Прем'єр-міністр презентував ключові законопроекти осені

Глава Уряду Володимир Гройсман напередодні старту нової сесії Верховної Ради України учора, 30 серпня, провів засідання Кабміну, на якому представив ключові законопроекти, що потребують ухвалення Парламентом.

Ми можемо цієї осені прийняти необхідні рішення, які одночасно змінять ситуацію у багатьох сферах нашого життя, — сказав Володимир Гройсман і пояснив, що йдеться про п’ять ключових пакетів законопроектів, які стосуються пріоритетних реформ, — освіти, медицини, пенсійної системи, нових стандартів у фінансовій сфері, управлінні державною власністю, запровадження електронних послуг та змін в адміністративному управлінні.

Запропонований пакет документів, за словами Глави Уряду, — це шанс на зміцнення економіки та посилення міжнародних позицій, шанс на невідворотні зміни, які будуть впроваджені спільними зусиллями Президента, Уряду й Парламенту.

Серед пропозицій Прем’єр-міністр виділив такі.

Пенсійна реформа

До другого читання готується законопроект, який дозволить перерахувати пенсії більше ніж 5,6 мільйона громадян та провести індексацію пенсій для близько 4 мільйонів громадян. При цьому реформа забезпечить автоматичну індексацію пенсій відповідно до змін середньої зарплати та інфляції.

Освітня реформа

Ухвалення освітньої реформи забезпечить упровадження нових принципів навчання та управління школами, надасть школам більшу автономію в розпорядженні фінансовими ресурсами та формуванні навчального процесу.

Медична реформа

Реформа охорони здоров’я забезпечить створення у країні сучасної моделі фінансування охорони здоров’я, в якій гроші ходять за пацієнтом. Це дозволить пацієнту обирати лікаря та лікарню — незалежно від місця реєстрації. Окремий пункт змін — запровадження державного гарантованого і безкоштовного для пацієнта пакета якісних медичних послуг та ліків.

Електронні довірчі послуги

Законопроект передбачає запровадження електронних інструментів, які полегшують ведення бізнесу та забезпечують додаткові можливості для громадян та підприємств на основі використання новітніх технологій.

Документ пропонує створити механізми он-лайн спілкування бізнесу з органами влади і запроваджує он-лайн доступ до адміністративних послуг для громадян. Як очікують в Уряді, ініціатива забезпечить широкі можливості українського бізнесу в єдиному цифровому просторі ЄС.

Міжнародні стандарти фінзвітності

Законопроект спрямований на посилення позицій України в рейтингах легкості ведення бізнесу, забезпечення притоку прямих інвестицій та встановлення прозорості фінансової звітності компаній. Йдеться про обов'язкове застосування міжнародних стандартів обліку для великих підприємств та одночасне зменшення звітності для малого бізнесу, про відкритість видобувних компаній та доступ громадян до фінансових звітів підприємств.

Також серед законодавчих ініціатив є й тактичні, але не менш важливі пропозиції, які стосуються подальшої децентралізації, підтримки провідних галузей економіки, вирішення екологічних питань та питань національної безпеки.

Головні законопроекти осені

За матеріалами прес-служби Кабінету Міністрів України

04.09.2017