соціальними послугами найуразливіших категорій населення, раннього виявлення проблемних сімей та вчасного надання їм підтримки.

У 2011 році допомога соціальних служб переважно спрямовувалася на вирішення проблем сімей, які вже потрапили у складні життєві обставини, а не на раннє їх виявлення та виведення із "зони ризику".

Починаючи з липня 2012 року, за ініціативою Президента України до структур штатів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді в Україні було введено12 тисяч посад фахівців із соціальної роботи та затверджено низку нормативно-правових актів з метою унормування їх діяльності та підвищення ефективності роботи. До штату Ніжинського міського ЦСССДМ увійшло 14 фахівців.

Після запровадження інституту таких фахівців зросла кількість нововиявлених й охоплених соціальним супроводом сімей.

У 2011 році соціальним супроводом Центру було охоплено 45 сімей, у 2012 році - 85 сімей, а за 9 місяців 2013 року - 183 сім'ї.

У своєму виступі Олег Кірсанов зазначив, що пріоритетним завданням для нашого міста є підтримка кожної людини, тому на місцевому рівні важливо активізувати діяльність працівників соціальних служб щодо виявлення сімей та осіб, що потребують підтримки, та вчасне надання якісних соціальних послуг, шляхом ефективнішого соціального супроводу сімей та осіб, які перебувають або можуть опинитися у складних життєвих обставинах (СЖО); взаємодії з іншими суб'єктами соціальної роботи; проведення моніторингу та оцінювання результатів роботи.

Заслухавши інформацію директора Ніжинського міського ЦСССДМ Наталії Кучеровської про результати роботи Центру за дев'ять місяців поточного року та обговоривши нагальні питання щодо ефективності взаємодії інших суб'єктів соціальної роботи із сім'ями, що опинились у СЖО, учасники засідання круглого столу дійшли спільної думки: для ефективної реалізації програм соціальної підтримки найуразливіших категорій населення потрібно активізувати роботу мобільних мультидисциплінарних команд, що включають представників усіх суб'єктів соціальної роботи що буде сприяти ранньому виявленню сімей і осіб, які потрапили в СЖО, та вчасному отриманню членами нашої громади якісних соціальних послуг.

6076

Любов Луговик,

головний спеціаліст відділу соціальної роботи

НМЦСССДМ