Важливо визначитись, із чого починати

26 лютого у малому залі виконкому відбувся круглий стіл із питань соціального захисту сімей, в яких є діти та молодь із функціональними обмеженнями. Ініціатор заходу, Ніжинський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, організував для своїх клієнтів зустріч із представниками структурних підрозділів й установ, які безпосередньо забезпечують виконання державної політики у сфері соціального захисту громадян таких категорій.

Засідання відбулось у формі запитань-відповідей та обговорення нагальних проблем сімей маленьких і дорослих ніжинців, які мають особливі потреби, пов’язані зі станом здоров’я. Із матерями, що виховують і доглядають дітей-інвалідів та інвалідів з дитинства, у відкритому діалозі спілкувались заступник міського голови Ігор Алєксєєнко, директор міського центру соціальних служб Наталія Кучеровська, начальник відділу соціальних допомог управління праці та соціального захисту населення Любов Гайдук, заступник начальника Ніжинського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тетяна Ярмоленко, а також працівники нещодавно створеного в Ніжині місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Олена Іванова та Олена Сербін.

Запрошені отримали інформацію про зміни у порядку нарахування деяких видів державної соціальної допомоги, житлової субсидії; щодо оформлення пільгових пенсій відповідним категоріям громадян; про можливість скористатись безоплатними соціальними, у тому числі юридичними послугами тощо.

Як з’ясувалось, здебільшого батьків непокоять питання забезпечення у повному обсязі необхідними для життєдіяльності їхніх дітей безоплатними медичними препаратами, путівками на оздоровлення, можливості отримати додаткову матеріальну допомогу на дороговартісне оперативне лікування та інші. Також висловлювались потреби в обладнанні розташованих у центрі міста установ зручними для візочників пандусами. Серед інших проблемних прозвучало актуальне і з певних причин досі не вирішене питання – агресивних бродячих тварин, жертвами нападів яких уже стала не одна ніжинська дитина, у тому числі й з функціональними обмеженнями.

Матері мали нагоду отримали корисну інформацію і рекомендації для подальших дій, поділитись між собою власним набутим досвідом, а також відчути розуміння своїх потреб.

Звичайно, жоден круглий стіл не в змозі розв’язати всі накопичені проблеми, але важливо визначитись, із чого починати і не замикатись наодинці зі своїм горем. Адже об'єднавшись, можна зробити значно більше. І саме тому директор центру соцслужб нагадала матерям про їхній великий потенціал і нездоланне материнське прагнення бачити своїх дітей щасливими. І дуже доречно озвучила спільну думку щодо створення нової міської громадської організації матерів, які доглядають дітей із функціональними обмеженнями.

Недарма кажуть, що в єднанні – сила. Тож згуртувавшись у єдину спільноту і заручившись всебічною підтримкою соціальних працівників, матері досягнуть поставленої мети. Головне – вірити у свої можливостій ніколи не опускати руки.

О. Гребеннікова,

провідний спеціаліст відділу соціальної роботи

НМЦСССДМ

01.03.2016