Олександр Кодола звернувся до прем’єр міністра України Дениса Шмигаля

«У зв’язку з викликами, які постали перед місцевим самоврядуванням з початком збройної агресії рф, звернувся з листом до прем’єр міністра України Дениса Шмигаля», - з таких слів розпочав щотижневу нараду міський голова Олександр Кодола.
Олександр Михайлович зазначив, що законом №3050 прийнятим Верховною Радою уточнено норми щодо звільнення від сплати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. В результаті вищезазначених змін до податкового законодавства очікувані втрати власних доходів по загальному фонду бюджету Ніжинської територіальної громади до кінця року складуть 92,2 млн. грн. А це шоста частина власних доходів!
Разом з тим постійно зростає навантаження на видаткову частину бюджету.
Підтримка військових — завжди в пріоритеті! І про це свідчать цифри. Понад 90 млн грн з початку повномасштабної війни виділено з місцевого бюджеті Ніжина на видатки повʼязані з військовим станом та допомогу військовим.
Крім того, внесені до постанови КМУ №268 зміни надають дітям віком до 18 років статус дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій. А це додаткове навантаження на бюджет у розмірі 56,5 млн грн.
Окремою статтею слід виділити фінансову підтримки водоканалу з місцевого бюджету, адже досі відсутній механізм компенсації з державного бюджету різниці в тарифах на послуги водопостачання та водовідведення.
А це ще декілька млн грн, що є додатковим навантаженням на місцевий бюджет.
Олександр Кодола резюмував: «Враховуючи вищевикладене, звернувся до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з проханням:
1. Посприяти у відновленні державної компенсації з державного бюджету різниці в тарифах на послуги водопостачання та водовідведення
2. Наданні місцевому бюджету Ніжина субвенції для компенсації пільг для дітей, постраждалих внаслідок агресії рф
3. Наданні додаткової дотації для компенсації втрат доходів бюджету у зв’язку з законом №3050».
08.08.2023