Відбулася презентація Програми економічного і соціального розвитку Ніжинської територіальної громади на 2022 рік

 28 жовтня відбулася презентація Програми економічного і соціального розвитку Ніжинської територіальної громади на 2022 рік. У засіданні взяли участь перший заступник міського голови Федір Вовченко, радник міського голови Сергій Охонько, депутати міської ради начальник управління житлово-комунального господарства  та будівництва Анатолій Кушніренко, посадові особи відділу економіки та інвестиційної діяльності.

 Начальник відділу економіки та інвестиційної діяльності Тетяна Гавриш презентувала Програму економічного і соціального розвитку Ніжинської територіальної громади на 2022 рік

Програма узгоджується зі Стратегією розвитку Ніжинської міської об’єднаної територіальної громади 2027 та Стратегією сталого розвитку Чернігівської області на період до 2027 року,

Підготовка проєкту Програми здійснювалася відділом економіки та інвестиційної діяльності  спільно з виконавчими органами міської ради, з урахуванням пропозицій депутатів міської ради, підприємств, організацій та установ усіх форм власності.

Програма залишається відкритою для доповнень та коригувань.

Програма враховує унікальність громади та її потреби в розвитку, отже містить власні цілі та завдання розвитку громади.

Програма містить:

- основні показники економічного і соціального розвитку Ніжинської територіального громади на 2022 рік;

- перелік цільових програм, які будуть реалізовуватись у 2022 році (додаток 2);

- пріоритетні об’єкти, які доцільно фінансувати із залученням коштів державного бюджету, бюджету Ніжинської міської територіальної громади, коштів інвесторів та благодійної допомоги у 2022 році;

- відповідно до Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку» Програма, як документ державного планування, проходить процедуру стратегічної екологічної оцінки.

 На даний час існують проблемні питання. З метою їх вирішення визначені цілі.

По кожній цілі розроблені заходи.

Радник міського голови, депутат міської ради Сергій Охонько зупинив свою увагу на пріоритетних об’єктах, які доцільно фінансувати у 2022 році. А саме, розробка схеми тротуарів та їх капітальний ремонт (вулиці Овдіївська, Шевченка, Московська, Синяківська); реконструкція вулиці Гоголя; капітальний ремонт дороги по вул. Сакко і Ванцетті; капітальний ремонт дороги по вул. Богушевича в м. Ніжин, Чернігівської області; реконструкція тротуарної зони центральної алеї (вул. Козача - вул. Синяківська ); капітальний ремонт дороги по вул. Успенська, вул. Незалежності на ділянці від вул. Синяківська до вул. Генерала Корчагіна в м. Ніжин, Чернігівської області; грейдерування та підсипка вулиць; поточний ремонт дорожнього покриття громади; облаштування одностороннього руху та здійснення капітального ремонту дорожнього покриття по вул. Братів Зосим та  по вул. Гребінки; реконструкція скверу імені Б.Хмельницького; розробка проекту та виконання робіт по реконструкції Графського парку. Затвердження схеми тротуарів та ліхтарів на базі існуючих пішохідних зв’язків з врахуванням проекту громадського бюджету; реконструкція парку імені Т. Шевченка; створення зони літнього водного відпочинку; реконструкція громадського простору біля ТЦ «Гермес» та Ощадбанку; озеленення п’ятиповерхівок; реконструкція каналізаційного колектора по вул. Шевченка та вул. Синяківська в м. Ніжин Чернігівської області; будівництво артезіанської свердловини; продовження реалізації проекту «Безпечне місто» (відеоспостереження); встановлення світлових світлофорних стовпів; проведення поточного, капітального ремонтів автомобільних доріг місцевого значення з твердим покриттям; продовження роботи над створенням дизайн-кодів мікрорайонів та історичної частини міста; запуск лінії сортування ТПВ; переїзд РАГСУ до будівлі управління соціального захисту населення та реконструкція аптеки №13 під Управління соціального захисту населення; створення геріатричного пансіонату для постійного проживання громадян похилого віку; реконструкція приміщення аптеки №200 під пункт сімейної медицини тощо.

Також реалізація проектів у сфері туризму, фізичної культури та спорту. Залучення інвестицій. Це створення центру з мультимодальних перевезень на базі аеродрому «Ніжин» (промоція + виставкова діяльність),  логістичного майданчику у промисловій зоні міста на умовах ДПП та інші.

Відділ інформаційно-аналітичної роботи та комунікацій з громадськістю

28.10.2021