ҐРАНТОВА ДОПОМОГА ПО ПРОЕКТАХ ЛЮДСЬКОЇ БЕЗПЕКИ ПРОГРАМИ «КУСАНОНЕ»

Міністерство Закордонних Справ Японії

ОФІЦІЙНА ДОПОМОГА РОЗВИТКУ

ПЕРЕДМОВА

Запропонована Урядом Японії програма фінансової допомоги для проектів розвитку призначається для задоволення різноманітних потреб країн, що перебувають у стані розвитку. Ця програма, яка також відома як «програма Кусаноне», сприяє проектам, що пропонуються різними організаціями, як неурядовими організаціями, так і місцевими державними організаціями.

Програма Кусаноне набула високого рейтингу завдяки тому, що вона забезпечує гнучке та швидке сприяння основним проектам розвитку.

Цей буклет описує в загальних рисах завдання, необхідні процедури та інші вимоги для отримання допомоги по програмі Кусаноне.

МЕТА

За програмою Кусаноне безвідплатна фінансова допомога надається неурядовим організаціям, лікарням, початковим школам, науково- досліджувальним інститутам та іншим неприбутковим організаціям з метою надання допомоги задля здійснення проектів розвитку цих організацій.

Наявність коштів програми Кусаноне у кожній окремій країні забезпечується Офіційною Допомогою Розвитку (ОДР) разом із новітніми видами співробітництва, що впливатимуть на добробут суспільства.

ПОТЕНЦІЙНІ ҐРАНТООДЕРЖУВАЧІ

Будь яка некомерційна організація може стати одержувачем програми Кусаноне.

Єдина вимога – це повинна бути неприбуткова організація, що виконує основні проекти розвитку.

Приклади потенційних реціпіентів допомоги: місцеві та міжнародні неурядові організації (незалежно від громадянства), лікарні, початкові школи, науково- досліджувальні інститути та інші неприбуткові організації.

СФЕРА ПРОЕКТІВ

1) Всі проекти розвитку малого маштабу мають право на фінансування за програмою Кусаноне. Однак особлива увага буде приділятися у таких сферах:

· ПЕРША МЕДИЧНА ДОПОМОГА

· ПОЧАТКОВА ОСВІТА

· НАДАННЯ ДОПОМОГИ ПРОШАРКУ НАСЕЛЕННЯ, ЩО ТЕРПИТЬ НУЖДУ

·СУСПІЛЬНИЙ ДОБРОБУТ

· НАВКОЛИШНЄ СЕРЕДОВИЩЕ

Кілька прикладів (неповний список) пріоритетних проектів:

· РЕМОНТНО-ОЗДОБЛЮВАЛЬНІ РОБОТИ ТА ПОСТАЧАННЯ ОБЛАДНАННЯ ПОЧАТКОВИМ ШКОЛАМ

·РЕМОНТНО-ОЗДОБЛЮВАЛЬНІ РОБОТИ ТА ПОСТАЧАННЯ МЕДИЧНОГО ОБЛАДНАННЯ ЛІКАРНЯМ

· РОЗРОБКА РОДОВИЩ

· ПРОФЕСІЙНЕ НАВЧАННЯ ДЛЯ ІНВАЛІДІВ

Також, особлива увага приділяється проектам по залученню жінок до суспільно-

корисної діяльності.

2) У кожній окремій країні пріоритетні сфери можуть визначатись Посольством Японії відповідно до потреб розвитку цієї країни.

ГРОШОВІ КОШТИ

Кошти програми Кусаноне надаються після дослідження та оцінки кожної заявки на щорічній проектній основі.

Відносно суми допомоги на кожний окремий проект просимо консультуватись із економічним відділом Посольства Японії в Україні, зателефонувавши в Посольство (дні та години прийому: понеділок - п'ятниця з 9:00 до 12:30, тел.: (38-044)490-70-76, факс: (38-044) 490-55-02), або надіславши e-mail: [email protected]

Потенційний заявник має взяти до відома те, що наступні статті бюджета не можуть фінансуватись: заробітна платня, дорожні та повсякденні витрати, інші адміністративні та поточні витрати організації-реципієнта допомоги. Кошти гранту також не можуть бути використані для сплати ПДВ. Таким чином, усі проекти, крім проектів закупівлі медичного обладнання, здійснюються у формі співфінансування (80% бюджету проекту фінансується програмою Кусаноне, 20% - отримувачем гранту для оплати ПДВ).

Крім того, отримувач зобов’язується оплатити банківську комісію за конвертацію валют (розмір визначається в залежності від суми гранту, зазвичай не більше 4500 грн.)

ЯК ПОДАТИ ЗАЯВКУ НА ОТРИМАННЯ ҐРАНТУ

Якщо Ваша установа погоджується з вищезазначеними умовами та Ви бажаєте стати одержувачем програми Кусаноне, тоді потрібно направити заповнену аплікаційну форму до Посольства Японії. В зв'язку з тим, що може виникати потреба в додатковій інформації, вельми важливо аби Ви вказали Ваш контактний телефон (бажано також номер мобільного телефона) та адресу. До заявки мають додаватися деталізований бюджет проекту, генеральний план, технічно-економічне обґрунтування проекту та, при наявності, проспект та копія статуту Вашої установи.

Аплікаційну форму та додаткову інформацію про програму Кусаноне Ви можете знайти на сайті Посольства Японії в Україні http://www.ua.emb-japan.go.jp або зателефонувавши в Посольство (дні та години прийому: понеділок - п'ятниця з 9:00 до 12:30, тел. (38-044) 490-70-76, факс (38-044) 490-5502, e-mail: [email protected]).

Будь ласка, принесіть або відправте заповнену заявку та інші необхідні документи в Посольство Японії поштою, електронною поштою або по факсу:

Поштова адреса:

Посольство Японії в Україні Бізнес-центр «Європа», 7 поверх, Музейний провулок, 4, 01901, Київ

Fax: (380-44) 490-5502

E-mail: [email protected]

При поданні анкети, будь ласка, майте на увазі наступне:

1. Відбираючи проекти для фінансування Уряд Японії віддає перевагу важливим та довгостроковим проектам. Найпершим та найголовнішим є те, що Ви маєте переконати Посольство у тому, що Ваша установа здатна правильно керувати довгостроковими проектами розвитку. Докладно опишіть досягнення Вашої установи, які обов'язково будуть прийняті нами до уваги.

2.Як згадувалось вище, Уряд Японії не може надавати кошти для виплати заробітної платні та покриття інших поточних витрат. Отже, управління проектом повинно фінансуватись Вашою установою. Аби запевнити Посольство в Вашій спромозі керувати проектом, Ви маєте довести, що Ваша установа має достатньо коштів для покриття поточних.

За додатковою інформацією звертайтесь до відділу з інвестиційної діяльності та розвитку інфраструктури виконавчого комітету Ніжинської міської ради за тел.: (04631) 2-52-49

ЗАЯВКА НА ОТРИМАННЯ ҐРАНТОВОЇ ДОПОМОГИ ПО ПРОЕКТАХ ЛЮДСЬКОЇ БЕЗПЕКИ ПРОГРАМИ «КУСАНОНЕ»

Відділ з інвестиційної діяльності

та розвитку інфраструктури

19.08.2016