Міжнародний день демократії

Слово «демократія» походить від двох старогрецьких слів, що позначають «народ» і «влада», і традиційно перекладається як «влада народу». Під цим терміном мається на увазі політичний режим, в основі якого лежить метод колективного прийняття рішень з рівним впливом учасників на результат процесу або на його істотні стадії.

Міжнародний день демократії встановлений Генеральною асамблеєю ООН у 2007 році, і відтоді щороку відзначається 15 вересня Ця дата приурочена до 20-ї річниці першої міжнародної конференції нових та відновлених демократій.ООН запропонувала державам, а також регіональним, міжурядовим і неурядовим організаціям взяти нове свято як привід звернути увагу на стан демократії в світі.

Демократія заснована на вільному волевиявленні народу і тісно пов'язана із забезпеченням правопорядку та здійсненням прав і основних свобод людини. Сучасне суспільство відносить демократію до універсальних цінностей і принципів.

У 2016 році, відповідно до результатів дослідження, яке було проведене Українським незалежним центром політичних досліджень у рамках проекту USAID «Громадяни у дії», Ніжин визнано одним з найдемократичніших міст України. Цього ж року також міською радою був прийнятий Статут міста, рішення про громадську експертизу, консультації з громадськістю та громадський бюджет (бюджет участі) міста.

Відділ інформаційно-аналітичної роботи

та комунікацій з громадськістю

виконавчого комітету

Ніжинської міської ради

15.09.2017